تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 856 از 904 اولاول ... 356756806846852853854855856857858859860866 ... آخرآخر
نمايش نتايج 8,551 به 8,560 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    مقاومت فن ماشینم (پراید 131)خراب شده الان میخوام عوضش کنم فرقی نمیکنه سیمها را به هر سوکت بزنم.؟، یه طرف مقاومت 2تا سیم بهش وصله، طرف دیگش یه سیم

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستان
    مقاومت فن ماشینم (پراید 131)خراب شده الان میخوام عوضش کنم فرقی نمیکنه سیمها را به هر سوکت بزنم.؟
    ، یه طرف مقاومت 2تا سیم بهش وصله، طرف دیگش یه سیم

سلام
    بهترین کار اینه که مثل مقاومت خراب نصب بشه
    همیشه در تعمیر و سرویس , قبل ار انجام هر کاری باید از همه چیز فیلم و عکس بگیریم یا روی کاغذ رسم کنیم یا به خاطر بسپاریم تا بعداً سردرگم نشیم
    .
    معمولاً مقاومتها مثبت و منفی و سر و ته نداره
    .

P ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من دوباره فک میکنم مشکل استپر پیدا کردم دور موتور درحالت درجابالای یک می ایسته ودر وقتی ماشین گرم میشه ومسافت طولانی کارمیکنه بالای حتی 2.
    سالی یه استپرو دارم عوض میکنم اینا چه آشغالایین میدن دست مردم.موندم چه مارکی بگیرم البته هنوزمطمئن نیستم برای استپرباشه ولی پارسال70تومن واسم آب خوردتعویض استپر35تومن خود استپر شد 35تومن اجرت تعویض و به اصطلاح دیاگ .ایندفعه میخوام خودم عوض کنم پول دیاگ و اجرت تعویض ندم چون تعویضش کاری نداره فقط نمیدونم بعد تعویض نیازبه دیاگ داره یا نه واینکه چه مارک قابل اطمینانی تو بازار الان هست که حداقل دوسال کار کنه نه یکسال
    خیلی ممنون از راهنمایی دوستان چرا این فروم انقدر کم کار شده اینم بخاطر دلاره

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

من دوباره فکر میکنم مشکل استپر پیدا کردم دور موتور درحالت درجا بالای یک می ایسته و وقتی ماشین گرم میشه ومسافت طولانی کار میکنه بالای حتی 2.سالی یه استپرو دارم عوض میکنم اینا چه آشغالایین میدن دست مردم.
    موندم چه مارکی بگیرم البته هنوز مطمئن نیستم برای استپر باشه ولی پارسال70 تومن واسم آب خورد
    تعویض استپر35تومن خود استپر شد 35تومن اجرت تعویض و به اصطلاح دیاگ .
    ایندفعه میخوام خودم عوض کنم پول دیاگ و اجرت تعویض ندم چون تعویضش کاری نداره فقط نمیدونم بعد تعویض نیاز به دیاگ داره یا نه و اینکه چه مارک قابل اطمینانی تو بازار الان هست که حداقل دوسال کار کنه نه یکسال
    سلام
    به احتمال زیاد STEPPER سالمه و فقط ممکنه کثیف باشه یا RESET میخواد یا هر دو با هم
    استپر در معرض غبار هوا و بخار روغن هست پس زود کثیف میشه
    باید باز بشه و بدونِ دستکاریش شسته بشه با دو سه قاشق بنزین . یعنی بنزین بریزین داخلش و دستتون رو بزنین به کفِ دستِ دیگرتون تا غبارها در بنزین شناور بشه بعدش محکم بتکونینش در جایی که گیاه و مورچه نباشه
    دو سه بار باید این کار تکرار بشه
    بعدش باید نصب بشه . اورینگش فراموش نشه
    بعدش باید فیوز ECU و یا سر منفی باتری رو دو دقیقه بردارین و وصل کنین بعدش استپر ریست بشه با موتور کاملاً سرد
    روش ریست:

تعویض استپر دیاگ لازم نداره . کافیه نصب بشه و با موتور کاملاً سرد ریست بشه . اگر بار اول , خوب تنظیم نشد و دور موتور بالاست , باید خاموش کنین , دو سه دقیقه صبر کنین و دوباره ریست کنین
    .

===================================

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    به احتمال زیاد STEPPER سالمه و فقط ممکنه کثیف باشه یا RESET میخواد یا هر دو با هم
    استپر در معرض غبار هوا و بخار روغن هست پس زود کثیف میشه
    باید باز بشه و بدونِ دستکاریش شسته بشه با دو سه قاشق بنزین . یعنی بنزین بریزین داخلش و دستتون رو بزنین به کفِ دستِ دیگرتون تا غبارها در بنزین شناور بشه بعدش محکم بتکونینش در جایی که گیاه و مورچه نباشه
    دو سه بار باید این کار تکرار بشه
    بعدش باید نصب بشه . اورینگش فراموش نشه
    بعدش باید فیوز ECU و یا سر منفی باتری رو دو دقیقه بردارین و وصل کنین بعدش استپر ریست بشه با موتور کاملاً سرد
    روش ریست:

تعویض استپر دیاگ لازم نداره . کافیه نصب بشه و با موتور کاملاً سرد ریست بشه . اگر بار اول , خوب تنظیم نشد و دور موتور بالاست , باید خاموش کنین , دو سه دقیقه صبر کنین و دوباره ریست کنین
    .

===================================
    باز کردم با اسپری انژکتورشور شستم ولی درست نشد که هیچ بدترم شددور موتور توحالت خلاص ودرجا یه کم از دو هم بالاتر میره قبلا رو1/5بود هروقت من دست زدم به استپر بدتر شده فک کنم مکانیک هاراست میگن استپر خراب بشه قابل تعمیر نیست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

باز کردم با اسپری انژکتورشور شستم ولی درست نشد که هیچ بدترم شد
    دور موتور تو حالت خلاص و درجا یه کم از دو هم بالاتر میره قبلا رو1/5بود
    هر وقت من دست زدم به استپر بدتر شده فک کنم مکانیک هاراست میگن استپر خراب بشه قابل تعمیر نیست
    سلام

استپر ممکنه با یک بار , ریست نشه
    باید دوباره ریست بشه اما بار دوم و سوم نیازی به قطع برق ECU یا برداشتن سر منفی باتری نیست
    ضمناً نصبِ استپر نو هم دیاگ لازم نداره . کافیه با موتور سرد نصب بشه و ریست بشه . یک یا دو یا 3 بار تا کاملاً تنظیم بشه

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

استپر ممکنه با یک بار , ریست نشه
    باید دوباره ریست بشه اما بار دوم و سوم نیازی به قطع برق ECU یا برداشتن سر منفی باتری نیست
    ضمناً نصبِ استپر نو هم دیاگ لازم نداره . کافیه با موتور سرد نصب بشه و ریست بشه . یک یا دو یا 3 بار تا کاملاً تنظیم بشه
    پس ینی من یه استپر مارک زیمنس یا کروز بگیرم وفردا صبح که ماشین خاموش بوده خودم تعویض کنم ؟یادمه سری قبل که عوض کردم طرف دیاگم زد گفت باید دیاگ زده بشه بشناسه نمیدونم شایدم ریست کرده ecu رو که یه پولی بگیره چه علتی داره میگید وقتی ماشین سرده اینکار باید انجام بشه.
    مارک سانبز سوییس یا s sat هم اگر پیدا کنم چطوره؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    بهترین کار اینه که مثل مقاومت خراب نصب بشه
    همیشه در تعمیر و سرویس , قبل ار انجام هر کاری باید از همه چیز فیلم و عکس بگیریم یا روی کاغذ رسم کنیم یا به خاطر بسپاریم تا بعداً سردرگم نشیم
    .
    معمولاً مقاومتها مثبت و منفی و سر و ته نداره
    .

P ===================================
    جمن هم ابتدای هر کار از قطعه خراب عکس میگیرم، اما مقاومتی که خریدم کلا با مقاومت خود ماشین فرق داره از نظر شکل وشمایل میگم، بخاطر همین به نشگل خوردم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

من هم ابتدای هر کار از قطعه خراب عکس میگیرم، اما مقاومتی که خریدم کلا با مقاومت خود ماشین فرق داره از نظر شکل وشمایل میگم
    بخاطر همین به مشگل خوردم
    سلام

بیشتر قطعه فروشها خودشون ازنحوه ی نصب و جزئیاتش اطلاع دارند . چه برای خودرو , چه آبگرمکن و پکیج دستگاه تصفیه آب و لباسشویی و اجاق گاز و غیره
    برید پیش خود قطعه فروش تا راهنمایی کنه
    برای اطمینان از یکی دو مغازه ی دیگه یا یکی دو تامکانیم هم بپرسین
    اگر مکانیک گفت بیار تا خوم نصب کنم ازش دلخور نشید چون حقش هست که اسرارِ نون دونیش رو به کسی یاد نده . اما حق تقلب و کلک و دروغ و دزدی نداره
    شاید هم روی خودِ قطعه علامتهایی زده شده باشه که راهنمای نصبش هست .
    1- پس یعنی من یه استپر مارک زیمنس یا کروز بگیرم وفردا صبح که ماشین خاموش بوده خودم تعویض کنم ؟
    یادمه سری قبل که عوض کردم طرف دیاگم زد گفت باید دیاگ زده بشه بشناسه
    نمیدونم شایدم ریست کرده ecu رو که یه پولی بگیره
    2- چه علتی داره میگید وقتی ماشین سرده اینکار باید انجام بشه ؟
    3- مارک سانبز سوییس یا s sat هم اگر پیدا کنم چطوره؟
    سلام

1- بنده چند بار برای ماشین خودم و دوست و آشنا نصب کردم . گاهی بار اول ریست میشه . گاهی بار دوم یا سوم
    2- جواب این سوال توضیح طولانی داره که وقتش نیست
    جواب خلاصه:
    استپر یک کارش مثل ساسات در ماشینهای قدیمی کاربراتوری هست ییعنی وقتی موتور سرده یا خیلی سرده , با توجه به مقدار سردیِ موتور , راه هوا رو میبنده تا سوخت غلیظ بشه و موتور زود روشن بشه . باگرم شدنِ تدذیجی مونور راهِ هوا رو بیشتر و بیشتر باز میکنه
    کار دیگه ی استپر تنظیم هوای دور آرام هست تا دور موتور در حد 900 تا 950 دور در دقیقه ثابت بمونه با موتور سرد و نیم گرم و باملا گرم . با کولر یا بی کولر
    ریست باید از سردترین حالت موتور شروع بشه و ادامه پیدا کنه تا وقتی که موتور کاملاً گرم بشه.
    نمیدونم با ماشین یا هواپیمای کنترل از راه دور کار کردین یا نه . وقتی در کنترلش دسته رو دو میلیمتر تکون بدین , در ماشین هم قطعه ای به نام servo سِروُ 2 میلیمتر میچرخه .
    استپر هم یک سروُ هست که از ecu دستور میگیره که چند درجه بچرخه . با چرخشش هم سرش کوتاه یا بلند میشه و کانال هوا رو باز یا میبنده .
    ریست از موتور کاملاً سرد شروع بشه تا ecu بتونه استپر رو باید برای حالتهای ساسات , موتور روشن و کاملاً سرد , موتور روشن و کمی گرم , موتور نیم گرم , موتور کاملاً گرم تنظیم و کولر روشن و کولر خاموش هماهنگ کنه با ecu
    3- بنده اطلاع ندارم کدوم مارک بدتره .

11. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال najee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بالاخره رفتم یه استپر خریدم قحطی مارکه تو بازار هیچکدوم پیدا نمیشه همه مارک های متفرقه همه بدون گارانتی یه مارک اعظام گرفتم 45فعلا که ماشین درست شد ولی هم خود فروشنده هم خود مکانی گفت شانسی یایک ماه کار میکنه برات یا دوسه سال معلوم نمیکنه اینم از کشور خودمختار همه چی تموم یه استپر نمیتونن بسازن فقط ادعا داریم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •