تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: درخواست بیان و اولویت بندی دانش مورد نیاز برای کار طراحی وب سایت

آخر فروم باز shahinfarasystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض درخواست بیان و اولویت بندی دانش مورد نیاز برای کار طراحی وب سایت

سلام روز به خیر
    میشه مواردی رو که برای طراحی یک سایت باید بلد باشیم رو به ترتیب اولویتی که خودتون در نظر دارید بیان بفرمایید
    ببینید منظورم از طراحی، صرفا design یه سایت هست نه بررسی زبان های برنامه نویسی تحت سرور
    مثلا من خودم می گم:

1) Html
    2) Css
    3) یه مقدار فتو شاپ
    4) Js
    5) یه نرم افزار طراحی قوی مثل dream weaver
    6) بعدش نمیدونم مثلا فلش

اگر لطف کنید یه همچین اولویتی از دید خودتون لطف کنید بنویسید ممنون میشم

چون احساس میکنم هم ترتیبش رو خوب نمیدونم و هم تکنولوژی هایی وجود داره که من ازشون اطلاعی ندارم
    لپ کلام یه طراح وب خوب به ترتیب باید چه چیزایی رو بلد باشه؟؟؟؟

ممنون میشم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام دوست عزيز
    ترتيب بندي خوبي كردي
    فقط (یه نرم افزار طراحی قوی مثل dream weaver) رو از اول هم باهاش كار كني خوبه
    براي طراحي بيشتر html , css و يه نرم افزار مهمه
    با ياد گرفتن js هم كه «تقريبا» از برنامه نويسي تحت سرور بي نياز ميشي
    فعلا با html و css شروع كن...

3. این کاربر از mb1372 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزيز
    ترتيب بندي خوبي كردي
    فقط (یه نرم افزار طراحی قوی مثل dream weaver) رو از اول هم باهاش كار كني خوبه
    براي طراحي بيشتر html , css و يه نرم افزار مهمه
    با ياد گرفتن js هم كه «تقريبا» از برنامه نويسي تحت سرور بي نياز ميشي
    فعلا با html و css شروع كن...
    ممنون دوست من اما میشه شما هم با اولویت بندی برام بنویسی؟؟؟؟

تکنولوژی های طراحی وب فقط همینان؟؟؟ چیزی جا ننداختم؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

ممنون دوست من اما میشه شما هم با اولویت بندی برام بنویسی؟؟؟؟

تکنولوژی های طراحی وب فقط همینان؟؟؟ چیزی جا ننداختم؟؟
    1-html
    2- css
    3-يه نرم افزار
    4- گرافيك و فوتوشاپ
    5- js

آره ديگهمعمولا همينا نياز ميشه.بقيش به خلاقيت شما بستگي داره.
    البته مي تونيد نر افزار هاي مختلفي كه هستن رو امتحان كنيد.بعضيا كار باهاشون راحت تره و زودتر به نتيجه مي رسيد.و نتيجه اش هم قشنگ تر در مياد

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

-html
    2- css
    3-يه نرم افزار
    4- گرافيك و فوتوشاپ
    5- js

آره ديگهمعمولا همينا نياز ميشه.بقيش به خلاقيت شما بستگي داره.
    البته مي تونيد نر افزار هاي مختلفي كه هستن رو امتحان كنيد.بعضيا كار باهاشون راحت تره و زودتر به نتيجه مي رسيد.و نتيجه اش هم قشنگ تر در مياد
    اقا یه نمونه مثال از کاربرد js میتونی برام ادرس بدی؟

آخر فروم باز mohrd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    Ṁashhad

پيش فرض

سلام.
    اولیت بندی خوبی کردید.
    اما در نظر داشته باشید که از نرم افزار های طراحی آماده (که شما طرح رو می زنید، و برنامه کد رو به شما میده. مثل frontpage مرحوم) استفاده نکنید. چون این برنامه ها معمولا کدی به شما تحویل می دهند که فقط در مروگر ظاهر خوبی داره؛ و کدنویسی بسیار بد و زشتی (!) داره (به عبارت دیگه برنامه تنها سعی می کنه چیزی که شما می خواهید رو تحویل بده. از هر روش ممکن. که این روش امکان داره اصلا بهینه و خوب نباشه)
    ادیتور هم می تونید از Dreamweaver یا NetBeans و یا NotePad++ استفاده کنید (دو مورد آخر open source و free هستند)
    البته به نظرم در آینده flash کاربرد زیادی خواهد داشت (وقتی که سرعت اینترنت بالا بره) روش بیشتر کار کنید.

موفق باشید ./.

8. این کاربر از mohrd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای eAmin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Node.js

پيش فرض

البته به نظرم در آینده flash کاربرد زیادی خواهد داشت (وقتی که سرعت اینترنت بالا بره) روش بیشتر کار کنید.
    طبق شواهد موجود که اینطور بنظر نمیرسه. همین الان flash توسط iDevice های اپل پشتیبانی نمیشه و در آینده هم در سیستم عامل ویندوز مخصوص تبلتها. بنظر من وقت گذاشتن برای یادگیری فلش وقت تلف کردن هست. HTML5 استاندارد بشه دیگه جایی برای flash نیست. همین الان که وسطای راه هست داره کم کم جلوی تکنولوژیهایی مثل Flash و Silverlight گرفته میشه.
    در حال حاضر نرم افزارهایی هستن که flash رو به html5 تبدیل میکنند، البته خیلی بهینه نیست ولی ممکنه در آینده این ابزارها بهتر و کارآمد تر از قبل بشن.

مهم ترین و اصلی ترین دلیل این موضوع هم این هست که این قابلیت یعنی HTML5 بصورت درونی در مرورگرها گنجونده شده و نیاز به نصب ابزار/پلاگین خارجی از طرف شما نیست.

منی که تا الان طرف flash نرفتم، هرگز پشیمون نیستم.
    اقا یه نمونه مثال از کاربرد js میتونی برام ادرس بدی؟
    کجای JavaScript برای شما نامفهوم هست؟
    کاربردهای JavaScript به چند مورد ختم نمیشه و میشه گفت یک زبان برنامه نویسی همه کاره در سمت کاربر هست. چندتا از متداول ترینهاش میشه به پیاده سازی Ajax توسط JavaScript ، کنترل کامل بر روی عناصر صفحه در حالت اجرا که DOM نامیده میشه، خواندن و نوشتن کوکی ها، مثلا همین ادیتوری که من و شما داریم همین الان در این فروم استفاده میکنیم کاملا داره با استفاده از JavaScript کنترل میشه و پیاده سازی شده. همچنین ایجاد انیمشن های متحرک با transition های مختلف توسط JavaScript امکان پذیر هست.
    کلا JavaScript همونطور که گفتم یک زبان همه کاره درسمت کاربر هست، یعنی شما میتونید تمامی اجزای html و css یک صفحه رو با استفاده از JavaScript کنترل و ایجاد کنید.

10. 2 کاربر از eAmin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

طبق شواهد موجود که اینطور بنظر نمیرسه. همین الان flash توسط iDevice های اپل پشتیبانی نمیشه و در آینده هم در سیستم عامل ویندوز مخصوص تبلتها. بنظر من وقت گذاشتن برای یادگیری فلش وقت تلف کردن هست. HTML5 استاندارد بشه دیگه جایی برای flash نیست. همین الان که وسطای راه هست داره کم کم جلوی تکنولوژیهایی مثل Flash و Silverlight گرفته میشه.
    در حال حاضر نرم افزارهایی هستن که flash رو به html5 تبدیل میکنند، البته خیلی بهینه نیست ولی ممکنه در آینده این ابزارها بهتر و کارآمد تر از قبل بشن.

مهم ترین و اصلی ترین دلیل این موضوع هم این هست که این قابلیت یعنی HTML5 بصورت درونی در مرورگرها گنجونده شده و نیاز به نصب ابزار/پلاگین خارجی از طرف شما نیست.

دوست من میشه در مورد قابلیت های html 5 و مقایسه اون با نسخ قبلی اش یه توضی مختصر بدی....

کجای JavaScript برای شما نامفهوم هست؟
    کاربردهای JavaScript به چند مورد ختم نمیشه و میشه گفت یک زبان برنامه نویسی همه کاره در سمت کاربر هست. چندتا از متداول ترینهاش میشه به پیاده سازی Ajax توسط JavaScript ، کنترل کامل بر روی عناصر صفحه در حالت اجرا که DOM نامیده میشه، خواندن و نوشتن کوکی ها، مثلا همین ادیتوری که من و شما داریم همین الان در این فروم استفاده میکنیم کاملا داره با استفاده از JavaScript کنترل میشه و پیاده سازی شده. همچنین ایجاد انیمشن های متحرک با transition های مختلف توسط JavaScript امکان پذیر هست.
    کلا JavaScript همونطور که گفتم یک زبان همه کاره درسمت کاربر هست، یعنی شما میتونید تمامی اجزای html و css یک صفحه رو با استفاده از JavaScript کنترل و ایجاد کنید.
    دستت درد نکنه خیلی پر مغز گفتی اخوی....

آخر فروم باز mohrd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    Ṁashhad

پيش فرض

بله. شما درست می فرمایید. اما نظر من بیشتر روی خود فلش و کاربرد های اون بود.
    کسی که دانش flash داشته باشه، می تونه از کلیپ ها هم در داخل مرورگر و هم در خارج اون استفاده کنه. (فرضا ارائه ی کلیپ برای سمینار و ...) اما HTML5 تنها (فعلا) نیاز به مرورگر داره.

البته HTML5 مسلما برای اینترنت بهتره.

موفق باشید ./.

13. این کاربر از mohrd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •