تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 103 از 131 اولاول ... 3539399100101102103104105106107113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,021 به 1,030 از 1301

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

پروفشنال Lady Negar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    زیرِ همان خیال ِسنگینِ بدبو

پيش فرض

The big O meets the missin piece
    ملاقات قطعه ي گمشده با O كله گنده
    اثر شل سيلور استاين

شايد اگه بخوام خلاصه اي از كتابو بنويسم بشه اندازه ي هموم4تا صفحه ي داستان كتاب.
    پس ترجيح ميدم براي اينكه حق مطلبو به خوبي ادا كنم برم سراغ لايه هاي زيرين داستان...
    اين داستان گويا نوشته شده براي همه ي اونايي كه ميخوان به كمال برسن...و شل سيلور استاين هم مثل هميشه از زبون بچگونه و بازي بهترين نتيجه و درسو به ما بده...هنرش تو همينه!!
    اين كتاب شايد فقط 10دقيقه مختصر وقت خوندن بگيره ولي بايد بگم تا مدتها ذهنتو مشغول ميكنه!!
    داستان،داستان تيكه اي گمشده هست كه بدنبال جاي خودش ميگيرده...دنبال مكمل خودش...تا بتونه بغلته(تفسير رسيدن به مطلوب و كمال)اما همه چيز به اينجا ختم نميشه و شل سيلور به زيبايي تمام موانعي رو جلوي پاي قطعه ي گمشده قرار ميده...كه همه ي اون موانع تفسير زيبايي رو دربردارند...
    درنهايت قطعه O بزرگ و بي كم كاستي رو ميبينه و نقطه عطف داستان همين جاست...
    O بزرگ بدون احتياج به مكمل و مددي آزادانه غلط ميخورد...اما چگونه؟؟چرا O بزرگ هيچ قطعه ي گمشده اي ندارد!!!
    حتما اين كتابو بخونيد!

2. 4 کاربر از Lady Negar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای karin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    Far away from here

پيش فرض سیمای زنی در میان جمع / هانریش بل

کلا کتاب نچسبی بود. کتاب سرگذشت زن میانسالی رو روایت می کنه در زمان جنگ جهانی دوم به شیوه روایی سوم شخص. انگار نوسنده یک محققه (چندین بار خودش این رو در کتاب بیان میکنه) و با تحقیقات و سوالات خودش از اطرافیان این فرد قصد در کشف زندگی او دارد.
    سبک روایی داستان شدیدا نچسبه. انگار دارید یک گزارش میخونید فقط در 500 صفحه!
    باید اعتراف کنم اولاشو کامل میخوندم اما کم کم یه خط در میون خوندم تا فقط تموم بشه
    از هانریش بل عقاید یک دلقک رو خونده بودم و شدیدا دوستش میداشتم و همین باعث شد این کتابشو بخرم که شدیدا ناامیدم کرد.

جالب اینکه این کتاب رو برجسته ترین اثر هانریش بل دونسته اند و به خاطرش نوبل ادبی هم گرفته!

در کل پیشنهاد نمی کنم. فقط اسم کتاب قشنگه ...

4. 6 کاربر از karin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه knight 07's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    sHiRaZzZz

پيش فرض

سه تفنگدار

نویسنده:الکساند دوما
    من تازه رمان سه تفنگدارو خوندم،این رمان قهرمانی‌ها و دلاوری‌های سه تن از تفنگداران لویی سیزدهم به نامهای آتوس، پورتوس، آرامیس و همچنین جوانی دلیر و باهوش به نام دارتن‌یان که جز تفنگداران سلطنتی می‌شود را روایت می‌کنه. این چهار با هم پیمان دوستی بستند و در همه مهالک و مخاطرات با یکدیگر بودند. الکسندر دوما در این رمان اشخاص، زندگی و تاریخ قسمتی کوچک از تاریخ فرانسه را با مهارتی خاص به خوانندگان نشان می ‌ده،یک نقطه تمایزی که این رمان با بیشتر رمانهای دیگر داره اینه که واقعا بسیار نزدیک به واقعیته.پیشنهاد میکنم که حتما بخونیدش
    امتیاز من به این رمان:9 از10

6. 6 کاربر از knight 07 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه pooryak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

کار از کار گذشت
    ژان پل سارتر
    ترجمه ی حسین کسمایی
    یک داستان جالب از سارتر نویسنده اگزیستنسیالیسم درباره دو نفره که میمیرن و بعد اون دنیا هم و میبینن راستش کتاب کم حجم توضیح بیشتر بدم لووس میشه درکل کتاب جالبی بود
    8از 10

8. 4 کاربر از pooryak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    قـــائم شــــهر

پيش فرض

آرتميس فاول Artemis Fowl

نام كتاب:آرتميس فاول
    نام نويسنده:اُاين‌ كالفر
    ناشر: نشر افق
    تعداد جلد : 6 جلد برگردان شده به فارسي

آرتِميس فاول، نامِ پسركِ دوازده‌ساله و البته نابغه‌اي است كه در يك خاندانِ اشرافي به دنيا آمده است، اما آن‌قدرها خاندانِ شرافتمندي نيستند، كه هيچ؛ همه‌شان نسل بعدِ نسل تبهكار و آب‌زيرِكاه هستند. ولي فرقِ آرتميس با بقيه در اين است كه او در كودكي پدرِ قاچاقچي‌اش را از دست داده و ثروتشان به شدت كم شده، و او كه نابغه‌تر از اجدادِ خود است قصد دارد ثروتِ خانوادگي‌شان را دوباره به دست بياورد. آرتميس فاول براي اين كار اما به عجيب‌ترين كارِ عالَم دست مي‌زند: از جن‌وپري‌ها اخاذي مي‌كند و با گروگان گرفتنِ يك افسرِ پليسِ پري‌ها، يك تُن طلا مطالبه مي‌كند! البته در اين كتاب همه‌ي جن‌ها و پري‌ها از ترسِ انسان‌ها چندهزار سالي است كه زيرِ زمين زندگي مي‌كنند و فقط هر از چندگاهي براي تقويتِ جادويِ خودشان و يا براي برگزاريِ مراسم‌هاي مخصوص‌شان به زمين مي‌آيند. جالب است كه آنها فقط در يك نقطه از زمين خيال‌شان راحت است و بدونِ دردسر رفت‌وآمد مي‌كنند؛ آن هم پاركِ ديسني‌لند است كه همان شركتِ مشهورِ سازنده‌ي كارتون ساخته و پُر از عروسك‌ها و بازيگرهاي جن و پري است و جن‌ها و پري‌هاي واقعي خودشان را به جاي آنها جا مي‌زنند! البته اين گروگان‌گيريِ ظاهرا ساده‌ي او حتا امكان دارد تمامِ زمين را درگيرِ جنگِ خانمان‌سوز بينِ آدم‌ها و جن‌ها بكند، اما او واقعا احتياج به اين پول دارد و همه‌جور خطري را مي‌پذيرد.
    از مجموعه‌ي كتاب‌هاي آرتميس فاول، تا به حال سه جلدِ آن را نشرِ افق منتشر كرده است و گويا ادامه‌ي كار را هم در دست دارد. ترجمه‌ها هر چه جلوتر مي‌آيد قوي‌تر و روان‌تر و بهتر مي‌شود.
    كتاب‌ها مملو از طنز و شوخي‌هايي است كه بينِ شخصيت‌ها رد و بدل مي‌شود؛ اما اين طنز از هيجان و نفس‌گير بودنِ كتاب كم نمي‌كند. در هر سه جلدِ كتاب، پايِ اجنّه هم در ميان است. ضمنا خانم رنجبر و نشر افق! لطفا بقيه‌ي كتاب‌ها سريع‌تر!

نمره ي من به اين كتاب : 10/10

10. 3 کاربر از Gam3r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز farryad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

چندتا رمان ایرانی خوندم

یَکُلیا و تنهایی او
    تقی مدرسی

اولین نوشته تقی مدرسی و بهترین اثر او.
    خب تعریف زیاد شنیده بودم اما راضی کننده نبود.
    شاید بهترین جنبه ی رمان نثر زیبا و شاعرانش بود که البته بعضی اوقات ملاتش زیادی میشد و تو ذوق میزد.
    توصیفات خیلی خوب بود، داستان هم بدک نبود.
    این کتاب بعد از انقلاب دیگه اجازه ی چاپ پیدا نکرد اما نسخه پی دی اف موجوده.

استخوان خوک و دستهای جذامی
    مصطفی مستور

نه! نه! خوشم نیومد.
    مستور مضامین جالبی رو برای داستانهاش انتخاب میکنه اما مشکل او در ارائه ی این مضامین در قالب داستانِ.
    نثر نه چندان خوب که بعضی اوقات بیخودی شاعرانه میشه، شخصیتهای تیپیک و شعاری و مخصوصا نوع دیالوگهای که در دهان شخصیت ها میذاره خیلی بچگانست شبیه سریالهای بنجل تلویزیونی.
    این کتاب در کنار " روی ماه خدا...." دو اثر برترش هست در کل روی ماه.... کمی بهتر بود.

اسفار کاتبان
    ابوتراب خسروی

هوم... یه کار نوآورانه و جدید
    داستان در سه زمان مختلف روایت میشه که برای هر زمان نثر مخصوص این دوره هم به کار گرفته شده.
    خسروی احاطه ی کاملی بر ادبیات گذشته داره و در عین حال از عناصر مدرن و پست مدرن هم در داستان استفاده میکنه که واقعا جالبه.
    رمان برنده جایزه مهرگان ادب هم شده.
    اگه خواستید بخونید یه لغتنامه کنارتون باشه!

چندتا دیگه هم بو ولی حوصله ندارم
    فقط بگم "طشت خون" از اسماعیل فصیح خیلی چرته طرفش نرید!

12. 6 کاربر از farryad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز amir 69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    همان حوالی

پيش فرض یوزپلندگانی که با من دویده اند..

یوزپلنگانی که با من دویده اند؛
    مجموعه ی ده داستان،
    بیژن نجدی.
    85 صفحه

رضا قاسمی یکجایی گفت:
    داستان اول این مجموعه به همه ی داستان کوتاه های هدایت می ارزد.
    نجدی بیشتر شاعر بوده و ظرافت های شاعرانه ، توصیفها،.. گاهی ادم را از داستان بیرون می برد.
    اما بخشهایی که مرز بین شعر و داستان را رعایت می کند، بسیار می چسبد.

پیشنهاد می شود.

محتوای مخفی: مصاحبه ای با نویسنده 

مصاحبه ای از ایشون هست که در سپتامبر 1997 از رادیو فرانسه پخش شد. اين دومين و آخرين گفتگويي بود كه نجدي در طول عمر خويش و پس از دريافت جايزه قلم گردون ، تن به آن داد . سوم شهريور 76 ، بيژن نجدي بر اثر عارضه سرطان ريه دنيا را ترك كرد .

1
    آقاي بيژن نجدي! معمولا اسمي را كه براي يك مجموعه داستان انتخاب ميكنند از نام يكي از برجسته ترين داستان هاي همان مجموعه مي گيرند. در مجموعه داستان شما ، هيچ يك از داستان ها نام كتاب ، يعني : يوزپلنگاني كه با من دويده اند ، را بر خود ندارد . اين اسم را چطور انتخاب كرديد ؟

نجدي : اصولا يك مقوله ايي به نام خود يوزپلنگ در طبيعت وجود دارد . يوزپلنگ يكي از حيوانات رو به انقراض طبيعته . از طرف ديگه ، يكي از دونده ترين هاش و جاه طلب ترين هاش. منتها يه جاه طلبي زيبايي در يوزپلنگ هست . الان فكر ميكنم در آفريقا فقط يكي دو تا يوزپلنگ بشه در طبيعت ديد. يه نسل رو به انقراض هست. اين از اينجاش. از اون طرف ، در طول تاريخ گاهي همچين شكلي در انسان به وجود مياد. يعني يه نسلي آرماني داره ، رويايي داره و براي رسيدن به ان رويا كه من اسمشو جاه طلبي زيبا شناسانه مي ذارم ، دقيقا از نظر من كار يوزپلنگ رو ميكنه و تاريخ ثابت كرده كه اينها هرگز به اون رويا شون نميرسند و عملا هم تاريخ ، در ايران و در سرتاسر جهان نشان داده كه همواره اين آرمان خواهان بزرگ ، يوزپلنگان جهان ، همواره مورد تهاجم ضد خودشون قرار گرفتن و عملا ميبينيم كه امروز هم در جهان رو به انقراضند. اينه كه اين وجه تسميه اش براي من انطباق داره به هر انسان ارمان خواهي كه در طول تاريج به خاطر انسان دويده...

2
    اما بیژن نجدی؛ بخش پایانی همان مصاحبه:
    و حالا كمي هم از خودتان و كارهاي گذشته و آينده تون بگيد؟

نجدي : قبلا خدمتتون بگم كه من به شكل غم انگيزي بيژن نجدي هستم ! 54 سالمه و بطور دقيق تصميم دارم كه تا اولين صبح قرن بيست و يكم هم زندگي بكنم. اون روز صبح ميخوام از خواب پا شم ، يه صبحانه اي بخورم، سيگاري بكشم و يه كلت رو بذارم رو پيشانيم و ماشه اش را بكشم. باري اينكه من مطمئنم كه اصولا بشر دست از خونريزيش بر نمي داره . به اطرافتون تو اروپا نگاه كنيد . واقعا تو اروپا ببينيد چه خبره ؟ مركز تمدن جهان و اصولا شرمنده از خونريزي هاي اطرافش نيست! در واقع يك همچين خستگي فلسفي اي با من هست از گذشته...اما براي اينده چه ميخواهم بكنم ؟ باور كنيد هيچ برنامه ي خاصي ندارم! يك مقدار نوشته دارم.يك مقدار قصه دارم. و اينها فكر ميكنم پروانه ـ همسرش ـ برام داره جمع ميكنه . اونها رو شايد بتونه چاپ كنه . من ديگه از اينجا به بعد رويايي ندارم . مگر اينكه پروانه بخواد از اين بابت بهش عمل كنه...

14. 4 کاربر از amir 69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    همان حوالی

پيش فرض

دو قدم این ور خط ؛
    احمد پوری

نقش اول داستان خود آقای پوری است. که دارد اشعار اخماتوا را ترجمه می کند.
    اتفاقی با اورلف روبرو میشود که مدعی است اشنایی نزدیک با انا اخماتووا دارد.
    ادعایی که به شوخی شبیه است. اما..
    سادگی و صمیمیت نثر رو دوست داشتم. و دویست و بیست صفحه ی داستان خیلی راحت پیش میره.
    از اتفاقات تاریخی هم خوب استفاده کرده.
    خواندنش لذت بخش بود.

من ترجمه ی آقای پوری را از اشعار اخماتوا خوانده بودم. به گمانم این داستان هم همان موقع به سرش زد.
    چیزای جالبی داشت، مثلا در روسی احمد را می گویند اخمت و انا اندریونا میگوید تو هم نام جد من هستی.
    رابطه ی بین اخماتوا و برلین هم همینطور.

16. 3 کاربر از amir 69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    همان حوالی

پيش فرض

سوءتفاهم
    نمایشنامه
    آلبر کامو
    ترجمه ی جلال آل احمد

در بیگانه، اگر یادتان باشد، هم یک جایی به این داستان اشاره کرده بود:
    مردی خانه اش را ترک می کند و بعدهاا که ثروتمند شد برمیگردد پیش مادر و خواهرش
    که در دهکده ای مهمانخانه ای دارند. شیطنتش گل می کند؛ زنش را در مهمانخانه ی دیگری می گذارد
    و خودش می رود شبی به عنوان مهمان در مهمانخانه ی خانواده اش بخوابد. مادر و خواهرش بخاطر پول او را می کشند.

ماجرای این نمایشنامه هم همین است.

من کتاب را بیشتر بخاطر نقدهایی که ازش موضوعش شده بیشتر می پسندم. وگرنه کتاب مرا ارضا نکرد.
    به گمانم اگر کامو آن را سالهای بعد تر می نوشت چیز پربار تری بدست می آمد.

18. 4 کاربر از amir 69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه knight 07's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    sHiRaZzZz

پيش فرض رازی را به من مگــو (جوی فیلدینگ)

داستان در مورد " جس کاستر" زن جوانی است که با گذشته‌ای هولناک به عنوان دادیار ارشد در شیکاگو مشغول به کار است . جس 4 ساله که از شوهر سابقش " دان شاو " که وکیلی موفق هست جدا شده . این دو مدت کوتاهی بعد از ناپدید شدن مرموز , مادر جس , باهم ازدواج کردند و دان به او کمک زیادی کرد که با حملات عصبی و عذاب وجدانش کنار بیاد . حال بعد از 4 سال دان و جس در پرونده تجاوز و قتل زنی روبروی همدیگه قرار گرفته اند . و جس در راه اثبات جرم قاتل زن ، با ترسهای گذشته زندگیش مواجه می شه , از طرفی فروشنده ای به نام " آدام استون " وارد ماجرا می شه و ...

جزو یکی از پرفروش ترین کتابهای خانم فیلدینگ به شمار می رود و از جذابیت بالایی برخورداره. بشخصه خوندنش رو به دوستان توصیه می کنم.

20. 6 کاربر از knight 07 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •