تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 11 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 107

نام تاپيک: سوال و جواب

آخر فروم باز lord_ashkan_z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    The Board Black Pearl

پيش فرض

سوال پنجم:

فرض کنید ما یک آرایه داریم که مقادیر یک لیست در آن ذخیره شده...
    ولی در این لیست، بعضی از مقادیر بیشتر از یک بار تکرار شده؛ و ما با یک حلقه مقدار های تکرار شده را پیدا می کنیم...!

سوال این هست که چه طور حافظه ی این متغیر های تکراری را پاک کنیم به طوری که وقتی با یک حلقه تمام اعضا را روی مانیتور نمایش دادیم اثری از این متغیر های خالی نباشه؟

باتشکر ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام.
    من می خوام به کلاس طراحی کنم که با مقادیری که می گیره توش یه آرایه پویا(dymanic) درست بشه.می خوام این آرایه تا آخر عمر کلاس ماندگار باشه و ضمنا می خوام با متد های دیگه بهش دسترسی داشته باشم.بهترین مدلش واسه من اینه که با سازنده اش ابعاد آرایه رو بگیره و همون اول که کلاس ساخته میشه آرایه هم در حافظه ساخته بشه تا پایان کار کلاس.
    ممنون

3. این کاربر از mehmoomy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای sin2x=2sinxcosx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سوال پنجم:

فرض کنید ما یک آرایه داریم که مقادیر یک لیست در آن ذخیره شده...
    ولی در این لیست، بعضی از مقادیر بیشتر از یک بار تکرار شده؛ و ما با یک حلقه مقدار های تکرار شده را پیدا می کنیم...!

سوال این هست که چه طور حافظه ی این متغیر های تکراری را پاک کنیم به طوری که وقتی با یک حلقه تمام اعضا را روی مانیتور نمایش دادیم اثری از این متغیر های خالی نباشه؟

باتشکر ...
    خب البته براي اين کار شگرد يا دستوري تو ++C وجود نداره . اگه کسي بخواد بهتون پاسخ بده بايد يه برنامه بنويسه . برنامه مي خواين ؟

سلام.
    من می خوام به کلاس طراحی کنم که با مقادیری که می گیره توش یه آرایه پویا(dymanic) درست بشه.می خوام این آرایه تا آخر عمر کلاس ماندگار باشه و ضمنا می خوام با متد های دیگه بهش دسترسی داشته باشم.بهترین مدلش واسه من اینه که با سازنده اش ابعاد آرایه رو بگیره و همون اول که کلاس ساخته میشه آرایه هم در حافظه ساخته بشه تا پایان کار کلاس.
    ممنون
    به زبان ++C ديگه ؟ چون کلمه متد که به کار بردين تو جاوا و #C استفاده ميشه . ما تو ++C ميگيم تابع عضو .
    بگذريم ....
    من دقيقا متوجه منظور شما نشدم . تا آخر عمر کلاس ماندگار بشه يعني چي ؟ يعني هيچ وقت delete نکنين ؟
    يا نه تو گرفتن حافظه براي يه آرايه به صورت dynamic مشکل دارين ؟

5. این کاربر از sin2x=2sinxcosx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ه زبان ++C ديگه ؟ چون کلمه متد که به کار بردين تو جاوا و #C استفاده ميشه . ما تو ++C ميگيم تابع عضو .
    بگذريم ....
    من دقيقا متوجه منظور شما نشدم . تا آخر عمر کلاس ماندگار بشه يعني چي ؟ يعني هيچ وقت delete نکنين ؟
    يا نه تو گرفتن حافظه براي يه آرايه به صورت dynamic مشکل دارين ؟
    بله با ++c.اگه قاطی شده ببخشید.
    منظورم اینه که : می خوام کلاسی تعریف کنم که سازنده اش یا یکی از توابع عضوش از طریق پارامترها ۲ تا مقدار بگیره و یه آرایه پویا ۲ بعدی تعریف کنه.خوب تا حالاش رو می تونم انجام بدم..می خوام که توی برنامه ام به این آرایه دسترسی داشته باشم.یعنی حالا می خوام مقدار بهش بدم.ولی اگر تابع عضو رو فراخوانی کنم که دوباره آرایه تعریف میشه.اگر هم بخوام که آرایه رو عضو داده ای تعریف کنم که نمی شه باید توی تابع باشه.static هم که نمیشه.چون می خوام که هر شی آرایه خودش رو داشته باشه تازه اگر بشه static تعریفش کرد.
    امیدوارم که متوجه شده باشی.مشکل توی طراحی کلاسه.

7. این کاربر از mehmoomy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

خب به صورت داده عضو بگيرين . يعني اشاره گرتونو تو قسمت داده هاي عضو تعريف کنين و مقداردهي رو هم تو سازنده انجام بدين . چرا ميگين نميشه ؟

9. این کاربر از sin2x=2sinxcosx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز lord_ashkan_z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    The Board Black Pearl

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط sin2x=2sinxcosx
    خب البته براي اين کار شگرد يا دستوري تو ++C وجود نداره . اگه کسي بخواد بهتون پاسخ بده بايد يه برنامه بنويسه . برنامه مي خواين ؟
    اگر برنامه ای باشه که مقدار را از حافظه پاک کنه، می خوام.

ولی اگر منظور از برنامه اینه که طوری اعضا را وارد آرایه کنیم که عضو تکراری نداشته باشه، خودم بلدم ...!

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

اگر برنامه ای باشه که مقدار را از حافظه پاک کنه، می خوام.

ولی اگر منظور از برنامه اینه که طوری اعضا را وارد آرایه کنیم که عضو تکراری نداشته باشه، خودم بلدم ...!
    ببینین دوست عزیز این برنامه آرایه رو جستجو می کنه و اگه مقداری تکراری پیدا کرد اونو صفر می کنه و بعدا چاپ نمی کنه .
    البته این برنامه در صورتی کاربرد داره که شما تو لیستتون عدد صفر نداشته باشین . اگه خود صفر رو دارین ، به جای اون مثلا 1- بذارین .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

12. این کاربر از sin2x=2sinxcosx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوباره.
    من می خوام یه کلاس توی برنامه ام استفاده کنم که تعریفش و پیاده سازیش توی یه فایل دیگه باشه.راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم.
    فایل رو باید با چه پسوندی ذخیره کنم.
    ساختن فایل header رو هم همینطور اگر راهنمایی کنید خیلی عالی میشه.
    در کل چه اصولی رو باید برای هر دو اینکار انجام بدم.
    ممنون

14. این کاربر از mehmoomy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

اگه از کامپايلر Visual Studio استفاده مي کنين :
    وقتي Win32 Console Application رو انتخاب کردين و Next رو زدين و بعد Empty Project رو انتخاب کردين و Finish کردين ، سه فولدر براتون تو پنجره Solution Explorer مياره :
    Header Files
    Resource Files
    Source Files
    براي هدر فايل روي Header Files راست کليک کنين و Add و بعد New Item رو بزنين و از پنجره ظاهر شده در قسمت سمت راست Header File رو انتخاب کنيد و اسم فايل رو در قسمت پايين وارد کرده و Add رو بزنين . اين براي تعريف کلاستون . براي پياده سازي هم روي Source File راست کليک کرده و از اون جا يه فايل با پسوند cpp ايجاد کنين .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

با توجه یه این که این فرم vb هست من هر دو سوال بالا رو با vb.net جواب میدم
    سوال اول:
    در vb.net دستوری به اسم redim هست که طول ارایه های dynamic رو تغییر می ده و برای حفط مقادیر قبلی از redim preserve استفاده می شه، باید یا این دستور و یه ارای دیگه به عنوان temp اراییه اصلی رو قطع و وصل کنیم
    سوال دوم:

class project
    public array() as object(مثلا)
    end calss
    حالا شما هر موقع خواستی استفاده کنی باید redim کنی

17. این کاربر از sepehrock بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •