تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: تیم برتون - مرگ غم انگیز پسر صدفی و داستان های دیگر-تیم برتون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض تیم برتون - مرگ غم انگیز پسر صدفی و داستان های دیگر-تیم برتون

سلام دوستان
    کسی هست که این کتاب رو داشته باشه یا اگه کسی سراغ داره جایی تا من برم و تهیه کنم ؟
    نیاز مبرم دارم دوستان کمک کنید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

سلام

اگر جایی پیدا نشد بهتره با خود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و مراکز فروش نوشته شده در تماس باشید

این هم مطلبی که در سایت 1پزشک نوشته شده:

فرانک مجیدی: بعد از مدت‌ها دوری، در بازگشت به خانه، پیش از هر چیز متوجه دگرگونی کامل کتابخانه با کتاب‌های تازه شدم. از پیش، خواندن چند کتاب را در برنامه‌های نوروزی خود داشتم اما یک کتاب کوچک ناگهان توجهم را جلب کرد. کتاب شعر «مرگ غم‌انگیز پسر صدفی و داستان‌های دیگر» (The Melancholy death Of Oyster Boy & Other Stories) به قلم کارگردان محبوبم، «تیم برتون»! پس پیش از هر کتابی شروع به خواندنش کردم و ظرف نیم ساعت هم تمام کردمش!

کتاب در حقیقت، اشعاری است که با زبان کودکانه و ساده بیان شده و روایتگر داستان‌هایی از کودکانی است که به‌خاطر غیر عادی بودنشان طرد می‌شوند. اگر کارهای تیم برتون را دیده‌باشید، شباهت غریب تمام کاراکترها را به «ادوارد دست‌قیچی» احساس خواهید کرد، در حقیقت تمام داستان‌های کتاب، طرح‌هایی کلی هستند که از هر کدام را می‌توان در یک فیلم «برتونی» متصور شد. این کاراکترها مثل ادوارد تنها، پذیرفته‌نشده در جامعه و مورد سوء استفاده واقع شده‌اند. آن‌ها به نحو آزار دهنده‌ای تنها هستند و هیچ پناهگاه و حامی‌ای، حتی میان خانواده‌ی خود، ندارند. برتون با طنز تلخ خاص خود با اختصار تمام، داستان آن‌ها را تعریف می‌کند و درد آن‌ها را به تصویر می‌کشد. حتی تصویرسازی که نیمی از صفحات کتاب را در بر می‌گیرد، توسط برتون طراحی شده و اگر انیمیشن «عروس مرده» را دیده‌باشید که طرح اولیه‌ی چهره‌ها را خود او ترسیم نموده بود، با تک‌تک چهره‌ها بسیار مانوس می‌شوید.

درباره‌ی تیم برتون، این کارگردان بااستعداد و دارای دید و داستان‌پردازی یکتا، دو کتاب دیگر هم نگاشته شده‌است. «برتون درباره‌ی برتون» (Burton On Burton) به ویراستاری «مارک سلیسبری» و «هنر تیم برتون» (The Art Of Tim Burton) به قلم «لیا گالو». در کتاب «برتون درباره‌ی برتون»، «جانی دپ» درباره‌اش می‌نویسد: «چه چیز بیشتری می‌توانم درباره‌اش بگویم؟ او یک برادر است، یک دوست، پدرخوانده‌ی پسرم. او روحی شجاع و منحصر به فرد دارد، کسی که به‌خاطرش تا آخر دنیا هم می‌روم، و به‌خوبی می‌دانم، او هم به‌خاطر من چنین کاری می‌کند.»

کتاب «مرگ غم‌انگیز پسر صدفی» در سال ۱۹۹۷ منتشر شده و برتون آن را به همسر سابقش، «لیزا ماری»، تقدیم کرده‌است. این کتاب را انتشارات «حرفه هنرمند» با ترجمه‌ی بسیار خوب «احسان نوروزی» در ۱۲۷ صفحه چاپ کرده‌است. اگر دوست‌دار کارهای برتون هستید، مسلماً این کتاب را هم دوست خواهید داشت.

یکی از کارهای کتاب که خیلی دوست داشتم، «دختری با یک عالَم چشم» بود:

«روزی در پارک/ کلّی تعجب کردم./ دختری را دیدم/ که یک عالم چشم داشت.// دختر خیلی خوشگل بود/ (و خیلی شگفت انگیز!)/ دیدم دهان هم دارد/ همین بود که حرف زدیم// درباره‌ی گل‌ها/ و کلاس‌های شعرش،/ و این‌که اگر می‌خواست عینک بزند/ چه مشکلاتی داشت.// خیلی باحال است/ دختری را بشناسی که یک عالم چشم داشته‌باشد،/ ولی اگر بزند زید گریه،/ بدجوری خیس می‌شوی.»

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. 3 کاربر از Ahmad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موسیقی و فوتبال داخلی Gilopa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005

پيش فرض

فیلمهای تیم برتون باعث میشه کودک درون انسان خودش رو نشون بده ... کاش میشد هر سال چند تا فیلم بسازه ببینیم ..
    مرسی احمد جان از بابت معرفی کتابهاش..

5. این کاربر از Gilopa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ممنونم اما متاسفانه جاپش تموم شده و هیچکدوم از مراکز فروش هم ندارن
    گفتم شاید کسی از دوستان سراغ داشته باشه . کتابش خیلی خوبه . من خودم چند سال پیش هدیه دادم به یکی از آشناها

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •