تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: تلویزیون : برداشت آزاد

داره خودمونی میشه Greeno's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض تلویزیون : برداشت آزاد

این تاپیک برای کسانی نوشته نشده که صبح تا شب پای ماهواره هستند. هم چنین واسه کسایی نوشته نشده که مدام دنبال بهانه ای می گردند که خودشونو فرنگ – ساختار نشون بدند. امیدوارم در مجموعه مثبت واقع بشه و مورد علاقه جمع ...

میریم سراغ آقا و خانم سنگی :

مورد یک : در صحنه ای کارگردان سریال یعنی شاهد احمدلو اون عقب کنار یکی دو نفر دیگه معلوم بود ؛ این یعنی نسخه ملایم تری از کاری که معمولا آلفرد هیچکاک توی فیلم هاش انجام می داد. این یه کار سلیقه ایه و اصلا هم ایرادی نداره

مورد دو : شوخی ها و نیمچه دیالوگ های ترکی و گویشی سریال که معمولا بین کاراکترهای خوابگاه رد و بدل میشه هر چند ممکنه خلاقانه به نظر برسه اما در نهایت نقطه ضعف محسوب میشه ؛ چون همه مردم ایران برای مثال ترکی بلد نیستند. این سریال داره پخش سراسری میشه

مورد سوم : دختر کوچک خانواده سنگی که به دانشگاه میره مثل این که در دنیای واقعی عروس داریوش ارجمنده. در واقع همسر امیریل ارجمنده. اصلا به هم نمیان (!)

مورد چهارم : خیلی غیر مستقیم داره به روابط پسر و دختر در دانشگاه پرداخته میشه. منظور از غیر مستقیم، فیلترها و خطوط قرمز صدا و سیماست که اجازه نمیده مثلا از خطابه هایی مثل دوست دختر استفاده شه. در مجموع این کار سریال مثبت تلقی میشه

مورد پنجم : داره از فست موشن استفاده بی رویه میشه. نشون دادن سرعت زندگی در حالت سریع دوربین باید دلیل داشته باشه

سریال دختر امپراطور :

مورد اول : مشاور امپراطور جایی می بینه که دختر بزرگ تر که همون دختر امپراطوره بغل مرد کر و لال نمیره اما دختر کوچک تر میره. این قسمت سانسور شده بود ؛ یعنی صدا و سیما حتی به رابطه پدر – دختری هم رحم نمی کنه

مورد دوم : وای از دوبله درخشان ایران. منظور سانسور و ترجمه نیست ؛ بلکه صداهای عالی و ماندگاره. برای مثال مظفری و والی زاده که عالی به جای شاهزادگان پسر حرف می زنند. فوق العاده ...

مورد سوم : اولین باره که در یه سریال کره ای – تلویزیون ایرانی مشاهده میشه دختری هم پا با مردها آموزش می بینه. کارگردان اجازه میده کاراکتر دختر امپراطور آسیب ببینه، مشت بخوره و زیر بارون بیفته. این هم خلاقانه، هم منطقی و هم مثبته

مورد چهارم : آهنگی در سریال شنیده میشه که قبلا در سریال سرنوشت (ایمان) هم شنیده شده بود. سرنوشت سریال قدیمی تریه. از طرفی، بعضی مواقع آهنگ های نسخه اصلی رو به دلیل وجود ووکال تغییر میدن

خندوانه :

مورد اول : حداد عادل خیلی سریع پاپیون جناب خان رو مطرح کرد. البته تیم لباس خندوانه باید به این موضوع توجه می کردند که عروسک پارسی و پاپیون زیاد باب دل سیاسیون نیست، اما خب خودمونیم : بعضی سیاسی ها هم فقط نیمه خالی لیوان رو می بینند و فقط انتقاد می کنند. نمونه بارزش همین برجام

مورد دوم : رامبد جوان یک جورهایی از دست رضویان دلخور بود اما نشون نمی داد. این همه ازش خواستند بیاد ؛ اومد و یه سری شعار و حرف های خسته کننده زد و استند آپ هم اجرا نکرد. این دیگه چه وضعشه ...

___

شما می تونید به این موارد خرده بگیرید، می تونید هم دفاع کنید ... نوشتن پست در این تاپیک برای تمامی اعضا آزاد است.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خیلی نرم نرمک داری از صدا و سیما و برنامه های مزخرفش دفاع می کنی این چیزیه که من متوجه شدم بخصوص در پراگراف اولت هم چیزایی معلومه ... اگه برداشت آزاده پس چرا می نویسی برای فلانی نیست و برای بهمانی نیست .

3. این کاربر از ghassam2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خیلی نرم نرمک داری از صدا و سیما و برنامه های مزخرفش دفاع می کنی این چیزیه که من متوجه شدم بخصوص در پراگراف اولت هم چیزایی معلومه ... اگه برداشت آزاده پس چرا می نویسی برای فلانی نیست و برای بهمانی نیست .

منظور پاراگراف اول اینه که اگه تماشاگر تلویزیون ایران نیستید و برنامه هاشو مزخرف می دونید، پس این مطالب رو لمس نخواهید کرد ... دفاع؟ نه ... من نه دفاع می کنم نه حمله ؛ فقط وضعیتی رو به وجود میارم که سرباز نتونه از سرباز عبور کنه

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خندوانه :

مورد سوم : دیدید بعضی از مهمان های برنامه انگار براشون عجیبه با جناب خان حرف بزنند؟ انگار با خودشون میگن این که یه عروسکه، اما بعضی دیگه از مهمان ها خیلی خوب رابطه برقرار می کنند. در برنامه هایی که یک عروسک نقش آفرینی می کنه نباید هیچ عاملی به وجود بیاد که موجودیت عروسک رو زیر سوال بره

مورد چهارم : بعضی جاها بوی کات به مشام میرسه. هیچ بعید نیست قسمتی از گفتگوها زیر تیغ پخش رفته باشه. اگر این برنامه زنده اجرا می شد، حالا محبوبیتی چندین برابر داشت

ماه عسل :

مورد اول : این که یه برنامه تلویزیونی باعث بشه چندین هزار کودک واقعا سرپرست دار بشند، جای تقدیر و تشکر داره

مورد دوم : بزرگ ترین مشکل احسان علیخانی اینه که بعضی مواقع مهمان ها رو بدجوری ضایع می کنه. این ضعف مجری محسوب میشه

مورد سوم : رمضان 94 صدا و سیما واقعا بد سلیقگی کرد. خندوانه و ماه عسل رو انداخت یک زمان و نوعی نبرد رسانه ای بینشون به وجود آورد. این دو برنامه با محتوا و طرز اجرایی کاملا متفاوت بهتره در سانسی قرار بگیرند که هیچ اتفاق مهم دیگه ای در شبکه های تلویزیونی نمی اُفته

مورد چهارم : بعضی ها میگن ماه عسل اشک مردم رو درمیاره. ببینید : بعضی مهمان های این برنامه به شدت زخم خورده هستند و حالا قراره برای اولین بار جلوی چشم میلیون ها بیننده (اگه اغراق نکرده باشم) در مورد زندگیشون صحبت کنند. خیلی طبیعی به نظر میرسه که لحظاتی نتونند خودشونو کنترل کنند. از طرفی مجری مدام تذکر میده و این یعنی برنامه ساز خودش اصلا چنین چیزی رو نمی خواد

سریال امپراطوری چین :

مورد اول : نبود بودجه کافی به خصوص در سکانس های نبرد مشاهده میشه. البته لازم نیست برای یه سریال در وسعت یک فیلم سینمایی خرج کرد اما این طور هم خوب نیست که یک جنگ بزرگ که صدها صفحه مطلب در موردش وجود داره با چند تا نمای اسب سواری و درگیری ساده به پایان برسه. به هر حال این سریال نشون میده چین در مقام سریال سازی بسیار از کره جنوبی عقب تره

مورد دوم : شوخی های سریال خیلی مصنوعی هستند و اصلا نمی تونند حداقل دل مخاطب ایرانی رو به دست بیارند. شاید جنس برخورد و رفتار چینی های باستان این طور بوده باشه، شاید هم ...

پخش فوتبال :

مورد اول : کلمه زنده یا همون لایو کنار تصویر دیده میشه اما انگار تأخیر چند ثانیه ای وجود داره. این تأخیر ممکنه به 10 ثانیه هم برسه ؛ چرا که صحنه های مربوط به تماشاگران که اصلا هم چیز خاصی نیست به موقع حذف می شند. آیا این تأخیر در تمام کشورهای جهان یک چیز طبیعی و معموله؟ برای یافتن پاسخ این سوال، مسابقه فوتبالی رو هم زمان از طریق یه شبکه ماهواره ای و تلویزیون خودمون پیگیری کنید. آیا تصاویر به موقع میان و میرن؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

منظور پاراگراف اول اینه که اگه تماشاگر تلویزیون ایران نیستید و برنامه هاشو مزخرف می دونید، پس این مطالب رو لمس نخواهید کرد ... دفاع؟ نه ... من نه دفاع می کنم نه حمله ؛ فقط وضعیتی رو به وجود میارم که سرباز نتونه از سرباز عبور کنه
    تاپیک جنابعالی با تیتر تلویزیون برداشت آزاد شروع شده پس تا اینجا هر کسی میتونه وارد صفحه بشه و پست اول رو مطالعه کنه ... اتفاقا اگه من ادمی باشم که همیشه پای تلویزیون باشم برنامه های ماهواره رو ترجیح میدم و همچنین عاشق فرهنگ فرنگ ( بی بهانه ) هستم . اما شما چه نیازی داشتید اینچنین با جملات پاراگراف اول کنایه آمیز برخورد کنید ؟ شما حق نوشتن پاراگراف اولو نداشتید و باید اونو حذف کنید اگه بقول خودتون می خواهید فقط از تلویزیون ایران بگید پس فقط از تلویزیون ایران بگید و حاشیه پردازی نکنید.

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

تاپیک جنابعالی با تیتر تلویزیون برداشت آزاد شروع شده پس تا اینجا هر کسی میتونه وارد صفحه بشه و پست اول رو مطالعه کنه ... اتفاقا اگه من ادمی باشم که همیشه پای تلویزیون باشم برنامه های ماهواره رو ترجیح میدم و همچنین عاشق فرهنگ فرنگ ( بی بهانه ) هستم . اما شما چه نیازی داشتید اینچنین با جملات پاراگراف اول کنایه آمیز برخورد کنید ؟ شما حق نوشتن پاراگراف اولو نداشتید و باید اونو حذف کنید اگه بقول خودتون می خواهید فقط از تلویزیون ایران بگید پس فقط از تلویزیون ایران بگید و حاشیه پردازی نکنید.

برداشت آزاد برای نویسنده یا نویسندگان تاپیک مطرح شده نه برای خوانندگان ... برداشت آزاد یعنی ای نویسنده، بر اساس اون چیزی که تجربه کردی و احساس می کنی درسته بنویس ...

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سریال شرلوک :

مورد اول : یه سریال اپیزودیک و پر طرفدار. متأسفانه بعضی از شبکه های تلویزیونی ما سریال، تله فیلم و فیلم سینمایی رو همه به چشم فیلم می بینند. البته بعضی از سریال های خارجی به حدی در استاندارد های بالا ساخته می شند که از بعضی فیلم های سینمایی روز خودمون باکیفیت تر به نظر میان!

مورد دوم : قسمت های اول یعنی پرونده صورتی، بانکدار چشم بسته و ... هم از نظر فیلمنامه و هم گره ها و کارگردانی قوی تر بودند و از هر لحاظ اثر کامل تری برای مخاطب ایرانی محسوب می شدند. هر چی رو به جلو میریم، انگار از طراوت سریال و جنبه کارآگاهی اون داره کاسته میشه. البته سریال شرلوک هم چنان جذاب و دیدنیه

مورد سوم : باز هم دوبله عالی ایران ؛ صداهایی که به جای بندیکت کامبربچ و مارتین فریمن حرف می زنند حتی از صداهای واقعی خودشون هم بیش تر بهشون میاد! صدای واقعی بندیکت خیلی کلفت تر از این حرفاست. این بازیگر توانا در فیلم سینمایی هابیت به جای کاراکتر اژدها حرف می زنه. همون طور که می دونید مارتین فریمن هم نقش هابیت رو بازی می کنه ؛ یعنی در هابیت ما شاهد تقابل مارتین فریمن و بندیکت کامبربچ هستیم ؛ با این تفاوت که پای یک اژدها در میونه!

مورد چهارم : بندیکت کامبربچ گفته که یکی از طرفداران رابرت داونی جونیوره. رابرت داونی در نسخه آمریکایی این روزهای هالیوود به جای شخصیت شرلوک هولمز بازی می کنه

سریال دختر امپراطور :

مورد پنجم : سیو (همزه من در تایپ مشکل داره) هیون جین بازیگر متولد 1985 میلادی که به جای دختر امپراطور بازی می کنه، قبلا هم در شبکه تهران در سریال دو دوست دیده شده. مثل این که شبکه تهران بدجوری به این بازیگر علاقه پیدا کرده. اتفاقا بازیگر خوش سیمایی هم هست (!)

مورد ششم : شاید با خودتون بگید چرا تا به حال در سریال های کره ای از گوگوریو دفاع می شد اما در چند سریال اخیر مثل سرنوشت، سرنوشت یک مبارز و دختر امپراطور حرف از باکجه است ... طبق تاریخ خودشون که من واقعی بودنش رو تأیید نمی کنم، باکجه توسط سومین پسر جومونگ و سوسونو بنیان گذاشته شد. باکجه یه جورایی پایتخت امروزی کره جنوبیه ؛ حال آن که چوسان که امروزه پوسان نامیده میشه یکی از شهرهای مهم این کشوره

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آقا و خانم سنگی

مورد ششم : یکی از موقعیت هایی که در سریال مطرح شد اما بهش پرداخته نشد کلاس درس دانشگاست. وجود دانشجوی پسر، دانشجوی دختر، استاد و اون حال و هوا می تونه برای بیان شوخی های بدیع و حتی نیم نگاهی به مسایل سیاسی و اجتماعی جامعه خیلی عالی باشه ؛ چیزی که متأسفانه به نظر میاد جایی توی فیلمنامه سریال نداره. البته باید منتظر موند و دید که آیا در ادامه به کلاس درس به صورت نوعی کالت پرداخته میشه یا خیر ... دو قسمتی 3 یا 4 دقیقه می تونه کافی باشه

مورد هفتم : به شخصه زیاد به این سریال نمی خندم، اما یکی از جاهایی که واقعا منو خندوند سکانس مربوط به کامبیز دیرباز و رضا رویگری بود که به نوعی مثل فلش بک روایت می شد. بحث آوردن چای و ژل موی سر و این چیزا واقعا جالب بود. ای کاش دوباره تکرار شه در ادامه ... هم چنین وقتی مرگ پدر مطرح میشه و بقیه آمرزش می طلبند، عکس العمل کامبیز دیرباز خیلی جالبه

سریال گروه ضربت :

مورد اول : این سریال هم اکنون از شبکه نمایش پخش میشه. محصول سال 2008 کشور استرالیاست در ژانر درام و پلیسی. 4 فصل داره و 70 اپیزود ؛ طول هر قسمت حدود 45 دقیقه است

مورد دوم : معلوم نیست تلویزیون می خواد تا آخر پخشش کنه یا خیر. معمولا دو فصل از سریال های غربی رو پخش می کنه و بی خیال بقیشون میشه. البته یه بدشانسی هایی هم هست که بماند

مورد سوم : از بازیگران این سریال میشه به جولین اندرسون اشاره کرد که در سریال پرستاران هم ایفای نقش کرده. کاملا معلومه که سریال گروه ضربت نمی تونه به اندازه پرستاران نزد ایرانیان محبوب باشه. پرستاران یه چیز خیلی عجیبی بود. یادمه خواهرم که الان یک سالی میشه پرستاره با دیدن این سریال به پرستاری علاقه مند شد

سریال تعبیر وارونه یک رویا :

مورد اول : ترکیب جیرانی، یزدانی و یک عالمه شخصیت که به رویاهاشون نمی رسند، بعضی مواقع دیگه خیلی فیلم هندی می شد. اغراق در احساسات به خوبی معلوم بود

مورد دوم : این که کاراکتر راه بره و دوربین از پشت سر دنبالش کنه چیز خیلی خوبیه اما نه دیگه به حدی که سریالی از راه رفتن آدم ها به وجود بیاد

مورد سوم : از میان مردها امیر جعفری از همه بهتر بازی کرد. از میان زن ها هم بدون شک پانته آ بهرام

مورد چهارم : امیدواریم فیلم سازان ما در حوزه سریال پا رو از ارمنستان و ترکیه فراتر بگذارند

تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

جمع بندی : 70 درصد برنامه های تلویزیون ایران مزخرف هستند اما 30 درصد دیگه شامل بعضی مسابقات ورزشی، بعضی سریال ها و بعضی اخبار و هم چنین برنامه هایی نظیر خندوانه قابل قبول اند

برای من که 10 ساعت در روز سرگرم درس (نمایش و سینما) هستم، تلویزیون ایران بهانه ایه برای قرار گرفتن کنار خانواده عزیزم که خیلی دوستشون دارم. این اتفاق معمولا ساعت های بعد از 19 و 20 می افته. برای من خشنودی خانواده ام کافیه

پایان تاپیک

...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •