PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال و جواب در مورد انواع طلا

rozy_1500
03-12-2010, 00:11
سلام دوستان
با توجه به این که خودم سوالاتی در این مورد داشتم و نمیدونستم کجا باید مطرح کنم این تاپیک رو زدم
حتی سوالات ام رو تو یکی از تاپیک ها پرسیدم ولی چون زیاد رابطه ای به موضوع من نداشت نتیجه ای نگرفتم
امید وارم تاپیک نتیجه بخشی زده باشم

اما چند تا سوال داشتم که اگه زحمتی نیست جواب بدید
1- خواستم ببینم قیمت طلا تو ماه محرم کاهش پیدا میکنه یا نه ؟ برای من بصرفست تو محرم بگیرم یا غیر از ماه محرم
2-سکه های الیزابت(سکه های پارسیان)قیمت های 1 گرمی و 0.2 گرمیش چنده؟ خرید و فروش
3- در مورد خرید طلا چجوری ضرر نکنیم و چکار کنیم که بتونیم تخفیف بگیریم و از کجا بفهمیم قیمت طلایی که به ما داده درسته و گرون نیست؟
(من فکر میکردم که طلافروش ها کارشون کاملا زیر نظر جای خاصی هست و حتی هزار تومن هم نمیتونن سر جنسشون بکشن اما آخرش فهمیدم که اشتباه کردم و اینجوری که فهمیدم تنها چیزی که نمیتونن حتی هزار تومن توش تغییر ایجاد کنن سکه هست حالا بگید چیکار کنم)
4- از کجا بفهمم طلا اصله(چون خیلی آمار شنیدم که طلای تقلبی و با آلیاژ بالا ساخته شده و تو بازار طلافروشی هست)
5- در کل هر چه در مورد طلا میدونید که سرم کلاه نره بگید

میخوام انگشتر حلقه بگیرم(البته پسر مجردم خبری نیست:31:)
و یجورایی هم بدجور وسواس دارم

از لطف همتون ممنونم
:11:

logos
03-12-2010, 13:26
سلام دوستان
با توجه به این که خودم سوالاتی در این مورد داشتم و نمیدونستم کجا باید مطرح کنم این تاپیک رو زدم
حتی سوالات ام رو تو یکی از تاپیک ها پرسیدم ولی چون زیاد رابطه ای به موضوع من نداشت نتیجه ای نگرفتم
امید وارم تاپیک نتیجه بخشی زده باشم

اما چند تا سوال داشتم که اگه زحمتی نیست جواب بدید
1- خواستم ببینم قیمت طلا تو ماه محرم کاهش پیدا میکنه یا نه ؟ برای من بصرفست تو محرم بگیرم یا غیر از ماه محرم
2-سکه های الیزابت(سکه های پارسیان)قیمت های 1 گرمی و 0.2 گرمیش چنده؟ خرید و فروش
3- در مورد خرید طلا چجوری ضرر نکنیم و چکار کنیم که بتونیم تخفیف بگیریم و از کجا بفهمیم قیمت طلایی که به ما داده درسته و گرون نیست؟
(من فکر میکردم که طلافروش ها کارشون کاملا زیر نظر جای خاصی هست و حتی هزار تومن هم نمیتونن سر جنسشون بکشن اما آخرش فهمیدم که اشتباه کردم و اینجوری که فهمیدم تنها چیزی که نمیتونن حتی هزار تومن توش تغییر ایجاد کنن سکه هست حالا بگید چیکار کنم)
4- از کجا بفهمم طلا اصله(چون خیلی آمار شنیدم که طلای تقلبی و با آلیاژ بالا ساخته شده و تو بازار طلافروشی هست)
5- در کل هر چه در مورد طلا میدونید که سرم کلاه نره بگید

میخوام انگشتر حلقه بگیرم(البته پسر مجردم خبری نیست:31:)
و یجورایی هم بدجور وسواس دارم

از لطف همتون ممنونم
:11:
1: فیمت طلا خیلی به بازار جهانی بستگی داره ! اما در صورت ثابت در ئظر گرفتن قیمت بازار جهانی ، به دلیل خرید کمتر سکه و طلا تو محرم عموما قیمتش اندکی پایین میاد به ویژه سکه
2: قیمت که ثابت نیست بالا پایین میشه
3:طلا فروشی ها اساسی زیر نظر هستن و اگه تخلف کنن جریمه سنگین دارن ، اما این دلیل بر این نیست کهکسی گرون فروشی نکنه !!! شما برای خرید طلا باید از چند جا قیمت طلا رو بپرسی تا گرونتر بهت ندن ، تخفیف هم عوما نداره دیگه !
4: نمی دونم
5: کسایی که طلا طلا رو به عنوان سرمایه می خوان بخرن عموما باید سکه یا شمش بگیرن که مزد ساخت نداشته باشه و ضرر نکن

rozy_1500
03-12-2010, 23:31
1: فیمت طلا خیلی به بازار جهانی بستگی داره ! اما در صورت ثابت در ئظر گرفتن قیمت بازار جهانی ، به دلیل خرید کمتر سکه و طلا تو محرم عموما قیمتش اندکی پایین میاد به ویژه سکه
2: قیمت که ثابت نیست بالا پایین میشه
3:طلا فروشی ها اساسی زیر نظر هستن و اگه تخلف کنن جریمه سنگین دارن ، اما این دلیل بر این نیست کهکسی گرون فروشی نکنه !!! شما برای خرید طلا باید از چند جا قیمت طلا رو بپرسی تا گرونتر بهت ندن ، تخفیف هم عوما نداره دیگه !
4: نمی دونم
5: کسایی که طلا طلا رو به عنوان سرمایه می خوان بخرن عموما باید سکه یا شمش بگیرن که مزد ساخت نداشته باشه و ضرر نکن
مرسی که جواب دادی

1- آره میدونم جهانیه اما تاثیر درصد کمش که بستگی به شرایط خودمون داره رو میخواستم بدونم
2- اینم میدونم قابل تغییره اما حدودشو میخواستم بدونم (مثلا به تاریخ امروز)
مشکلی که من شخصا دارم با سکه سازگار نیستم عین پول نقد میمونه راحت میفروشمش و پولشو خرج میکنم(یه خصلت بد دارم دیگه)
3- من قبل از این که تو خرید طلا راه بیوفتم اینو نمیدونستم
با یکی از دوستام دوتایی رفتیم طلا بخریم انقدر با یارو چونه زد که خیلی از قیمت طلایی که خریدم انداخت !!!!
4- حیف شد :31: اگه کسی اینو میدونه حتما بگه
5-راستشو بخواین من زیاد با سکه سازگاری ندارم
مثل پول نقد میمونه فروشش مثل آب خوردنه و در نهایت خرج شدن پولش..!
میخوام علاوه بر این که روی پولم ضرر نکنم یه انگشتر طلا هم داشته باشم چون جواهرات و زیورآلات طلا رو شخصا دوست دارم

راستی همه طلا فروش ها طلای 18 عیار دارن؟جایی 24 عیار نمیفروشه؟
از کجا بتونیم عیارشو تشخیص بدیم؟
و این که در کل بنظرتون کدومشو بگیرم بهتره؟(میدونم که طلای خالص بهتره اما با توجه به شرایط میگم)

بازم از کمکت ممنونم

logos
04-12-2010, 11:46
مرسی که جواب دادی

1- آره میدونم جهانیه اما تاثیر درصد کمش که بستگی به شرایط خودمون داره رو میخواستم بدونم
2- اینم میدونم قابل تغییره اما حدودشو میخواستم بدونم (مثلا به تاریخ امروز)
مشکلی که من شخصا دارم با سکه سازگار نیستم عین پول نقد میمونه راحت میفروشمش و پولشو خرج میکنم(یه خصلت بد دارم دیگه)
3- من قبل از این که تو خرید طلا راه بیوفتم اینو نمیدونستم
با یکی از دوستام دوتایی رفتیم طلا بخریم انقدر با یارو چونه زد که خیلی از قیمت طلایی که خریدم انداخت !!!!
4- حیف شد :31: اگه کسی اینو میدونه حتما بگه
میخوام علاوه بر این که روی پولم ضرر نکنم یه انگشتر طلا هم داشته باشم چون جواهرات و زیورآلات طلا رو شخصا دوست دارم

راستی همه طلا فروش ها طلای 18 عیار دارن؟جایی 24 عیار نمیفروشه؟
از کجا بتونیم عیارشو تشخیص بدیم؟
و این که در کل بنظرتون کدومشو بگیرم بهتره؟(میدونم که طلای خالص بهتره اما با توجه به شرایط میگم)

بازم از کمکت ممنونم

طلای 24 که نه مال شمش هست ! اما اگه طلا فروشی های یزدی بشناسید اونها طلاهاشون عیارش 20 هست
راستی اگه واسه سرمایه گذاری طلا می خواید بخرید بدون نگین بخرید حتما ! چون نگین در هنگام خرید هم قیمت طلا حساب میشه اما در زمان فروش بی ارزش هست
عیار طلا رو هم فقط میشه حدودی فهمید از رو رنگ اما طلا فروشی ها وقتی کاغذ خرید به شما میدن اگه بهتون کلک زده باشن و جنس قلابی بدن شما به سادگی ازشون میتونید شکایت کنید و باچارشون می کنن

ببینید در مورد خرید طلا به سلیقتون مرتبط هست من به شخصه طلا سفید یا ترکیبی از سفید و طلایی رو ترجیح میدم در مورد سود هم فرقی نداره اگه بتونید بدون کارمزد پیدا کنید (دسته دوم) به نفعتون هست وگرنه اگه با کارمزد بخواید بخرید خوب پول کارمزد از سودتون کم میشه

tiyam 01
04-12-2010, 15:19

واسه پس انداز و به عنوان سرمایه بهترین روش خرید سکه و شمش ـه و بدترین روش هم خرید جواهرات

rozy_1500
04-12-2010, 23:37
طلای 24 که نه مال شمش هست ! اما اگه طلا فروشی های یزدی بشناسید اونها طلاهاشون عیارش 20 هست
راستی اگه واسه سرمایه گذاری طلا می خواید بخرید بدون نگین بخرید حتما ! چون نگین در هنگام خرید هم قیمت طلا حساب میشه اما در زمان فروش بی ارزش هست
عیار طلا رو هم فقط میشه حدودی فهمید از رو رنگ اما طلا فروشی ها وقتی کاغذ خرید به شما میدن اگه بهتون کلک زده باشن و جنس قلابی بدن شما به سادگی ازشون میتونید شکایت کنید و باچارشون می کنن

ببینید در مورد خرید طلا به سلیقتون مرتبط هست من به شخصه طلا سفید یا ترکیبی از سفید و طلایی رو ترجیح میدم در مورد سود هم فرقی نداره اگه بتونید بدون کارمزد پیدا کنید (دسته دوم) به نفعتون هست وگرنه اگه با کارمزد بخواید بخرید خوب پول کارمزد از سودتون کم میشه

واسه پس انداز و به عنوان سرمایه بهترین روش خرید سکه و شمش ـه و بدترین روش هم خرید جواهرات

از همه دوستانی که کمک کردن ممنونم
طلا فروشی یزدی چیه و کجاست ؟تو اصفهان هست؟یه توضیح بدید! اگه نیست بیخیال همون طلای 18 عیار رو میگیرم
تمام نکاتی که گفتید درسته
با اینکه بعضی جاها نگین خیلی شکل و شمایل قشنگی میده اما بدون نگین میخرم
من خودم شخصا رنگ زرد رو دوست دارم و حالا اگه کمی ترکیب سفید قشنگش کنه بازم دوست دارم
راستش طلای دست دوم مثل ماشین دست دوم موبایل دست دوم و... میمونه:31: یه جورایی به قول معروف تمیز نیست و زرق و برق نداره

ببینید دوستان فکر کنم هنوز نتونسته باشم منظورمو بفهمونم
من نمیخوام سرمایه گذاری کنم
من میخوام با پول تقریبا کمی که دارم حدود 400 500 تومن یه چیزی بخرم که زیاد سرش ضرر ندم
طلا رو همه جوره دوست دارم اما میخوام ازش هم استفاده کنم که بنظرم انگشتر به کارم میاد
هم استفادم رو کردم هم اینکه حد اقل پولم نرفته مثل خریدن لوازم دیگم که دیگه سرمایمو بردن
سکه هم همونطور که بالا گفتم نظر شما درسته سکه پر سوده
اما علاوه بر اینکه هیچ استفاده ای نمیتونم ازش بکنم برام هم عین پول نقد میمونه و راحت فروخته میشه و پولش دوباره به باد میره

:40::40::40:

logos
05-12-2010, 01:17
از همه دوستانی که کمک کردن ممنونم
طلا فروشی یزدی چیه و کجاست ؟تو اصفهان هست؟یه توضیح بدید! اگه نیست بیخیال همون طلای 18 عیار رو میگیرم
تمام نکاتی که گفتید درسته
با اینکه بعضی جاها نگین خیلی شکل و شمایل قشنگی میده اما بدون نگین میخرم
من خودم شخصا رنگ زرد رو دوست دارم و حالا اگه کمی ترکیب سفید قشنگش کنه بازم دوست دارم
راستش طلای دست دوم مثل ماشین دست دوم موبایل دست دوم و... میمونه:31: یه جورایی به قول معروف تمیز نیست و زرق و برق نداره

ببینید دوستان فکر کنم هنوز نتونسته باشم منظورمو بفهمونم
من میخوام با پول تقریبا کمی که دارم حدود 400 500 تومن یه چیزی بخرم که زیاد سرش ضرر ندم
طلا رو همه جوره دوست دارم اما میخوام ازش هم استفاده کنم که بنظرم انگشتر به کارم میاد
هم استفادم رو کردم هم اینکه حد اقل پولم نرفته مثل خریدن لوازم دیگم که دیگه سرمایمو بردن
سکه هم همونطور که بالا گفتم نظر شما درسته سکه پر سوده
اما علاوه بر اینکه هیچ استفاده ای نمیتونم ازش بکنم برام هم عین پول نقد میمونه و راحت فروخته میشه و پولش دوباره به باد میره

:40::40::40:

عموما تو شهر یزد طلا با عیار بالا 20 فروخته میشه و تو شهر های بزرگ هم ممکنه شما بتونید همچین چیزی رو پیدا کنید

در مورد دست دوم البته کمی حق با شماست اما میشه طلای خوب دست دو با کار مزد پایین هم پیدا کرد

و اینکه هدفتون جنبه سرمایه گذاری نداره خوب فکر میکنم طلای بدون نگین برای شما خوبه هم زیبا هست هم اینکه در دراز مدت هم سود می کنید

rozy_1500
07-12-2010, 00:20
عموما تو شهر یزد طلا با عیار بالا 20 فروخته میشه و تو شهر های بزرگ هم ممکنه شما بتونید همچین چیزی رو پیدا کنید

در مورد دست دوم البته کمی حق با شماست اما میشه طلای خوب دست دو با کار مزد پایین هم پیدا کرد

و اینکه هدفتون جنبه سرمایه گذاری نداره خوب فکر میکنم طلای بدون نگین برای شما خوبه هم زیبا هست هم اینکه در دراز مدت هم سود می کنید
خیلی خیلی مرسی
فکر نمیکنم اینجا طلای 20 عیار پیدا بشه احتمال زیاد همون طلای 18 عیار میگیرم
پولم جمع شده و تا کامل بشه حتما یه انگشتر خوشکل و کت و کلفت (!) میگیرم
که احتمالا بیوفته وسط یا آخرای دهه محرم
بدون نگین میگیرم اما اگه نگین کم و با وزن خیلی کم داشت و به قشنگیش بیارزه شاید با نگین بگیرم. بستگی داره!

دست همگیتون درد نکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

Miss Artemis
27-12-2010, 17:32
سلام

کسی میدونه قیمت این پلاک ها حدودا چنده؟

+ این طرحی که روشه چه شخصی ست؟:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasti rs
28-12-2010, 17:18

من یه نوع زنجیر و دست بند طلا سفید دیدم البته زردشونم هست خیلی خوشکل بودن و هم پسر میتونست استفاده کنه هم دختر ( منظورم اینه که زنونه نبود! ) حدودای 500 تا 600 تومن بودن فک کنم ، اینا فک کنم بهتر از حلقه باشن ! البته این نظر من هست ، سلیقه ها فرق میکنه .

تو دزفول بیشتر طلا فروشیا طلای 22 عیار دارن .

Miss Artemis
02-01-2011, 18:14
سلام

کسی میدونه قیمت این پلاک ها حدودا چنده؟

+ این طرحی که روشه چه شخصی ست؟:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کسی نمیدونه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]