تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 80

نام تاپيک: ساخت شخصی تلسکوپ

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

در مورد تراش آينه هاي بزرگ، اين خيلي عاليه که مي خواين آينه بزرگ بتراشين ولي اين نوع تراش بسيار زمانبر و طاقت فرساست، پيشنهاد ميشه با آينه هاي کوچک شروع تا توانايي و علم لازم رو بدست بيارين بعد باهم ميريم سراغ يه بزرگ!!!!!!!!!!!!! ساخت تلسکوپ ميزان توانايي فرد رو نسبت به ابزاري که در حال استفاده داره رو بالا ميبره و اگر مشکلي در ابزارش پيش بياد ميتوني اصلاحش کنه، در ضمن به نسبت هزينه تمام شده يک تلسکوپ آماده به تلسکوپ دست ساز به قطر آينه آن، صرفه به ساخت تلسکوپه، به عنوان مثال يه تلسکوپ 10 اينچ دابسوني اسکاي واچ حدود 600 هزار تومان درمياد من تلسکوپ 12 اينچم کلا 150 هزار تومان تموم شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! با اين دلايل من سراغ ساخت تلسکوپ رفتم.

آخر فروم باز aslanaslan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ولی ساخت آینه به این راحتی ها هم نیست... چند بار ممکنه آینه بشکنه و ... گاهی قیمتش بالاتر هم در میاد!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

بستگي به اين داره که شما چطوري کار کنين!
    اگه دقت کنين و دقيق پيش برين آينه خراب نميشه که هيچ، بلکه دقتي که ميتونين بدست بيارين بسيار بالاست!!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

تا زماني که شما بر روي شيشه خام کار ميکنين هزينه چنداني نداره مگر همون پودر تراش و شيشه ها + وقت و زحمتي که گذاشته و کشيدين...........

شما در تراش هاي اوليه به اندازه کافي تجربه کسب ميکنين تا مراحل آخر را به سادگي پشت سر بزارين، مگر اينکه بر اثر ناشيانه برخورد کردن آينه خراب بشه!!!!!!!

آخر فروم باز aslanaslan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تا زماني که شما بر روي شيشه خام کار ميکنين هزينه چنداني نداره مگر همون پودر تراش و شيشه ها + وقت و زحمتي که گذاشته و کشيدين...........

شما در تراش هاي اوليه به اندازه کافي تجربه کسب ميکنين تا مراحل آخر را به سادگي پشت سر بزارين، مگر اينکه بر اثر ناشيانه برخورد کردن آينه خراب بشه!!!!!!!
    تجربه می خواد و وقت... کمی هم هزینه!

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

خوب اصلان خان ما هم اینجا اومدیم تا تجربه کسب کنیم .... هزینه کنیم و نتیجه بگیریم..

خوب دوستان پس در مورد اندازه مثل اینکه با تجربه تر ها حدودا 6 اینچ رو پیشنهاد کردن...

در مورد نوع وسایل مورد نیاز هم که دوستان توضیح خوبی دادن.... می شه اینجوری یه بر اورد هزینه هم کرد...

اما می مونه اموزش نحوه شکل دادن به قرص های شیشه .... بعد هم ایینه ای کردن اون...

باز هم از نظرات دوستان خبره در این کار تشکر می کنم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

خوب اصلان خان ما هم اینجا اومدیم تا تجربه کسب کنیم .... هزینه کنیم و نتیجه بگیریم..

خوب دوستان پس در مورد اندازه مثل اینکه با تجربه تر ها حدودا 6 اینچ رو پیشنهاد کردن...

در مورد نوع وسایل مورد نیاز هم که دوستان توضیح خوبی دادن.... می شه اینجوری یه بر اورد هزینه هم کرد...

اما می مونه اموزش نحوه شکل دادن به قرص های شیشه .... بعد هم ایینه ای کردن اون...

باز هم از نظرات دوستان خبره در این کار تشکر می کنم.
    آیینه ای کردن آیینه تلسکوپ بسیار سخت و خطر ناک است . تو اینترنت که چرخ می زدم به وبلاگی برخوردم که اونجا نوشته بود چه کار باید کرد ولی نوشته بود که باید از یک شیمیدان هم کمک بیگرید چون نیترات نقره که برای اندود کردن استفاده میشه بسیار سمی و خطرناکه و .....

به نظر من که اول آیینه رو بسازیم بعد متناسب با سایزش بدیمش به سایت اختر نامه اونجا نقره اندود می کنه

حـــــرفـه ای مرتضی nvcd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    بابل

پيش فرض

منم با نظر دوستمون موافقم...البته فکر نمی کردم بشه خودمون هم ایینه ایش کنیم..

دوستان دیگه نظری ندارن؟؟؟...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

آدرس سایت رو پیدا کردم مال وبلاگ آسمان زنجان بود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آدرسشم اینه

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

چجوری قرصا رو صیقل میدن.

با چه وسیله هایی؟؟؟(منظورم اینه که با چه قالبی میتراشن که در تمام نقاط فاصله کانونیش ثابت باشه.)
    Last edited by Farshadd; 25-12-2007 at 23:41.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •