تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 71 اولاول ... 3910111213141516172363 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 709

نام تاپيک: همه چیز درباره HTPC

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

پژمان خان واقعا ممنونم ازت که دیده هات رو اینجا به اشتراک میزاری.

در مورد کیس که خبر خیلی بدی دادی. یعنی بدون کیس مناسب این سیستم واقعا یه چیزی کم داره.

اون اسپیکر C6 رو هم وقتی گوگل میکنم فقط سایتهای آسیای شرقی رو میاره. نمیدونم شاید تقلبی باشه.

در مورد اون اسپیکر 2.1 هم من خودم شخصا اصلا حس خوبی ندارم. 5.1 یه چیز دیگه هست البته به شرطی که روی پایه باشه. فکر کنم زیر 200 تومن اسپیکر قابل قبولی میشه گرفت.

در مورد خروجی دیجیتال هم با توجه به قیمت 500 تومنی اسپیکر و نیاز به کارت صوتی مثلا 90 تومنی، فکر کردن بهش چندان دوستانه نیست.

اگه اشتباه میکنم شما بگو. اسپیکر با ورودی و کارت صوتی با خروجی دیجیتال رو با چند میشه جور کرد؟؟

2. 5 کاربر از amir3408 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Pejman3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام خدمت HTPC بازان گرامی.
    من یک سیستم با مشخصات زیر به دستم رسید:
    MB: Asus M2N8-vmx

CPU: AMD Athlon 64 3200+ AM2

Ram: 512mb

VGA card: EliteGroup Gforce 8400s (تازه خریدم)

PCI-E interface: x8

هارد :۳۲۰ گیگ

power: green 600w (اگر مهم باشه دقیقا مشخصاتش را در میارم)

این سیستم در پخش فیلمهای 1080 مشکل داشت.
    من حدس زدم از کارت گرافیکش باشه و به هر حال کارت گرافیک جدیدی هم نیاز داشتم و رفتم خریدم.
    سیستم عامل ویندوز را از صفر نصب کردم و روش xmbc ریختم. تبلیغ فیلم Avatar را از ایتونز دانلود کردم و پخش کردم.
    منتها باز هم مشکل داشت. من منابع سیستم را چک کردم. مقدار رم مصرفی ۲۱۵ مگ بود و cpu در ۱۰۰٪ داشت کار می کرد.
    البته ۷۲۰p همون فیلم را خیلی عالی پخش می کنه و مقدار مصرف cpu حدود ۳۰٪ هست.

حالا سوال من اینه: یعنی این cpu این قدر ضعیف هست که حتی قادر به پخش یک فیلم HD نیست؟ یا من کاری را درست انجام نداده ام.

پ.ن ها:
    -الان هم دارم پارتیشن هایش را درست می کنم تا xmbc را به عنوان سیستم عامل نصب کنم.
    -این سیستم در نهایت به تلویزیون ۲۱ اینچ وصل میشه. کارت گرافیک را هم صرفا برای این خریدم که خروجی s-video داشته باشم.
    صرفا دلم می خواست گهگاهی هم به تلویزیون ۴۰ اینچ سامسونگ وصل کنم تا بعضی از فیلمها مانند Avatar را HD تماشا کنم.
    سی پی یوتون اینقدرا هم ضعیف نیست
    چند تا موضوع رو بهش توجه کنید
    1-کارت گرافیکتون مشکل اصلیتونه کاشکی حالا که می خواستین گرافیک رو عوض کنید یه چیز بهتر می گرفتین.
    2- مقدار رم سیستمتون رو افزایش بدین
    3-کدک های سالم و کامل روی سیستم نصب کنید
    در ضمن به نظرم پاورتون رو اشتباه نوشتین معمولاً رو همچین سیستمی پاور 600 گرین نمی اندازند.

4. 2 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سی پی یوتون اینقدرا هم ضعیف نیست
    چند تا موضوع رو بهش توجه کنید
    1-کارت گرافیکتون مشکل اصلیتونه کاشکی حالا که می خواستین گرافیک رو عوض کنید یه چیز بهتر می گرفتین.
    2- مقدار رم سیستمتون رو افزایش بدین
    3-کدک های سالم و کامل روی سیستم نصب کنید
    در ضمن به نظرم پاورتون رو اشتباه نوشتین معمولاً رو همچین سیستمی پاور 600 گرین نمی اندازند.

۱-خب کارت گرافیک را با ضرر می فروشیم یکی دیگه می خریم. شما چه چیزی را پیشنهاد می کنید؟
    یک چیزی را مد نظر قرار دهید: قبل و بعد از اضافه کردن کارت گرافیک هیچ بهبودی در پخش فیلم های full hd پدید نیومد. قبلا از گرافیک آنبرد با ۶۴ مگ رم استفاده می کردم و همین گونه پخش میکرد.

۲- در برنامه ۵ ساله دوم مد نظر هست.

۳- چه نوع کدکی را پیشنهاد می کنید؟
    البته من در نهایت یک سیستم عامل مناسب htpc پیدا می کنم و نصب می کنم.

صاحب قبلی این دستگاه یکبار پاور دستگاهش دچار مشکل میشه مادر برد، cpu و از همه مهمتر هارد همراه با اطلاعاتش از بین می روند. برای این سیستم دیگه از پاور کم نمیگذاره. در مورد گرین مطمئن نیستم ولی تا جایی که یادمه این بود. ولی ۶۰۰ واتش را مطمئن هستم.

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

۱-خب کارت گرافیک را با ضرر می فروشیم یکی دیگه می خریم. شما چه چیزی را پیشنهاد می کنید؟
    یک چیزی را مد نظر قرار دهید: قبل و بعد از اضافه کردن کارت گرافیک هیچ بهبودی در پخش فیلم های full hd پدید نیومد. قبلا از گرافیک آنبرد با ۶۴ مگ رم استفاده می کردم و همین گونه پخش میکرد.

۲- در برنامه ۵ ساله دوم مد نظر هست.

۳- چه نوع کدکی را پیشنهاد می کنید؟
    البته من در نهایت یک سیستم عامل مناسب htpc پیدا می کنم و نصب می کنم.

صاحب قبلی این دستگاه یکبار پاور دستگاهش دچار مشکل میشه مادر برد، cpu و از همه مهمتر هارد همراه با اطلاعاتش از بین می روند. برای این سیستم دیگه از پاور کم نمیگذاره. در مورد گرین مطمئن نیستم ولی تا جایی که یادمه این بود. ولی ۶۰۰ واتش را مطمئن هستم.
    1- فکر کنم این براتون خیلی مناسب باشه
    Radeon HD 5450 Gigabyte 1GB
    این کارت گرافیک فن نداره و موتور پردازش ویدیوی خیلی خوبی داره و همچنین پورت HDMI که روکش طلا داره!!!

2- بهتره یه کم زودتر از 5 سال فکر کنید چون رمتون منسوخ می شه بعد به مشکل می خورید!
    3- کدک های K-Lite آخرین ورژن
    برای سیستم عامل هم ویندوز 7 خیلی خوبه فقط با این مقدار رم نمیشه.

7. 2 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

مقایسه و بنچمارک چند مدل کارت گرافیک تو زمینه کیفیت پخش بلوری و پخش تصاویر ویدئویی
    منبع:
    xbitlabs.com

مقایسه برای پخش تصاویر با کیفیت DVD و آپ اسکیلینگ

9. 4 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه milad_a_v's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

مقایسه و بنچمارک چند مدل کارت گرافیک تو زمینه کیفیت پخش بلوری و پخش تصاویر ویدئویی
    پژمان جان
    بنچمارک ها کجا هستند؟؟؟

پل شمالی 785 که گرافیکش رو 4200 شناسایی میکنه هم همون 4200 حساب میشه؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پژمان جان
    بنچمارک ها کجا هستند؟؟؟

پل شمالی 785 که گرافیکش رو 4200 شناسایی میکنه هم همون 4200 حساب میشه؟؟؟
    بنچمارک همون تست و آزمایش کارایی وسایل مختلفه که اینجا بین چند مدل کارت گرافیک انجام شده بود
    مثلاً توی پخش بلوری این امتیازها رو این کارتها گرفتند:
    Radeon HD5600 ----- 154
    Radeon HD5500 ----- 154
    Radeon HD5400 ----- 141
    Radeon HD4770 ----- 146
    Geforce GT240 --------140
    Geforce GT220 --------122
    Geforce GT210 --------121

بله پل شمالی 785 دارای پردازنده گرافیکی HD4200 است.

12. این کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یه مطلب در مورد پلی استیشن توی وبلاگ جناب برزین که خیلی جالبه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاید خیلی از زمانی که سونی و توشیبا سر فرمت نسل آینده ( بعد از DVD ) برای هم دندون تیز می کردن نگذشته باشه . بیشتر از یک سال این بلاتکلیفی در مورد HD DVD ها و blu-ray ها وجود داشت . شاید اون موقع خیلی ها کاملا منطقی روی کاغذ پیروزی رو با توشیبا و فرمت HD DVD می دونستند .
    به نظر من دو تا چیز ورق رو کاملا بر گردوند . یکی وجود همین کنسول پلی استیشن ۳ بود که هنوزم که هنوزه از خیلی از پلیرهای بلوری سر تره . تازه اگه محاسن جانبی و آسانی استفاده و فاکتور قیمت رو هم بهش اضافه کنید شاید بی رقیب باشه . این عامل اول تو بلند مدت تاثیر خودش رو گذاشت . به هر حال طرفدارای کنسول سونی کم نبودن ( هنوز اینکه همکلاسی های دوره راهنمایی از دستگاه بازی سونی ( پلی استیشن ۱ ) سر کلاس با چه ولعی با هم حرف میزدن یادم نرفته ) . تمام این طرفدارای کنسول بازی نا خواسته به فرمت سونی رای دادن . بعد ها هم که حضور این فرمت کنار فرمت توشیبا تو بازار جدی تر شد خیلی ها به عنوان انتخاب اول و آخر برای تماشای فیلم های بلو ری انتخابش کردند . قدرت بالا و انعطاف پذیری بالا کم فاکتوری نبود اونم تو برهوت پلیر های مناسب ...
    عامل دوم و تیر خلاص این قضیه هم تصمیم یهویی وارنر برای پشتیبانی صرف ازبلوری بود که کلا HD DVD رو کشید تو قبر و پروندش مختومه شد .
    من آمار خاصی ندارم ولی بی بورو برگشت پلی استیشن ۳ پر تعداد ترین بلوری پلیر دنیاست حتی اگه گیمر ها رو هم از این خانواده میلیونی حذف کنیم . چیزی که باعث محبوب شدن پلی اسیشن بود و هست اینه که شما با هزینه تقریبی یه Standalone Player یه مجموعه کامل سرگرمی های خانگی رو خواهید داشت . این برای مصرف کننده ها یعنی فرصت ! بازی های این نسل حتی همون ۳ سال پیش هم به اندازه کافی هیجان انگیز بود قابلیت هایی که از اول روی کنسول بود و روز به روز با یه آپدیت ۱۳۰ - ۱۴۰ مگابایتی اضافه تر هم میشه چیزیه که اصولا تو برنامه کاری هیچ پلیری نیست چه Hi End ها چه زلمبو زیمبو دارهای شکستنی ! کنسول سونی همه اینهارو داشت چون پلیر نبود . یه مرکز سرگرمی بود که قابلیت اجرای بلوری فقط یکی از چند ده قابلیت محبوبش بود .
    شاید الآن نسبت به تعدد کمی از پلیرها به علت محدودیت های ساخت که به بیش از ۳ سال پیش بر میگرده کم بیاره ولی هنوزم اگه انتخاب اول خیلی ها نباشه حتما تو لیستشون جایی داره .
    کنسول برای اجرای بازیهای سنگین ویدئویی طراحی شده که شاید از لحاظ قدرت و سرعت پردازش غیر قابل مقایسه با هر پلیری باشه اما معلوم نیست ( من نمیدونم ) چقدر از این توانایی خرج پردازش سیگنالهای صوتی تصویری میشه . ولی حداقل میشه تو سرعت لودینگ دیسکها بی رقیب بودن قدرت کنسول رو دید .
    نسل اول دستگاه مشکلاتی در استریم کردن صدای غیر فشرده به صورت bitstream داشت که گویا تو نسل جدید مشکل حل شده هر چند آپشن دیگه ای به اسم Linear PCM هم از اول تعبیه شده بود . تفاوت این دو در اینه که در bitsream دیکد کردن به عهده یک پکیج خارجی مثل ریسیور خواهد بود اما در Linear PCM پلی استیشن خودش زحمت دیکد کردن رو میکشه . این مشکل برای کسایی که به ریسیورهای عجیب غریب سونی یا پایونیرشون عادت داشتن یزره تو چشم بود ولی در کل برای پلیری در کلاس پلی استیشن عیب چندانی به حساب نمی اومد . کنسول ۳ تا گزینه برای خروجی صدا داره :
    ۱ - آنالوگ دو کاناله : که رسما بلااستفاده میمونه
    ۲ - Optical Fiber : خروجی دیجیتالی که امروزه پهنای باند کمش خیلی تو ذوق میزنه
    ۳ - HDMI : اینم که دیگه همه میدونن چیه .
    این ۳ تا آپشن مخصوصا برای کسایی که ریسیور ندارن مشکل سازه . چون غالب پلیر ها کنار خروجی ( های ) دیجیتال حداقل یه خروجی انالوگ ۵.۱ هم تعبیه میکنن .
    در مورد مقایسه خروجی تصویر هیچ نظر شخصی ندارم . چون فقط برای چند بار موفق به زیارت بلو-ری پلیری به جز پلی استیشن شدم که در تمام دفعات یه دیوار شیشه ای سرتاسری که بهش میگن ویترین بینمون فاصله بوده !! اما امکان مقایسه ای که خیلی از کاربرها داشتن میشه گفت در این زمینه هم خوب عمل کرده . اصولا کمتر ژلیری رو میشه دید که جامع الشرایط باشه و در مورد هر نوع صدا و تصویری بتونه خوب عمل کنه .
    برای تنظیمات تصویر مثل صدا آشن های خیلی جزئی وجود نداره و محدود میشه به چند تا کار ساده ولی واجب که باید تعبیه می شد. کنسول توانایی نسبتا خوبی تو Upscale کردن دی وی دی داره ولی مسئله ریژن بندی که تو دستگاه رعایت شده آزار دهندست . این مسئله ای هست که باعث میشه موقع خرید فیلم حتما به ریژن فیلم توجه کنید چه دی وی دی و چه بلو-ری .
    همونجوری که قبلا گفتم حسن بزرگ دستگاه آپدیت کردن ساده اونه . با توجه به فراگیری پلی استیشن ۳ آمار مشکل ساز شدن دستگاه در پخش فیلم ها ( مخحصوصا پروفایل بالا ها ) در مقابل سایر دستگاه ها ناچیزه .
    با اینکه جزو قدیمی ترین بلو-ری پلیر هاست ولی خیلی راحت از پس پروفایل ۱ و ۲ بر میاد با BD-Live و جاوا و فلش هم که ابدا مشکلی نداره .
    با این اوصاف این دستگاه بازی همراه یه کنترلر ( که بصورت رسمی برای دستگاه ارائه شده ) می تونه حسابی از خجالت دی وی دی ها و بلو-ری هاتون در بیاد . ( کارکردن با دسته بازی خیلی راحت نیست ) . سر جمع محدودیت ها و محاسن دستگاه رو اگه یکجا وزن کنید ، کفه خوبیهاش سنگین تره .
    و اما جمله آخر :
    اینکه انتخاب پلی استیشن ۳ ، انتخابِ بهترین نیست اما بهترین انتخابه ( حداقل برای خیلی ها )

14. 3 کاربر از Pejman3 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه milad_a_v's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

درود
    پژمان جان بنچمارک ها واسه من نمویمد (الان اومده)

HD4200 جاش کجاست؟
    اصلا جایی داره؟؟؟

این 3D ویژن کارت های ATI چجوری فعال میشه
    من کاتالیست 10.4 هم از
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دانلود کردم
    تو سایتای دیگه گفته بودن تو این ورژن میشه تصاویر رو استریوسکوپیک دید

ATI Catalyst™ support for 3D Stereoscopic glasses
    AMD has updated it's Direct3D (Quad buffer support) driver to enable 3rd party middleware vendors such as
    iZ3D to output stereo L/R images at 120 Hz (60 Hz per eye

اما هیچ اثری از یه همچین ویژگی پیدا نکردم

یه کمکی به من میکنید
    مادربرد من هم ASUS M4A 785T-M هست

نرم افزاری نیست که این کار رو بکنه؟ (یعنی رنگها رو تفکیک کنه که بشه با عینکش دید)
    Last edited by milad_a_v; 07-05-2010 at 19:06.

16. این کاربر از milad_a_v بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

Genius Remote 300

قیمت 37 هزار تومن
    یه مدل ریموت کامل و با کیفیت که تمامی کنترل روی فیلم ها آهنگ ها، عکس ها، تیونر و مدیا سنتر ها رو انجام میده. کیفیت ساختش واقعاً خوب بود و تو دست هم خیلی راحته. از تکنولوژی اینفرا رد استفاده می کنه و همچنین می تونه تا سه تا از بقیه وسایلتون رو باهاش کنترل کنید مثلاٌ تلویزیون و ریسیور و ... به این صورت که کنترل های هر وسیله ای رو به سمتش می گیرید و این طول موج مادون قرمزش رو ضبط می کنه و بعد می تونه با ایجاد همون فرکانس این وسایل رو هم کنترل کنه. به نظرم با توجه به امکانات و کیفیت ساخت خیلی ارزش داره.

سلام،
    آقا پژمان عزيز، من امشب دارم ميام تهران واسه خريد، لطف ميكني بگي اين Remote را از كجا ميتونم پيدا كنم؟
    اگه كارت صوتي اكسترنال با خروجي 5.1 اپتيكال هم سراغ داري ممنون ميشم معرفي كني چون ميخوام فعلا از لپتاپ به عنوان HTPC استفاده كنم. هم بلو ري داره و هم خروجي HDMI و به عنوان باند هم از سينما پاييونير استفاده كنم.

18. این کاربر از wxShayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •