تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 39

نام تاپيک: [آموزش] تبدیل Mkv به Avi کمتر از 15 دقیقه

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

ممنون بابت وقتی که گذاشتید دوست عزیز
    آموزش خوب و کاملی بود...

آخر فروم باز Amin_0913's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    ( اصفهان)

پيش فرض

خوب دوستان فکر نکنم بهتر از این برنامه جایی باشه منم خودم ازش استفاده کردم و واقعا من رو حیرت زده کرد...

اینم لینکش که خودم اپ کردم کرک هم نداره و کاملا رایگانه
    حجم 15 مگابایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    به قوله خودش
    Free Video Converter with more than 6,800,000 happy users!
    فقط یادتون باشه که توی قسمت تنظیماتش اندازه تصویرش رو روی orginal بذارید

3. 12 کاربر از Amin_0913 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

عجب ویدیو کانورتری هست پسر!دمش گرم!
    ولی خیلی حجم رو کم میکنه!جریان چیه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

راستی دوستان
    طبق روشی که در پست اول گفتین خواستم عمل کنم که وارد برنامه میشم این ارور رو میده:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ok که میزنم و میخوام فایل mkv رو باز کنم این ارور رو میده

چکار کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه sunrise1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

تو همون برنامه اول وقتی اکتراکت رو میزنم بجای اینکه دو فایل صدا و تصویر رو بهم بده یک عدد فایل ناتپد میده که داخلش این نوشته:

Error: Unrecognized command line option ''. Maybe you put a mode specific option before the input file name?

لطفا کمک کنید...

خدا منو بکشه تا از دست این mkv احمق خلاص بشم...

7. این کاربر از sunrise1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام...

با کسب اجازه از ebru_gundes_206 عزیز، میخوام یه روش دیگه رو معرفی کنم...

استخراج track ویدئویی از فایل های Matroska حتی تو فروم های خارجی مثل videohelp و doom9 هم همیشه مورد بحثه.

برای استخراج track صوتی، روشی که دوستمون ebru_gundes_206 مطرح کردن، جوابگو هست و track صوتی استخراج شده رو به راحتی میشه با سایر برنامه ها شنید و یا ویرایشش کرد.

اما چرا track تصویری (h264 یا avc یا...) نه با برنامه های دیگه باز (دیده) میشه، نه میشه تبدیلش کرد...؟! چون این track تصویری مختص کانتینر mkv (همون Matroska) هست و اصلی ترین ویژگیش اینه که از فریم ریت متغیر (variable frame-rate) استفاده می کنه! هر چند فایل های سورسی که فریم ریت متغییر داشته باشن، خیلی کم گیر میان، اما پیش فرض استریم (stream) های تصویری mkv همین فریم ریت متغییر هست. استریم های تصویری دارای فریم ریت متغیر هم فقط به کمک هدر (header) خود فایل mkv قابل پخش هستن، و استریم تصویری منفرد بدون داده های هدر تقریبا بدون استفاده ست. و هیچ برنامه ی مدیا پلیری هم طوری طراحی نشده که بتونه این نوع استریم ها رو پخش کنه! در واقع امکان این نوع طراحی اصلا میسر نیست، مگر با همون داده های هدر که بالا عرض کردم. خوب، شاید بپرسید چرا این داده های هدر هم هنگام extract استریم تصویری منتقل نمیشن که کار راحت بشه؟ جواب اینه که در اینصورت شما باز هم فایل mkv رو خواهید داشت که انگار برگشتیم به اول ماجرا... اما هدف ما تولید یک فایل تصویری استاندارد و قابل ویرایش از فایل ماتروسکا هست. برای این کار باید یه جوری این مانع فریم ریت متغیر رو از سر راه برداشت و به فریم ریت ثابت (constant frame-rate) رسید که یک الگوی استاندارد ویدئویی برای ویرایش و پخش فایل های ویدئویی در کامپیوتره.

خوب... اصل مطلب

ابزاری رو معرفی می کنم از "ابزارهای هالی" (Haali Media Splitter) که به کمک اون می تونید استریم تصویری اصلی فایل های ماتروسکا رو به فایل AVI استاندارد با فریم ریت ثابت تبدیل کنید.

سایت رسمی هالی:

کد:
    در گوشه بالا سمت راست روی عبارت Download MatroskaSplitter installer کلیک کنید و پکیج رو دانلود و نصب کنید. پکیج بسیار کم حجمه (حدود 700 کیلوبایت). ابزار mkv2vfr.exe هم در کنار سایر ابزار و کدک ها نصب میشه. البته به صورت کنسولی (خط فرمان) هست.

در ارتباط با GUI، متاسفانه تا به حال GUI ای برای این برنامه نوشته نشده. حتی خود برنامه هم برنامه ی کمتر معروفی هست. اما بهتون اطمینان میدم که تا به امروز تنها راه برای استخراج (و نه تبدیل!) استریم تصویری استاندارد فایل های ماتروسکا همینه. توجه داشته باشید که در تبدیل ها همیشه افت کیفیت وجود داره، مگر اینکه از encoder های lossless استفاده کنیم. این برنامه mkv رو تبدیل نمی کنه، بلکه استریم تصویری استاندارد رو استخراج می کنه و در نتیجه افت کیفیت نداریم. به همین دلیل خودم مدت ها پیش دست به کار شدم و یک GUI ساده برای mkv2vfr نوشتم. تست ها برای درستی عملکرد توسط خودم انجام شده، اما تست عمومی در کار نبوده، که شما زحمتش رو می کشید و اگه به خطایی برخوردید، لطف می کنید و من رو در جریان قرار میدید. این لینک دانلود:

کد:
    عرض شود که GUI بالا در محیط Microsoft Visual C# 2009 و طبیعتا در قالب DotNET نوشته شده. بنابراین ممکنه برای اجراش به نصب DotNET احتیاج پیدا کنید.

در مورد چگونگی کارکرد برنامه؛ این توضیحات از سایت نویسنده در ارتباط با نحوه ی عملکرد برنامه:

کد:
    و اضافه کنم که؛ عملکرد برنامه و تشخیص بازه های ثابت فریم ریت توسط حدسیات mkv2vfr صورت می گیره و ممکنه نتیجه ی خروجی مطلوب نباشه. البته خیالتون راحت، که در بیش از 99% موارد استخراج با موفقیت انجام میشه.

چگونگی استفاده از GUI

- بعد از نصب پکیج Haali، فایل Rar حاوی GUI رو هم دانلود و extract کنید (بدون پسورد). احتیاجی نیست که GUI حتما در پوشه مسیر نصب Haali قرار بگیره. در اولین اجرا GUI خودش مسیر نصب mkv2vfr رو پیدا می کنه. اگه نکرد، خودتون محل قرار گرفتن mkv2vfr رو برای GUI مشخص کنید.

- در قسمت input مسیر فایل mkv (یا از طریق دکمه ی browse یا از طریق drag & drop) و در قسمت output مسیر فایل خروجی avi رو تعیین کنید.

- تیک مربوط به فایل vfr رو (که یک فایل متنی هست) حتما بزنید، که نوع فریم بندی فایل رو همیشه (تا هنگام نیاز) در اختیار داشته باشید.

- کلیک بر روی دکمه ی start و انتظار تا اتمام extract.

با انجام مراحل فوق، شما یک فایل avi تر و تمیز و قابل پخش و ویرایش از فایل مبدا mkv خواهید داشت! برای استخراج استریم یا استریم های صوتی هم پست اول تاپیک جوابگو هست.

9. 11 کاربر از maxeemo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

الهی هر چی از خدا میخوای بهت بده دوست عزیز!دمت گرم!زنده باشی!
    ebru_gundes_206 عزیز که یه تاپیک زد و رفت و اصلا نیومد ببیسنه که درد بچه ها چیه!!!!این رسمش نیست!البته ایشون وظیفه ای ندارن در قبال بچه ها!ولی شما هم نداشتید!
    خیلی ممنونم...

اگه نباشه جاش خالی می مونه ebru_gundes_206's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

feli جان من شرمنده ي شما و همه ي بچه هاي گل P30 اللخصوص انجمن بعد نرم افزاري هستم
    راستش تو يه ساله اخير اينقدر به مشكل برخوردم كه تو 22 سال زندگيم اينقدر مشكل نداشتم تازه يه كم نفس دارم ميكشم ولي انشاالله بعد امتحانات ترم يعني از بهمن ماه يه چند تا آموزش توپ آماده كردم كه انجمن رو يه تكوني بدم

تازه يه چند مدتي فكر مي كردم كلاً انجمن فيلم حذف شده بعد كه دقت كردم ديدم جاش عوض شده به اميد خدا از بهمن ماه مي جبرانم

12. این کاربر از ebru_gundes_206 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

منظرتيم رفيق...
    دمت گرم...

داره خودمونی میشه am's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

آقاdvd player من فایلهای avi دیگه رو پخش میکنه!!!
    ولی این فایلی که با hally media رو میگرم پخش نمیکنه!!!؟؟؟
    کسی میتونه کمک کنه؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •