تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 11 اولاول ... 67891011 آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 108

نام تاپيک: میزان فرسوده شدن باتری لپتاپ خود را ببینید!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام
    من چندین و چندبار شارژ باتریم در حدود 7 - 8 درصد اومده ، یک بار هم کلا گذاشتم خاموش بشه تا ته تموم کردم باتری رو ، هنوز Wear Level صفر هست که
    بستگی به کیفیت ساخت و مدل هم داره. ولی شما هیچوقت جانب احتیاط رو از دست ندید و از حد %20 نذارید پایینتر بیاد ...

حرفای دوستانو جدی نگیر لپ تاپ من دو ساله که به مدت حداقل دوازده ساعت در روز توی برقه و ماهی یکبار دوشاخه رو از پریز میکشم و میذارم خودش خاموش بشه ! تاحالا هم باتری رو خارج نکردم چون قطعا کار احمقانه-ایه !! میزان Wear Level هم 3%
    نظرت ؟
    شما دو ساله یک لپتاپ داری و ما 12 ساله انواع لپتاپها داشته و داریم. پس بهتره با تجربیات ناچیز خودمون روی یک مدل، تجربیات دیگران رو زیر سوال نبریم.

دوست من ممنون از راحنماییتون..
    ولی اگه با هر بار رسیدن به اخر شارژ به فرمایش شما که باطری 10 درصد از شارژ خودش رو از دست میده که با 10 بار انجام این کلا باطری مرخصه ؟؟
    یه سوال .. ما که از این لیتیوم ها استفاده میکنیم و قابلیت جدا کردن هم نداره و مستقیم همیشه به برق وصلیم ..ایا به نظر شما وقتی در لپ تاپ بسته و خاموش هست ..بهتر هست که برق رو از دستگاه بکشیم بیرون ؟
    اینی که عرض کردم رو روی یک باتری نو عملا تست کردم تا مطمئن بشم. توی یک هفته دو مرتبه تا %0 خالی کردم و هر بار %15 از دست رفت.
    پس همونطور که گفتم جانب احتیاط رو از دست ندید.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

اینی که عرض کردم رو روی یک باتری نو عملا تست کردم تا مطمئن بشم. توی یک هفته دو مرتبه تا %0 خالی کردم و هر بار %15 از دست رفت.
    پس همونطور که گفتم جانب احتیاط رو از دست ندید.
    لپ تاپ بهو خاموش شد ؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

لپ تاپ بهو خاموش شد ؟؟
    تنظیمات Power Options رو اگر نگاه کنید می بینید هیچوقت ویندوز اجازه نمیده که باتری تا %0 خالی بشه. روی حدود %10 (پیشفرض) سیستم رو هایبرنت میکنه و درصدی حدود %7 رو هم پیشفرض بعنوان رزرو در نظر میگیره. که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره
    لذا برای اینکه باتری تا ته خالی بشه وارد ویندوز نمیشن و در همون صفحه ی منوی بوت و یا صفحه ی بایوس میذارن اونقدر بمونه تا باتری کاملا خالی بشه
    متأسفانه عده ای به اسم کالیبره کردن باتری!!! توی اینترنت رو پر کردن که با روش بالا باتری رو باید تا %0 خالی کنید ...
    اینکار کاملا کار اشتباهه و باعث صدمه دیدن سلولهای باتری میشه. ولی برای اینکه عملا به این دسته افراد ثابت کنم، روی یک باتری کاملا نو اصلی که از پک درآوردم اینکار رو کردم و نتیجش هم از بین رفتن ظرفیت شارژ به میزان %33 در همون دو مرتبه ی اولیه شد
    متأسفانه ملاهای مکتب نرفته این روزها زیاد شدند و نسخه های من درآوردی می پیچن (و یا از سایتهای غیر معتبر خارجی ترجمه میکنن) که جز آسیب و ضرر برای کاربرها عاید دیگه ای نداره.

4. 2 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

تنظیمات Power Options رو اگر نگاه کنید می بینید هیچوقت ویندوز اجازه نمیده که باتری تا %0 خالی بشه. روی حدود %10 (پیشفرض) سیستم رو هایبرنت میکنه و درصدی حدود %7 رو هم پیشفرض بعنوان رزرو در نظر میگیره. که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره
    لذا برای اینکه باتری تا ته خالی بشه وارد ویندوز نمیشن و در همون صفحه ی منوی بوت و یا صفحه ی بایوس میذارن اونقدر بمونه تا باتری کاملا خالی بشه
    متأسفانه عده ای به اسم کالیبره کردن باتری!!! توی اینترنت رو پر کردن که با روش بالا باتری رو باید تا %0 خالی کنید ...
    اینکار کاملا کار اشتباهه و باعث صدمه دیدن سلولهای باتری میشه. ولی برای اینکه عملا به این دسته افراد ثابت کنم، روی یک باتری کاملا نو اصلی که از پک درآوردم اینکار رو کردم و نتیجش هم از بین رفتن ظرفیت شارژ به میزان %33 در همون دو مرتبه ی اولیه شد
    متأسفانه ملاهای مکتب نرفته این روزها زیاد شدند و نسخه های من درآوردی می پیچن (و یا از سایتهای غیر معتبر خارجی ترجمه میکنن) که جز آسیب و ضرر برای کاربرها عاید دیگه ای نداره.
    از تنظیمات پیش فرض در advanced power settings اطلاع دارم اما با این گفته شما "که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره" و اون 20% که فرمودین چندان موافق نیستم بعلاوه اینکه اکثرا اون قسمتها رو درستکاری نمیکنن و روی 0% قرار نمیدن و بنابراین نباید از اینکه ویندوز (با تنظیمات پیش فرض و نبود برق) به خواب زمستانی برهنگران بشن ! در مورد تخلیه کامل باتریهای لیتیوم یون هم بارها گفته شده که کار درستی نیست هرچند شخصا امتحان نکردم و دلیل علمیشو نمیدونم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

از تنظیمات پیش فرض در advanced power settings اطلاع دارم اما با این گفته شما "که البته نیازه بطور کلی ویرایشهای اصلاحی در اون بخشها صورت بدید تا عمر باتری بالا بره" و اون 20% که فرمودین چندان موافق نیستم بعلاوه اینکه اکثرا اون قسمتها رو درستکاری نمیکنن و روی 0% قرار نمیدن و بنابراین نباید از اینکه ویندوز (با تنظیمات پیش فرض و نبود برق) به خواب زمستانی برهنگران بشن ! در مورد تخلیه کامل باتریهای لیتیوم یون هم بارها گفته شده که کار درستی نیست هرچند شخصا امتحان نکردم و دلیل علمیشو نمیدونم
    قبلا در زمینه ی شیوه ی درست مراقبت از باتری های Li-ion و Li-po در تاپیکهای دیگه صحبت کردم و با جستجوی داخل انجمن پیداشون کنید.
    ضمنا دقت کنید نگفتم باید بذارید روی %0 ! (اصولا ویندوز چنین اجازه ای هم نمیده)
    گفتم باید ویرایش های خاصی صورت بدید. مثلا یکیش اینه که Critical Level رو روی 20 الی %25 باید بذارید و عملکرد Critical Action رو هم روی هایبرنت تنظیم کنید
    اینکه گفتید خیلی کاربرها از این تنظیمات بی اطلاعند دیگه اشکال از خودشونه و همین موجب آسیب زودهنگام به باتری و یا مادربوردشون میشه.
    چون پرداختن به این مباحث به این تاپیک مربوط نیست و قبلا در این زمینه در سایر تاپیک ها بحث مفصل شده و در صورت نیاز به اونها مراجعه کنید.

7. این کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

ممنون از تاپیکت خیلی جالب بود

داره خودمونی میشه arsham4005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    Karaj

پيش فرض

من ده ماهه استفاده میکنم wear level صفر درصد
    اما با برنامه battery care چرخه دشارژ 1/30

داره خودمونی میشه arsham4005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    Karaj

پيش فرض

یه سوال بچه ها. من باتری رو درنمیارم و وقتی که 100 درصده بعد از یکی دوبار خاموش شدن لپتاپ مثلا فرداش یا پس فرداش میشه 99 درصد. اما نوشته not charing این روند همینطور ادامه داره تا 95 درصد که میرسه شارژ میشه و میرسه به 100. این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

پروفشنال vahid javani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

یه سوال بچه ها. من باتری رو درنمیارم و وقتی که 100 درصده بعد از یکی دوبار خاموش شدن لپتاپ مثلا فرداش یا پس فرداش میشه 99 درصد. اما نوشته not charing این روند همینطور ادامه داره تا 95 درصد که میرسه شارژ میشه و میرسه به 100. این مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    خیر، حالت طبیعی همه باطری ها لپ تاپ اینطوریه

12. این کاربر از vahid javani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال vahid javani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

سلام دوستان
    فکر کنم یه روش جدید واسه پیدا کردن میزان فرسودگی لپ تاپ واسه اونایی که از برنامه HWmonitor جواب نگرفتند پیدا کردم

اون برنامه HWMonitor که واسه من کار نکرد (HP 4530s دارم)
    الان باطریم 50,000 mWh ولی تو برنامه battery care زده 48,589 هم designed و هم total اگه فرضیه من درست باشه به همون میزان که مقدار Total از میزان طراحی شده (باطری های 6 سلولی 50000 هست) کمتره، باطری شما فرسوده شده...
    ** ظاهرا این برنامه مقدار طراحی شده رو اشتباه نشون میده.
    دوستان اگه چک کردید لطفا نتیجه رو اینجا بگید.

لینک دانلود برنامه battery care
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •