تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: هزینه دیوار آجری

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض هزینه دیوار آجری

سلام،

هزینه اجرا هر یک متر دیوار آجر فشاری (فقط مصالح) با ضخامت 10 سانت و یا 20 سانت.

هزینه خود آجر و ملات رو میخواستم بدونم چقدر هست. یعنی بدون در نظر گرفتن گچ و کارگر و..

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

سلام..
    ببخشید من تاپیکتون رو الان دیدم و از تاریخش خیلی وقت میگذره...
    اگه هنوز به جواب سوالتون نرسیدید خوش حال میشم کمکی بکنم..
    اگه بیشتر برام توضیح بدید بهتر میتونم کمکتون کنم..اما در حالت کلی بخوام یه سری توضیحات مختصری بدم...
    هر ساله یه فهرست بها منتشر میشه که پیمانکار و کارفرما طبق اون قرداد هاشون رو تنظیم میکنن...که ریز قیمت ها رو از روی اون تنظیم میکنن...
    که آخرین سال نشر برای سال 88 هست....اما سوال شما دیوارچینی برای آجر 22cm و بیشتر مترمکعب هست.....و 11cmمتر مربع...
    و بسته به نسبت ملات شما قیمت هاش فرق میکنه...
    همین قدر توضیح دادم اگه خودتون هنوز مایل به ادامه دان تاپیک بودید تا جایی که بتونم و بلد باشم توضیح میدم باتون..
    بازم ببخشید که تاپیکتون رو با تاخیر دیدم..

3. 2 کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت

پيش فرض

نه بر حسب اجرا و ساختمون سازی نیست،
    Last edited by همراه اول; 20-04-2012 at 14:47.

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

نه بر حسب اجرا و ساختمون سازی نیست، دور باغمون میخوام دوسری آجر بکشم، نمیدونم به این نوع چیدنش چی میگن (یعنی دیوار با ضخامت دوتا آجر) میخواستم بدونم هزینه هر یک متر مربعش چقدر میشه! یعنی هزینه سیمان و ماسه و آجر و خود کارگرش
    ســلام....
    آهان....خوب...اینطوری بهتر شد...
    اسم خاصی نداره دیوارچینی میگن...
    کامل برات توضیح میدم که چیکار کنی.فقط قبل اش به این سوال من جواب بده تا بدونم چطوری برات توضیح بدم...
    این برآورد هزینه رو منظورم اینه که محاسبه این یه متر مربع رو برای چی میخوای //؟؟
    مثلا برای این میخوای یه اگه هزینه زیاد شد انجام ندی.....یا نه..کسی هست براتون انجام بده میخوای بیشتر از اون چیزی که میگیره نگیره....یا دلیل دیگه ایی داره...
    ===
    برای انجام کار هم هر سوالی داشتی در خدمت ام تا جایی که بلد باشم توضیح میدم..

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت

پيش فرض

نه میخوام ببینم اگه هزینه دیوار آجری زیاد میشه،
    Last edited by همراه اول; 20-04-2012 at 14:48.

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

نه میخوام ببینم اگه هزینه دیوار آجری زیاد میشه، دور باغ فنس 2متری(ارتفاع) بکشم و دیوار نباشه، هرچند دیوار بهتره و دائمیه.
    شک نکنید که هزینه ی دیوار کشی بیشتر از فنس میشه و شک هم نکنید که خیلی بهتره....
    اگه متر طول دیوارتون و ارتفاع اش رو بدید حدودی میتونم بگم چقدر میشه...

برای هزینه ی دیوار....
    شما حداقل ب یه اوسا و یه کارگر لازم داری...اگه طول دیوار زیاد باشه خوب باید بیشتر بشن..
    الان یه اوستای ساده چون کار شما هم کار خاصی نیست..2 تا شمشه الم میکنه و یه ریسمون میکشه کار خاصی نیست...حداقل مُزد یه اوستای ساده الان روزی 40 تومنه...کارگرش هم روزی 25 تومن میگره...
    باید ببینید چند روز کار داره تا بگیم چقدر میشه..
    اما مشکلاتش..
    شما نمیدونید این اوستا دستش تنده یا کنده...ممکنه کار 3 روزه رو یه هفته طول بده....
    بعد پیدا کردن اوستای خوب و کارگر خوب هم باز سخته....
    بعد چون کار شما کار دائمی که نیست ...معمولا مُزد بالاتری میگن بهتون...
    اما چون توی عید بیشتر کارگاه های ساختمونی تعطیل میشن یا کارشون رو به اتمامه کارگر بیشتره ...از این فرصت میتونید استفاده کنید که به اوستا 35 بدید و کارگر هم 20.....البته اگه توی عید کارتون رو شروع کنید چون بعد از عید خوب بیشترشون میرن سرکاراشون..
    البته به نکته دیگه هم هست...این قیمت ها رو من توی تهران گفتم...قاعدتا شهرهای دیگه فرق میکنه..و از اونجایی هم که باغ هست اطراف شهر هست و بازم مُزد ها فرق میکنه ممکنه بیشتر باشه ممکنه کمتر...
    ===
    هزینه ی ماسه + سیمان+ آجر هم دارید شما که اگه متر طول رو بگید میگم که با خاور بگید براتون بیارن یا با موتور....
    البته بهترینش اینه که شما توی همون منطقه به یکی از مغازه های مصالح ساختمانی برید بگید بهشون... براتون با موتور میارن...
    ============
    برای فنس کشی هم بسته به طول ...شما حداکثر هر 2متر و نیم یا 3 متر باید یه میله بزارید و فنس کشی کنید...

که مشکلاتش هم اولین موردش دید از بیرون به داخل باغتونه.....خدایی نکرده ورود راحت دزد یا هرکسی به داخل و در دراز مدت هم امکان خراب شدنش هم هست...
    Last edited by Mahdi/s; 27-03-2012 at 14:01.

8. این کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت

پيش فرض

40 متر میشه، در واقع میخوام کم کم کار کنم و این 40 متر دو سمت ورودی رو پوشش میده. والا پارسال بهم گفت آجر رو دونه ای 110 تومن میگیرم
    Last edited by همراه اول; 20-04-2012 at 14:48.

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

والا پارسال بهم گفت آجر رو دونه ای 110 تومن میگیرم واست میارم پای باغ.
    خوب امسال هم باید بپرسید چون آجر فشاری باز 145 تومنه....بسته بندی هاش که سایزش هم کوچک تره 140 تومنه...
    داخل شهر اوستا 60 میگیره و کارگر 27، اوستاهای روستا هم پزشون دیگه بدتره چون میدونن کارگر از شهر بیاد باید جای خواب هم بهش بدی
    60 تومن یه اوستای حرفه ایی هست...کارشما کار خاصی نیست..راسته کاریه...60 تومن زیاد میشه.......
    یکیشون اومد واسمون بنایی کرد ولی بیچارمون کرد از بس مِس مِس کار میکرد.
    اره متاسفانه همینه دیگه...حالا همون کار رو بهش کنترات بدی همچین برات جمش میکنه که میمونی...

حالا نظر من روی بلوک سیمانی هست....بلوک های 10 داریم...و 15 ...........40*15*20 هست...و 40*10*20 هست...که کار شما 15 خوبه....هم سرعت کار بالاتر میره از این طرف هم مُزد کمتری میدی..از خود شرکت هم میارن برات البته نمیدونم جایی که شما میخوای بسازی میارن یا نه باید بپرسی ..که بعید میدونم نیارن..چون کرایه اش رو میگیرن....70 تومن کرایه اش میشه...بعد بلوک ها هم بسته به شرکت ها یا 400تایی میاد یا 700 تایی....
    هر یه متر مربع اش 12 دونه میشه...هر بلوک قبلا حساب کرده بودم با کرایه اش حدود 1100 تومن میوفتاد اما از این طرف مُزد کارگر کمتر میدی....
    دیوارت شکم نمیاره....کیفیت بالتری هم نسبت به دیوار آجری میشه....

دیوار آجری هم متری مربعی 67 دونه میشه..

قیمت ماسه و سیمان هم باید از منطقه بپرسید که دقیق یه برآوردی بکنی...
    ===================================
    اگه بناش گرون بشه خودم آجرشو میچینم، نا سلامتی مهندس عمرانم.
    به به به سلامتی...گفتم کار خاصی نیست اگه 40 تومن بخواد بیشتر بگیره انصاف نیست....اما بالاخره هرکاری هم فوت و فن خودشو داره...خودتون هم میتونید دست به کار بشید ..فقط خوب فکراتون رو بکنید چون اگه وسط کار پشیمون شدید بعدا هر بنایی رو بیارید هرچی دوست داره میتونه بگه و شما نمیتونید اعتراضی کنید.

کارگر هم میتونید به اوستا بگید خودت بیار...خوبیش اینه که از قبل میشناستش و آدم ناجور در نمیاد..از طرفی هم ممکنه بگه من به کارگر روزی 30 میدم...بعد بهش 27 بده ..
    از طرفی هم اگه شما بیارید خوب اون قضیه ایی که گفتید جای خواب و این صحبت هاست.

11. این کاربر از Mahdi/s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون، فک کنم بلوک سیمانی بهتر باشه
    Last edited by همراه اول; 20-04-2012 at 14:49.

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    تــــهــرانـــــ /

پيش فرض

ممنون، فک کنم بلوک سیمانی بهتر باشی چون توی اون ناحیه بارندگی زیاده و اینکه قسمت زیادی از این دیوار کنار جوب آب هست
    اگه منطقه ی شمال کشور هست...فقط بلوک سیمانی اصلا اگه دقت کرده باشی مازندران همشون بلو سیمانی استفاده میکن...

کلا بلوک سیمانی عیب خاصی نداره و یا اینکه مزیت دیوارچینی(آجری) بیشتر باشه!؟
    عیب خاصی نداره..اگه بخواییم عیب روش بزاریم اینه که زمان حمل و نقل و جا به جایی خوب بیشتر از آجر خرد میشه..توی این مورد باید کمی دقت کنید..الته گفتم چون کار شما کار خاصی نیست زیاد مته به خشخاش نزارید...

برای بلوک سیمانی باز هم اوستا میخواد یا کارگر کافیه!؟
    گفتم برات هرکاری فوت و قن خودش رو داره..خوب 100% چیدن بلوک 40 سانتی از آجر 20 خیلی ساده تره.....دیوارتون شکم نمیاره....کار خیلی سریع تره...شما باید 8 تا آجر بچینید میشده اندازه یه بلوک......
    تازه الان یادم اومد مصرف ملاتتون هم کمتر میشه از این طرف خوب ماسه و سیمان کمتری استفاده میکنید...
    میل خودتونه...من نمیتونم بگم که خودتون انجام بدید یا شخص دیگه...

من پارسال تابستون یه پاکت سیمان خریدم 4 تومن
    گرون تر شده حتما بپرس.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •