تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 17 از 17

نام تاپيک: مبتدی ترین سوال های (( مکس ))

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام به دوستان.
    راستش چندین باره میام که جواب بدم هر بار به طریقی جور نمیشه، آخرین بار هم دیشب بود که بعد از کلی توضیحات و دردسر زمانی که خواستم کلید ارسال جواب رو بزنم برق رفت! اگه ده ثانیه دیرتر برق میرفت فرستاده بودم. آخه دیشب طوفان وحشتناکی بود: باد، بارون، رعد و برق، سیل ...
    خب بریم سراغ جوابها:
    قبل از هر چیز باید بگم دوستان، به نظر من فعلا واسه کار با بلوپرینت یه خورده زوده، آخه بلوپرینت رو واسه مدلسازی پیچیده استفاده میکنن، که واسه شما باعث سردرگمی، پیچیدگی و دل زدگی از برنامه میشه، که نباید اینجور بشه چون در حقیقت برنامه ی مکس و کلا نرم افزارهای تری دی یه حال اساسی به تری دی کار میدن.
    حالا،
    این تصویر رو ببینین:

libra.2 جان شما کلیدی رو که با عدد 1 مشخص کردم رو واسه انتخاب و حرکت جسم، در امتداد محورهای Y، X و Z به کار میبری، که کلید شرت کاتش W هست، همینطور میتونی جسم رو انتخاب و کلیک راست کنی و MOVE رو بزنی(شماره 2).
    زمانی که کلید SELECT AND MOVE (شماره 1) فعال هست نماد اون هم که سه پیکان یا فلش با رنگهای متفاوت (قرمز، سبز، آبی) هستن در viewport نمایان میشن، و اون نماد که اسمش Move Gizmo هست رو میشه با کلید حرف X از کیبرد مخفی یا نمایان کرد.(راه دیگه ای فعلا به ذهنم نمیرسه)
    اگه اینجوری جواب نمیگیری، احتمالا به قول خودت برنامت کامل نیست.

خب، _max_ جان عزیز،
    شما اگه میخوای رندر وایرفریم داشته باشی که با وایرفریم کردن viewport این کارو نباید بکنی، چون اون وایرفریم رو فقط تو viewport واسه راحتی کار در مدلسازی گذاشتن و تو رندر تاثیری نداره.
    اما واسه رندر میتونی یه متریال استاندارد بهش بدی و باید اون تیک گزینه ی Wire تو متریال ادیتور که تو شکل نشون دادم رو فعال کنی. اگه اون تیک گزینه ی 2Sided رو بزنی متریال به دو طرف جسم اعمال میشه، هم بیرون و هم داخل جسم.
    راستی Hierarchy رو هم تو تصویر نشون دادم، میری به Command Panel و در اونجا آیکون سوم از سمت چپ.
    که به ما این امکان رو میده تا روی لینکها، اتصالات و سینماتیک معکوس که یکی از مباحث استخوانبندی و انیمیشن هست مدیریت داشته باشیم.
    بذار با یه مثال واست روشنش کنم، تصویر زیر رو یه نگاه بنداز:

در تصویر شماره ی 1 ما یه در داریم که میخوایم اونو باز کنیم. اگه همینجوری بچرخونیمش محور چرخش در، وسطش قرار میگیره و مث اینکه پاشنه ی در وسطه(تصویر شماره ی 2). اما واسه اینکه پاشنه رو به یه سمت در ببریم باید همون فلشی که واسه حرکت و چرخش و تغییر اندازش هست رو به یه سمتش ببریم، خب چجوری میشه بدون حرکت دادن جسم فقط اون فلش یا Gizmo رو حرکت داد؟!!
    اینجاست که HIERACHY PANEL به کمکمون میاد و ما باید به مسیری که گفتم( Hierarchy panel > pivot button > adjust pivot rollout) بریم و دکمه ی Affect Pivot Only رو بزنیم و در حینی که اون دکمه فعال هست اون Gizmo که یه جورایی تغییر شکل داده رو جابجا کنیم به یه سمت در(تصویر شماره 3).
    بعد که مکان مناسب Gizmo رو تعیین کردیم واسه ی جلوگیری از جابجایی ناخواسته، دوباره دکمه ی Affect Pivot Only رو میزنیم تا غیر فعال بشه. حالا اگه در رو بچرخونیم کاملا طبیعی از یه طرف میچرخه( تصویر شماره ی 4).
    آهان داشت یادم میرفت، گفتی که بلوپرینت میخوای؟ خب بچه های گل خودمون قبلا زحمتشو کشیدن، اگه ندیدی برو یه سر بزن:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این یکی دیگه واقعا داشت یادم میرفت، یه آموزش توپ مکس، از صفر کیلومتر. یه جورایی کلی گفته اما چیز خوبیه. گفته واسه ورژن 6 ، ولی فرقی نمیکنه:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خب دیگه باید رفع زحمت کرد سوالی داشتید اگه دونستم و تونستم در خدمتم.
    موفق باشید.
    با اجازه.
    Last edited by HOMAYOON.F; 07-04-2009 at 23:11.

2. 8 کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت _max_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    هرجا كه عدالت باشه

پيش فرض

سلام راستش اين پست كم كم داشت يادم ميرفت يه چند باري سر زدم ديدم خبري نيست..
    تقريبا جواب سوالهامو تو تاپيكهايي كه دوستان زده بودن پيدا كردم
    به هر حال خيلي ممنون بابت توضيحات

در آغاز فعالیت hadi.h18's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

اقا یون من با برنامه پوزر یه اقیافه ساختم و اون رو به صورت تریدی اس ذخیره کردم و توسط تریدی مکس بازش کردم .
    مشکل من اینه که وقتی میام با اون متحرک سازی انجام بدم اندامش از هم جدا میشن مثلاً وقتی دست رو می خام تکون بدم دست از بدن جدا می شه
    من فکر کنم باید به این شخصیت یه اسکلت ربط بدم ولی این کار رو بلد نیستم
    لطفاً کمکم کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

salam
    man da laptabm vray nasb mikonam vali bad az restart karadan mtlvray hazf mishe? chera?

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

4

اقا یون من با برنامه پوزر یه اقیافه ساختم و اون رو به صورت تریدی اس ذخیره کردم و توسط تریدی مکس بازش کردم .
    مشکل من اینه که وقتی میام با اون متحرک سازی انجام بدم اندامش از هم جدا میشن مثلاً وقتی دست رو می خام تکون بدم دست از بدن جدا می شه
    من فکر کنم باید به این شخصیت یه اسکلت ربط بدم ولی این کار رو بلد نیستم
    لطفاً کمکم کنید
    خب مث اینکه دیر جواب دادم، ولی به هر حال گفتم سوال بی جواب نمونه!
    قبل از هر چیز شما باید قسمتهای مختلف اون کاراکتر رو به هم اتچ کنید تا مدل یه جسم واحد بشه.
    بعد به مدل یه مودیفایر skin بدید تا بشه استخوانها رو به کاراکتر نسبت داد. حالا یه دونه بایپد که اسکلت آماده هستش رو به تناسب اندامهای مدل درست کنید. ممکنه نیاز به تنظیمات دستی داشته باشه. بعد که بایپد آماده شد به مودیفایر skin کاراکتر رفته و استخوانها رو اضافه کنید. میشه یکی یکی اضافه کرد و میشه همه رو با هم. فرقی نمیکنه، هر جور شما راحت ترید. بعد احتمال قریب به یقین باید ورتکسهای مدل به صورت مناسب وزن دهی بشن. یعنی اینکه با حرکت دادن استخوان پا، فقط پای کاراکتر حرکت کرده و این استخوان تاثیری روی دست کاراکتر نداشته باشه. خب تنظیمات وزن دهی که تموم شد با حرکت هر استخوان، قسمت مرتبط با اون استخوان حرکت میکنه. همین.
    چون خیلی کلی توضیح دادم، ممکنه حین کار خیلی سوالات و مشکلات بوجود بیاد که اصلا جای نگرانی نیست و با کمک هم حل میشن.
    با اینکه ممکنه سوال کننده دیگه به اینجا سر نزنه، گفتم شاید به درد کسی دیگه بخوره.
    موفق باشید.

7. 2 کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

4

salam
    man da laptabm vray nasb mikonam vali bad az restart karadan mtlvray hazf mishe? chera?
    با سلام و خوش آمد گویی به شما عضو جدید...
    ظاهرا شما بعد از انتخاب وی ری به عنوان موتور رندر، بعد از هر بار رستارت برنامه دوباره موتور رندر به حالت دیفالت که غیر از وی ری هستش برمیگرده. ای کاش اسم برنامه رو میگفتید، ولی اگه با تری دی مکس کار میکنید باید وی ری رو به عنوان رندرر دیفالت واسه برنامه معرفی کنید که این کار هم خیلی سادس!
    کافیه همون جایی که موتور رندر مورد نظرتون رو انتخاب میکنید، بعد از انتخاب موتور رندر مورد نظر (در اینجا وی ری) پایین ترین دکمه ی رول آوت Assign Renderer رو که Save as Defaults هستش رو بزنید تا رندرر مورد نظر به عنوان موتور رندر دیفالت در نظر گرفته بشه و با هر بار رستارت برنامه نیاز به انتخاب اون نباشید.

موفق باشید...
    Last edited by HOMAYOON.F; 03-12-2009 at 22:46.

9. 2 کاربر از HOMAYOON.F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    باتشکر از راهنمایی شما عزیز وگرامی
    من تازه ، کار با مکس و ویری شروع کردم.
    رشته ام عمران ، ودوست دارم مکس و ویری خوب یاد بگیرم ودر حد طراحی نما ودکوراسیون داخلی حرفه ای بشم.
    لطفا رفرنسی که میتونه برام مفید باشه معرفی کنید.
    در ضمن آبکجتهای با کیفیت معماری اگر سراغ دارید بفرمایید.
    قربان شما از شاهین شهر اصفهان

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •