تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 16 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 154

نام تاپيک: همه چیز درباره ی میزکار Kde

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

به نظر من KDE داره خودشو خراب میکنه با این نسخه های سوسول بازی که داره می ده.من اولین بار KDE سری 4 رو روی Fedora 9 امتحان کردم به نظر من زیبایی نباید جای Stability رو بگیره مثلا نسخه های دیگه لینوکس به همو سری 3 چسبیدن مثل Slackware
    فدورا ۹ از KDE 4.0.3 استفاده می کنه. نسخه های سری 4.0 بسیار ناقص و ناپایدار بودن تا حدی که خیلی ها , از جمله طرفداران KDE هم بسیار ناراحت شدند. نسخه 4.0 در واقع یک نسخه پیش نمایش از KDE4 است. شش ماه بعد از انتشار KDE 4.0 , نسخه 4.1 منتشر شد که همگان را شگفت زده کرد ! هیچ کس باور نمی کرد که KDE 4.1 نسبت به 4.0 بسیار پایدارتر و کاملتر باشه ! KDE 4.1 نه تنها امکانات بیشتر بلکه پایداری بسیار بیشتری نسبت به KDE 4.0 داره و همین مساله باعث شده تا خیلی از کاربران به طور کامل از KDE 3.5 به KDE 4.1 مهاجرت کنند. این روند توسعه بعد از انتشار KDE 4.1 به همین ترتیب ادامه داشته و تاکنون که نسخه آزمایشی KDE 4.2 ( نسخه ی بتا ۱ ) منتشر شده امکانات زیادی نسبت به 4.1 اضافه شده و باگ ها و ایرادات بسیاری ( بیش از ۱۰۰۰ bug تاکنون ! ) برطرف شده و از الان میشه پیش بینی کرد که KDE 4.2 نسبت به KDE 4.1 یک گام بسیار بزرگی خواهد بود.

حالا که شما KDE 4.0.3 رو در فدورا ۹ امتحان کردید میتونید یکی از توزیع های فدورا ۱۰ ( با دسکتاپ KDE 4.1.3 ) , کوبونتو ۸.۱۰ ( با دسکتاپ KDE 4.1.2 ) و یا سوزه ۱۱.۱ ( با دسکتاپ KDE 4.1.3 ) رو امتحان کنید تا تفاوت رو به وضوح مشاهده کنید.

2. 3 کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه iphone3g's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

من KDE 4.1 رو هنوز امتحان نکردم ولی همین روزا دانلودش میکنم و روی Slackware نصبش میکنم (الان روی Slackware نسخه 3.5 نصبه ) ببینم چه تغییر هایی کرده.

4. این کاربر از iphone3g بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض KDE 4.2 Beta 2 منتشر شد !

KDE 4.2 Beta 2 منتشر شد !

پس از انتشار اولین نسخه ی آزمایشی KDE 4.2.0 در کمتر از 4 هفته پیش ( که خبرش رو میتونید از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخونید ) , امروز 18/12/2008 , دومین نسخه ی بتا ( آزمایشی ) این دسکتاپ منتشر شد.

از زمان انتشار نسخه ی beta 1 تا این نسخه ( beta 2 ) , تعداد 1665 ایراد ( Bug ) گزارش شده و تعداد 2243 ایراد ( Bug ) برطرف شده ! و نکته ی بسیار جالب که در متن انتشار KDE 4.2 Beta 2 به آن اشاره شده , برطرف شدن بیش از 10000 ( ده هزار ) ایراد از زمان انتشار KDE 4.1.0 می باشد که بسیار شگفت انگیز است !!!

تغییرات مهم صورت گرفته در این نسخه به شرح زیر است:

- پیشرفت قابل توجه در پایداری , تکمیل امکانات و افزایش سرعت در دسکتاپ پلاسما , مدیر پنجره ها ( KWin ) و کل برنامه های منتشر شده همراه KDE
    - امکان نوشتن راحتتر برنامه های KDE و افزونه های آن با زبان های اسکریپتی مانند پایتون ( Python ) و رابی ( Ruby )
    - پیشرفت های قابل توجه در پلتفرم توسعه KDE در سیستم عامل های دیگر مانند BSD , Windows و Mac OSX

با توجه به اینکه هدف از این نسخه بیشتر رفع ایرادات , افزایش سرعت و پایداری بوده , برای مشاهده ی امکانات جدید و تغییرات صورت گرفته در KDE 4.2 , به متن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید.

برای مشاهده ی متن انتشار KDE 4.2 Beta 2 و کسب اطلاعات بیشتر به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید.

6. 5 کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض Qt 4.5 Beta منتشر شد !

نسخه ی 4.5 بتا ( آزمایشی ) کتابخانه های Qt و نسخه ی آزمایشی جدیدی از ابزار توسعه ی Qt Creator منتشر شده و سورس کد آنها تحت مجوز GPL قابل دانلود است. از تغییرات مهم صورت گرفته در این نسخه افزایش سرعت و راندمان برنامه های مبتنی بر کتابخانه های Qt است. لازم به ذکر است که میزکار KDE و برنامه های آن براساس کتابخانه های Qt ایجاد شده اند و انتقال ( Port ) کامل این میزکار به Qt 4.5 از اهداف آینده ی تیم توسعه ی KDE می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید.

8. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

این کلیپ یک دقیقه ای نحوه ی نمایش عمل کپی در System Tray و اضافه شدن اون به دسکتاپ Plasma رو در KDE 4.2 نشون میده.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

از طریق سایت keepvid.com میتونید این کلیپ تصویری رو دانلود کنید.

لینک دانلود:

کد:

10. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

حسین جان من در فدورا 10 پلاسما رو دارم ولی یه جوری نامفهومه واسم .. میشه یه بار در موردش بگی و نحوه کار باهاش رو ؟؟

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

حسین جان من در فدورا 10 پلاسما رو دارم ولی یه جوری نامفهومه واسم .. میشه یه بار در موردش بگی و نحوه کار باهاش رو ؟؟
    نمیشه که نداشته باشی ! Plasma یه تکنولوژی جدید هست که دسکتاپ KDE4 براساس اون بنا نهاده شده ! در واقع هر چیزی که شما در دسکتاپ می بینید مانند widgets ( ابزارک ها ) , پنل , منوی استارت ( application launcher ) و ... به خاطر همین پلاسما هست. با وجود Plasma , دیگه معنی یک دسکتاپ چیزی مانند تعدادی آیکون بروی یک صفحه نیست ! بلکه شما با استفاده از ابزارک ها ( widgets ) میتونید از میزکارتون استفاده های بیشتر و بهینه تری داشته باشید. به عنوان مثال با استفاده از ابزارک Folder view میتوانید هر فولدری ( به عنوان مثال فولدر Desktop که در پوشه ی Home قرار داره ) رو به صورت یک پنجره بروی میزکارتون داشته باشید و با قابلیتی که در KDE 4.2 اضافه شده اون دایرکتوری رو همانند دسکتاپ های سنتی ( مانند KDE 3.5 ) به صورت تمام صفحه و آیکن های موجود در آن در بیارید. حتی با قابلیت جدیدی که در KDE 4.2 اضافه شده میتونید چندین دسکتاپ بسازید که هرکدوم تنظیمات مجزای خودشون رو داشته باشند , به عنوان مثال بکگراند , ابزارک ها و پنل های متفاوت را در هر کدام از دسکتاپ ها داشته ها داشته باشید , طوری که با عوض کردن هر دسکتاپ احساس کنید که پشت یک کامپیوتر دیگر نشسته اید !

معرفی تمام ابزارها و قسمت های مختلف KDE4 و دسکتاپ پلاسما نیاز به زمان داره که اگر وقت کنم در آینده چند راهنما در این زمینه می نویسم. امیدوارم تونسته باشم تا حدودی دسکتاپ KDE4 و Plasma رو توضیح بدم.

13. 3 کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه Ahmad-Ra's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    KDE

پيش فرض

آهان..
    اخه در قسمتی از فدورا یه آیکون اضافه میشه به نام plasma launcher ... که وقتی روش میزنم و اجراش میکنم کلا system tray به حالت Hide در میاد که اگر دوباره رو صفحه کلیک کنم میاد.. واسم یه مقدار جای سوال شد!

15. این کاربر از Ahmad-Ra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

در آستانه ی انتشار KDE 4.2 , خواندن این مقاله نسبتا کامل درباره ی این نسخه خالی از لطف نیست. بخش اول:

کد:

17. 2 کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض Kde 4.1.4 و kde 4.2 rc منتشر شد‌!

آخرین نسخه ی آزمایشی ( Release Candidate ) میزکار KDE 4.2 منتشر شد. این نسخه شامل رفع هزاران ایراد ( Bug ) و ویژگی های جدید است. نسخه ی نهایی KDE 4.2 در تاریخ 27/1/2009 منتشر خواهد شد. برای مشاهده ی صفحه ی نکات انتشار این نسخه , به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید.

همچنین میزکار KDE 4.1.4 که آخرین نسخه ی بروز رسانی میزکار KDE 4.1 می باشد منتشر شد. این نسخه شامل رفع بسیاری از ایرادها و بهبود میزکار میباشد. برای مشاهده ی صفحه ی نکات انتشار به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

19. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •