تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 59

نام تاپيک: وضعیت هارد دیسک های ssd در بازار

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

خوب این اینتر فیس ها میخورن به همه چی ؟

پروفشنال iraniran2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلامم...ببین بعنوان نمونه بیشترین سرعت خواندن که واسه لود سیستم عامل خیلی اهمیت داره توووی یک Solid State با کیفیت معمول به پایین معادل دو تا درایو HDD Raid0 هستش یعنی سرعت SSD بمراتب خیلی بالاتر هستش هر چند که فعلن اقتصادی نیست ایندو لینک ره حض مقایسه ی دقیق داشته باش
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شما يا خودت دقت نكردي يا من بد گرفتم. آخه قربونت توي اين چارتي هم كه گذاشتي باز سرعت ريد 0 بيشتر از بهترين هارد ssd هستش كه .
    2 تا هارد معمولي در حالت ريد 0 سرعتش رو زده 159 مگابايت بر ثانيه.
    هارد اس اس دي كروشيال رو زده 124 مگابايت بر ثانيه.
    كدوم بيشتره؟ خودتون مقايسه كنيد.

لطفا توضيح بديد.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

شما يا خودت دقت نكردي يا من بد گرفتم. آخه قربونت توي اين چارتي هم كه گذاشتي باز سرعت ريد 0 بيشتر از بهترين هارد ssd هستش كه .

لطفا توضيح بديد.
    اصلا تو چارت هر چی زده باشه
    عزیز هارد اس اس دی فقط به خاطر سرعت بالاش هست که ساخته شده. فکر کردی مردم هزار برابر بیشتر از یک هارد معمولی پول میدن و اس اس دی میخرن که فقط برق کمتری مصرف کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !

آخر فروم باز avecina.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    باس 1333

پيش فرض

لطفا توضيح بديد.
    آری عزیز! رید0 دو تا hdd سرعتش بیشتره من رفته بودم روی رید1
    ولی رید 0 یک عیب بسیار اساسی هم داره که دیگه همه میدونن و اینجاست که ssd دست برتر را داره

5. این کاربر از avecina.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اصلا تو چارت هر چی زده باشه
    عزیز هارد اس اس دی فقط به خاطر سرعت بالاش هست که ساخته شده. فکر کردی مردم هزار برابر بیشتر از یک هارد معمولی پول میدن و اس اس دی میخرن که فقط برق کمتری مصرف کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !
    قبلا هم گفته بودم، عرضه شدن هاردهای SSD دلایل زیادی داشته مثل بالا بردن طول عمر (که خیلی هم توش موفق نبودند!)، بدون صدا بودن، کم بودن هزینه ساخت (یکی از مهم ترین دلیلها)، مصرف پایین تر، قابل حمل بودن، ...

اتفاقا تفاوت سرعت SSD ها فعلا با هاردهای معمولی محسوس نیست، حتی بعضی ها برای سرعت بالا نیاز به RAID 0 کردن هاردهای SSD دارند. فعلا هاردهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (با قیمت 65 دلار برای 500 گیگابایت) نسبت به هاردهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (با قیمت 500 دلار برای 64 گیگابایت) سرعت بالاتری هم دارند.

SSD ها چند ساله عرضه شده اند و کم کم اشکال ها و محدودیت هاشون داره برطرف میشه. هنوز چند سال تا همه گیر شدنشون باقی مونده.

7. 4 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

در ضمن Raid رو با SSD مقایسه نکنید مگر در حالتی که قیمت رو هم در بحثمون وارد کنیم !
    چون در RAID یک هارد نیست بلکه دو هارده ! و بحث ما تفاوت یک هارد معمولی با یک هارد SSD است !

9. 4 کاربر از Benygh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال iraniran2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

شما اول برو پستها رو از اول بخون بعدا بيا بگو. مسئله پرفرمنس نسبت به قيمت هم هست. كه من نظرم رو گفتم و همه هم موافقن كه پيشنهاد من از نظر سرعت و قيمت بهتره.

حـــــرفـه ای vioman's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    روی سیم ر!

پيش فرض

شما اول برو پستها رو از اول بخون بعدا بيا بگو. مسئله پرفرمنس نسبت به قيمت هم هست. كه من نظرم رو گفتم و همه هم موافقن كه پيشنهاد من از نظر سرعت و قيمت بهتره.
    دوست عزیز

جانب داری بیش از حد شما از تکنولوژی رید 0 واقعا جالبه
    این نشون میده که شما هنوز این ساختار رو اون طور که باید تجربه نکردین ،

12. این کاربر از vioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

بعضی ها خیلی خوشبینانه فکر میکنن وگرنه اگر روشی بود که هارد دیسک های ارزان قیمت را پر سرعت تر از اس اس دی میکرد خوب دیگر دلیلی برای خرید چنین هارد گران قیمتی نبود.اصلا یک چیزی که رله مکانیکی داره چه طور میتونه سریع تر از یک قطعه کاملا الکترونیکی و دیجیتال باشه ؟ مثل اینه که بگین سی دی رام من از رم سریع تره ...

هر چند از نظر اقتصادی برای اکثر کاربران همین رید0 باید استفاده بشه و از اس اس دی کاربرا خاص استفاده میکنن ... اصلا من شنیدم که اس اس دی های یک ترابایتی که سال بعد تولید انبوهش شروع میشه فقط واسه سرور ها هست و بدرد کاربران خونگی نمیخوره ... ولی به هر حال بعضی ها هستن که سرعت براشون مهمتر از قیمت و ظرفیته.....
    Last edited by abbas13677_2005; 25-02-2009 at 10:05.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بعضی ها خیلی خوشبینانه فکر میکنن وگرنه اگر روشی بود که هارد دیسک های ارزان قیمت را پر سرعت تر از اس اس دی میکرد خوب دیگر دلیلی برای خرید چنین هارد گران قیمتی نبود.اصلا یک چیزی که رله مکانیکی داره چه طور میتونه سریع تر از یک قطعه کاملا الکترونیکی و دیجیتال باشه ؟ مثل اینه که بگین سی دی رام من از رم سریع تره ...
    دوست عزیز شما شدیدا داری یک طرفه به قضیه نگاه می کنی.

دقت کن چی گفته بودم:
    ssd ها چند ساله عرضه شده اند و کم کم اشکال ها و محدودیت هاشون داره برطرف میشه. هنوز چند سال تا همه گیر شدنشون باقی مونده.
    فعلا هاردهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (با قیمت 65 دلار برای 500 گیگابایت) نسبت به هاردهای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (با قیمت 500 دلار برای 64 گیگابایت) سرعت بالاتری هم دارند.
    قرار نیست هر قطعه تمام الکترونیکی (به قول شما!) از هر قطعه مکانیکی سریع تر باشه. به نظرت فلش مموری ها سریعتر هستن یا هارد های مکانیکی؟

هاردهای ssd فعلا اول راهشون هستند (یادتون بیاد هاردهای مکانیکی وقتی اول راه بودند چطور بودند!) و با تکنولوژی های فعلی، یک SSD معمولی مثل همونی که مثال زدم نسبت به هاردهای مکانیکی که تقریبا به بهینه ترین حالتشون رسیده اند سرعت پایین تری دارند.

بحث بهتر نشون دادن تکنولوژی هاردهای مکانیکی نسبت به SSD نیست. این مشخصه که هاردهای مکانیکی نمی تونند در آینده با ssd ها مقابله کنند، ولی الان که داریم بحث می کنیم ssd هنوز به اون تکامل لازم برای نشون دادن برتری محسوس نسبت به هاردهای مکانیکی نرسیده.

امیدوارم متوجه منظورم بشی

15. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •