تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: در خواست کمک در مورد چاپ با ظرافت بسیار بالا

داره خودمونی میشه maxell2500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

14 در خواست کمک در مورد چاپ با ظرافت بسیار بالا

سلام دوستان عزیز

یه طرح با ظرافت خیلی بالا هست که می خوتم روی پلکسی چاپ و یا حکاکی کنم

تا جایی که گشتم و دیدم ، حکاکی لیزری امکان پذیر نیست چون حد اقل نازکی خطوطی که لیزر میتونه حک کنه 0.2 میلیمتر هست...من نیاز به دقت حد اقل 0.05 میلیمتری یا همون 50 میکرونی دارم...تقریبا 5 برابر بهتر از کیفیت لیزر

قطر نازل چاپگر ها هم تقریبا مثل لیزر هستند و در حد 0.2 میلیمتر.....

آیا کسی از دوستان روش و یا دستگاه خاصی سراغ داره که بتونه با ظرافتی که من میخوام برام چاپ یا حک کنه؟؟

یک بار با دستگاه لیتوگرافی اقدام به چاپ کردم....بسیار با کیفیت و ظریف هست...چندین برابر ظرافتی که من می خوام رو داره...ولی مشکلم اینه که لیتوگرافی فقط روی طلق مخصوص میزنه که شفافیت خوبی ینداره....به دلیل ماده ظهور عکسی که روی طلق هست....من میخوام هم ظرافت چاپ بالا باشه هم شفافیت جسمی که روش چاپ میشه حفظ بشه...مثل شیشه یا پلکسی...آخه محصول باید داخل دوربین نصب بشه...لنز دوربین محصول چاپ شده رو چند برابر بزرگ میکنه و اگر بد چاپ شده باشه و یا شفافیت جسم کم شده باشه شدیدا دید رو خراب میکنه

تصویر بالا نمونه چاپ شده روی پلکسی هست...ظرافت به نظر خوب میاد ولی وقتی روی دوربین نصب میشه خط چین شدگی خطوط معلوم میشه..ولی شفافیت مناسبی داره

نمونه های بالا هم اپ (ظاهر) شده توسط دستگاه لیتوگرافی هست....ظرافت بسیار بالایی دارند با ضخامت 0.02 میلیمتر یا همون 20 میکرون زده شده ولی کیفیت صفحه ای که کار روش چاپ شده کمه....دید دوربین شدیدا کدر میشه
    لازمه که بگم اون میخی که در تصویر میبینید در اصل یه سنجاق ته گرد خیاطی هست..برای درک بهتره ظرافت کار گذاشتم کنار کار و عکس گرفتم

ممنون از همه دوستان

داره خودمونی میشه maxell2500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان کسی نبود یه کمک کنه به ما???

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •