PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل تايپ حرف "ي"

Mr.Lover
21-12-2006, 17:26
سلام
چند وقت قبل مجبور شدم از يك برنامه كه براي رفع مشكل كيبورد در ويندوز XP بود استفاده كنم روي هم رفته خوب بود اما در هنگام تايپ حرف "ي" اين حرف همراه با دو نقطه نمايش داده ميشه!
مخصوصاً در برنامه word اين مشكل خودشه رو نشون ميده!
راه حلي هست كه ديگه سيستم اين حرف رو به اين شكل نشون نده؟ :blink:
ممنون

my friend
21-12-2006, 17:58
از Shift+X استفاده کن...

Mr.Lover
21-12-2006, 18:07
دوست عزيز راهنمايتون نزديك بود.
من امتحان كردم Shift+V درسته!
كه فكر كنم منظور شما هم همين بود.
ممنون
اما راه حلي هست كه ديگه لازم به اين كار نباشه؟
مثلاً ميشه در قسمت Character Map ويندوز اين تغيير رو انجام داد؟ كسي مي دونه چه جوري؟

my friend
21-12-2006, 22:02
راستش من تنها مشکلی که با کیبورد دارم با این حروفه: پ ژ
با اینها هم پس از سالها کنار اومدم و مشکلی ندارم ، برای همین هم دنبال درست کردنشون نرفتم...

اما فکر نکنم مشکل بزرگی باشه.

میتونی از گزینه های بخش تنظیم زبان ویندوز عکس بگیری و بزاری اینجا؟ فکر کنم مشکل از اونجا باشه.

Mr.Lover
23-12-2006, 14:04
سلام
دوست عزيز من هم مشكل شما رو داشتم و تقريباً هم به اون عادت كرده بودم اما براي استفاده از يك نرم افزار خطاطي مجبور به اين كار شدم.
روي هم رفته الانم زياد مشكل به حساب نمي ياد! ولي مي خوام كلاً قضيه حل شه. به اين صورت كه حرف"ي" تبديل بشه به "ی" بدون نقطه.(بدون استفاده از Shift+V .) :rolleye:
در مورد تنظيمات زبان ويندوز به نظرم مشكلي نباشه!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

my friend
23-12-2006, 15:29
این نه!
از منظورم از تب language بود.

اینا برا منه. خودت با این چک کن. امیدوارم مشکلت حل بشه.

armin_mehrara
23-12-2006, 15:51
از کد سيستم اون هم میتونی استفاده کنی مثلا من با نيم فاصله مشکل داشتم، هر نرم افزار يه چيزی تعريف کرده، ولی Alt+0254 همه جا کار میکنه.

Mr.Lover
23-12-2006, 16:06
my friend ممنون بابت تصاوير.تنظيمات من هم به همين صورته!
اما من مي خواستم براي سيستم حالتي تعريف بشه كه هميشه از "ی" استفاده بشه تا اينكه مجبور بشم Shift+V بگيرم.
ممنون

Mr.Lover
23-12-2006, 16:10
از کد سيستم اون هم میتونی استفاده کنی مثلا من با نيم فاصله مشکل داشتم، هر نرم افزار يه چيزی تعريف کرده، ولی Alt+0254 همه جا کار میکنه.

سلام
در اين مورد لطف كنيد كمي بيشتر توضيح بديد.
من مي خوام وقتي حرف "ي" رو تايپ مي كنم به صورت "ی" بدون نقطه تايپ بشه.براي همه حالت هاي تايپ و در هر برنامه اي!
ممنون

shvalaie
24-12-2006, 10:47
سلام
در اين مورد لطف كنيد كمي بيشتر توضيح بديد.
من مي خوام وقتي حرف "ي" رو تايپ مي كنم به صورت "ی" بدون نقطه تايپ بشه.براي همه حالت هاي تايپ و در هر برنامه اي!
ممنون

سلام دوست عزيز

يه سوال، آيا از فونت فارسي استفاده ميکني؟ ببين مثلا وقتي که من با فونت times فارسي مينويسم، زير حرف ي دو نقطه ميافته اما وقتي فونت همون کلمات رو عوض ميکنم مثلا به nazanin يا b nazanin درست ميشه.

اما خب وقتي ميفرماييد که در هر برنامه‌اي، فکر کنم يک کم فرق کنه چون هر برنامه‌اي که زبان فارسي رو ساپورت نميکنه؟ ميکنه؟ البته نميدونم شايد اطلاعات من ناقص باشه ....

رويا خانوم
24-12-2006, 12:02
سلام دوستان

براي رفع مشكل "ي" اين كارها را انجام دهيد:
1- اين فايل rar كه حاوي دو فايل dll هستش را دانلود كنيد.
2- پس از باز كردن فايل rar ، اين دو فايل را در درايوي كه ويندوز xp در آن نصب شده ( مثلا درايو D ) در اين دو شاخه كپي كنيد:
1- ابتدا هر دو فايل را در اين شاخه كپي كنيد (D:\WINDOWS\system32\dllcache) .اين فايل در اين شاخه موجود است. بنابراين آنها را replace كنيد.
"" دقت كنيد كه شاخه dllcache مخفي مي باشد و غير قابل ديدن هست. پس در قسمت address ماي كامپيوترتان پس ورود به شاخه system32 ، كلمه dllcache را تايپ كنيد و اينتر را بزنيد""

2- پس از كپي در قسمت قبل به D:\WINDOWS\system32 برگرديد و در اين شاخه هم هر دو فايل راكپي كنيد.

3- اگر عمل كپي كردن به درستي انجام شود اين پيغام روي صفحه دسكتاپ ظاهر مي شود:

4- پس از زدن cancle اين پيغام ظاهر مي شود:

5- با كليك كردن بر روي yes كار پايان مي پزيرد.
6- در انتها دستگاه را ريست نماييد تا تغييرات اعمال شود.

تذكر: اگر پس از كپي كردن پيغام بالا ظاهر نشد. يك يا چند با عمل كپي كردن را تكرار كنيد. و يا كامپيوترتان راريست كنيد سپس عمل كپي كردن را انجام دهيد.

free_user
24-12-2006, 12:12
سلام
مشكل حرف ي در ويندوز به نوع فونتي كه استفاده مي كني برمي گرده .
فونتت رو عوض كن مشكل حل خواهد شد. در صورت عوض نمودن فونت فارسي اگر مشكل حل نشد فونت انگليسي را هم عوض كن. به احتمال 99% كه براي من 100% هست عوض خواهد شد.

Mr.Lover
24-12-2006, 14:27
سلام دوست عزيز

يه سوال، آيا از فونت فارسي استفاده ميکني؟ ببين مثلا وقتي که من با فونت times فارسي مينويسم، زير حرف ي دو نقطه ميافته اما وقتي فونت همون کلمات رو عوض ميکنم مثلا به nazanin يا b nazanin درست ميشه.

اما خب وقتي ميفرماييد که در هر برنامه‌اي، فکر کنم يک کم فرق کنه چون هر برنامه‌اي که زبان فارسي رو ساپورت نميکنه؟ ميکنه؟ البته نميدونم شايد اطلاعات من ناقص باشه ....

سلام
البته من قبل از نصب نرم افزار تغيير وضعيت كيبورد XP اين مشكل رو نداشتم! اما حالا باهمه فونت هاي فارسي اين مشكل رو دارم!
حرف شما هم درسته بعضي نرم افزارها هستند كه اصلاً فونت فارسي رو اجرا نمي كننند ولي منظور من اين بود لااقل در برنامه هاي كه ميشه فارسي تايپ كرد ديگه مشكلي نباشه.
"ي"---->"ی" :blink:

Maysam-BFU
24-12-2006, 21:33
سلام دوستان عزیز.

من هم مشکلاتی که شما دارید را قبلا داشتم و دنبالش هم رفتم به نتیجه هم رسیدم.

خوب شما اگه می خواهید مشکلات (ی ژ ) بر طرف بشه باید فایل زیر را دانلود کنید و مراحل زیر را انجام دهید!

برنامه کوچکی در داخل فایل وجود دارد آن را نصب کنید!

داخل کنترل پنل رفته و بر روی Regional and Language Options کلیک کنید در پنجره باز شده روی زبانه Languages

کلیک کنید بعد از وارد شدن به پنجره بر روی Details کلیک کنید.

در پنجره ای باز شده در کادر محاوره ای Installed services بر روی FA Farsi کلیک کنید و بر روی Revome کلیک کنید.

حال باید زبان فارسی مجدد نصب کنیم ولی با کمی تغییرات.

ابتدا در همان پنجره (Text Services and input languages) بر روی Add کلیک کنید.

شما هم اکنون در پنجره ی Add input languages هستید. به تصویر زیر نگاه کنید و تغییرات را انجام دهید.
Input languages : Farsi
{Keyboard layout/IME : Farsi {Islamic Republic of Iran

بر روی OK کلیک کنید عملیات انجام داده را ثبت کنید.
مشکل شما به احتمال زیاد حل شده است.

متشکرم بای.