تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 46 از 46

نام تاپيک: ایا با فیلترینگ اینترنت موافقید؟

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همونطور که همگان مستحضرید دور زدن فـ.ـ.ـ.ـ.ـ.ـیلـ ـتر کار 3 سـوته
    به نظر من این کار بیشتر برای کنترل کاربرانی هست که تازه وارد دنیای اینترنت و ... شدن
    سلام دوست من. شایدم این کار یک منبع درآمد مضاعف برای عزیزان باشه. یک بار پول برای اینترنت بگیرن و یک بار برای فی لترشکن! این البته تئوری هستش ولی با حرفهای شما موافق نیستم. ممکنه ۵۰٪ جامعه با اینترنت تازه اشنا شده باشن (فرض میکنیم) ولی آیا این دلیل میشه که عقل و شعور و جنبه هم نداشته باشن؟ همونطور که در پستهای قبلیم گفتم بی جنبگی نتیجهء مستقیم محدودیه. هرچی جامعه ای محدود تر بشه از اون طرف بی جنبه تر میشه. با این دلایل و توجیهات نمیشه خودمونو سرگرم کنیم. به سایت های سیاسی کاری ندارم ولی هیچ جای دنیا فیلترینگ با این وسعت انجام نمیشه. حالا بیایم دلیل بیاریم که مثلا در چین گوگل فیلتره یا در جزایر دوردست! مثلا فیسبوک فیلتره. ولی هیچ کشوری انقدر بی منطق و افراطی به فیلترینگ دست نزده. ممنونم

* یک مثال جالب سایت IMDB هستش. کجای دنیا عکسهای بزرگترین دیتابیس سینمایی جهان فیلتره؟

2. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

سلام دوست من. شایدم این کار یک منبع درآمد مضاعف برای عزیزان باشه. یک بار پول برای اینترنت بگیرن و یک بار برای فی لترشکن! این البته تئوری هستش ولی با حرفهای شما موافق نیستم.
    ممکنه ۵۰٪ جامعه با اینترنت تازه اشنا شده باشن (فرض میکنیم) ولی آیا این دلیل میشه که عقل و شعور و جنبه هم نداشته باشن؟ همونطور که در پستهای قبلیم گفتم بی جنبگی نتیجهء مستقیم محدودیه. هرچی جامعه ای محدود تر بشه از اون طرف بی جنبه تر میشه. با این دلایل و توجیهات نمیشه خودمونو سرگرم کنیم.
    به سایت های سیاسی کاری ندارم ولی هیچ جای دنیا فیلترینگ با این وسعت انجام نمیشه. حالا بیایم دلیل بیاریم که مثلا در چین گوگل فیلتره یا در جزایر دوردست! مثلا فیسبوک فیلتره. ولی هیچ کشوری انقدر بی منطق و افراطی به فیلترینگ دست نزده. ممنونم

* یک مثال جالب سایت IMDB هستش. کجای دنیا عکسهای بزرگترین دیتابیس سینمایی جهان فیلتره؟

درود؛ منم به سایت های سیـــ.ـاسی کاری ندارم

در مورد اون بخش از حرف هام منظورم اطفال صغیری هستن که هنوز کشش خیلی مسائل رو ندارن
    اگه میشد دسترسی این افراد رو کنترل کرد، شاید مشکل خاصی پیش نمیــومد
    اما اینکه اینها اصلاً مهم نیستن و باید در معرض آسیب باشن یا اینکه چرا دیگران باید جــور اینها رو بکشن؛ خوب این هم حرفیــست
    در مورد بقیه، شاید حق با شما باشه و این کار نوعی توهین محسوب بشه

در مورد ایجاد محدودیت به منظور درآمد نسبتاً مخالفم.
    کشورهایی رو میــشناسید که سایت های ... ، یکی از منابع اصلی درآمدی اونهاست

یه سؤال: شما حاضری برای چیزی که اصلاً ندیدی و ازش سر در نمیاری پول بدی؟! من که حاضر نیستم
    پس برای کسب درامد از این سایت ها باید چه کار کرد؟ بهترین راه ایجاد سایت های رایـگانه و بعد...

اتفاقی که عملاً میـُـفته اینه:
    فرد با مصرف محتوای رایگان احتمالاً به نوعی معتاد ( شیــفته ) میشه؛ چه جنبه و شعور داشته باشه، چه نداشته باشه
    واضحه که محتوای رایگان همیشه محدود هست. پس برای رفع عطش نهایتاً سراغ سایت هایی خواهد رفت که بابت اشتراک و دسترسی باید پول پرداخت کنه؛
    و این روال همینطور ادامه پیدا میکنه تا زمانی که ... میشه تمام زندگی اون فرد. بعد از اون نگاهش به همه ی انسان ها و کلاً زندگی میشه ...
    در اینجا همین فرد شروع میکنه به توهین به شعور و بازی با زندگی امثال من و شما. این یعنی افراد بیشتری درگیر این چرخه میــشن؛ و این دور باطل همینطور ادامه پیدا میــکنه.
    به نظر شما این دور باطل رو کجا باید قطع کرد؟

یه سؤال دیگه:
    اگه با آزاد کردن سایت های ... ، این مسئله عادی میشه، پس این همه درآمد در برخی کشورها برای چیه؟ برای چیزی که عادی شده و خریداری نداره؟!

و در آخر باید بگم:
    واضحه که هیچ کس رو نمیشه مجبور به کاری کرد. شاید بشه محدود کرد، اما مجبور نه
    Last edited by hamed29; 14-11-2014 at 17:01.

داره خودمونی میشه arminba's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    هتل ترانسیلوانیا

پيش فرض

اون درست ولی مثلا یه سایت مثل
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    که هیچ گزینه ی غیر اخلاقی توش یافت نمیشه چرا باید فیلتر بشه؟

5. این کاربر از arminba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه با آزاد کردن سایت های ... ، این مسئله عادی میشه، پس این همه درآمد در برخی کشورها برای چیه؟ برای چیزی که عادی شده و خریداری نداره؟!
    دوست من عادی شدن یک مساله به معنای نابود شدن یا خنثی شدنش نیست. غذا خوردن برای انسان عادیه ٬ پس دیگه نباید پول بده و غذا تهیه کنه؟ فکر کنم منظورمو درست بیان نکردم. منظور من اینه که با محدود کردن آدمیزاد فقط و فقط حریص تر میشه و بیشتر تقلا میکنه برای اون موردی که محدود شده که گاها نتیجشو هم در جامعه میبینیم. در کشورهایی که گفتین این مسائل عادی شده ولی آیا باید در سایتهای آنچنانی تخته بشه؟ خیر. الان مثلا فوتبال رو در تلویزیون نشون میده و پخشش عادی هست پس معنیش اینه که مردم برای دیدن فوتبال دیگه پول خرج نمیکنن و مثلا هیشکی استادیوم نمیره؟ دلیلی که شما برای فیلترینگ میاری مثل این میمونه که بگی چون ممکنه با اتومبیل تصادف رخ بده پس باید اتومبیل رو ممنوع کرد. هر پدیده ای میتونه نتایج مثبت و منفی داشته باشه. آموزش در زمینه اینترنت و فرهنگ سازی بهترین راه برای کنترل هر پدیده ایه که متاسفانه صدا و سیمای ایران فقط تبعات منفی هرچیزی رو به شکل هشدار مطرح میکنه و هیچوقت به شخصه ندیدم هیچ برنامهء مثبتی در مورد اینترنت از تلویزیون ایران پخش بشه... ممنونم ازت و امیدوارم پر حرفی نکرده باشم دوست خوبم.
    Last edited by vahidmir2000; 14-11-2014 at 19:56.

7. 2 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

اون درست ولی مثلا یه سایت مثل
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    که هیچ گزینه ی غیر اخلاقی توش یافت نمیشه چرا باید فیلتر بشه؟
    این چیه؟ چیـلــ.ـتر نیست که! انگار بعضی قسمت هاش نمایش داده نمیشن؛ مثل بعضی عکس ها

دوست من عادی شدن یک مساله به معنای نابود شدن یا خنثی شدنش نیست. غذا خوردن برای انسان عادیه ٬ پس دیگه نباید پول بده و غذا تهیه کنه؟ فکر کنم منظورمو درست بیان نکردم. منظور من اینه که با محدود کردن آدمیزاد فقط و فقط حریص تر میشه و بیشتر تقلا میکنه برای اون موردی که محدود شده که گاها نتیجشو هم در جامعه میبینیم. در کشورهایی که گفتین این مسائل عادی شده ولی آیا باید در سایتهای آنچنانی تخته بشه؟ خیر. الان مثلا فوتبال رو در تلویزیون نشون میده و پخشش عادی هست پس معنیش اینه که مردم برای دیدن فوتبال دیگه پول خرج نمیکنن و مثلا هیشکی استادیوم نمیره؟ دلیلی که شما برای فیلترینگ میاری مثل این میمونه که بگی چون ممکنه با اتومبیل تصادف رخ بده پس باید اتومبیل رو ممنوع کرد. هر پدیده ای میتونه نتایج مثبت و منفی داشته باشه. آموزش در زمینه اینترنت و فرهنگ سازی بهترین راه برای کنترل هر پدیده ایه که متاسفانه صدا و سیمای ایران فقط تبعات منفی هرچیزی رو به شکل هشدار مطرح میکنه و هیچوقت به شخصه ندیدم هیچ برنامهء مثبتی در مورد اینترنت از تلویزیون ایران پخش بشه... ممنونم ازت و امیدوارم پر حرفی نکرده باشم دوست خوبم.
    منظور من از سایت های --- ، سایت هایی با محتویات خاک برسری بود!
    البته نهایت فایده ای که این محتویات دارن، به قول برخی آموزش --- هست؛ که آسیب های احتمالیش بماند!
    در مجموع فیلترینگ رو در این مورد قبول دارم و بقیه سایتها رو تا حد زیادی نه

ضعف بیان در قسمت آخر رو تأیید میـکنم. با حذف این قسمت از حرفم:
    اینکه بخوایم دسترسی به محتویات --- رو با دسترسی به غذا مقایسه کنیم؛ به نظرم زیاد جالب نیست. البته هر دو جزئی از زندگی و طبیعت انسان هستن ولی ملاحظات خاصی در مورد اولی وجود داره که مشخصه چی هستن.
    البته اگه مقایسه شما از نظر نیاز طبیعی انسان و لزوم تأمینش باشه، حرفی ندارم. ولی مقایسه از نظر حساسیت نیاز و نوع پاسخگویی به نظر مناسب نیست.
    فکر کنم منظورم رو با مثال مصرف مخدر متوجه شده باشید. در مورد غذا هم کم نیستن کسانی که با تغییر ذائقه ها عملاً دارن سلامت جسمی اون ها رو تهدید میکنن و البته در قبال این کار درآمد زیادی هم به دست میارن. مشخصه که خود مردم هم به غذاهایی که میخرن راضی هستن.
    در اینجا مسئله 2 بخش میشه:
    1 ) مردم از غذایی که میخرن راضین و در مقابل سلامتی به خطر میفته.
    2 ) تولید کننده با توجه به شناختی که از نیاز و ذائقه ی مردم داره، در خوشـبینانه ترین حالت ممکن از این وضعیت استفاده میکنه و پول خوبی هم بابتش میگیره. یه خورده بدبینانه تر اینه که خودش ایجاد کننده ی یک عادت غذایی نامناسب باشه و ادامه ماجرا...

در مورد کسب درآمد از صنعت --- :
    درست فرمودید؛ نتیجه ی عادی سازی، نابودی نیست
    منظور اینه که با آلوده کردن افراد و در دسترس بودن محتوای آلوده 1 خریدار زیاد شده و در نتیجه درآمد هم بالا میره.

1 )
    لااقل به نظر من که این محتویات مناسب نیستن.

با تشکر از مشارکت همه؛ مخصوصاً vahidmir2000 عزیز
    به نظرم بحث زیاد تئوریک شده! من فعلاً فقط ماجرا رو دنبال میکنم. البته تا جایی که بتونم
    Last edited by hamed29; 15-11-2014 at 01:12.

9. این کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این چیه؟ چیـلــ.ـتر نیست که! انگار بعضی قسمت هاش نمایش داده نمیشن؛ مثل بعضی عکس ها

منظور من از سایت های --- ، سایت هایی با محتویات خاک برسری بود!
    البته نهایت فایده ای که این محتویات دارن، به قول برخی آموزش --- هست؛ که آسیب های احتمالیش بماند!
    در مجموع فیلترینگ رو در این مورد قبول دارم و بقیه سایتها رو تا حد زیادی نه

ضعف بیان در قسمت آخر رو تأیید میـکنم. با حذف این قسمت از حرفم:
    اینکه بخوایم دسترسی به محتویات --- رو با دسترسی به غذا مقایسه کنیم؛ به نظرم زیاد جالب نیست. البته هر دو جزئی از زندگی و طبیعت انسان هستن ولی ملاحظات خاصی در مورد اولی وجود داره که مشخصه چی هستن.
    البته اگه مقایسه شما از نظر نیاز طبیعی انسان و لزوم تأمینش باشه، حرفی ندارم. ولی مقایسه از نظر حساسیت نیاز و نوع پاسخگویی به نظر مناسب نیست.
    فکر کنم منظورم رو با مثال مصرف مخدر متوجه شده باشید. در مورد غذا هم کم نیستن کسانی که با تغییر ذائقه ها عملاً دارن سلامت جسمی اون ها رو تهدید میکنن و البته در قبال این کار درآمد زیادی هم به دست میارن. مشخصه که خود مردم هم به غذاهایی که میخرن راضی هستن.
    در اینجا مسئله 2 بخش میشه:
    1 ) مردم از غذایی که میخرن راضین و در مقابل سلامتی به خطر میفته.
    2 ) تولید کننده با توجه به شناختی که از نیاز و ذائقه ی مردم داره، در خوشـبینانه ترین حالت ممکن از این وضعیت استفاده میکنه و پول خوبی هم بابتش میگیره. یه خورده بدبینانه تر اینه که خودش ایجاد کننده ی یک عادت غذایی نامناسب باشه و ادامه ماجرا...

در مورد کسب درآمد از صنعت --- :
    درست فرمودید؛ نتیجه ی عادی سازی، نابودی نیست
    منظور اینه که با آلوده کردن افراد و در دسترس بودن محتوای آلوده 1 خریدار زیاد شده و در نتیجه درآمد هم بالا میره.

1 )
    لااقل به نظر من که این محتویات مناسب نیستن.

با تشکر از مشارکت همه؛ مخصوصاً vahidmir2000 عزیز
    به نظرم بحث زیاد تئوریک شده! من فعلاً فقط ماجرا رو دنبال میکنم. البته تا جایی که بتونم
    ممنون دوست عزیز. ظاهرا دیدگاه های ما با هم متفاوته و بهتره این بحث حداقل در این قسمت فعلا ادامه پیدا نکنه. چون تا حدودی شخصی میشه و به درد دیگران نمیخوره . بازم ممنون

11. 4 کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •