تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: نقد کوتاهی بر بازی شبگرد

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض نقد کوتاهی بر بازی شبگرد

سلام,
    اول این رو بگم که باعث افتخار یکی از بازی های خیلی خوب ایرانی کمی زودتر از عرضه به دستم رسیده و در این تاپیک میخوام این بازی رو به وادی انتقاد ببرم

این بسته بندی چیزی بود که به دستم رسید(عکس با کیفیت خیلی بالاتر قرار میدم ) :

یک بسته بندی شکیل, دو عدد DVD بازی + یک عدد DVD شامل موسیقی ها و Concept Art های بازی که روش نوشته بود Consept art (غلط املایی ) در یک قاب DVD شفاف با کاور نسبتاً زیبا, پیکسل شبگرد و تبلیغ ارتش های فرازمینی + کارت قرعه کشی که توی عکس نیست, یک موس پد بسیار خوب از جنس خیلی خوب, یک پوستر با طرح نه چندان جالب و جنس نامناسب که نور رو هم خیلی رفلکت میکنه و اگه رو به روی پنجره بچسبونید روزها هیچی ازش نخواهید دید

بازی نصب شد و فعال سازی با کد روی DVD 1 از طریق اینترنت انجام شد ولی هیچ جایی اثری از چند یوزر بودن بازی نیست و به دلیل نداشتن بخش چند نفره تک یوزره بودن بازی با توجه به قیمتش یکمی عجیبه, قراره قیمت مغازه 10 تومن فقط بازی با قاب غیر شفاف بشه ( هیچ کدوم از موارد بالا رو نداره)

منوی بازی:

واقعاً سورپرایز بزرگی بود
    خیلی شیک و خوب, هر گزینه ای انتخاب میشد پروانه که علامت بازی هم هست میرفت به یک قسمت و در همین حین دوربین هم با کارگردانی فوق العاده خوبش اون رو دنبال میکرد, کارگردانی منو واقعاً قشنگ بود و توی هیچ یک از بازی های ایرانی این مدلیش رو ندیده بودم

خود بازی:
    کیفیت تکسچرها خیلی بالا نیست ولی از بازی های ایرانی که قبل تر عرضه شده بهتره, جزئیات به شدت از بازی های قبلی مثل خلیج عدن بالاتره ولی نورپردازی در حد کارهای خوب UDK هم نیست متاسفانه Shader ها بد نیستن ولی Skin Shader در حد کاراکتر پلاستیکی

از همه بدتر فریم ریت بازی بود که اندازه Crysis 3 بود
    Crysis 3 روی بالاترین تنظیمات 1080 من دارم بین 40 تا 60 فریم اجرا میکنم و این در حالیه که همون سیستم داره این بازی رو بین 40 تا 60 اجرا میکنه با این تفاوت که بعضی جاها گیر هم میکنه که یک فاجعه ی اجرایی و فنی محسوب میشه

انیمیشن ها هم که مثل بقیه کارهای ایرانی در حد قابلمه, کنترل بازی هم خیلی خوبه به جز چند تا مورد مثل اینکه وقتی نشونه میگیری میری سمت دیوار تفنگ رو میاره پایین که نره تو دیوار ولی وقتی برمیگردی عقب دیگه نمیاره بالا که بشه تیر زد یه بار به همین دلیل تا سرحد مرگ رفتم ولی زود کاور گرفتم درست شد.

مرحله اول نسبتاً طولانی و خوب بود, طراحی گیم پلی مناسب بود و بعضی جاها حتی یاد طراحی های قوی مکس پین افتادم با اینکه هیچ ربطی نداشت, یعنی تقلید نبوده بلکه در اون حد خوب کار شده, البته فقط بعضی جاها...

صداگذاری هم نسبتاً خوب بود, انفجارها بد نیستن ولی جا داشت خیلی بهتر از این بشه, بعضی از کاورها تخریب میشن ولی جای گلوله به صورت 2 بعدی روی هوا میمونه تا چند ثانیه.
    تنوع اسلحه تا اینجا بد نبوده.

اما از همه آزار دهنده تر قسمت داستان هستش که با وجود Cut scene های بسیار طولانی هرچند قشنگ و نبود سورپرایز داستانی به فنا رفته,تقریباً همون اوایل خیلی چیزا به راحتی لو رفت , اما میشه گفت همین الانش قوی ترین خط داستانی تو کل بازی های اکشن ایرانی رو داره که با دوبله نسبتاً خوب آمیخته شده

در کل با یک بازی خوب طرف هستیم ولی با مقایسه بازی های ایرانی دیگه پیشرفت با سرعت لاکپشت کاملاً حس میشه, همونقدر که از گرشاسپ تا خلیج عدن پیشرفت دیدیم از خلیج عدن تا شبگرد هم دیدیم و به نظر میاد از شبگرد تا ارتش های فرازمینی هم همینطور باشه که واقعاً باید یک فکری به حالش کرد.

نمره من به این بازی 8 از 10 هست و امیدوارم بعد از تموم کردن بازی نظرم عوض نشه یا اگر هم شد مثبت تر بشه.

با تشکر
    Last edited by Hotsun; 16-08-2014 at 00:19.

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

ممنون از نقد کاش تصاویر بیشتری از داخل بازی قرار میدادی. تصویر سوم از بالا ضعیف به نظر میرسه.
    درمورد قیمت بازی به نظرم اگه 10 تومن باشه خیلی فروشش کم میشه من حمایت ممایت سرم نمیشه بالای 5 تومن باشه نمیخرم
    Last edited by anti-military; 16-08-2014 at 20:09.

3. 2 کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Joaquin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

یه چند تا تصویر دیگه هم از توی بازی قرار بدید.

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نباید هم حمایت ممایت سرت بشه, صدقه سری که نمیدی بخوای 70 هزار تومن بدی نسخه طلایی بازی رو بخری که

بازی خوب بسازن میخریم,مطمئن باش اگر میارزید توی نقد کنار ذکر قیمت میگفتم میارزه ولی خودم گفتم قیمت عجیبه

در ضمن اینم عکس:
    با کسی هم شوخی نداریم بازی FPSC دیدم از این قوی تره گرافیکش, دو تا افکت مثل SSAO و Light ray نمیشه گرافیک که....

Last edited by Hotsun; 16-08-2014 at 21:46.

6. 2 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این کاراکترِ جذاب و خوش قیافه و معرکه شخصیت اصلی تشریف دارن

8. 3 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های فوتبال Abdolreza2012's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

در کل بازیش چطوره ؟؟؟ ارزش خرید داره یا نه ؟؟؟؟
    ممنون

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در کل بازیش چطوره ؟؟؟ ارزش خرید داره یا نه ؟؟؟؟
    در کل بازی بدی نیست ولی بیشتر به سلیقه شما ربط داره,توی تریلر هم دروغ نگفتن عین واقعیت رو نشون دادن, اگه از تریلرش خوشت اومد خود بازی هم خوشت میاد

11. 3 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

عجب نقدی کردی مرسی پیام خیلی خوب بود

13. 4 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اما
    من که رفتم روی 4K Gaming , هیچ ربطی با بحث های این انجمن نداره اگر بیام از بازیای خارجی عکس 4K بذارم.(کسانی که نمیدونن رزولوش 4k برابر هست با 3840x2160 پیکسل)
    ولی خب گفتم یه تست بگیرم ببینم بازیای ایرانی چطور هستن که بهترینشون تا حالا از نظر بصری شبگرد بوده, فکر میکنم سازندگان بازی هم با این رزولوشن کارشون رو ندیده باشن

اولاً که توی منوی بازی یه سوتی داشت کلِ رزولوشن رو نمیتونست بنویسه (همونطور که از تصویر زیر معلومه 0 آخرش جا مونده) :

برای دیدن تصاویر 4K میتونید لینک های پایین رو ببینید هر کدوم 400-500 کیلوبایت هستن.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته قابل اشاره فریم ریت بازی هست که تو این رزولوشن با فریم ریتم توی Crysis و Watch Dog برابری میکنه متاسفانه
    تکسچرها هم اصلاً در حد و اندازه 4K نیستن.....

15. 2 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •