تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 45 اولاول ... 45678910111218 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 447

نام تاپيک: تبادل نظر در مورد سفرهای انسان به مــــاه

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

پست مدیریتی
    چون خودم در نوشته های قبل حضور داشتم کمی دشوار بود کنترل تاپیک که شاید حمل بر سو استفاده از اختیارات مدیریتی در مباحثه نشه.
    این پست رو بعد از مدت ها میزارم اینجا و تذکر میدم که نه فقط در این تاپیک که در کل انجمن از هر نوع پرخاش گری و بی ادبی جلوگیری خواهد شد از سمت هر کس و به هر شکل که باشه.
    اینجا محل مباحثه علمیه نه میدان جنگ. مدارک و ادعا ها قرار داده میشه. بیننده با عقل خودش با درک خودش و با فهم خودش قضاوت میکنه. نه با زور و فشار یا بد دهنی.
    والسلام.

2. 13 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

میشه یه مورد طبیعی و روی زمین از سایه های دقیقا" خلاف جهت این پانوراما هم بزاری ما ببینیم؟

من تا اینجا نزدیک 20 تا عکس گذاشتم. در مورد بقیه نظری ندیدم! نظری نداری؟!
    نقل قول نوشته شده توسط Babak
    [QUOTE=Babak;7265996
    با مقایسه این عکس و اون سه تا عکس پانوراما
    فاتحه خوندی توی اصول پرسپکتیو! و تشخیص ارتفاع مخصوصا" (شیب سقف شیروانی ها) و تشخیص فاصله و ...
    با اجازه چند تا عکس دیگه هم میزارم. خیلی راحت میشه نمونه این عکس ها رو با دوربین های گوشی خودتون هم تست کنید.
    این ها مثال های مناسبی هستن برای اینکه از طریق عکس های پانوراما یا عکس هایی که با لنز واید گرفته شده هیچ وقت نباید قضاوتی بر جهت ها داشت.
    ضميمه هاي کوچک ضميمه هاي کوچک LouvrePanorama.jpg   china.jpg   58775199711014348254.jpg  

4. 11 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه majid4mi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

با سلام
    به همه حقیقت دوستان و حقیقت جویان و البته حقیقت پذیران

که این حقیقت پذیری خودش از مهمترین و بزرگترین کمالات هستش که انسان حقیقت رو قبول کنه ...
    شخصا" بنا به دلایلی دوست نداشتم این بحث رو ادامه بدم ولی وقتی مطلبی دروغ یا از روی عمد و یا سهوی و نادانسته بیان میشه،اگر پاسخ قانع کننده ای داشته باشم و بیان نکنم،خودم رو مسئول می دونم.

با اجازه چند تا عکس دیگه هم میزارم. خیلی راحت میشه نمونه این عکس ها رو با دوربین های گوشی خودتون هم تست کنید.
    این ها مثال های مناسبی هستن برای اینکه از طریق عکس های پانوراما یا عکس هایی که با لنز واید گرفته شده هیچ وقت نباید قضاوتی بر جهت ها داشت.

تمامی این عکس ها مربوط به 40 سال پیش و تکنولوژی اون زمان هستش! پیشرفته ترین دوربین دیجیتالی ساخته شده در سال 1970 فقط دو مگاپیکسل بوده.
    شخصا" بعید میدونم در مورد عکس و عکاسی اطلاعی داشته باشید! شما در مورد لنز و + هم به نظر هیچ اطلاعی ندارید،که اگه داشتید با دیدن فقط یکی از عکس ها به جعلی بودنشون پی میبردید.
    تمامی عکس ها توسط نگاتیو و دوربین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گرفته شده که اصل و ماهیت خود دوربین به طور جدی زیر سوال هست.

اینکه چه طور با وجود تشعشعات کیهانی و با این دوربین!،نگاتیو ها سالم مونده و عکس های شفافی رو ثبت کرده!

اینکه (با توجه به مدت زمان ماموریت آپولو 11 روی ماه - کارهای انجام شده روی ماه و کسر زمان این کارها از زمان کل ماموریت آپولو 11 و زمانی که برای عکس گرفتن با این دوربین لازم بوده - دوربینی با تنظیمات دستی - عکاسی با دسکشهای زمخت و سفت در دست - مکان ثبت شده برای هر عکس - زمان صرف شده برای رسیدن به اون مکان برای ثبت عکس و ...) چه طور در ماموریت آپولو 11 هر 15 ثانیه یک عکس ثبت شده؟!
    و در میانگین کل ماموریت های تخیلی آپولو در هر 50 ثانیه یک عکس ثبت شده!
    پیشنهاد میکنم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صفحه رو کامل مطالعه کنید.

در مورد عکس های پانورامای بدون شناسنامه ای که در بالا گذاشته شده چند نکته وجود داره:
    اینکه این عکسها از مجموع چندین عکس با فواصل زمانی نامعلوم تهیه شده. ولی این مشکل در بسیاری از عکسهای ناسا فقط در یک تک عکس مشاهده میشه.(مثلا" در موردی که نقل قول کردین عکس وسط AS12-47-6985) ضمن اینکه در عکسهای تخیلی ناسا خوشبختانه زمان و مکان عکسها ثبت شده! که خودش بسیاری از مسائل رو روشن میکنه.

دوست عزیز
    توی همین عکسی که گذاشتی

به مورد مشکوکی بر نخوردی؟

سلام . نه راستش. چون عکس های با کنتراست مناسب تر رو میبینیم. (یا از نظر شما جعل شده های جدید)
    1:در مورد حرف Cفعلا" صحبتی نمیکنم.

2:در مورد + باید بگم که اگه شما ویکی پدیا رو قبول دارین،به من بگین چرا توی عکس ویکیپدیا

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (عکس ویکیپدیا)
    این + با عکسی که در آرشیو NASA موجوده تفاوت داره؟

(در عکس آرشیو ناسا + اصلاح شده ولی در ویکیپدیا هنوز ویرایش نشده!)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (عکس آرشیو NASA)

مسئله جالب تر! اینجاست که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، عکسی گذاشته شده که همین تفاوت با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در اون هم مشاهده میشه!!! یعنی دو تصویر متفاوت از یک عکس در دو آرشیو NASA ! در یکی + اصلاح شده و در دیگری نه!

3:چرا در چند متری جلو دوربین پر از سنگ و سنگریزه هستش ولی از یک خط فرضی به بعد، هرچه به عمق عکس وارد میشیم به طرز کاملا” تصنعی سنگ ها محو میشن؟! (چند لایه بودن عکس ها)

4:با توجه به نوع فرمان و چرخش ماهنورد، نکته ای که در این عکس ها خودنمایی میکنه رد عجیب ماهنورد هستش،خصوصا" در پیچ 90 درجه.
    به چه دلیل ماهنورد همچنین ردی در این عکسها از خودش به جا گذاشته؟ در حالی که در صورت طبیعی و با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (طول محور جلو با عقب) همچنین چیزی غیر ممکن بوده!

AS14-66-9325 و AS16-107-17446

AS14-66-9324
    خیلی خوشحال میشم پاسخ های منطقی،مستند و مستدل یک جوون تحصیل کرده قرن 21 رو مطالعه کنم.

البته مثل اینکه شما (به نقل از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )در مورد اینکه حداقل این عکس دستکاری شده قبلا" (01-08-2009) شک داشته اید! و وجود حرف C رو هم پذیرفته اید ولی حالا مثل اینکه یادتون رفته!!!

بازتاب: اما در اين عكس چيزهايي ديده مي‌شود كه در عكس قبلي نبود. نگاهي به منطقه دايره‌اي بيندازيد. در اين قسمت، شما شيارهايي را در سمت چپ «ولگرد ماهي» مي‌بينيد. آيا مي‌توانيد قبول كنيد كه اين شيارها طبيعي است؟ درواقع شما براي داشتن چنين شيارهايي، احتياج به مخلوطي از تركيبات مركب و آب داريد؛ آب در ماه! و اگر شما به صخره‌اي در سمت چپ و پايين تصوير با حرف « R » دقت كنيد، متوجه خواهيد شد كه يك حرف « C » بر روي آن حك شده است؛ شايد اين يك شيرين كاري كوچك توسط بخش پشتيباني باشد.

البته ما کمی به دست نخورده بودن این تصویر شک داریم. حرف C شاید کاملا اتفاقی بوده است. چرا که از این پدیده های اتفاقی در سیاره مریخ هم به صورت فراوان مشاهده می کنیم. آن شیار هم مربوط به چرخ‌های ماه نورد است.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    البته ممکنه شما هم(مثل NASA) برید کامنت خودتون رو ویرایش کنید و بگید نه! من همچین چیزی نگفتم! ولی فکر کنم تاریخ ویرایش انتهای کامنت رو نتونین عوض کنید!
    بیشتر جواب های شما در اون کامنت اشتباه هستش،(البته بعضی از سوالها هم از نظر من صحیح نیست) که من وارد اون عکس ها نمیشم و فقط از عکس هایی که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گذاشته شده دفاع میکنم.

احتمالا" حرف C که شما در اینجا گفتید تصادفی هستش،حالا هم به صورت کاملا" تصادفی! از عکس پاک شده!!!

شما در جای دیگه گفتید:
    بله ناسا هم همچین ادعایی داره و میگه اون عکس جعل شده و حرف سی روی سنگ ایجاد شده.

بالاخره این حرف C به صورت کاملا" تصادفی! روی اون سنگ در ماه! وجود داشته؟ یا اینکه به صورت کاملا" تصادفی پاک شده! یا اینکه اون حرف توسط مدعیان تئوری توطئه ایجاد شده بوده؟!!!

دو نكته. 1:در نقد هاي آپولو من اثري از باقي آپولو ها نديدم هيچ وقت. فقط روي 11 زوم شده.
    2:نقش اتحاد جماهير شوروي بزرگترين رقيب و دشمن آمريكا در جنگ سرد فراموش ميشه. اگر كوچكترين موردي بود كه بشه به طرف مقابل گير داد يك لحظه ازش نميگذشتن. اما شوروي ها موضع گيري نكردن عليه آپولو.

1:اگه کمی به شماره عکس ها توجه داشته باشید! متوجه میشید که عکس هایی که گذاشته شده فقط مربوط به آپولو 11 نیست!
    2:چند خط پایانی همین مقاله پاسخ شما رو داده:

روسيه مي توانست براي جهان فاش كند كه اين ماجرا، جعلي بوده است و احتمالاً اين كار را مي كرد اگر خورشچف همچنان بر سر قدرت بود اما كشورهاي غربي به آساني اين كار را دليلي بر حسادت روسيه بر پيروزي آمريكا بر روسيه در اين رقابت مي خواندند. اما روسها برنامه ي بهتري در سر داشتند..
    راه حل آنها براي اين كار ناسا اين بود كه عقب بنشينند و حرفي نزنند و در امن و امان تصور كنند كه در آينده اي نه چندان دور تمدن غرب از خواب بيدار خواهد شد و خواهد فهميد كه دولت آمريكا به آنها دروغ گفته است. اين كار خيلي ها را در برابر آمريكا قرار خواهد داد و رسانه هاي غربي احساس خواهند كرد كه رودست خورده اند و احمق به نظر آمده اند و بيشتر از اين نمي توانند به آمريكايي ها اطمينان كنند. اين دقيقاً همان چيزي بود كه شوروي انتظار داشت، رخ دهد.
    Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 02:47. دليل: تعویض لینک عکس

6. این کاربر از majid4mi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دقیقا چه جوری و با چه روشی میشه به ادعا های شما جواب داد.
    دقیقا" به من بگید چرا نور خورشید روی این + ها سایه انداخته؟

AS14-66-9306
    پاسخی دریافت نشد!

AS14-66-9307

AS14-66-9305

در همین عکس AS14-66-9305 کاملا” مشخصه که مونتاژ کارهای NASA سعی داشتن سایه هایی رو که نور خورشید ساختگی، روی + ها انداخته رو پاک کنند.البته تصاویر گویای این مطلب هستش که زیاد توی کارشون دقت به خرج ندادن!!

1:شما یه سری عکس میاری میگی اینا ایراد دارن ؟ من چجوری به اون ایراد ها میتونم جواب بدم ؟ 2:احتمالا میدونید ادعایی که نقض پذیر نیست یه جورایی ایراد توش هست.
    1:اگه نمیدونید چه جوری باید جواب بدید،لااقل دفاع هم نکنید،این ها یه سری عکس نیستند! بنده هم از آلبوم شخصیم ایتها رو اینجا آپلود نکردم!! تک تک این عکسها مستندات یکی از بزرگترین دروغ ها در تاریخ بشر هستند.

2:ادعایی که نقض پذیر نیست،ادعا نیست! بلکه یک حقیقت است.

بازتاب: اگر به قسمتي كه با حرف « L » مشخص شده است، به دقت نگاه كنيد، خواهيد ديد كه يكي از علامت‌هاي «+» كه در تمام عكس‌هاي «ناسا» ديده مي‌شود ـ كه در اصل قسمتي از دوربين است كه بين فيلم و ديافراگم قرار دارد ـ در پشت پش ولگرد ماهي ـ وسيله‌اي كه در تصوير مشاهده مي‌شود ـ قرار دارد و علامت «+» ديگر در جلوي آن است. چطور ممكن است كه قسمتي از تصوير در جلوي علامت «+» و بقيه آن در پشت ديگر علامت «+» باشد، حالي آنكه اين علامت‌ها مربوط به خود دوربين است.

اولا که این علامت مثبت بین فیلم و دیافراگم نبوده است و بعد از آمدن فضانوردان آپولو از ماه این علامت مثبت روی فیلم ها برای ترازبندی مونتاژ شده است و در این بین امکان بروز بعضی مشکلات هست ولی ما بین این همه عکس فقط یک نمونه به این صورت دیده ایم.

طبق گفته NASA در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این + ها روی یک لوح بسیار ظریف شیشه ای و جزء قطعات داخلی دوربین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستش و برای تخمین فاصله زاویه ای بین اشیاء در میدان دید هستش.
    نه اینکه این که بعد از اومدن فضانوردان این + ها روی عکسها مونتاژ شده باشه!!!!!!!!!!!
    Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 02:17. دليل: تعویض لینک عکس

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

AS11-40-5942 و AS11-40-5943
    در این دو عکس پشت سر هم، به آنتن دقت کنید.

این عکسها به وضوح نشان دهنده این نکته هستند که زمینه تمام عکس ها بعدا” به عکس اضافه شده یا ویرایش شده.

که خب همون طور که قبلا” گفتم مشخصه که در بعضی از عکس ها زیاد دقت به خرج ندادن!
    Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 02:43. دليل: تعویض لینک عکس

کاربر فعال انجمن نجوم و اخترشناسی Soheil-Green's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    www.GreenOnline.ir

پيش فرض

2:ادعایی که نقض پذیر نیست،ادعا نیست! بلکه یک حقیقت است.
    یاد قوری راسل افتادم!

10. 3 کاربر از Soheil-Green بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

یعنی با این عکسها میخواید بگید کسی تا حالا به ماه سفر نکرده ؟ مگه میشه آخه عمراااااا سفر به ماه راسته راسته ...

12. این کاربر از mahyarSAMSUNG بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

شما فرمودی بی سرنشین :
    الان و با تکنولوژی امروز بشر،حتی یک سفینه بدون سرنشین! هم برای رسیدن به ماه، چند هفته وقت لازم داره!!!!! چه طور ممکنه؟
    منم بر اون اساس این خرف رو رد کردم. حالا میگی نه منظورم این بود: منظور من از چند هفته فرستادن سفینه ای در شرایط برابر و با جرم یکسان با آپولو و همه متعلقاتش به ماهه،شما خودت بهتر میدونی که با توجه به محدودیت های زیادی که از نظر سوخت و ... وجود داره هر چقدر به جرم اضافه بشه از سرعت کاسته میشه.1:یعنی عینن حرفت رو زیرو رو کردی.
    در هر حال وزن آپولو 11 پنجاه و یک تن بوده وزن لونا حدود دو تن. (تمام اعداد تقریبی و بنقل از حافظه و امکان اشتباه وجود داره) 2:با توجه به اینکه آپولو یک فضاپیمای چند مرحله ای بوده در وهله اول طی این زمان نه تنها نامربوط به نظر نمیرسه بلکه خیلی عادی است برای طی این مسافت در خلأ . 3:شما میگویی سه روزه رفت و برگشت و این اشتباه کوچک! شما یک مرتبه طول ماموریت آپولو11 را 5 روز کم میکند...میگوییدسه روزه رفت و برگشت در حالی که آپولو تنها سه روز بطور مستقیم پس از جدایی از موشک ساترن در راه ماه بود! از شما که اشتباه فاصله دو چرخ ماه نورد رو برنمیتابید اینها خیلی عجیبه!
    1:عین حرفت رو زیر و رو کردی یعنی چی برادر من!
    اصلا" کاری به سرنشین دار بودن یا نبودن ندارم،گفتم شرایط برابر
    شما داری شرایط یک سفینه به گفته خودت 2 تنی رو با یک سفینه 51 تنی مقایسه می کنی!!! بعدش هم میگی به نظر من! خیلی عادی است!!
    اونهم در حالی که حتی یک گرم کمتر یا بیشتر فرقش از زمین تا به آسمونه!(چه از نظر هزینه تمام شده،سوخت،شتاب،گرانش زمین و ماه و ...)

2:من افتخار آشنایی با کدوم کارشناس هوا فضا رو دارم!! که اینچنین مثل باد هوا میگوید "طی این زمان نه تنها نامربوط به نظر نمیرسه بلکه خیلی عادی است برای طی این مسافت در خلأ " !!!

3:

بنده گفتم 3روز فاصله 320000 کیلومتری تا ماه رو رفت و برگشت.
    نگفتم 3روزه فاصله 640000 کیلومتری رو هم رفت و هم برگشت!!!
    که شما برا خودت می بری و می دوزی!!

اگه شما فقط یک درصد همین ریزبینی و شکاکی رو در مورد ادعاهای NASA داشتید مطمئنا" مثل ساده لوحان 40 سال پیش اینچنین گول نمی خوردید!!!

هیچ دروغ بزرگی آنهم در آمریکا بین اینهمه آدم پنهان نمیماند..بجای اینهمه هزینه برای این شو انجامش که آسانتر بوده.

چند ین سال تاخیر اولیه به خاطر عدم دسترسی همگانی به مدارک ناسا بوده،برای نمونه شما فکر میکنید اینترنت از اول وجود داشته؟! [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (نه آرشیو NASA) مربوط به سال 1991
    هستش!
    شما فقط کافیه یه سری به یوتیوب بزنی یا یه سرچ خشک و خالی توی گوگل،
    بزنی moon hoax ببینی پنهان مونده یا نمونده!

مگر فقط عکسهای شما وجودداره؟هر بار یک عکس مورد پرسش قرار میگیره و بعد پاسخگویی و اعلام دلایل، عکس دیگه ای مطرح میشه...باید چندین کیلو سنگ آورده شده و ئسایل برجا مانده رو برید از نزدیک (اونم نفر اول قبل از آمریکایی ها مبادا کارسازی کنند) ببینید تا قبول کنید. برای مثال همین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خوب افق دید مهم نیست زاویه مهم نیست شما ماه بزرگ در آسمان شب ندیدی...خوب کسی بررسی نکرده شما بکن!

اول اینکه این عکس ها مال من نیست!
    دوم اینکه بسیاری از عکس ها هم هست که کم هم نیست! که پاسخ NASA فقط سکوت بوده یا ویرایش پنهانی!
    سوم اینکه هیچ راهی برای اینکه 100% تضمین کنه که اون سنگ ها واقعا" از ماه آورده شده وجود نداره. من یه شهاب سنگ از حیاط خونم پیدا میکنم،هزار جور فیلم(شیمیایی و فیزیکی) سرش در میارم،بعدش هم میگم من این رو از ماه آوردم،شما میخوای چطوری ثابت کنی که من دروغ میگم!
    اصلا" چطوری میخوای ثابت کنی که اون سنگها توسط انسان(نه ربات) به زمین آورده شده؟!!!
    چهارم،
    این هم برسی!

AS17-134-20384

AS17-134-20466
    اکثریت مردم خود ایالات متحده، این که سفر به ماه دروغ بوده رو بیشتر باور دارند،دانشمندانشون در این زمینه کتاب چاپ کردند.
    فیلم های پشت صحنه سفر مسخره به ماه در اومده! بعد شما میگی:
    شما چسبیده ای به چی؟

شما چسبیدی به چی؟

کار رسیده به جایی که یک کشیش از آرمسترانگ (قهرمان ملی تاریخ ایالات متحده) میخواد تا دستش رو روی انجیل بزاره و قسم بخوره!!(البته قبل از مرگش!)
    در این کلیپ کشیشی به نزد آرمسترانگ می رود و از او می خواهد که دست خود را بر روی انجیل گذارده و قسم بخورد که بر روی ماه راه رفته است!
    و از این جالب تر هم واکنش آرمسترانگ هست!

5771 عکس در 4834 دقیقه!

تعداد عکس های هر ماموریت:
    Apollo 11……….. 121
    Apollo 12……….. 504
    Apollo 14……….. 374
    Apollo 15……….1021
    Apollo 16……….1765
    Apollo 17……….1986

زمان هر ماموریت:
    Apollo 11……..1 EVA …..2 hours, 31 minutes……151 minutes
    Apollo 12……..2 EVAs…..7 hours, 50 minutes……470 minutes
    Apollo 14……..2 EVAs…..9 hours, 25 minutes……565 minutes
    Apollo 15……..3 EVAs…18 hours, 30 minutes….1110 minutes
    Apollo 16……..3 EVAs…20 hours, 14 minutes….1214 minutes
    Apollo 17……..3 EVAs…22 hours, 04 minutes….1324 minutes
    کل زمان ماموریت های تخیلی آپولو، 4834 دقیقه
    کل عکس های گرفته شده 5771 عکس، یعنی هر 50 ثانیه یک عکس
    حالا نگاهی می کنیم به ماموریت های دیگر انجام شده در سفرهای تخیلی آپولو! که زمان انجام آنها باید از این زمان کسر شود.
    Apollo 11
    بازرسی LEM جهت گزارش وضعیت و آسیب های احتمالی
    نصب پرچم
    باز کردن و استقرار و فعال کردن تجهیزات رادیویی و تلوزیونی
    برقراری تماس با زمین (و البته مکالمه با پرزیدنت نیکسون)
    باز و استقرار بسته های آزمایش های متعدد
    جمع آوری حدودا” 21 کلیو و 600 گرم نمونه سنگ
    زمان طی شده برای طی مسیرهای طولانی در ماه
    بازگشت به LEM
    Apollo 12
    نصب پرچم
    باز کردن و استقرار و فعال کردن تجهیزات رادیویی و تلوزیونی (و البته در این ماموریت زمان صرف شده برای تعمیر دوربین تلوزیونی معیوب)
    برقراری تماس با زمین
    پیاده روی به مکان های مختلف
    بازرسی 3 نقشه بردار اتومات و Retrieve کردن آنها
    جمع آوری حدودا” 34 کیلو و 300 گرم نمونه سنگ
    بازگشت به LEM
    Apollo 14
    نصب پرچم
    برقراری تماس با زمین
    باز کردن وسیله مخصوص جمع آوری سنگ
    پیاده روی به مکان های مختلف
    جمع آوری حدودا” 42 کیلو و 800 گرم نمونه سنگ
    بازگشت به LEM
    Apollo 15
    نصب پرچم
    برقراری تماس با زمین
    باز،مونتاژ،تجهیز و تست LRV الکتریکی و چهار چرخ و رانندگی حدود 27 کیلومتر با این وسیله
    جمع آوری 76 کیلو و 600 گرم نمونه سنگ
    بازگشت به ماهنورد و بازگشت به LEM با سرعت تنها 12.8 کیلومتر بر ساعت
    Apollo 16
    نصب پرچم
    برقراری تماس با زمین
    باز،مونتاژ،تجهیز و تست LRV الکتریکی و چهار چرخ و رانندگی بیش از 25 کیلومتر با این وسیله
    باز و استقرار بسته های آزمایش های متعدد (وسیله های بیشتر نسبت به ماموریتهای قبل از جمله دوربین های ماوراء بنفش جدید علمی، راه اندازی دوربین UV )
    جمع آوری بیش از 94 کیلوگرم نمونه سنگ
    Apollo 17
    نصب پرچم
    برقراری تماس با زمین
    باز،مونتاژ،تجهیز و تست LRV الکتریکی و چهار چرخ و رانندگی بیش از 49 کیلومتر با این وسیله
    باز کردن و استقرار بسته های آزمایش های متعدد
    جمع آوری بیش از 110 کیلوگرم نمونه سنگ
    ……….
    و البته بسیاری کارهای انجام شده دیگر در این ماموریت ها که در آرشیو ناسا ثبت شده و در این لیست نیامده است.
    حالا با توجه به دوربینی که مثلا” فضانوردها در اختیار داشتند،
    (که البته خود این دوربین هم به تنهایی اثبات کننده جعلی بودن تمامی عکس های آرشیو ناسا میباشد)
    با توجه به زمان انجام هر قسمت از ماموریت،زمان مورد نیاز برای گرفتن این تعداد عکس در هر ماموریت به شرح زیر است:

آپولو 11 … تفریق 2 ساعت (120 دقیقه)، مانده 031 دقیقه برای عکس گرفتن
    آپولو 12 … تفریق 4 ساعت (240 دقیقه) 230 دقیقه برای عکس گرفتن
    آپولو 14 … تفریق 3 ساعت (180 دقیقه)، 385 دقیقه برای عکس گرفتن
    آپولو 15 … تفریق 6 ساعت (360 دقیقه)، 750 عدد دقیقه برای عکس گرفتن
    آپولو 16 … تفریق 6 ساعت (360 دقیقه)، 854 دقیقه برای عکس گرفتن
    آپولو 17 … تفریق 8 ساعت (480 دقیقه)، 844 دقیقه برای عکس گرفتن
    بنابر این
    آپولو 11 ….. 121 عکس در 031 دقیقه …….. 3.90 عکس در هر دقیقه
    آپولو 12 ….. 504 عکس در 230 دقیقه …….. 2.19 عکس در هر دقیقه
    آپولو 14 ….. 374 عکس در 385 دقیقه …….. 0.97 عکس در هر دقیقه
    آپولو 15 … 1021 عکس در 750 دقیقه …….. 1.36 عکس در هر دقیقه
    آپولو 16 … 1765 عکس در 854 دقیقه ……. 2.06 عکس در هر دقیقه
    آپولو 17 … 1986 عکس در 844 دقیقه ……. 2.35 عکس در هر دقیقه
    یا به عبارت ساده تر:
    آپولو 11 …….. در هر 15 ثانیه یک عکس
    آپولو 12 …….. در هر 27 ثانیه یک عکس
    آپولو 14 …….. یک عکس در هر 62 ثانیه
    آپولو 15 …….. در هر 44 ثانیه یک عکس
    آپولو 16 …….. در هر 29 ثانیه یک عکس
    آپولو 17 …….. در هر 26 ثانیه یک عکس

اکثر عکس ها در مکان های مختلف گرفته شده اند،که مطمئنا” هر عکس نیاز به طی مسیر و صرف زمان داشته است.

تمامی عکس ها بدون viewfinder گرفته شده اند،با استفاده از تنضیمات دستی دوربین،لباسهای فضایی بر تن و دستکش های زمخت و سفت در دست!

به طور یقین تعداد بسیار زیادی عکس در یک چهارچوب زمانی غیر ممکن گرفته شده اند!
    سوال این است:
    پس چرا این تعداد عکس وجود دارد؟!

ترجمه بخشی از وب سایت روسی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینها مدارکی نیستند که با ویرایش یک یا چند عکس (کاری که NASA انجام میده،که آخرین نمونه هم پاک کردن حرف C از عکس معروف AS16-107-17446 هستش. ) پاک شدنی باشند!
    Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 03:55. دليل: تعویض لینک عکسها

14. 2 کاربر از majid4mi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

بدون شرح!

AS15-85-11424 و AS15-85-11449

16. این کاربر از majid4mi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

3

مجید جان...شما تا نتونی درست صحبت کنید و مخاطبت رو در موقعیت واکنش غیرعلمی قرار ندی...*، و نفهمی که بین دو باور چطور باید بحث کرد بنده که پاسخی بهت نمیدم...شما در سری قبل با توهینهای مثل : استاد پرسپکتیو و جهل مرکب و بیخود میکنید و... ظاهر شدید و وقتی با سعه صدر و توضیحات سالم روبرو شدید خداحافظی کردید:) ولی بار گران ردیات انقدر به شما سنگینی کرده که باز با همون حرفهای تکراری که در جوابشون پستهای قبل رو باید گذاشت ظاهر شدید، با عباراتی آشنا از شما: بادهوا و ساده لوح و... همین نشون میده شما در چنته چیزی ندارید جز تکرار مکررات نقص شده و حرفهای بی ربط.

*مثال:
    :من افتخار آشنایی با کدوم کارشناس هوا فضا رو دارم!!
    افتخار آشنایی با آرش رو دارید، واقع مفتخرید و بی خبر عزیزجان...دیگر مثل خودتون باهاتون صحبت میکنم...

18. 6 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •