تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین ترانه‌ی این آلبوم کدام است؟

راي دهنده
85. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • غلط کردم غلط

39 45.88%
  • کو به کو

31 36.47%
  • رمیدیم

25 29.41%
  • نگار

31 36.47%
  • ستمگر

55 64.71%
  • شیرمردا

15 17.65%
  • من خود آن سیزدهم

41 48.24%
  • قراضه چین

38 44.71%
  • بهرام گور

18 21.18%
Multiple Choice Poll.
صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567
نمايش نتايج 61 به 69 از 69

نام تاپيک: محسن چاوشی - من خود آن سیزدهم

پروفشنال Ramin khuzestan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

هیچوقت نتونستم با اولین باری که آهنگ های اسطوره محسن چاوشی رو گوش میکنم با آهنگهاش ارتباط برقرار کنم ولی از بار دوم به بعد دیگه از آهنگهاش نمیتونم جدا بشم
    برای اثبات این حرفم فقط اینو بگم که هدفون بلوتوثم رو بعد از حدود یک سال راه انداختم تا حتی وقت خونه تکونی هم آهنگهاشو بشنوم! خانوادم شاکی شدن دیگه
    محسن جان عزیزم فکر ما هم باش بابا نمیگی جوونه مردم دیوونه میشه با این آلبومت ؟
    این آلبوم بدترین یا ضعیف ترین نداشت
    از طرفی هم نمیتونم با خودم کنار بیام که یک قطعه رو از بقیه بهتر بدونم
    باز هم یه شاهکار دیگه از محسن چاوشی شاهد بودیم
    افتخار میکنم که بچه خرمشهرم و همشهری محسن چاوشی

2. 10 کاربر از Ramin khuzestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه asextor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

1. ضعیف ترین آهنگ آلبوم کدام است؟
    هیچکدام

2. بهترین شعر، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    ستمگر

3. بهترین تنظیم، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    بهرام گور

4. بهترین موسیقی، مربوط به کدام آهنگ آلبوم است؟
    بهرام گور

5. نسبت به آلبوم قبلی خواننده (پرچم سفید) پیشرفت بود یا پسرفت؟
    از هر نظر پیشرفت بود

نظر این حقیر :

1- غلط کردم غلط : اکثر دوستان در مورد تنظیم اثر دید منفی داشتن . به نظر من برای این شعر و ملودی فقط دو نوع تنظیم میتونست انجام بشه که بتونه حق مطلب رو ادا کنه. اولیش که همین سبک Dubstep هست. و دومیش به نظر من میتونست هارد راک باشه
    نکته ای که دوستان کمتر بهش توجه میکنن اینه که اولا ما ایرانیا کلا عادت داریم وقتی یه چیز جدید میبینیم اول اون رو پس میزنیم ، سپس کم کم باهاش ارتباط برقرار میکنیم و میشناسیمش. بعد از اون حالا ممکنه یکی باز هم با سلیقه ش جور نباشه و یکی دیگه برعکس. دقیقا مثل اتفاقی واسه آلبوم پرچم سفید افتاد
    دوما اونهایی که با این آهنگ به خاطر سبک تنظیمش ارتباط برقرار نکردن به این موضوع فکر کنن که چه سبک دیگه ای باید روی این ملودی پیاده میشد تا بتونه منظور و مفهوم صحیح شعر رو به مخاطب القا کنه

2- کو به کو : هیچ حرفی برای گفتن ندارم . همه چیز این آهنگ فوق العاده س و وکال ، ملودی و تنظیم هماهنگ با شعر و در یک راستا به پیش میرن

3- رمیدیم : تنظیم پراگرسیو هاوس کوشان حداد همراه با صدای زیبای تنبور که البته به صورت دیجیتالی و بوسیله ی کیبورد + vst (سمپل) توسط محسن چاوشی و در دستگاه بیات کرد نواخته شده. اگه آهنگ های کردی گوش کرده باشید دقیقا میفهمید چی میگم
    در این آهنگ هم به نظرم همه چیز خیلی خوب در کنار همدیگه قرار گرفتن

4- نگار : تنظیم زیبای شهاب اکبری که با این آهنگ به شنونده ثابت میکنه که تبحر خاصی در نوشتن نت های سازهای مختلف و جایگیریشون در تنظیم داره. هر چقدر از زیبایی ویولن اورتور میانی بگم کم گفتم
    در کنار این تنظیم زیبا ، ملودی گیرا و وکال فوق العاده حرفه ای با تحریرهای کاملا بجا و مجذوب کننده ی محسن چاوشی قرار گرفته

5- ستمگر : تنظیم مدرن و وکال خیره کننده ی محسن چاوشی که با احساس هر انسانی بازی میکنه

6- شیرمردا : نوبت به خود چاوشی رسیده . محسن که از آلبوم حریص به بعد تونسته کم کم هنر تنظیمشو به رخ مخاطباش بکشه در این آهنگ دیگه اتمام حجت کرده و نشون داده که میتونه در عرصه ی تنظیم ، پا به پای تنظیم کننده های حرفه ای جلو بیاد.

7- من خود آن سیزدهم : در مورد این اثر هیچ نظر خاصی ندارم !!!

8- قراضه چین : گویا این اثر قبل از محسن چاوشی توسط کوشان حداد تنظیم شده بود ولی اینکه چرا خود چاوشی تنظیم رو برعده گرفت رو فقط خودش میدونه . در کل این آهنگ هم به نظر من آهنگ کاملیه. تنها اشکالش هم اینه که صدای حجت اشرف زاده یکم بین موسیقی گم میشه. اگه شدت صدای وکال رو بیشتر میکردن خیلی میتونست زیباتر بشه

9-بهرام گور : و اما حسن ختام فوق العاده زیبا و حماسی آلبوم. اینجاست که باید مهر تایید رو بر تنظیم های شهاب اکبری زد. اگه واقعا از علاقه مندان موسیقی باشید بدون شک با این آهنگ ارتباط برقرار میکنید. از دید خیلی های این آهنگ 4 دقیقه موزیک خالی داره و این نقطه ضعف آهنگه. باید بگم که این افراد از جمله کسانی هستن که وقتی یه آهنگ رو گوش میکنن اولویت اولشون ترانه س و به موسیقی اهمیت چندانی نمیدن. این اثر رو فقط کسانی می فهمن که به موسیقی جدای از ترانه و شعر توجه میکنند و هنر زیبای تنظیم که شامل انتخاب سازها و صداهای متناسب با موضوع آهنگ و ملودی هست رو درک میکنند و این رو میدونن که با ارزش ترین بخش یک آهنگ موسیقی اونه. توضیح این امر هم خیلی ساده س . فقط کافیه مدت زمانی که روی هر پارت از یک آهنگ - اعم از ترانه ، ملودی ، تنظیم ، صدابرداری و میکس و مسترینگ - صرف میشه رو حساب کنید. بدون شک زمان بر ترین قسمت ، تنظیم اثر هست که همین نیز باعث میشه اهمیتش از بقیه بیشتر باشه

تنها خرده ای که به آلبوم میگیرم اینه که چرا تنظیم اولیه ی آهنگ ستمگر توی آلبوم قرار نگرفت و این اثر بازتنظیم شد. طبق صحبتهایی از دوستانی که ورژن اول رو شنیدن تایم آهنگ حدود 6.30 دقیقه س و تو این آهنگ یکبار دیگه کوشان هنر خاص خودش رو به رخ کشیده. اورتور ابتدایی آهنگ بر خلاف ورژن آلبوم متشکل از دف ، سه تار و آوای زیبای محمد جاسمیه . طبق صحبت های محسن چاوشی در فیسبوک قرار بود که ورژن اول این اثر پس از میکس و مسترینگ به عنوان عیدی به مخاطبان داده بشه ولی گویا محسن چاوشی فکر های جدیدی در سر داره . به هر حال همه چیز تا آخر اسفند مشخص میشه

دوست دارم نظراتتون رو در باب نظرات خودم بدونم
    پاینده باشید

4. 12 کاربر از asextor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

بهترین ترک به نظرم ترک اول یعنی "غلط کردم" بود...
    حتی یک نقص کوچیک نمیشه در این ترک پیدا کرد و همه چیز در بهترین شکل در جای خودش قرار داره در این ترک...

بعد از اون فکر کنم خیلی با ترک "نگار" حال کردم...
    خیلی عالی بود...

و ترک پنجم یعنی "ستمگر" هم خیلی عالی بود...هر چند کوشان حداد؛اون کوشان حداد سابق نبود در این ترک...!!

تک رای دادم به ترک اول...

6. 2 کاربر از S0R3N4 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Alireza_SA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

پست محمد اصفهانی در سایت شخصیش درباره نوروز و
    بخشی از صحبت هاش که درباره آلبوم من خود آن سیزدهم هست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این روزها با بعضی از تراک های آلبوم جدید آقای محسن چاوشی (بنام : من خود آن سیزدهم) ؛ ارتباط احساسی دارم و خیلی خوشحالم که او سراغ این شعرهای درجه یک رفته ... به خودش و همکارانش بخاطر جسارت و نوگرایی و زحماتشان تبریک می گویم . تنظیم های خوب ؛ ملودی های معقول و فضای امیدوارکننده ی این آلبوم خیلی خوشحالم کرد ؛ خانمها و آقایان معترض که مرتب می گویند صدای چاوشی صدای چاوشی... دقت کنند که صدای محسن چاوشی را باید از منظر بدعت در نحوه ی بیان مطالب و احساسات گوش کرد ! شما در صدای او اگر دنبال وسعت و تحریر و ادوات و ... اینگونه معیارها هستید در اشتباهید این را عرض کردم چون خیلی از کسانی که نمی توانند با این صدا ارتباط برقرار کنند مرتب به من می گویند که چرا از خواندن او دفاع می کنم؟!
    دوستان ! موسیقی در کل ؛ یک وسیله است برای خوش حال تر شدن و بهتر شدن و در یک کلام : خدایی تر شدن ما ... اگر صدایی و موزیکی از خوبی ها دورمان می کند گوش ندهیم ! قضاوتش و صلاحیتش (به شرط انصاف) فقط با خودمان است ! سالها پیش یک روز رفته بودم به حرم حضرت معصومه "س" یک نفر دست مرا گرفته بود و ول نمی کرد که آقا این دلقک که شما خوانده اید حرام است و شما چرا خواندید؟ گفتم اگر شما با شنیدن این ترانه از خدا دور شده و بد حال می شوید خواهش می کنم گوش نکنید من وقتی این را خواندم هدفی داشتم و خیلی هم از مردم فیدبک مثبت گرفتم ولی توقع ندارم صد در صد جواب بدهد! یک نمونه اش هم خود شما هستید . من اصلا بحثی در این مورد ندارم ولی قبول هم ندارم شما بجای دیگران قضاوت کنید و به اصطلاح ؛ فتوای کلی برای همه بدهید... بهرحال اینها سلیقه است ؛ چاوشی یک طعم خاصی است که ممکن است همه بصورت فراگیرخوششان نیاید ولی یک عده هم خیلی دوست دارند مهم این است که در آثارش حرفهای خوبی بزند که دارد میزند پس باید حمایت شود تا بیشتر با او ارتباط برقرار کنند.

8. 14 کاربر از Alireza_SA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز urumchi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

1- ضعیف ترین آهنگ آلبوم : شيرمردا

2- بهترین شعر : ستمگر - غلط كردم

3- بهترین تنظیم : قراضه چين - ستمگر - رميديم

4 - بهترین موسیقی : بهرام گور - ستمگر

5 - نسبت به آلبوم قبلی پیشرفت بود یا پسرفت؟ پيشرفت كاملا محسوس

10. 2 کاربر از urumchi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

همه آهنگها قشنگ بود مخصوصا سیزده/ بارها گوش کردم و اشک ریختم، خدا ازش راضی باشه!

12. 3 کاربر از Alinho بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohsen14014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Usa

پيش فرض

از خریدن آلبوم اورجینال حس خوبی دارم : نداشتن عذاب وجدان !

14. این کاربر از mohsen14014 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه personal_68's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظرم کل آلبوم رو نباید حماسی می زد ، یه سری تراک پاپ هم مثله نفس بریده و این جور تراک ها هم می زد که دل همه کاربرا راضی نگه داشته شه

16. این کاربر از personal_68 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

با تشــکر از 85 نفـری که در این نظرسنجی شرکت کردن...

بعد از گذشت یک ماه، با نظر شما ترانه‌ی ستمگر با 55 رأی به عنوان بهترین ترانه‌ی این آلبوم انتخاب شد.

آهنگ با کیفیت 128 ضمیمه‌ی انجمن شد

ادامه‌ی بحث‌ها در مورد آلبوم رو در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دنبال کنید.

با تشکر
    مدیریت انجمن موسیقی
    فايل هاي ضميمه فايل هاي ضميمه

18. 9 کاربر از Kurosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •