تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: سوال درباره ذخیره عکس و فایل متنی در بانک اطلاعاتی اکسس

داره خودمونی میشه James.Pacino's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض سوال درباره ذخیره عکس و فایل متنی در بانک اطلاعاتی اکسس

سلام
    من می خوام یه برنامه با دلفی بنویسم که توی اون فایلهای عکس و فایل های متنی (rtf) ذخیره بشن
    برای ذخیره عکس، اونها رو توی فولدر برنامه کپی میکنم و از اونجا میخونم ولی برای فایل های متنی نمیدونم اونها رو کپی کنم یا توی خود بانک در فیلد memo ذخیره کنم
    اگه تعداد فایل های متنی زیاد باشه تا 5000 فایل، اونها رو توی بانک ذخیره کنم سرعت دسترسی به بانک برنامه پایین میاد؟

داره خودمونی میشه James.Pacino's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

یکی جواب بده Please

حـــــرفـه ای مرد مباح's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    روي ميخ

پيش فرض

1. درباره چگونگی ارتباط و انتفال یک مجموعه اطلاعات به درون دیتابیس قبلا توضیح داده شده. لطفا سرچ کن.
    2. شک نکن که سرعتت رو کم و حجم دیتابیست رو زیاد میکنه.
    ضمنا اگه به صورت Memo توی دیتابیست نزاری, امکان جستجو رو هم از دست میدی.

پروفشنال romixery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    ميون موجودات عجيب غريب(آدما)

پيش فرض

در مورد ذخيره عكس ها در بانك، دقيقاً گفته مرد مباح عزيز درست هستش. بهتره كه هر عكسي كه مي خواي توي ديتابيست ذخيره بشه،‌ رو توي يه فلدر مثلاً به نام Image ذخيره كني (كه به نظر مياد اين كار رو كردي) و در نهايت، تنها نام و پسوند هر عكس رو در ديتابيس ذخيره كني. اينجوري حجم ديتابيست كم،‌ سرعت هم بالا ميره.
    در مورد ذخيره فايلهاي متني RTF بايد بگم كه تا حالا همچين فايلهايي رو ذخيره نكردم. ولي توصيه من اينه كه با اين فايلها نيز مثل عكس رفتار كني و اونا رو هم توي يه فلدر ذخيره و تنها نامشون رو در ديتابيس ذخيره كني. ولي بايد يه تفاوت براش قائل بشي تا بتوني توش جستجو كني. از اونجايي كه نمي توني به صورت Query‌ از فايل RTF گزارش بگيري، بهتره كه براي هر فايل يه فيلد از نوع TMemo در نظر بگيري و Tag هاي هر فايل رو توش ذخيره كني. يعني كلمات كليدي و اصلي فايل متنيت. در نهايت جستجو ها در بين Tag ها انجام ميشه و همچنين سرعت پردازشت بالا ميره. اگه بتوني اين كار رو انجام بدي، خيلي خوبه. ولي اگه نتوني براش Tag در نظر بگيري، راه حل ديگه اين به نظر من نمي رسه.
    موفق باشين

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •