تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 406 از 904 اولاول ... 306356396402403404405406407408409410416456506 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,051 به 4,060 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

یه سوال دیگه.... حدود 3 ماه پیش دیسک و صفحه رو عوض کردم...... از همون زمان وقتی ماشین خلاصه کلاچو که میخوام ول کنم یه صدای تقه ریزی میاد..... این صدا طبیعیه؟؟؟
    سلام .
    اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم , برای بنده همین مشکل بعد از تعویض دیسک و صفحه پیش اومد .
    علتش بنجل بودن دیسک هست .

خورشیدیِ دیسک باید آروم آروم و میلیمتری عقب جلو بشه اما چون آلیاژش بنجل هست و یا درست ساخته نشده باعث میشه وقتی کلاچ رو ول میکنین کمی گیر میکنه بعدش در میره و با ضربه میخوره به صفحه کلاچ و تقه میده .
    باید باهاش مدارا کنین تا سری بعد که عوضش کنین .

اما اگر قبل از گاز دادن اول کلاچ رو کمی ول کنین تا با تقه ی کمتر درگیر بشه بعدش گاز بدین باعث میشه ماشین صدمه نبینه .
    اگر با گاز کلاچ رو ول کنین ضربه خیلی شدید میشه و فنرهای صفحه رو خراب میکنه و به گیربکس و پلوسها هم صدمه میزنه چون شوکِ زیادی وارد میکنه به اونها .
    درضمن کلاچ رو طوری رگلاژ کنین که 3 سانت قبل از به تَه رسیدن دیگه کاملاً دیسک و صفحه رو جدا کنه .
    اینطوری کمتر ضربه میزنه موقع ول کردنِ کلاچ .
    یعنی کلاچ رو طوری تنظیم کنین که وقتی میزنین دنده یک و بدون گاز دادن آروم کلاچ رو ول میکنین , تا سه سانت اصلاً صدای موتور تغییر نکنه یعنی تا سه سانت اصلاً کلاچ درگیر نشه

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2013

پيش فرض

سلام
    پارس مدل 88 دارم
    فک کنم کمک ها خیلی سفت شده و نرمی قبل رو نداره ؟؟
    مشکل از چی می تونه باشه ؟
    ___
    واینکه
    صفحه کلاچم مشکل داره ( بلبرینگ ش صدا می ده)
    زمانی ک ماشین سرد هست دنده ها بدجور جا میرن اما یکم که گرم بشه ماشین (6-7 دقیقه) دنده ها راحت جا میره !
    مشکل این چیه ؟؟
    راستی این برنجی ؟؟ !! چیه ؟؟ پیش چ استادی باید ببرم نشون بدم ببینه خراب شده یا نه ؟؟
    ________
    ممون بابت پاسخگویی
    سلام.در هوای سرد سفت شدن فنربندی ماشین تا حدی طبیعیه ولی اگه حساس شدی ببر تعمیرگاه شاید روغن داخل کمک فنر تخلیه شده.درمورد تعویض دنده اگر سردی هوا رو در نظرنگیرم (سفت شدن واسکازین)میتونه از دوشاخ کلاچ یا کشویی دنده ها باشه.(به احتمال ضعیف)واسکازین معمولا بعداز 30هزار عوض میشه.دنده برنجی یک هدایت کننده برای حرکت کشویی و جارفتن روی دنده طراحی شده.پیش گریبکس ساز ببر.اگه انصاف داشته باشه با یک دور زدن میفهمه و خرج اضافه رو دستت نمیزاره.معمولا اکثر مکانیکها صفحه کلاچ هم عوض میکنند.گریبکس رو هم...

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوستان .. خسته نباشيد ... خواهشا قبل از اينكه كارم به مكانيكي بكشه و يه پول توپول ازم بگيرن كمكم كنيد ...

من 405 glx مدل 88 دارم ... مشكلم اينه كه آمپر آب خودبخود بالا ميره و فن موتور شروع به كار كردن مي كنه و تا 10 دقيقه بعد خاموشي هم همچنان كار مي كنه ... اين مال مواقعي هست كه داخل شهر و آرام در حال حركتيم .. اما در مسير هاي طولاني تر اين مشكل حاد تر ميشه و چراغ Stop هم روشن ميشه ...

مشكل از كجاست ؟ اينم بگم كه بخاري ماشين هم كلا ايراد داره و هواي سرد ميده داخل فقط ...
    كمككككككككك

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوستان .. خسته نباشيد ... خواهشا قبل از اينكه كارم به مكانيكي بكشه و يه پول توپول ازم بگيرن كمكم كنيد ...

من 405 glx مدل 88 دارم ... مشكلم اينه كه آمپر آب خودبخود بالا ميره و فن موتور شروع به كار كردن مي كنه و تا 10 دقيقه بعد خاموشي هم همچنان كار مي كنه ... اين مال مواقعي هست كه داخل شهر و آرام در حال حركتيم .. اما در مسير هاي طولاني تر اين مشكل حاد تر ميشه و چراغ Stop هم روشن ميشه ...

مشكل از كجاست ؟ اينم بگم كه بخاري ماشين هم كلا ايراد داره و هواي سرد ميده داخل فقط ...
    سلام

من فکر می کنم سیستم هوا گرفته.

6. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

من فکر می کنم سیستم هوا گرفته.
    ممنون .. براي چك كردن سيستم چيكار بايد بكنم ؟ كه بدونم مشكل از اينجاست يا نه ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

ممنون .. براي چك كردن سيستم چيكار بايد بكنم ؟ كه بدونم مشكل از اينجاست يا نه ؟

اینجا رو بخون.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بهتره با فیلتر شکن لینک رو باز کنی. تا دو تا عکسش هم باز بشن.

البته اگه موتور شما فشنگی فن جداگونه داشته باشه میتونه مشکل از فشنگی فن باشه.( فکر نکنم داشته باشه )
    کلا به لوله های رفت و برگشت بخاری به داخل اطاق دست بزنید ببینید داغ هستن یا نه.میتونه مشکل از دریچه تقسیم هوا داخل داشوبرد هم باشه.

9. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    شاید ماشین آب رادیاتورش کمه . باید وقتی موتور سرده منبع انبساط رو باز کنین و ببینین چقدر آب میمونه توی منبع ؟
    گاهی موتور آب کم داره اما کمی آب تهِ منبع انبساط میمونه که راننده رو گول میزنه فکر میکنه موتور آب رادیاتورش کافی هست اما تا در منبع رو باز میکنه یهو کشیده میشه تو موتور و منبع خالی میشه
    شاید هم ترموستات مشکل داره و گیر میکنه . علامتش اینه که یک دفعه حرارت میره بالا و آمپر تا نزدیکی قرمز میرسه اما بعدش یهو به سرعت برمیگرده پائین خودش چون گیر داره .
    شاید هم سنسور آب موتور مشکل داره و پیام خطا میده .
    همه ی اینها رو میشه اصولی چک کرد تا بیخودی قطعه عوض نکنین از روی حدس و گمان .

11. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

پژو ۴۰۵ مدل ۸۹ دارم مصرف بنزینش از گاز بیشتره ینی ده لیتر بزنم ۵۰کیلومتر راه میزره تو شهر افتضاح مصرف مینه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

پژو ۴۰۵ مدل ۸۹ دارم مصرف بنزینش از گاز بیشتره ینی ده لیتر بزنم ۵۰کیلومتر راه میزره تو شهر افتضاح مصرف مینه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .
    سلام

اول بگم که مصرف سوخت به نوع رانندگی هم بستگی داره. یعنی اگه این ماشین زیر پای یک نفر دیگه باشه میتونه مصرفش خیلی با الان فرق کنه.
    اگه کارکرد ماشین بالا 70 هزار تا هستش ، ببر پیش مکانیک مطمئن شیم هاش رو چک کنه.
    شمع ها رو هر 30 هزار تا تعویض کن.گپ شمع 0.9 باشه.
    اگه کارکرد بالای 70 هزار تا هستش انژکتور باز بشه و با دستگاه مخصوص( 4 یا 6 تا استوانه شیشه ای مدرج داره ) تست و شستشو داده بشه.
    فیلتر بنزین هر 20000 تا تعویض بشه.
    فیلتر هوا هر سری همراه روغن موتور تعویص بشه.
    بهتره با گیج فشار سنج فشار ریل سوخت اندازه گرفته بشه.
    البته مصرف سخت گاز با بنزین رو نمیشه مقایسه کرد.چون دو تا سوخت متفاوت هستن و واحد یکی لیتر هستش و اون یکی متر مکعب.
    و با کارهایی که گفتم مصرف سوخت تا حد ممکن پایین میاد.بقیه اش به خود موتور و روش رانندگی و سلامت اجزا مکانیکی موتور بستگی داره.

موتور مشکل خاصی نداره؟؟کارکردش عادی هستش؟؟
    آب رادیاتور کم نمیشه؟؟
    صدای اگزوز یکنواخت هستش؟؟
    با استارت اول صبح راحت روشن میشه؟؟

14. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

مشکلی نداره سره صبح خوب روشن میشه ماشین کلا ۵۰ هزارتا کارکرده لازمه شیم بگیرم ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •