تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: سوال و برسی در مورد مودم هواوی b612 آنلاک

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020

14 سوال و برسی در مورد مودم هواوی b612 آنلاک

با سلام ، من چند روزی هست که یک مودم هواوی B612 آنلاک خریده ام ، که بدون گارانتی بود و از طرفی فروشنده اطمینان داد که فریمور اصل خو‍د هواوی از کارخانه روی مودم نصب شده است و مودم وارداتی است و حتی نیاز به رجیستری هم ندارد (که واقعا نداشت). حالا بعد چند روز برسی و تلاش ، ‏سه تا مورد عجیب در این مودم پیدا شد :

اولیش ، با توجه به اینکه این مودم توانایی ارسال و دریافت پیامک را دارد ، اما من هرچی سعی و تلاش کردم نتوانستم نه پیامی ارسال کنم و نه پیامی دریافت کنم ، مثلا رفتم در تنظیمات پیام مودم و هرجوری که تنظیم کردم نشد و یا سیم کارت مودم را عوض کردم ، چند بار هم مودم را ریست کردم و .... که کلا باز هم نشد ، اما جالبیش اینجاست که اگر یک تلفن به مودم وصل کنید و به شماره سیم کارت مودم تماس بگیرید تلفن زنگ می خورد و حتی USSD مودم کاملا کار می کند؟!

دومی درمورد 5 چراغ آنتن دهی روی مودم است . عملا اگر شما در جایی باشید که آنتن دهی خیلی عالی باشد چراغ های آنتن دهی مودم بین 4و5 تا چراغش برای شما روش می شود و برعکس اگر درجایی با آنتن دهی ضعیف باشید ، بعید می دونم چراغ های آنتن دهی مودم به 3 تا چراغ روشن هم برسد .
    اما دراین مودم جالبه که چه شما آنتن داشته باشی و چه نداشته باشی هر 5 چراغ آنتن دهی مودم روشن است ، من برای تست دقیق تر این مورد ، در پنل خود مودم ، چند آزمایش کردم که یکیش ، مودم را طوری تنظیم کردم که فقط از آنتن های خارجی فرکانس دریافت کند و در این آزمایش من از آنتن های مودم یوتل همراه اول استفاده کردم ، زمانی که مودم تنظیم شد و آنتن ها هم بودند ، هنوز 5 چراغ آنتن دهی مودم روشن بود و زمانی هم که من در همان حالت ، آنتن های مودم را جدا کردم باز هم 5 چراغ آنتن دهی ، روی مودم روشن بود ؟!
    البته در پنل خود مودم شاخص و پارامتر های آنتن دهی مودم در حال تغییر است و میانگین آنتن دهی منطقه ی من نیز ، متوسط به روبه پایین است ، که باز عملا نباید 5 چراغ مودم روشن باشد ، حتی با تعویض کردن سیم کارت و ریست کردن مودم ، باز هم مشکل حل نشد .

سوم ، مشکل آپدیت مودم است . عملا اگر برای مودم آپدیتی ارسال شود آن را به صورت اتوماتیک بروز می کند و اگر نباشد ، پیغام آپدیتی موجود نیست را نشان می دهد (البته اتوماتیک آپدیت شدن ، بسته به زدن تیک آپدیت خودکار در پنل مودم می باشد ) برام خیلی عجیب بود که چرا در پنل خود مودم ، قسمت آپدیت را که کلیک می کنیم و بعد روی دکمه ی چک آپدیت می زنیم ، پیغام شکست را نشان می دهد (این دلیل برسی و دریافت نکردن آپدیت مودم را توضیح می دهد )و متاسفانه راهی برای رفع این پیغام خطای شکست ، حتی با ریست کردن مودم و .... ، هم پیدانکردم . ؟!

البته من فکر می کنم با توجه به نسخه نرم افزاری مودم ، مودم آپدیتش موجود باشد و حتی شاید نه تنها با آپدیت کردن مودم کاریی مودم بهتر می شود بلکه شاید دو مورد فوق هم کلا حل شود.

نسخه نرم افزاری و رابط کاربری این مودم :
    Software version: 11.196.01.01.234
    Web UI version: 81.100.34.01.234

البته من در آپدیت کردن مودم 1-مقداری ترس از اینکه مودم از کار بی افتد دارم 2- نمی دانم نسخه اصل آپدیت جدیدش چه ورژنی است و ازکجا می توان آن را تهیه کرد 3- و هم چنین روش آپدیت کردن مودم (که به صورت لوکال آپدیت است و یا با لحیم کاری ، .....)درست نمی دادنم 4-و حتی هم اگر مودم به هر نحوی آپدیت شود باز نتیجه و وضعیت پنجاه ، پنجاه است .

نکته: من با خود فروشنده هم صحبت کردم اما آن ها تخضصی در این ضمینه ندارن و فقط در فروش اطلاعات دارند .

لطفا اگر کسی در خصوص رفع مشکل این سه مورد ، تجربه ای یا راه حلی و یا نظری دارد ، خوشحال می شوم کمکی داشته باشم .

با تشکر

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

از پنل مودم عکس بزارید
    البته با این مشخصاتی که شما دادی 100درصد شرکتی و انلاک شده هست تا اورجینال

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020

پيش فرض عکس ارسالی

عکس از پنل مودم . اگر جایی خاصی از پنل مودم مد نظرتان است بفرمایید برایتان عکس بفرستم .

البته من در قسمت وارد کردن شماره ، انواع و اقسام وارد کرد شماره تلفن و تنظیمات موجود در قسمت تنظیمات پیام مودم را انجام دادم ولی متاسفانه هیچ تغیری ندیدم .

نکته : این مودم در هنگام خرید ، هیچ گونه آرم و یا لوگویی روی بدنه مودم به غیر از لوگویی هواوی که وسط قرار داشت نبود و حتی با ریست کردن مودم هم نام وای فای به ایرانسل تغییر نکرد .

Last edited by sh.s.81; 15-12-2020 at 02:32.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

شما در قسمت ستینگ و بخش deviceinformation ی عکس بزار

پلمپ مودم که در قسمت زیر و روی پیچ هست عکس بزار

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2020

پيش فرض عکس ارسالی 2

بفرمایید ، باز هم اگر جایی خاصی از مودم مد نظرتان است بفرمایید برایتان عکس بفرستم .

خوشبختانه از لحاظ سرعت اینترنت در کل راضی ام(سرعت آنقدر زیاد نیست و خیلی کم هم نیست ، در حالت معمولی بین 10 تا 20 مگابیت است ) ، مخصوصا زمانی که برای شما عکس از مودم گرفتم ، سرعت را تست نگرفتم اما چون باهاش داشتم کار می کردم خوب بود .

نکته : در عکس سومی ، روی پیچ سمت چپی هیچ گونه برچسبی نبوده و حتی در جعبه اش هم چیزی پیدا نکردم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •