PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه خارج کردن فلش مموری از تلویزیون

monipa
30-05-2010, 11:09
با سلام
دوستان من یک led sony 46 ex700 دارم
هر وقت فلش رو بهش وصل می کنم پیغام میده قبل از خارج کردن از عیر فعال بودن ان مطمئن شوید
از کجا باید غیر فعالش کنم
توی منوش هر چی گشتم ایتمی برای غیر فعال کردا ان پیدا نکردم

monipa
31-05-2010, 11:21
با سلام
پورت USB تلویزیون من فرمت های
USB Application(s) : Photo Viewer (jpeg), Photo Viewer (RAW), Music Player (mp3), Video Player (AVCHD), Video Player (AVC), Video Player (MPEG4)
و دایویکس
رو ساپورت می کند اصلا نیازی به دستگاه جانبی هست

monipa
13-06-2010, 15:43
اقا کسی نمی تونه جواب منو بده
برای خارج کردن فلش مموری از led و بلوری کار خاصی باید کرد
ایتمی رو باید غیر فعال کرد

t_tanhayam
13-06-2010, 15:51
اقا کسی نمی تونه جواب منو بده
برای خارج کردن فلش مموری از led و بلوری کار خاصی باید کرد
ایتمی رو باید غیر فعال کرد

توي سامسونگ كه گزينه اي هست براي safe remove كردن وقتي داخل مديا ميريم tools رو بزنيم مياد
در مورد سوني هم قطعا بايد وجود داشته باشه
هر چند من معمولا اين كار رو انجام نميدم :31::46:

t_tanhayam
13-06-2010, 16:01
با سلام
پورت USB تلویزیون من فرمت های
USB Application(s) : Photo Viewer (jpeg), Photo Viewer (RAW), Music Player (mp3), Video Player (AVCHD), Video Player (AVC), Video Player (MPEG4)
و دایویکس
رو ساپورت می کند اصلا نیازی به دستگاه جانبی هست

دوست عزيز ال سي دي تون رنج رنجهاي زيادي رو نميتونه پخش كنه مثل :
MKV.WMV.TS.MPEG2.DAT و...
البته گويا بلو ري دارين كه اين مشكل رو حل كنه مخصوصا MKV كه اين روزها غوغا ميكنه با فيلمهايي كه روي اين پكيج مياد :8:

monipa
13-06-2010, 16:01
توي سامسونگ كه گزينه اي هست براي safe remove كردن وقتي داخل مديا ميريم tools رو بزنيم مياد
در مورد سوني هم قطعا بايد وجود داشته باشه
هر چند من معمولا اين كار رو انجام نميدم :31::46:

اگه این کارو نکنیم اتفاقی می افته

t_tanhayam
13-06-2010, 16:22
اگه این کارو نکنیم اتفاقی می افته

در اين مورد بحث مبسوطيست اگه دوست داشتين مطلب زير رو بخونيد::46:

برای اونهایی که نمی‌دونند Safely Remove چیه:
ببینید دوستان! شما وقتی که دستگاهی رو که می‌تونه فلش، ام‌پی‌تری‌پلیر، موبایل، قلم نوری و حتی مودم ADSL و…باشه به پورت USB کامپیوترتون وصل میکنید، پروسس‌هایی از ویندوز (مثل explorer.exe) یا یه برنامه‌ی کاربردی (مثل برنامه‌ی مدیریت موبایلتون) می‌شن مصرف‌کننده‌ی اون device و در واقع از منابع روی اون استفاده می‌کنند. بنابراین اگر شما بی‌هوا بخواین مثلاً فلش‌تون رو از کامپیوتر جدا کنین و این برنامه‌ها درحال استفاده از فایل‌ها روی اون باشن، مشکلی که پیش میاد فقط این نخواهد بود که دیگه نمی‌تونید تو اون لحظه از اون فایل استفاده کنید، بلکه ممکنه کارت مموری یا پورت USB کامپیوترتون صدمه ببینن یا اطلاعاتتون از بین بره. بنابراین، بهتره از امکانی که ویندوز برای شما گذاشته و ایکونی به نام Safely Remove Software در گوشه‌ی سمت راست ویندوز (Notification Bar) براتون قرار داد ه استفاده کنید. این آیکون زمانی که شما دستگاه‌تون رو به کامپیوتر وصل می‌کنید ظاهر می‌شه و اگر روش کلیک کنید، منویی براتون باز می‌کنه که نام دستگاهتون رو نشون میده و البته یه دکمه‌ی Stop که با زدن اون، ویندوز، بررسی می‌کنه ببینه برنامه‌ای هست که در حال استفاده از دستگاه شما باشه یا نه و اگر نبود، به شما میگه که الان می‌تونید با خیال راحت، فلش یا موبایل و … خودتون رو جدا کنید. یا اینکه میگه امکانش تو اون لحظه نیست و دستگاه‌تون در حال استفاده شدنه.

برای اونهایی که می‌دونن ولی در جریان ریز جزئیاتش نیستند.

حافظه‌های فلش مثل سایر Mass Storage ها از File System استفاده می‌کنند. تو زمونه‌ی فعلی، اکثر این درایوها از ظرفیت‌های پایین (در مقایسه با هاددیسک‌ها) بهره می‌برند و بنابراین تو خیلی از موارد از فایل‌سیستم FAT16 یا FAT32 استفاده می‌کنند. با این فایل‌سیستم‌ها، درایوهای تا 32 گیگابایت، امکان پارتیشن شدن دارند. از طرف دیگه، این نوع File System در زمان نوشته شدن اطلاعات، بصورت On demand عمل می‌کنه و وقتی درخواستی مبنی بر نوشتن روی کول‌دیسک براشون بیاد، سریعاً اون رو اجرا می‌کنند. این، برعکس اون چیزیه که تو فایل‌سیستمی مثل NTFS اتفاق می‌افته:
NTFS در زمان ذخیره دیتا، از عملکردی به نام Journaling استفاده می‌کنه. این عملکرد، لیستی از تغییراتی که روی یک پارتیشن NTFS اتفاق افتاده رو در یک رکورد ذخیره می‌کنه تا در مواقع موردنیاز، از این اطلاعات استفاده بشه. Jounral ، اطلاعاتی شامل نام فایل، یک شماره USN و اینکه چه تغییراتی روی اون فایل انجام گرفته رو در خودش نگه می‌داره و شامل خود این تغییرات نمیشه؛ بنابراین نمیشه برای Undo کردن تغییرات ازش استفاده کرد. ([تنها کاربران عضو می توانند این لینک را مشاهده نمایند ])
با در نظر گرفتن این موارد، میشه دید که در صورتی که روی یک پارتیشن FAT، به هر دلیلی وقفه‌ای در نوشتن اطلاعات پیش بیاد، دیتا ناقص می‌مونه و احتمالش هست که فایل‌سیستم صدمه ببینه. Safely Remove، تمام برنامه‌هایی که در حال استفاده از فایل سیستم هستند رو فراخونی می‌کنه و ازشون می‌خواد که کارشون رو به پایان برسونند و بعد به کاربر میگه که خیالش راحت باشه که می‌تونه درایو رو جدا کنه!
حالا اگر شما مموری‌استیک یا فلش‌تون رو NTFS (یا هرفایل‌سیستم دیگه‌ای که از Journal استفاده می‌کنه) فرمت کنید، جریان Safely Remove یه‌کم فرق خواهد کرد:
وقتی که دیتای خودتون رو روی همچین پارتیشنی بریزید، اول یک فایل خالی روی پارتیشن ساخته می‌شه و اطلاعات مربوط به تغییرات توش نوشته می‌شه و بعد از این، عملیات اصلی نوشتن شروع میشه. حالا اگر این وسط فلش رو از کامپیوتر بکشید بسته به این که چه زمانی این کار رو کرده باشید متفاوته و ممکنه باعث بشه شما اطلاعاتتون رو از دست بدید یا اون رو حفظ کنید.
در نهایت بهتره که Safley Remove رو روی درایوهای NTFS هم انجام بدید. نتیجه‌ی انجام ندادن این کار در بدترین حالت اینه که موقع وارد کردن مجدد فلش، یه مقدار طول می‌کشه تا بتونین از دستگاهتون استفاده کنید که این به عملیات خالی کردن فایل journal تو اون زمان برمی‎گرده.

masoooud
13-06-2010, 22:21
من در C630 همچین گزینه ای رو ندیدم ! کسی میتونه در مورد مدلهای 2010 سامسونگ بگه چطوری باید اینکار رو انجام داد؟

t_tanhayam
14-06-2010, 00:06
من در C630 همچین گزینه ای رو ندیدم ! کسی میتونه در مورد مدلهای 2010 سامسونگ بگه چطوری باید اینکار رو انجام داد؟

يعني وقتي توي مديا پلير ميريد و كليد TOOLS ‌رو ميزنيد انتهاي منوي ظاهر شده SAFELY REMOVE رو نداريد؟
از دوستاني كه دارند خواهش ميكنم راهنمايي كنند دوستمون رو
توي تاپيك C630/C650 هم عنوان كنيد عده اي دارند ميتونند راهنماييتون كنند

masoooud
14-06-2010, 02:14
يعني وقتي توي مديا پلير ميريد و كليد TOOLS ‌رو ميزنيد انتهاي منوي ظاهر شده SAFELY REMOVE رو نداريد؟

نه زمانی که tools رو میزنم تنها دو گزینه play folder و device information میاد!:41:

mt_nik
14-06-2010, 15:27
البته سونی گزینه SAFELY REMOVE را نداره ، من از نمایندگیش قبلا پرسیدم و اونا گفتن همینجوری فلاش را در بیار مشکلی پیش نمیاد
ولی من همیشه تلویزیون را خاموش میکنم و بعد یواس بی را خارج میکنم
فکر کنم اینطوری مطمئن تره

hossein509
15-06-2010, 07:30

b650 كه از بانه خريدم و منو فارسي است وقتي tools را ميزنيم گزينه خارج كردن امن مياد و بهد از اوكي كردن فلاش را در مياوريم.

monipa
15-06-2010, 10:49
البته سونی گزینه SAFELY REMOVE را نداره ، من از نمایندگیش قبلا پرسیدم و اونا گفتن همینجوری فلاش را در بیار مشکلی پیش نمیاد
ولی من همیشه تلویزیون را خاموش میکنم و بعد یواس بی را خارج میکنم
فکر کنم اینطوری مطمئن تره

اینم یه را حل دیگه ... مرسی

kourosh_sos
15-06-2010, 11:17
تلويزيونت مگه Manual نداره

monipa
15-06-2010, 16:00
تلويزيونت مگه Manual نداره

من سونی ex700 رو زیر و رو کردم ایتمی در این مورد پیدا نکردم
همین مشکلو با بلوری سونی s373 هم دارم
اساتید اهل فن راهنمایی کنند

t_tanhayam
15-06-2010, 17:02
من سونی ex700 رو زیر و رو کردم ایتمی در این مورد پیدا نکردم
همین مشکلو با بلوری سونی s373 هم دارم
اساتید اهل فن راهنمایی کنند

من چند جايي رو كه نگاه كردم خيلي ها اين سوال رو داشتند
و فكر ميكنم به اين صورت باشه زمانيكه شما سويچ ميكنيد و از روي usb خارج ميشيد بصورت پيش فرض safely remove ميشه ولي دقت كنيد اگه فلشتون led داره بايد خاموش شده باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

masoooud
16-06-2010, 19:53
من چند جايي رو كه نگاه كردم خيلي ها اين سوال رو داشتند
و فكر ميكنم به اين صورت باشه زمانيكه شما سويچ ميكنيد و از روي usb خارج ميشيد بصورت پيش فرض safely remove ميشه ولي دقت كنيد اگه فلشتون led داره بايد خاموش شده باشه

حداقل در سامسونگ با خارج شدن از media.p چیزی تغییر نمیکنه و چراغ فلش خاموش نمیشه:13:
کسی میدونه در سری C سامسونگ باید چکار کرد؟

t_tanhayam
16-06-2010, 20:14
حداقل در سامسونگ با خارج شدن از media.p چیزی تغییر نمیکنه و چراغ فلش خاموش نمیشه:13:
کسی میدونه در سری C سامسونگ باید چکار کرد؟

جالبه مسعود جان واقعا توي سري C هم مثله سوني همچين چيزي وجود نداره؟
دوستاني كه C دارند لطف كنند راهنمايي كنند

hemrah12
15-04-2013, 18:47
وارد scorure شو بعدا روی usb برو بعد وقتی روی اون رفتی toolsرو بزن توی او ن هستش

matinpour
15-04-2013, 22:15
با سلام
دوستان من یک led sony 46 ex700 دارم
هر وقت فلش رو بهش وصل می کنم پیغام میده قبل از خارج کردن از عیر فعال بودن ان مطمئن شوید
از کجا باید غیر فعالش کنم
توی منوش هر چی گشتم ایتمی برای غیر فعال کردا ان پیدا نکردم

:n16::n16::n16::n16::n16::n16::n16:

hobor971
16-04-2013, 08:45
دوست عزیز

قطع کردن دستگاهUSB
روش 1: استفاده از دکمه SOURCE
1- دکمه SOURCE را فشاردهید.
2- دستگاه USB مورد نظر را انتخاب کرده و سپس دکمه TOOLS را فشار دهید. منوی دستگاه ظاهر می شود.
3- لطفأ USB را به طور بی خطر خارج کنید را انتخاب کرده و سپس منتظر شوید تا دستگاه USB انتخاب شده قطع شود. مي توانيد دستگاه USB را از تلويزيون جدا كنيد.
روش 2:استفاده از صفحه اصلی .AllShare Play و روی usb رفته و مطابق بالا عمل کنید

آقای متین پور دقت نکردید که دوستمون تلوزیون sony دارند و روشی که شما اینجا نوشتید مخصوص سامسونگه ؟؟؟
برای تلوزیونهای سونی بهترین روش خاموش کردن تلوزیون و خارج کردن فلش هستش.

poonel
16-04-2013, 16:57
بهترین روش اینه که از فلش هایی استفاده کنید که هنگام کار کردن چراغشون چشمک میزنه.

وقتی چراغش خاموش باشه یا چشمک نمیزنه میشه کشیدش بیرون. برای کامپیوتر هم همین روش کاربرد داره.