PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باقی ماندن جای تصویر بر روی LCD!!!

masood68a
21-08-2010, 20:06
چند وقتی هست که جای تصاویر ثابت روی ال سی دی ما به صورت لکه سبز رنگ میمونه.:mellow:
مثل آرم شبکه ها.
به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟:17:

lebowski
21-08-2010, 20:41
مارک lcd چیه؟

masood68a
21-08-2010, 20:56
Samsung LA40A550

lebowski
21-08-2010, 21:11
فکر کنم lcd شما image sticking شده یه حالتیه مثل burn in پلاسما که جای یه تصویر که خیلی ثابت بمونه روی صفحه میمونه.

masood68a
21-08-2010, 21:15
فکر کنم lcd شما image sticking شده یه حالتیه مثل burn in پلاسما که جای یه تصویر که خیلی ثابت بمونه روی صفحه میمونه.

حالا باید چکار کنم؟

lebowski
21-08-2010, 21:36
خودت که کاری نمیتونی بکنی باید بدی تعمیرش کنن اگه واقعا image sticking شده باشه هزینش بالا در میاد کلا lcd یای سامسونگو سونی که پنلاشون ساخته s-lcd هستش بعد از دو سه سال از کارکردشون از این موردا توش زیاد پیدا میشه.

masood68a
21-08-2010, 21:51
آقا دمت گرم.:11:

ali_nnn13
21-08-2010, 22:05
سلام دوست عزیز...

خاله بنده هم یه LCD توشیبا دارن که دقیقا" همین مشکل رو داره ! سه سال اول این مورد رو اصلا" نداشت ! ولی الان دو ساله که آرم های شبکه رو به راحتی میتونی بالای پنل ببینی ! بعضی وقتا کمرنگ تر میشه ! و گاهی اوقات هم به سختی دیده میشه !

شما برای امتحان یک ساعت یه تصویر برفکی رو بذار برای نمایش ! کاملا" برفکی ! شاید کمرنگ شد و از بین رفت...

خالم اینا یه مدت که کلا" شبکه های داخلی رو بیخیال شده بودند ، این مشکلشونم برطرف شده بود ! چون رنگ و جای آرم ها تغییر کرده بود...

اگه واقعا" اذیتتون میکنه بهتره که یه TV جدید بخرین ! با توجه به کیفیت پنل های جدید و قیمت تعمیر بالا ، ارزش نداره که کلی هزینه برای درست کردنش کنید...

انشاالله که مشکل حل بشه...:20:

موفق باشید...:11:

t_tanhayam
21-08-2010, 22:52
Image Sticking يكي از خصوصيات ذاتي lcd ها هست بخاطر پولاريزاسيون كريستالهاي مايع وقتي تصويري به مدت زياد ثابت بمونه
كه باعث ميشه پولاريزاسيون يا تضاد قطب ها رو بصورت اضافي ومضر بالا ببره و كريستال هاي مايع رو پولاريزه تر ميكنه
و نميزاره ماهيت اپتيكال كريستالها از حالت فول به حالت نرمال و رلكس خودشون بر گرده
در واقع retained pixel charge كريستالها رو به بالا وپايين سلول كريستال مايع انتقال ميده و يا به حاشيه ها ي سلول هدايت ميكنه وبا توجه به حهت قطبيتي كه ايجاد ميكنه توي صفحه باعث ايحاد رنگ هاي متفاوتي در اون نواحي صفحه ميشه

-3 تا مسير معمولي ونرمال داره يكيش همونطور كه علي جان گفتند

1- يك صفحه سفيد رو براي چندين ساعت بگزارين كه باعث ايجاد حرارت ميشه تا نزديك 40 درجه سانتيگراد وحدود 100 درجه فارنهايت و ايجاد جريان معكوس تا image retention برطرف بشه
2-استفاده از يك اسكرين سيور تيره خاكستري به جاي صفحه سفيد
3-خوب راه ديگه خاموش كردن hdtv براي مدت طولاني تري هست

=البته همه اينها ممكنه مشكلتون رو بر طرف كنه و قطعي نيست

*Alucard*
21-08-2010, 23:31
مانیتور من بعد از سه چهار سال کارکردن این مشکل تو قسمت Start bar ویندوز براش پیش اومد بعد از کلی راه و روش از جمله روشهای بالا مشکل برطرف نشد تا اینکه آخر سر توی یه فروم یکی بهم پیش نهاد داد که پنلو یه نیم ساعت بزارم زیر آفتاب :18: ولی تو دفترچه پنلهای LCD معمولا توصیه کرده پنل در معرض نور قرار نگیره (دلیلش ممکنه حرارت باشه یا مسائل دیگه)ولی به هر حال چون گارانتی پنلم تموم شده بود منم دلو زدم به دریا و با کمال تعجب درست شد!!!!!
البته من پیشنهاد نمیکم ولی خب با مسئولیت خودتون بعد از تست روشهای بالا که مطمئن تر هست اگه دوست داشتین انجام بدین! بالاخره اینم یه راهیه!
موفق باشین

aftab_azad20
22-08-2010, 12:42
انوقت بگین تلویزیون لامپی بده از این قرتی بازی ها هم نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Alucard*
22-08-2010, 14:30
انوقت بگین تلویزیون لامپی بده از این قرتی بازی ها هم نداره

TV ـهای لامپیم یه مشکلی شبیه همین مشکل براشون پیش میاد ولی تو چندتا نسل آخر خیلی کمتر شده بود در حدی که به زیر چند صدم درصد رسیده بود...
واقعا نسل آخر TV ـهای لامپی تو کیفیت تصویر به سطح بی نظیری رسیده بودن به خصوص مدلای HD Ready و اگر تولیدشون متوقف نمیشد با پیشرفتی که تو این چند سال میکردن فکر میکنم الان به راحتی تو کیفیت تصویر هر پلاسما و LCD ای رو پشت سر میگذاشتن فقط مشکلشون وزن و اندازه زیاد و قیمت تصاعدی برای سایزهای بالای 30 اینچ بود که اگه روش کار میکردن شاید حل میشد , در حقیقت باید گفت که عامل انقراض TV ـهای لامپی بیشتر از مد افتادن اونها به خاطر شکل ظاهریشون بود تا ضعف تکنولوژی تو کیفیت تصویر , زاویه دید کامل , رنگهای طبیعی , مشکی عمیق با جزئیات بالا , درخشش عالی و رسپانس تایم بی نظیر همه اینها فاکتورهایی هست که 6-7 سال پیش این TV ـها داشتن.

love021
24-08-2010, 04:45
اگه این مشکل بر طرف نشد چی؟ اونوقت باید چیکار کرد؟

skull_avatar
28-08-2010, 06:25
مانیتور من lcd lg l1720b هست الان 4 ساله دارمش هیچوقت مشکلی نداشته تا این که پریروز دقیقا همین مشکل رو پیدا کرده.
بعد از 3 یا 4 ساعت وبگردی با مرورگر اپرا یکی از دکمه های این مرورگر تصویرش روی مانیتور می مونه.واسم جای تعجبه که چرا فقط این یکی؟(شاید بخاطر سفید بودنش باشه)
این مورد بعد از نصب یک اسکرین سیور نسبتا قدیمی که در تنظیماتش اتفاقا گزینه ای برای جلوگیری از burn-in تیک خورده بود واسم پیش اومد.نمی دونم با هم در ارتباطن یا نه؟

مشکل بعد از مدتی خاموش بودن مانیتور برطرف میشه اما با ثابت موندن تصویر دوباره پیش میاد.
لطفا راهنمایی کنید.

M E H R A N
28-08-2010, 14:36
مانیتور من بعد از سه چهار سال کارکردن این مشکل تو قسمت Start bar ویندوز براش پیش اومد بعد از کلی راه و روش از جمله روشهای بالا مشکل برطرف نشد تا اینکه آخر سر توی یه فروم یکی بهم پیش نهاد داد که پنلو یه نیم ساعت بزارم زیر آفتاب :18: ولی تو دفترچه پنلهای LCD معمولا توصیه کرده پنل در معرض نور قرار نگیره (دلیلش ممکنه حرارت باشه یا مسائل دیگه)ولی به هر حال چون گارانتی پنلم تموم شده بود منم دلو زدم به دریا و با کمال تعجب درست شد!!!!!
البته من پیشنهاد نمیکم ولی خب با مسئولیت خودتون بعد از تست روشهای بالا که مطمئن تر هست اگه دوست داشتین انجام بدین! بالاخره اینم یه راهیه!
موفق باشین

دوست عزیز, شما تی وی رو روشن کردیو گذاشتی زیر آفتاب یا اینکه خاموش شده اش رو گذاشتی زیر آفتاب؟

jabarsink2000
17-10-2010, 17:07
موفق باشین
مانیتور من هم این شکلی شد.
مدل:L1740P
الان افتاب از کجا گیر بیارم.
کمک کنید
با تشکر.
هادی

*Alucard*
17-10-2010, 21:00
دوست عزیز, شما تی وی رو روشن کردیو گذاشتی زیر آفتاب یا اینکه خاموش شده اش رو گذاشتی زیر آفتاب؟

مسلما خاموش!!

مانیتور من هم این شکلی شد.
مدل:L1740P
الان افتاب از کجا گیر بیارم.
کمک کنید
با تشکر.
هادی
بهتر هست اول راههای کم هزینه ترو امتحان کنید که دوستان در پستهای دیگه معرفی کردن.