تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 105 اولاول ... 7891011121314152161 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام و عرض احترام
    راستش رو بخواهید من از یه کود مایع هر 14 روز یکبار استفاده می کنم. اما مشخصات این کود:
    قطره طلا + بر
    کود مایع حاوی عناصر اصلی ازت 0.9 فسفر0.7 پتاس 0.7 گوگرد و کلیه عناصر ریز مغذی اهن روی منگنز مس با درصد عنصر بر با لا جهت گیاهان زراعی و باغی حساس به کمبود بر به منظور جبران کمبود و تقویت کامل گیاه ..............

اینها بخشهایی از توضیحات روی قوطی این کودی بود که من ازش استفاده می کنم. این کود رو به توصیه تنها مغازه ای که در ابادان کود شیمیایی می فروشه استفاده می کنم. راستش رو بخواهید هم اصلا مطمئن نیستم که مفید باشه ولی خوب دیگه من مجبور به استفاده هستم.

اگر شما راهنمایی کنید که از چه کودی استفاده کنم خیلی ممنون می شم.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

در ضمن من به دنبال قرار دادن یک گلدان در ایوون خونه هستم که برگهاش بزرگ بشه و کل دیوار ایوون رو بگیره.
    ایوون من یه بدی که داره یه کولر گازی که برای حال هستش دقیقا در ایوون قرار می گیره و البته در وسط هست و با دیوار های کناری حدود 1.5 متر از راست و چپ فاصله داره و ایوون هم خوب می دونید سایه هست چون سقف داره.
    حالا سوال من اینه که با توجه به شرایط و اوضاع و آب و هوای ابادان و خشکی هوایی که به خاطر کولر گازی ایجاد می شه ( البته در تابستان که کولر کار می کنه) چه گیاهی رو من می تونم تو ایوون قرار بدم که روی دیوارها بشه گسترشش بدم و برگهاش پخش بشه.

از یه گل فروشی در دزفول که پرسیدم یاس رو پیشنهاد داد ولی خوب خواستم اول مطمئن بشم چون اب و هوای دزفول خیلی بهتر از ابادان هست.
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم و اونم اینکه من گلهای رزی که در باغچه دارم به علت اینکه گل داده و من فقط گل رو جدا کرده ام و شاخه ای جدا نکرده ام خیلی بد شکل شده و خیلی بزرگ هم شده است. ایا باید گل رو وقتی جدا می کنم با شاخه منتهی به اون جدا کنم و یا اینکه نه فقط گل رو ؟ ایا الان می تونم یه مقدار بوته های رز رو هرس کنم؟

ببخشید که من یه دفعه چندین سوال اینجا قرار دادم . راستش به دلیل مشکلات شخصی بعضی اوقات با وجود نیاز شدید و علاقه نمی تونم چند روزی به اینترنت سر بزنم و مجبورم از کوچکترین فرصت اتصال به اینترنت استفاده کنم و سوالام رو بنویسم.

اگه دوستان عذر من رو بپذیرند ممنون می شم.

یه سوال دیگه هم اینکه من کی می تونم کاشت بذر خیار و گوجه و بادمجان رو بکارم؟ دقیقا از کی باید این کار رو شروع کنم؟

راستش رو بخواهید می خواهم یه تابلوی بزرگ درست کنم و روش بنویسم باغچه p30world و برنم بالای باغچه خونه ام .چون اگه راهنمایی شما دوستان نبود و نباشه این باغچه به زیبایی و سرسبزی نمی رسه.

با تشکر فراوان
    Last edited by hamidma; 10-08-2007 at 03:12.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با سلام و عرض احترام
    راستش رو بخواهید من از یه کود مایع هر 14 روز یکبار استفاده می کنم. اما مشخصات این کود:
    قطره طلا + بر
    کود مایع حاوی عناصر اصلی ازت 0.9 فسفر0.7 پتاس 0.7 گوگرد و کلیه عناصر ریز مغذی اهن روی منگنز مس با درصد عنصر بر با لا جهت گیاهان زراعی و باغی حساس به کمبود بر به منظور جبران کمبود و تقویت کامل گیاه ..............

اینها بخشهایی از توضیحات روی قوطی این کودی بود که من ازش استفاده می کنم. این کود رو به توصیه تنها مغازه ای که در ابادان کود شیمیایی می فروشه استفاده می کنم. راستش رو بخواهید هم اصلا مطمئن نیستم که مفید باشه ولی خوب دیگه من مجبور به استفاده هستم.

اگر شما راهنمایی کنید که از چه کودی استفاده کنم خیلی ممنون می شم.
    سلام
    تا اونجایی که من یادمه قطره طلا از تولیدات خیلی خوب ایران هست.ضمن اینکه محتویاتی که درش ذکر شده هم همگی بسیار مفید هستند. بنا به راهنمایی ذکر شده بر روی برچسب کود از آن در فواصل زمانی پیشنهاد شده استفاده کنید.
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر فراوان از شما
    در مورد سوال زیر هم اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

در ضمن من به دنبال قرار دادن یک گلدان در ایوون خونه هستم که برگهاش بزرگ بشه و کل دیوار ایوون رو بگیره.
    ایوون من یه بدی که داره یه کولر گازی که برای حال هستش دقیقا در ایوون قرار می گیره و البته در وسط هست و با دیوار های کناری حدود 1.5 متر از راست و چپ فاصله داره و ایوون هم خوب می دونید سایه هست چون سقف داره.
    حالا سوال من اینه که با توجه به شرایط و اوضاع و آب و هوای ابادان و خشکی هوایی که به خاطر کولر گازی ایجاد می شه ( البته در تابستان که کولر کار می کنه) چه گیاهی رو من می تونم تو ایوون قرار بدم که روی دیوارها بشه گسترشش بدم و برگهاش پخش بشه.

از یه گل فروشی در دزفول که پرسیدم یاس رو پیشنهاد داد ولی خوب خواستم اول مطمئن بشم چون اب و هوای دزفول خیلی بهتر از ابادان هست.
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم و اونم اینکه من گلهای رزی که در باغچه دارم به علت اینکه گل داده و من فقط گل رو جدا کرده ام و شاخه ای جدا نکرده ام خیلی بد شکل شده و خیلی بزرگ هم شده است. ایا باید گل رو وقتی جدا می کنم با شاخه منتهی به اون جدا کنم و یا اینکه نه فقط گل رو ؟ ایا الان می تونم یه مقدار بوته های رز رو هرس کنم؟
    با تشکر فراوان
    سلام
    قسمت انتهایی شاخه ای که به گل رز منتهی میشه ( دمگل) قبل از اتصال به گل( چند سانت پایین تر) دارای یک گوشواره هست.بریدن دمگل از کمی بالاتر از گوشواره گلدهی مجدد را تحریک میکند.
    انجام عمل هرس در خارج از فصل هرس فقط در شرایط الزامی توصیه میشود.چرا که انجام هرس در فصل رشد باعث بروز واکنش در گیاه شده و رشد رویشی را در محل هرس افزایش داده و مقدار زیادی از قوه گیاه را بجای صرف در گلدهی بمصرف میرسونه.
    در مورد زمان بذر هایی که گفتید امید وارم دوستان دیگه بتونن راهنماییتون کنند چون من دقیقا نمیتونم در اینمورد بشما توصیه ای کنم.

موفق باشید0. امین رخ
    Last edited by amin_rogh; 14-08-2007 at 12:50.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنونم از راهنمایی هاتون که همیشه کامل و دقیق هست.
    در مورد یک گیاه واسه ایوون خونه نظری ندارید؟

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

ممنونم از راهنمایی هاتون که همیشه کامل و دقیق هست.
    در مورد یک گیاه واسه ایوون خونه نظری ندارید؟
    سلام محبت دارین دوست من.
    شرمنده ام. در مورد ایوان خانه شما نمیتوانم نظری بدهم.در این مورد بهترین کار این هست که به منزل دوستان و همسایه ها نگاهی بکنید.حتما ایده ای خواهید یافت.
    موفق باشید.باز هم ببخشید.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنونم اخه می دونید سبزترین خونه همسایه ها رو من دارم و انها چیز خاصی ندارند. بیشتر خانه فقط نخل دارند. در مورد یاس هم نظری ندارید؟

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

راستی اینم عکسی از درخت انگور من هستش . باوجود اینکه حدود چهار ماه از کاشتن این درخت می گذره ولی همونطور که در عکس می بینید احساس می کنم که رشدش خیلی کند هست.

به نظرتون مشکلی هست یا اینکه من حساس شده ام.
    در ضمن اون دایره های قرمز رنگی که هست هم برخی از برگهای قدیمی انگور هستند که زرد شده اند.
    به نظرتون کلا وضعیت انگور من چطوری هست؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •