تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 68

نام تاپيک: سوال دارم : آیا زنده کردنِ آدمِ مرده امکان پذیر هست ؟؟؟

پروفشنال Shayan Arya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام دوستان

بحث در مورد امکان شبیه سازی انسان و این که آیا کلون ایجاد شده میتونه به عنوان اصل در نظر گرفته بشه یا خیر، هست.
    بحثهای خارج از حیطه (اثبات روح، موارد مذهبی و دینی و ...) رو لطفا وارد بحث نفرمایید.

ممنونم
    من قصد خروج از قوانین انجمن رو ندارم ولی فکر میکنم نوع سوال ایجاد کنند تاپیک باعث وارد شدن به چند حیطه دیگر هم میشه

برمیگردم به سوال جناب MOHAMMAD_ASEMOONI که گفتند:

آیا از نظرِ علمی و پزشکی ، امکانِ داره انسانی رو که مرده و تبدیل به خاک شده یا کاملاً سوخته و خاکستر شده دوباره زنده کرد ؟
    فکر میکنم در داستان های ابراهیم پیامبر ماجرایی هست که 4 حیوان رو میکشه و خرد میکنه و بعد با هم مخلوط میکنه تا ببینه چطور در روز قیامت موجوداتی که مرده و نابود شده اند دوباره زنده میشن
    اگر این داستان باعث شده که شما بپرسید آیا از نظر علمی چنین چیزی امکان داره یا نه باید بگم این کار تنها از عهده جادو یا معجزه یا هر چیزی که شما اسمش رو بگذارید ساخته است و نه علم پزشکی

بعد در ادامه بحث شما موضوع شبیه سازی رو مطرح کردید که باعث سوال شد که نتیجه شبیه سازی میتونه خود موجود زنده قبلی باشه یا کپی اون هست، من برای اینکه تناقض فلسفی و اعتقای این موضوع رو نشون بدم از یک مثال ساده تر استفاده میکنم:

اگر گلدانی رو خاک کنیم و دوباره از اون خاک گلدانی دیگر شبیه اولی بسازیم به این معنی هست که گلدان اول دوباره درست شده یا اینکه ما یک گلدان شبیه گلدان اول ساختیم؟
    احتمالا جواب اغلب شما این هست که ما گلدانی شبیه گلدان اول ساختیم

ولی اگر این کار (ساخت گلدان) با جادو انجام شده باشه چی؟ یک لحظه خاک و بعد گلدان!
    حالا به نظر شما ما گلدان جدید ساختیم یا گلدان قبلی زنده شده؟

میخوام بگم چون در علم جادو و معجزه نداریم نتیجه شبیه سازی هرچقدر هم کامل و شبیه نمونه اولیه باشه در جواب سوال شما معنی زنده کردن مرده رو نخواهد داشت.

داره خودمونی میشه masoud.hasni1097's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

مزاح می فرمایید دیگه ؟ من خودم تو تیم رباتیک هستم ، همین که ربات فرمانهایی که بهش داده میشه رو بتونه درست اجرا کنه خیلیه ، اون وقت رباتهای یادگیر؟

بعدش هم این بیماریهای روحی و طب روانی و روانشناسی حتماً همه ش الکیه دیگه ؟
    یه مقداری مطالعه تون رو بیشتر کنید ، بعد در خدمت خواهیم بود
    مزاح فرمودي؟
    هر كي تو تيم رباتيكه اين جوري باشه پس هيچي!من داشتم خبري رو گوش ميكردم كه رباط هايي در حال ساخته شدنه كه ميتونه زايمان داشته باشه و مشخصات زايمانش هم مثل آدمه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

تو عالم متریال واز نظر علمی تا حالا که نتونستن ولی فکر کنم تو متافیزیک بشه این کار کرد

آخر فروم باز Lord007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

مسئله روح انقدر مبهمه که نمیشه با قاطعیت راجع بهش نظر داد.حتی برای بررسی احتمالات هم باید خیلی مطالعه کرد.چند سال پیش برنامه ای از شبکه 1 پخش می شد که به موضوع خروج روح از بدن پس از مرگ می پرداخت و سعی در اثبات روح داشت.ولی همین چند وقت پیش برنامه ی دیگری اینبار از شبکه ی چهار پخش شد که در اون این مسئله به طور کامل بررسی و رد شد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

از نظر علمي كاملاٌ امكان داره ولي دو نوع هستش
    نوع اول اينه كه از روي خاكسترهاي اون شخص سوخته دي ان اي را استخراج و هم نوع سازي انجام دهند و يه نفر رو دوباره توليد كنند.
    نوع دوم اينه كه از مراحل نوع اول نجام بشه و اون شخص قبل از مرگش از تمام اطلاعات مغزش بك كاپ گيري انجام شده باشه و اطلاعات كه شامل معلومات و خاطرات و ... هستش رو آپ لود به مغز خالي شخص توليد شده كنند
    نوع سوم اينه كه اصلاً همانند سازي نكنند. مغز يه نفر رو كاملاٌ خالي و اطلاعات مغز فرد مرده رو كپي كنند به مغز يه نفر ديگه. بعد از كپي شده ديگه شخصيت و هويت گيرنده اطلاعات دقيقاً مثل اولي ميشه و ميشه گفت با اين كار كسي هرگز نميميرد

همه اينها كمتر از 80 سال ديگه كاملاً شدني و يه امر عادي هستش

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

از نظر علمي كاملاٌ امكان داره ولي دو نوع هستش
    نوع اول اينه كه از روي خاكسترهاي اون شخص سوخته دي ان اي را استخراج و هم نوع سازي انجام دهند و يه نفر رو دوباره توليد كنند.
    نوع دوم اينه كه از مراحل نوع اول نجام بشه و اون شخص قبل از مرگش از تمام اطلاعات مغزش بك كاپ گيري انجام شده باشه و اطلاعات كه شامل معلومات و خاطرات و ... هستش رو آپ لود به مغز خالي شخص توليد شده كنند
    نوع سوم اينه كه اصلاً همانند سازي نكنند. مغز يه نفر رو كاملاٌ خالي و اطلاعات مغز فرد مرده رو كپي كنند به مغز يه نفر ديگه. بعد از كپي شده ديگه شخصيت و هويت گيرنده اطلاعات دقيقاً مثل اولي ميشه و ميشه گفت با اين كار كسي هرگز نميميرد

همه اينها كمتر از 80 سال ديگه كاملاً شدني و يه امر عادي هستش
    مرجع این اطلاعات دقیق را بفرمایید
    این 80 سال را از کجا آورده اید ؟
    از نظر تئوری هنوز با این چیزی که شما مِی فرماید کلی فاصله داریم از نظر عملی که هیچ . فکرش را هم نکنید.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلامی دوباره به همۀ شما دوستانِ عزیز که به این تاپیک توجه دارین

====================================

دوستانِ عزیزی که در این گفتگویِ علمی شرکت میکنند حتماً توجه دارند که مخالفتِ دیگران با عقاید و حرفهامون بسیار مفید و سازنده .هست در این مخالفتها و اعتراضها اطلاعاتِ زیادی رد و بدل میشه که چه بسا نتیجه اش این باشه که ما متوجه بشیم که در اشتباه هستیم . پس مخالفتِ دیگران با حرفهاتون رو کاملاً دوستانه بدونین .

من نظرِ شما رو نمیدونم . اما نمیدونین من چقدر خوشحال میشم وقتی مطلبی مینویسم و عده ای با حرفهایِ من مخالفت میکنند . این مخالفتها آغازِ تبادلِ اطلاعات و معلومات هست . و در این تبادلِ اطلاعات ، همۀ ما سود میبریم چه در اشتباه باشیم چه نباشیم .

================================================== ==========

دوستانِ گلم من مطالبِ تک تکِ شما رو با دقت و کلمه کلمه خوندم . کلی چیزهایِ جدید یاد گرفتم و شکی نیست که این چیزهایِ جدید در افکارو عقیدۀ من تاثیر داره .

Edited by Marichka

این رو فقط برای این گفتم که بگم تاثیر این بحث و گفتگو بر رویِ ما بستگی به خودِ ما داره . خواهشاً دیگه در موردِ این ماجرا چیزی ننویسین چون تاپیک علمی هست نه دینی .

یکی با مطالعۀ این تاپیک ، بیشتر معتقد میشه که زنده کردنِ مردگان امکان پذیر نیست . دیگری ایمانش به امکانِ زنده کردنِ مردگان بیشتر میشه .

دیگری از مرحلۀ انکار ، واردِ مرحلۀ شک و تردید میشه که شاید آغازی باشه برایِ رسیدن به مرحلۀ ایمان به امکانِ زنده شدنِ مردگان .

چون شک و تردید در برخی موارد در درجاتِ بالایِ علم و دانش به وجود میاد و نشانۀ آگاهی و اطلاعاتِ زیاد هست .

================================================== =============

جمع بندیِ بندۀ مخلص از این گفنگویِ بسیار سودمند تا حالا این هست :

1 - هیچ دلیلِ قاطعی برایِ محال بودنِ زنده کردنِ مردگان وجود نداره به عبارتِ دیگه امکانِ زنده کردنِ مردگان به هیچ وجه صفر نیست بلکه دلایل و شواهدِ امکان داشتنش بسیار زیاد هست .

2 - برایِ زنده کردن یک انسان مرده ، بی شک نیاز هست به اطلاعاتِ اکتسابی که در طولِ زندگیش کسب میکنه .

3 - نظرِ شخصی خود من بعد از خوندنِ مطالبِ مفید شما دوستان این هست که این اطلاعاتِ اکتسابی از بین نمیره و بی شک در جایی سالم باقی میمونه .

4 - من اسم اون چیزی که کارش حفظِ اطلاعاتِ اکتسابی هست رو میذارم " کارتِ ذخیرۀ اطلاعاتِ اکتسابی " . حتماً متوجه شدین که این کارت در حقیقت همون چیزی هست که مردم بهش میگن ر....

5 - این کارت از آغاز خلقت ، همراه فرد وجود دارد و در هر لحظه تمام اطلاعاتِ اکتسابی رو در خودش ذخیره میکنه .

6 - مهمترین قسمتِ نتیجه گیریِ بنده از این گفتگو این هست :

این کارت قابل کپی شدن نیست به هیــــــــــــچ وجه . اگر بتونیم اون رو از یک فرد زنده بگیریم تا یکی مثل خودش بسازیم ، در اونصورت دیگه میمیره . چون کارتِ حافظۀ اطلاعاتِ اکتسابی از بدنش جدا شده .

لطفاً توجه داشته باشین که در خواب ممکنه این کارت قادر باشه بره جایِ دیگه اما همچنان با بدنِ اون شخص در ارتباط هست . درست مثلِ راننده ای که ماشین رو روشن میذاره و پیاده میشه و از ماشین دور میشه اما بعد از مدتی دوباره بر میگرده به ماشین .

اما با جداییِ کاملِ این کارت از بدن ، دیگه بدن خاموش میشه و به اصطلاح میمیره .

پس بر طبقِ این فرضیه ، نمیشه کسی رو دوباره ساخت مگر اینکه کارتِ حفظ اطلاعاتِ اکتسابی از بدنش جدا شده باشه .

و اگر سعی کنیم یک انسانِ زنده رو کپی کنیم ، به کارتش احتیاج داریم و اگر به زور کارتش رو از بگیریم دیگه زنده نیست یعنی همواره فقط یک نفر وجود داره .

حالا یک فرضیه که شاید جالب انگیز باشه براتون :

اصلاً نیازی به بدنِ اول هم نیست تا یک نفر رو بسازیم . فقط کافیه کارتش رو داشته باشیم و اون رو در یک بدن قرار بدیم تا اون فرد رو زنده کنیم اما شکلِ ظاهریش عوض میشه

بر اساسِ این فرضیه اگه ما بخوایم انیشتین رو زنده کنیم فقط به کارت اطلاعاتش احتیاج داریم تا نصبش کنیم در یک بدن ( مثلا یک جوان ) تا بشه انیشتین چون ما با بدن انیشتین کاری نداریم بلکه با شخصیتِ انیشتین یا همون " خودِ " انیشتین کار داریم . یعنی با " نفسِ انیشتین

بر اساسِ این فرضیه ، کارتِ هر انسانی در آغازِ به وجود اومدنش در بدنش قرار داده میشه ( مسئلۀ دمیدن رو به یاد بیارین ) و تا اخرین لحظۀ زندگیش باهاش همراه هست و به محض جداییِ کاملِ کارت از بدن ، اون فرد میمیره .

بر اساسِ این فرضیه ، این کارت قابلِ کپی شدن نیست و فقط میتونه به 1 بدن وصل بشه .

بر اساسی این فرضیه : جملۀ یک رو ح در دو بدن ( در آنِ واحد ) معنا نداره و اصلاً امکان نداره .

================================================== ==============

ممنون از وقتتون و بی صبرانه در انتظارِ نظراتتون و انتقاداتتون

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

اینم یک فرضیه است برای خودش
    البته بنده بازم بااین قیاس ها که انسان و ارکان وجودیش را به این راحتی با چیزهایی مثل کارت یا ماشین و یا راننده مقایسه کنیم چندان موافق نیستم .

10. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز far2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    اصفهان، نصف جهان

پيش فرض

من هم یک نظر می دهم ،

شما وقتی می خوابید روح از بدن شما جدا می شود ولی هیچ گاه موقع بازگشت در بدن یک انسان زنده یا مرده دیگر نمی رود. پس روح ارتباط مستقیمی با جسم دارد.

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض من به "روح"اعتقادندارم

متاسفانه ...یاخوشبختانه ...فکرنکنم امکانش یاشه چون طبق "قانون بقای جرم"و"انرزی":
    هیچ جرمی معدوم نمی‌شود و هیچ جرمی نیز از عدم بوجود نمی‌آید و یا به عبارت دیگر مقدار جرم مادی که در عالم وجود دارد همواره ثابت است اصل بقای انرژی می‌گوید؛ انرژی هر دستگاه معین مقدار ثابتی دارد، نمی‌توان انرژی را خلق کرد و نه آنرا از بین برد، فقط اقسام آن می‌توانند به یکدیگر تغییر شکل دهند.و
    اگرکه قبول داشته باشیم
    مقدار جرم مادی که در عالم وجود دارد همواره ثابت است
    خب پس نمیتونیم از "بقایای درگذشته گان مون ...موجود""جدیدی""روبسازیم"...
    مگراینکه اثری ازشون توی موجودجدید پیدابشه...درمورد نحوه ی کارکردحافظه ومغز (ازنظرشیمیایی وماندگاری اش )اطلاع چندانی ندارم ...
    اما فکرنکنم که بشه ..مثلا "مغز"یک نفر رو تجزیه کرد...خاک وحاکسترش کردو(به اجزای شیمیایی اولیه اش برگردوند...)ومجددا بشه همون رومجددابازسازی کرد...
    =
    امکان نداره
    Last edited by saviss; 25-02-2010 at 22:49.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •