PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل DataGridView در C#

mohsen_ed
28-11-2009, 11:49
سلام دوستان ؛

من یک بانک اطلاعاتی Access دارم حالا می خوام توی برنامه ای که به زبان C# نوشتم ازش استفاده کنم اما ارور زیر رو می ده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا مرحله انتخاب table درست پیش میره اما وقتی table مورد نظر رو انتخاب می کنم و ok می کنم این ارور میاد و وقتی هم برنامه رو run می کنم هیچ چیزی رو نشون نمی ده.

لطفا سریع تر جواب بدید .

مرسی

MTPROG
28-11-2009, 12:15
چرا تیک گزینه View رو زدی!
جهت استفاده از جدول گزینه table رو باز کنید و بعد جدول مورد نظر تون رو انتخاب کنید

اگر هم میخواهید از View استفاده کنید به همون ترتیب بالا لیست رو باز کنید و View مورد نظر را انتخاب کنید

mohsen_ed
28-11-2009, 12:26
من هرچی رو انتخاب می کنم همین ارور رو می ده .

MTPROG
28-11-2009, 16:07
اصلا شما جدول یا ویو تو لیستتون دارید که انتخاب بشه؟
بررسی کنید

اگه مشکلت حل نشد سورستو بزار برات اصلاح بشه

mohsen_ed
28-11-2009, 17:53
اصلا شما جدول یا ویو تو لیستتون دارید که انتخاب بشه؟
بررسی کنید

اگه مشکلت حل نشد سورستو بزار برات اصلاح بشه

بله کلی جدول و ویو توی لیستم هست . من برنامه ای ننوشتم که بخوام سرسشو بذارم من تازه دارم C# یاد می گیرم و به قسمت اتصال به دیتابیس اکسس رسیدم حالا که تمرینشو انجام می دم این ارور رو می ده

_H2_
29-11-2009, 18:34
سلام
با اجازه جناب MTPROG ...
(با توجه به خواست جناب mohsen_ed، گفتم یک کمکی بکنم)

=====

اول از همه مطمئن شوید که جداول مورد نظرتان حتماً PrimaryKey داشته باشد.
نداشتن PrimaryKey خطاهای زیاد و عجیب و غریبی تولید میکند.

بعد...
آن ویزاردی که شکلش را گذاشتید را Cancel کنید و این راه را یک امتحانی بکنید.

1) مطئم شوید که بانک Access تان در بخش Solution Explorer قابل رویت است.
اگر نیست در MyComputer کپی کنید و در داخل Solution Explorer آن را Paste کنید ...
یا فرمان Add New Existing Item بدهید
و...

2) یک TypedDataSet خالی ایجاد کنید.
Project->Add New Item->DataSet

3) به پالت Server Explorer (معمولاً در چپ) بروید.
اگر نیست با فرمان زیر نمایشش دهید.
View->Server Explorer

4) حالا باید بانک خودتان را در این Server Explorer ببینید.
جدول مورد نظر را از Server Explorer گرفته و روی نمایه خالی طراحی همان TypedDataSet خالی (مرحله 2) رها کنید.

این اعمال با کار همان ویزارد برابر خواهد بود.

اگر جواب نداد مشکل باید از بانکتان باشد و مخصوصاً این Query1 ! (مثل همان PrimaryKey و...)

cnmeysam
14-06-2015, 14:40
من یه نمونه از برنامه اینجا گذاشتم که ویژوال استدیو 2013 و اس کیو ال 2014 هستش مشکل اینجاست bindingNavigator که باید تو DataGridView بعدی و قبلی و آخری و اولی بره کار نمیکنه و DataGridView هم صفحه بندی نداره کسی میتونه کمکم کنه DataGridView رو صفحه بندی کنم مثلا تو هر صفحه 10 تا آیتم لود بشه و با زدن یک باتن بره صفحه بعد و یا صفحه قبل و DataGridView رو به bindingNavigator درست اتصال بده؟ با ویزارد نمیخوام با کد نویسی میخوام این مشکل رو حل کنم تو همین برنامه ممنون از کمک و راهنماییتون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sharp/class_library_Connection.rar/download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])