تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 53

نام تاپيک: راهنمایی برای افزایش هارد اینترنال

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خب استاد من ازین جوابی که فرمودین چیزی نفهمیدم :
    هارد دیسکی بصورت MBRد، Initialize شده باشد نه تنها فقط 4 پارتیشن Primary میتواند داشته باشد بلکه حداکثر سایز پارتیشن برابر با 512byte x 4294967296 = 2199023255552 خواهد بود (2TiB) در صورتیکه در حالت GPT تا 128 پارتیشن Primary میتوان ساخت و سایز هر پارتیشن هم میتواند تا 9 زتابایت باشد .
    الآن من هاردمو همین امشب خریدم ،
    یعنی کلا ما هاردهارو بذاریم روی گزینه MBR بهتره؟

ممکنه این گزینهای علامت زده رو بهم توضیح بدین کاربردشون چیه؟
    کلا به چه کاری میان؟
    یعنی کلا ما هاردهارو بذاریم روی گزینه MBR بهتره؟
    برای هارد دیسکی که شما دارید MBR گزینه مناسبتری هست . چون هارد دیسک شما یکترابایتی هست و از محدودیتهای MBR تجاوز نمیکند . ولی اگر اطلاعاتی بر روی این هارد دیسک ذخیره کردید و دیگه نمیتونید حذف کنید میتونید روی همان GPT بگذارید و مشکلی با این حالت نخواهید داشت .

ممکنه این گزینهای علامت زده رو بهم توضیح بدین کاربردشون چیه؟
    کلا به چه کاری میان؟
    Dynamic Disk برای RAID نرم افزاری هست . مثلاً اگر هارد دیسک شماره یک و دو بصورت RAID1 باهم ترکیب شده باشند همیشه یک کپی از اطلاعات هارد دیسک شماره یک بر روی شماره دو خواهید داشت . بنابراین اگر یکی از ایندو هارد دیسکها خراب بشوند ، اطلاعات را از دست نمیدهید .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

اون گزینهای بالاییش واسه چین؟
    اگر Dynamic Disk انتخاب کنیم عایا اینگونه نیست که مثلا این دوهارد جداگانه جواب نمیدهند و حتماباید باهم باشند؟
    این فرمایش همیشه یک کپی از اطلاعات هارد دیسک شماره یک بر روی شماره دو خواهید داشت،خب اینطوری این 1ترابایت کلا میشه بکاپ دیگه یا نه؟ کلا حجم دیسکی نمیگیره؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر Dynamic Disk انتخاب کنیم عایا اینگونه نیست که مثلا این دوهارد جداگانه جواب نمیدهند و حتماباید باهم باشند؟
    این فرمایش همیشه یک کپی از اطلاعات هارد دیسک شماره یک بر روی شماره دو خواهید داشت،خب اینطوری این 1ترابایت کلا میشه بکاپ دیگه یا نه؟ کلا حجم دیسکی نمیگیره؟
    بطور خلاصه در Spanned Volume فضای دو هارد دیسک با هم ترکیب میشوند بطوریکه یک درایو در my computer دیده میشود . مثلاً اگر هارد دیسک اول 320GB و هارد دیسک دوم 500GB باشد پس یک درایو 820GB خواهید داشت . در حالت Striped Volume بعلت تقسیم شدن اطلاعات به بلاکهای مساوی ، نوشتن و یا خواندن اطلاعات با بازدهی بهتری انجام میشود ؛ در این حالت دو هارد دیسک باید ظرفیت یکسانی داشته باشند . نکته مهم در RAID 5 Volumes داشتن قابلیت fault tolerance هست که اگر یکی از هارد دیسکها خراب شد با استفاده parity های موجود در سایر هارد دیسکها ، اطلاعات آن هارد دیسک خراب شده بازیابی شود . در این روش حداقل به سه هارد دیسک مورد نیاز هست .

میتونید بصورت جداگانه هم از هارد دیسکهای Dynamic هم استفاده کنید . ولی از آنجایی که قرار نیست از RAID نرم افزاری استفاده کنید به چه علتی باید Dynamic بشوند ؟

فرض کنید که دو هارد دیسک یک ترابایتی داشته باشید . اگر از هیچگونه RAID استفاده نکنید و یا از Spanned/Striped Volume استفاده کنید تا دو ترابایت میتوانید اطلاعات ذخیره کنید . ولی اگر از Mirrored Volume استفاده کنید فقط یکترابایت میتوانید اطلاعات ذخیره کنید چون هارد دیسک دوم در واقع کپی هارد دیسک اول خواهد بود .

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

پس پیشنهاد شما اینه که همون New Simple Volume بزنیم بره؟
    من میخوام یک آرشیو فیلم بریزم روش و چندوقتی رایت کنم از روی این اطلاعات...

یک سوال دیگه،برای این مدل که من خریدم به نظر شما میشه از تبدیل SATA to USB استفاده کرد برای کپی 500GB اطلاعات؟
    شما پیشنهاد میکنید چه طور تبدیلی بخرم؟
    Last edited by رثتیشد; 25-04-2014 at 18:00.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من میخوام یک آرشیو فیلم بریزم روش و چندوقتی رایت کنم از روی این اطلاعات...

یک سوال دیگه،برای این مدل که من خریدم به نظر شما میشه از تبدیل SATA to USB استفاده کرد برای کپی 500GB اطلاعات؟
    شما پیشنهاد میکنید چه طور تبدیلی بخرم؟
    بله ؛ روی همان فضای unallocated راست کلیک و New Simple Volume را انتخاب کنید و هارد دیسک را پارتیشن بندی کنید . نه Dynamic کنید و نه بصورت GPT هارد را initialize کنید !

راهکار دیگه ای برای کپی دیتا بدون اینکه هارد دیسک را از کیس خارج کنید و امنیت آنرا به مخاطره بیاندازید وجود ندارد ؟ مثلاً شبکه کردن دو کامپیوتر برای انتقال دیتا ؟ نمیتونید به جای خرید باکس و یا تبدیل ، هارد دیسکی که اطلاعات آنرا میخواهید کپی کنید را به سیستم متصل و سپس دیتاها را منتقل کنید ؟

اگر مجبور به انجام چنین کارهایی هستید و راهکار دیگه ای برای کپی دیتا وجود ندارد میتونید از تبدیل استفاده کنید . برند و یا مدل خاصی مدنظرم نیست ولی توصیه میشود که از بهترین نوع بخرید .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

داداش اون مشکلم حل شد
    ببین من ی هارد 1 ترا پر از اطلاعات دارم که دیتیک نمیشه
    شما آدرستونو تهران میدین من واستون بفرستمش؟
    یا آدرس کسی که کارش درست باشه مثله خودت؟
    آخه اینجا 1-2نفر فقط هستن که نگاه نکرده میگن نمیشه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

داداش اون مشکلم حل شد
    ببین من ی هارد 1 ترا پر از اطلاعات دارم که دیتیک نمیشه
    شما آدرستونو تهران میدین من واستون بفرستمش؟
    یا آدرس کسی که کارش درست باشه مثله خودت؟
    آخه اینجا 1-2نفر فقط هستن که نگاه نکرده میگن نمیشه
    اگر در بايوس سيستم ، هارد ديسك Detect هم نميشود بايد بفرستيد كلينيكهاي تخصصي و متاسفانه كاري از دست شما هم برنمياد . (موتور هارد ديسك كار ميكنه ؟ آيا صداي تيك تيك شنيده ميشه ؟)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

اگر در بايوس سيستم ، هارد ديسك Detect هم نميشود بايد بفرستيد كلينيكهاي تخصصي و متاسفانه كاري از دست شما هم برنمياد . (موتور هارد ديسك كار ميكنه ؟ آيا صداي تيك تيك شنيده ميشه ؟)
    دادا صدا میده اساسی
    موتورش کار میکنه
    اینجا کلینیک تخصصی نداریم آخه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دادا صدا میده اساسی
    موتورش کار میکنه
    اینجا کلینیک تخصصی نداریم آخه
    در بايوس شناسايي ميشود ؟ اگر نميشود همانطوريكه قبلاً هم گفتم بايد به مراكز تخصصي ارسال كنيد مگر اينكه اطلاعات خيلي اهميت نداشته باشد (ممكن هست هزينه تعمير آن بيشتر از قيمت يك هارد ديسك نو باشد) . يك جستجو در گوگل انجام بديد چند مورد پيدا ميكنيد كه ميتونيد تلفني و يا به هر روش ديگر هماهنگ كنيد .

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

عزیز میشناستش .
    شما جایی تهران سراغ ندارین که مثلا مطمئن باشین که اگه بقیه مارو رد میکنن ایشون کارمونو راه بندازن؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •