تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 47

نام تاپيک: مشاوره برای خرید هارد 2 ترا

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

Seagate Backup plus Slim یعنی رو این مدل میشه رمز گذاری کرد؟
    ضمنا رو مدل Western Digital Elements Portable میشه از بیت لاکر استفاده کرد؟
    ممنون

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون
    اين مدل مثل my passport ultra قابليت رمزگذاري سخت افزاري ندارد و در نتيجه بايد از نرم افزارهاي مختلفي براي اينكار استفاده كنيد .

ميتونيد از Bit locker استفاده كنيد ولي پيشنهاد ميكنم از نرم افزارهاي بهتري استفاده كنيد كه قابليت استفاده در سيستمهاي عامل مختلف (مثلاً XP) را داشته باشد مثل True Crypt .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام اقا عطا ممنون از راهنماییت
    من segate back up slim 2TB رو تهیه کردم لطف میکنید برا کپی فیلم سرعتش رو usb3 باید چند باشه؟چون الان usb2 18 و روusb 3 30 mb فک کنم خیلی کمه
    Last edited by mahdi_shr; 24-06-2014 at 22:51.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام اقا عطا ممنون از راهنماییت
    من segate back up slim 2TB رو تهیه کردم لطف میکنید برا کپی فیلم سرعتش رو usb3 باید چند باشه؟چون الان usb2 18 و روusb 3 30 mb فک کنم خیلی کمه
    سلام .

با برنامه HDtune از قسمت Benchmark یک تست Read بگیرید و اینجا بذارید . اگر سرعت Sequential Transfer rate همچنان در محدود 30MB/s باشد (در حالت USB3) قطعاً مشکل از طرف سیستم هست . مثلاً یا به پورتهای USB2 متصل شده و یا اینکه لازم هست آخرین ورژن درایور USB3 دانلود و نصب شود و ...

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام .

با برنامه HDtune از قسمت Benchmark یک تست Read بگیرید و اینجا بذارید . اگر سرعت Sequential Transfer rate همچنان در محدود 30MB/s باشد (در حالت USB3) قطعاً مشکل از طرف سیستم هست . مثلاً یا به پورتهای USB2 متصل شده و یا اینکه لازم هست آخرین ورژن درایور USB3 دانلود و نصب شود و ...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بنظرم مشكل از طرف سيستم هست و هارد اكسترنال مشكلي ندارد . پيشنهاد ميكنم اول از همه درايور USB 3 را آپديت كنيد . برای شناسایی نوع كنترلر USB 3 مادربرد و دانلود آخرين ورژن درايور مربوط به آن كنترلر میتونید از نرم افزار AIDA64 Extreme Edition استفاده کنید (طبق عکس پیوستی - اول روی south bridge کلیک کنید) . مثلاً چیپست usb3 لپتاپم NEC و FRESCO LOGIC هست . در سایت زیر بگردید شاید بتونید درایور متناسب با چیپست را پیدا کنید (قسمتی که نوشته Chipsets USB 3.0) .

محتوای مخفی: AIDA64 Extreme Edition 

اگر PC هست حتماً به پورتهاي پشت كيس متصل كنيد . همچنين پورتهاي ديگر USB 3.0 را هم تست كنيد . از USB Hub هم استفاده نكنيد .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

درایور رو اپدیت کردم و سرعت میانیگن به 120 رسید و brust rate به 70 رسید.اما موقع کپی کردن سرع به 25 حدکثر می رسه همون اپدیت نکردم بیشتر بود.(البته از سایت خود لب تابم عسذ 3 رو اپدیت کردم.ضمنا فک کنم شما گفته بودید پورفرمنس خوبی داره این هارد اما سرعتش رو همسن نرم افزار hd tune زده 5200 rpm در حالی که تو بعضی از پیجا گفته بودید سرعتش 7000 هست؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

هاردهای لپ تاپ اکثرا 5200 rpm هستند.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درایور رو اپدیت کردم و سرعت میانیگن به 120 رسید و brust rate به 70 رسید.اما موقع کپی کردن سرع به 25 حدکثر می رسه همون اپدیت نکردم بیشتر بود.(البته از سایت خود لب تابم عسذ 3 رو اپدیت کردم.ضمنا فک کنم شما گفته بودید پورفرمنس خوبی داره این هارد اما سرعتش رو همسن نرم افزار hd tune زده 5200 rpm در حالی که تو بعضی از پیجا گفته بودید سرعتش 7000 هست؟
    1. نتيجه اين تست ظاهراً در مقايسه با تست قبلي كه ميانگين 57MB/s بوده بهتر شده و مشخص ميشه كه مشكل از هارد ديسك اكسترنال نيست (اگر امكانش هست مجدداً عكس بذاريد) . من پيشنهاد ميكنم از لينكي كه گذاشتم درايور را دانلود و تست كنيد . براي اطمينان ميتونيد روي سيستم ديگر كه USB 3 دارد هم تست كنيد .

2. فقط مدلهاي دسكتاپي Backup plus هست كه 7200rpm هستند و هيچ وقت نگفتم Backup plusـهاي پرتابل 7200rpm هستند . با اينحال همين مدلي كه داريد پرفورمنس بهتري در مقايسه با مدلهاي مشابه با حجم يكسان مثل WD my passport ultra دارد.

3. از نرم افزار TeraCopy براي كپي/پيست كردن اطلاعات استفاده كنيد.
    Last edited by ata.royalfalcon; 25-06-2014 at 10:06.

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

1. نتيجه اين تست ظاهراً در مقايسه با تست قبلي كه ميانگين 57MB/s بوده بهتر شده و مشخص ميشه كه مشكل از هارد ديسك اكسترنال نيست (اگر امكانش هست مجدداً عكس بذاريد) . من پيشنهاد ميكنم از لينكي كه گذاشتم درايور را دانلود و تست كنيد . براي اطمينان ميتونيد روي سيستم ديگر كه USB 3 دارد هم تست كنيد .

2. فقط مدلهاي دسكتاپي Backup plus هست كه 7200rpm هستند و هيچ وقت نگفتم Backup plusـهاي پرتابل 7200rpm هستند . با اينحال همين مدلي كه داريد پرفورمنس بهتري در مقايسه با مدلهاي مشابه با حجم يكسان مثل WD my passport ultra دارد.

3. از نرم افزار TeraCopy براي كپي/پيست كردن اطلاعات استفاده كنيد.
    این عکس دوم هست

اما سرعت پایینه رفتم ببینم از این روشی که فرمودید درست میشه؟؟ضمن درایور usb3 من فقط تا سال 2011 تو سایت بود
    Last edited by mahdi_shr; 26-06-2014 at 07:44.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •