تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1030 از 1130 اولاول ... 30530930980102010261027102810291030103110321033103410401080 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,291 به 10,300 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

والا یکی اینکه دقیق مشخص نی و یکی هم اینکه من بدم میاد الکی قیمت پرت بگم!
    حدود 35 یا کمتر.
    مصرفش هم دقیق اندازه گرفته بودم صدی 10 تا منتها تا قبل از یه سری اتفاقات عجیب!!!
    الانم که دقیقا اومدم پست بذارم ببینم تنظیم کاربراتور (برا مصرف سوخت گازخور) چجوره؟
    کاربراتور رو باز کردم و واشرش رو عوض کردم حالا یخورده بد شده تنظیماتش.
    البته:
    یه لبه فلزی پشت شناور بودش که من اونو یه مقدار کج کردم که فک میکنم سوزنک بالای شناور بیشتر میاد پایین و درنتیجه میزان سوخت ورودی بیشتر میشه.
    اینا همه حدس های من در مورد عملکرد سیستم هستش.
    میخوام بدونم آیا درست متوجه شدم؟ همین کار باعث افزایش مصرف سوخت و البته خفه شدن ماشین در بعضی مواقع شده؟

مرسی

سلام اقا سعید

والا اقا سعید موتوردرمورد مصرف سوخت ماشینتون بگم که 8سیلندر اسمال بلاگ یا بیگ بلاک 350سوختش معمولا از 17 تا 25 هستش چیزی که دیدم ---اما کاپریس LS فقط مصرفش 9.5 تا 10 هست که موتور305 داره

کاربراتور روجستر4دهانه داره وپمپ شتاب وسوزن ها و...که کد کاربرات هم روی بدنه حک شده

واشرش را چرا عوض کردید؟
    کاربرات پیچ تنظیم داره هم هوای ورودی وهم سوخت ---شناور نباید دست بزنید چون توسط اون منبع پلاستیکش تنظیم میکنه که بنزین چقدر ارسال کنه بعضی وقتها هم اون منبع سوراخ میشه بنزین داخلش جمع میشه و مشکلات سوخت بوجود میاد
    اگه سوخت بیشتر بیاد خفه میکنه وشمع ها هم دوده میزنه .
    شما واشر کاربرات را نگاه کن ببین خیس نشده؟

2. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه SaEiD_MaFiA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

سلام اقا سعید

والا اقا سعید موتوردرمورد مصرف سوخت ماشینتون بگم که 8سیلندر اسمال بلاگ یا بیگ بلاک 350سوختش معمولا از 17 تا 25 هستش چیزی که دیدم ---اما کاپریس LS فقط مصرفش 9.5 تا 10 هست که موتور305 داره

کاربراتور روجستر4دهانه داره وپمپ شتاب وسوزن ها و...که کد کاربرات هم روی بدنه حک شده

واشرش را چرا عوض کردید؟
    کاربرات پیچ تنظیم داره هم هوای ورودی وهم سوخت ---شناور نباید دست بزنید چون توسط اون منبع پلاستیکش تنظیم میکنه که بنزین چقدر ارسال کنه بعضی وقتها هم اون منبع سوراخ میشه بنزین داخلش جمع میشه و مشکلات سوخت بوجود میاد
    اگه سوخت بیشتر بیاد خفه میکنه وشمع ها هم دوده میزنه .
    شما واشر کاربرات را نگاه کن ببین خیس نشده؟
    مال من انجین 350 اسمال بلاک سوپاپ کوچیک با کاربراتور دو دهنه س. واسه همینم مصرفش پایینه
    واشر کاربرات دیگه پلاسیده بود. عوضش کردم
    حالا زیرشو چک میکنم ولی چن دفه هم ماشین خفه کرد و دود سیاه میده موقع گاز زیاد

4. 3 کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مال من انجین 350 اسمال بلاک سوپاپ کوچیک با کاربراتور دو دهنه س. واسه همینم مصرفش پایینه
    دلایل متعددی برای بالا رفتن مصرف سوخت و خام سوزی وجود داره، که باید قدم به قدم پیدا و حل کرد.
    در مرحله اول اینطور که متوجه شدم کاربراتور اتومبیل شما از نوع روچستر دو دهنه است که قبلا با این مدل سروکار داشتم.

هرچند طیف وسیعی از نمونه دو دهنه ساخته شده که ممکنه در ضمائم و مقدار حجم ورودی و دبی هوا یا همان CFM متفاوت باشه، اما شمای کلی تا حد زیادی مشابه هم هستند

همانطور که در تصویر دیده میشه، این نمونه کاربراتور فاقد سوزن هست. منظور اینکه مثل نمونه های 4 دهنه یا تک دهانه ، دارای سوزن و ژیگلور نیست و صرفا با استفاده از یک ژیگلور عمل سوخت رسانی به افشانکها انجام میشه.
    ژیگلور مورد نظر اصلی با شماره 41 مشخص شده.

همچنین شناورهای کاربراتور در بیشتر نمونه های آمریکایی، بخصوص خودروهای متداول آمریکایی جنرال موتور ، از نوع فوم اسفنجی بوده و دوام فوق العاده ای داره و بنابراین امکان سوراخ شدن و ایراد در این نمونه ها وجود نداره

در حال حاضر اگر مشکل صرفا مصرف بالا و دود سیاه است، باید بر روی تنظیم دقیق کاربراتور و اطمینان از عدم وجود نشت هوا ( مکش هوا از جایی بجز دهانه کاربراتور ) و نبود تاب در بدنه آن اطمینان پیدا کنید و تصور من این است که کاربراتور از بخشی از بدنه خودش دچار نشتی و مکش هوا است که با واشر مناسب آب بندی شده بوده اما بعد از باز و بسته کردن ، این آب بندی از بین رفته که باید با واشر دیگه ای مجددا آب بندی را انجام بدید ( ممکنه نیاز به واشر ضخیمتر یا دو واشر داشته باشه) تا هیچگونه نشتی هوا وجود نداشته باشد

در ادامه شناور را بطور مناسب تنظیم کنید تا اگر احیانا خفه میکرد، این مشکل هم رفع بشه.
    بهترین روش ریختن بنزین در داخل پیاله و بررسی چشمی شناور برای ایستادن در حالت کاملا موازی با لبه بدنه کاربراتور است

تنظیم مناسب سوزن دور آرام ( شماره 55 ) نیز تاثیر زیادی در مصرف و کارایی کاربراتور داره به این صورت که با گرم شدن موتور در حالت عادی، به آرامی شروع به بستن این پیچ بکنید، و دقیقا به حالت کارکرد موتور و صدا و لرزش آن توجه کنید.
    در لحظه ای که حس کردید موتور شروع به لرزش و بد کار کردن کرد، دست نگهدارید و این دفعه به آرامی و با دقت به همه موارد مربوط به موتور ( لرزش و صدا و نرم و روان کار کردن) شروع به باز کردن پیچ بکنید.
    به محض اینکه موتور به شرایط مناسب کار رسید ، دست نگهدارید و در این حالت سوزن تنظیم دور آرام در حالت مناسب قرار گرفته.

6. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اسمال بلاک روی بیوک هم هست حالا دیگه نمیدونم--- اونم موتورش کاربرات 4دهانه نصبه
    دود سیاه کنه یعنی سوخت زیاد ه
    حتما شناور را دست زدی اینطوری شده --کلا دستکاری کردن اشتباهه مگر اینکه سوزن و ژیگلور مشکل داشته باشه کلا بخوای اورهال کنی
    شما فقط شناور را دست زدی ؟
    فیلتر بنزین هم عوض کردی؟

8. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

-------------------------------------*** - دوستان کمک - ***-------------------------------------

چندی پیش به اشتباه بجای روغن ترمز ، روغن هیدرولیک ریختم تو پمپ ترمز!
    تا مدتها این روغن توش بود کار میکرد(احتمالا چون روغن فقط توی پیاله بوده و وارد لوله نشده و هنوز روغن ترمز توی لوله ها بوده).
    تا اینکه دیشب لنت های جلو رو عوض کردم.
    بعد از عوض کردن لنت ترمز جلویی و بستن ماشین کلا ترمز ها از کار افتادن!
    پمپ ترمز رو باز کردم، پیستون های داخلش رو در اوردم و اورینگ ها(لاستیک های دور پیستون) نابود شده بود که عوضشون کردم ولی مطمعن نیستم درست وصلشون کردم یا نه.

1. آیا شرایطش رو دارید که با تصویر بهم نشون بدید که اورینگ ها به کدوم جهت و سمت سوار میشن؟(تا جایی که متوجه شدن اورینگ ها جهت دار هستن و یه طرفشون لبه کوچیکتر از سمت دیگه داره)
    2. و اینکه نحوه هواگیری دقیق پمپ ترمز رو میخوام.

توضیحات لازم:
    پمپ رو خارج کردم و پیستونش رو با یه اهرم هول دادم داخل و دیدم از سوراخاش روغن پاشیده شد بیرون ولی نمیدونم چرا هیچ فشاری به کالیپر های ترمز نمیارن!
    لوله های ترمز رو تا چرخ با هوا و روغن چک کردم... هوا به راحتی رد میشه. روغن هم میرسه(مسر مسدود نیست)

=========
    موضوع غیر مرتبط: چرا باید 5 تا لاستیک حلقه ای ریز (اورینگ) رو 70هزارتومن بخرم؟؟؟

Last edited by SaEiD_MaFiA; 03-01-2019 at 17:36.

10. این کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

-------------------------------------*** - دوستان کمک - ***-------------------------------------

تا مدتها این روغن توش بود کار میکرد(احتمالا چون روغن فقط توی پیاله بوده و وارد لوله نشده و هنوز روغن ترمز توی لوله ها بوده).
    تا اینکه دیشب لنت های جلو رو عوض کردم.
    بعد از عوض کردن لنت ترمز جلویی و بستن ماشین کلا ترمز ها از کار افتادن!
    پمپ ترمز رو باز کردم، پیستون های داخلش رو در اوردم و اورینگ ها(لاستیک های دور پیستون) نابود شده بود که عوضشون کردم ولی مطمعن نیستم درست وصلشون کردم یا نه.

1. آیا شرایطش رو دارید که با تصویر بهم نشون بدید که اورینگ ها به کدوم جهت و سمت سوار میشن؟(تا جایی که متوجه شدن اورینگ ها جهت دار هستن و یه طرفشون لبه کوچیکتر از سمت دیگه داره)
    2. و اینکه نحوه هواگیری دقیق پمپ ترمز رو میخوام.

توضیحات لازم:
    پمپ رو خارج کردم و پیستونش رو با یه اهرم هول دادم داخل و دیدم از سوراخاش روغن پاشیده شد بیرون ولی نمیدونم چرا هیچ فشاری به کالیپر های ترمز نمیارن!
    لوله های ترمز رو تا چرخ با هوا و روغن چک کردم... هوا به راحتی رد میشه. روغن هم میرسه(مسر مسدود نیست)

=========
    موضوع غیر مرتبط: چرا باید 5 تا لاستیک حلقه ای ریز (اورینگ) رو 70هزارتومن بخرم؟؟؟

سلا م اقا سعید
    جهت اورینگ ها خدمت شما دوست عزیز کلا gm با سایر یکیه
    اقا سعید با این ماشین زیاد بازی نکن البته ببخشیدا ---این ماشین ها اونطوری که شما فکرمیکنی نیستن دست بزنی بلد نباشی دردسر برای شما درست میکنه درست هم نمیشه --
    من یادمه یادش بخیر چند سال پیش یه نفر کادیلاک داشت درسایت پیام داد گفت ماشینم ترمزش خرابه مخزن را باز کردم نتونستم اورینگ عوض کنم پیدا نکردم 3روز بود ماشین خاموش مونده بود پیام میداد میگفت اقا خواهش کمک کنید
    اخه هیچ اورینگی وپیستونی بهش نمیخوره باید برای خودش را ببندی
    قسمت لبه یا lip مشخصه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

12. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تا مدتها این روغن توش بود کار میکرد..............

هرچند که متوجه شدم به خوبی روند باز و بسته کردن را وارد هستید اما جهت اطمینان از اول توضیح میدم:

با استفاده از خارجمع کن، خار نگهارنده پیستونها را جمع کرده و از محل خودش خارج میکنیم.

دو پیستون ابتدایی و انتهایی از داخل سیلندر خارج میشه. اگر خارج نشد با چندبار فشار دادن انتهای پیستون و رها کردن ( سریع) نیروی فشار فنرهای داخل پمپ، پیستونها را به بیرون پرتاب میکنه.

نحوه قرارگیری هر دو پیستون به این شکل هست که از سمت پایین پیستون ابتدایی قرار گرفته ( میله فشار پدال ترمز و خار نگهدارنده که باز شد،در انتهای این پیستون قرار میگیره ) سپس پیستون انتهایی و در نهایت فنر ارتجاع که هر سه در تصویر به ترتیب قرار گرفتن نشان داده شده

در این تصویر پیستون ابتدایی دیده میشه.
    مورد مهم در رابطه با این پیستون اینکه گاهی در بخش انتهایی آن بجای اورینگ لبه دار ، یک اورینگ معمولی بدون لبه ( با مقطع گرد) نصب میشه و تفاوت چندانی با هم از نظر کار کرد ندارند، اما اگر اورینگ لبه دار نصب کردید، حتما باید جهت لبه ها به سمت جلوی پمپ ( یعنی بخش انتهایی پمپ و در راستای حرکت فشرده شدن پیستونها) قرار بگیره تا لبه های اورینگ روغن ترمز را به سمت جلو و داخل سیلندر ترمز فشاره دهد.

همینطور اورینگ لبه دار دوم ( که دقیقا در پشت فنر پیستون قرار گرفته) نیز باید به همان شکل نصب شود، یعنی لبه های اورینگ به سمت جلو و داخل سیلندر ترمز قرار بگیرد

در این تصویر محل تماس فنر پیستون ابتدایی با پیستون انتهایی دیده میشه و اگر دقت کنید اورینگهای نصب شده بر روی پیستون انتهایی، در جهت مخالف هم قرار دارند، یعنی لبه ها باید برخلاف هم باشن ( اورینگ پایینی به سمت بیرون پمپ و سیلندر، و اورینگ بالایی به سمت جلو و داخل سیلندر) .

دلیل اینکار برای کمک به برگشت سریعتر روغن به بخش ابتدایی سیلندر ترمز است که توسط لبه های قرار گرفته در جهت مخالف اورینگ پایینی انجام میشود

در این تصویر همان پیستون انتهایی را بدون تماس با فنر پیستون ابتدایی نشان داده که جهت قرار گرفتن اورینگها کاملا مشخص است.

برای نصب قبل از هر کار تمام بخشهای داخل سیلندر و پیستونها را بخوبی با روغن ترمز چرب کنید ( حتما از روغن DOT4 استفاده کنید) و بعد از قرار دادن فنر ارتجاع، پیستون انتهایی و سپس پیستون ابتدایی را وارد سیلندر ترمز کنید.
    نکته مهم اینکه هنگام جازدن پیستونها، از فشار دادن مستقیم خودداری کرده و با چرخش توام با فشار آرام، کم کم پیستونها را جا بزنید تا به لبه های اورینگها صدمه وارد نشود.

بعد از جازدن پیستونها نوبت جا زدن خار نگهدارنده و سپس هواگیری پمپ است.
    پمپ را باید یا بر روی ماشین هواگیری کنید و یا خارج از آن، ولی روش کار در هر دو یکسان است.
    دو عدد نیپل متناسب با سایز خروجی های پمپ تهیه کنید( معمولا در ابزار فروشیها، فروشندگان قطعات ابزار هیدرولیک و پنوماتیک و پرس شلنگ و..پیدا میشه) و برای هر کدام یک تکه لوله به اندازه ای که به داخل مخزن پمپ ترمز برسه، تهیه و روی آنها نصب کرده و در نهایت روی پمپ سوار کنید.

نیازی نیست که نیپلها کاملا سفت و محکم ببندید فقط در حدی که روی پمپ قرار بگیره و با فشار روغن پرت نشود، کافی است.
    سر لوله ها به داخل مخزن قرار گرفته و مخزن را با روغن پر کنید و سپس با ابزار مناسب پیستون را فشار دهید تا روغن به داخل لوله ها وارد و دوباره به مخزن برگرده و به این صورت هوای داخل پمپ گرفته خواهد شد.

انجام این کار با بستن پمپ بر روی گیره آسانتر هست و البته با بستن پمپ در محل خودش روی ماشین هم میشه همین کار را انجام داد.
    بعد از هواگیری به این صورت، مقدار زمان و روغن لازم برای هواگیری کل مدارات ترمز اتومبیل بسیار کمتر خواهد شد.
    برای هواگیری کامل مدار اگر کمک داشته باشید بهتر است و اگر نه از روشی که در اینجا توضیح داده شده استفاده کنید.

همچنین جناب KCNC توضیحات بسیار مفید و جالبی در این رابطه دارند که توصیه میکنم حتما مطالعه کنید.

یکی از دلایل گرانی لوازم ترمز، بالا رفتن قیمت دلار بوده و مسلما بر روی این قطعات عمدتا وارداتی هم تاثیر گذاشته. البته گاها تولیدات داخلی هم هست که کیفیت خوبی داره و قیمت مناسبتر، که باید بگردید و ببینید چه کسی تهیه میکنه؟
    ممکنه در بعضی فروشگاههای مختص اورینگ و واشر و و قطعات لاستیکی ..پیدا بشه که با داشتن نمونه و مطابقت دادن با هم، کیت تعویض لوازم را تهیه کنید.

Last edited by camaro lt; 04-01-2019 at 01:44.

14. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

سلا م اقا سعید
    جهت اورینگ ها خدمت شما دوست عزیز کلا gm با سایر یکیه
    اقا سعید با این ماشین زیاد بازی نکن البته ببخشیدا ---این ماشین ها اونطوری که شما فکرمیکنی نیستن دست بزنی بلد نباشی دردسر برای شما درست میکنه درست هم نمیشه --
    سلام امین جان
    اتفاقا تا دلت بخواد ماشینم خوابیده بخاطر همین کسب تجربه های اولین بارم
    سری قبلی که کاربراتور رو باز کردم و واشر براش طراحی کردم و با لیزر برش دادم و بستمش بار اولم بود! ابن سری هم که پمپ ترمز رو باز و بسته کردم بار اولم بود!!
    البته هنوز تمرزا راه نیفتادن! نمیدونم چرا چرخ ها درست هواگیری نمیشن. تاجایی که متوجه شدم پمپ هواگیری شده تموم . ولی ماشین همچنان یه ترمز بسیار بسیار ضعیف داره.

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

هرچند که متوجه شدم به خوبی روند باز و بسته کردن را وارد هستید اما جهت اطمینان از اول توضیح میدم:

سلام مجدد
    عاغایه سوال خعلی مهم...
    وقتی خار نگهدارنده رو جا زدم، لبه آخر پیستون بیرون میمونه که با فشار هولش میدم داخل و خار رو جا میزنم. بعدش که میخوام با پیچ گشتی بزنم پشتش که بره داخل اولش انگار سفته(یا مث اینه که فنرش خعلی قوی باشه) ولی حرکت مبکنه. رو ماشین هم که بستمش روغن پمپ میکنه. آیا این درسته؟ یا مورد داره و نباید اینقد سفت باشه در مقابل دست؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام مجدد
    عاغایه سوال خعلی مهم...
    وقتی خار نگهدارنده رو جا زدم، لبه آخر پیستون بیرون میمونه که با فشار هولش میدم داخل و خار رو جا میزنم. بعدش که میخوام با پیچ گشتی بزنم پشتش که بره داخل اولش انگار سفته(یا مث اینه که فنرش خعلی قوی باشه) ولی حرکت مبکنه. رو ماشین هم که بستمش روغن پمپ میکنه. آیا این درسته؟ یا مورد داره و نباید اینقد سفت باشه در مقابل دست؟

اگر خار را جا بزنید،و در شیار محل قرار گیری خودش نصب بشه، یعنی پیستون بخوبی جا رفته و مشکلی وجود ندارد.
    سفت بودن پمپ عادی است چون چسبندگی اورینگها به سطح داخل سیلندر ترمز ، و همچنین قدرت فنرهای پیستون، همگی باعث این سفت شدن میشود. البته قدرت و توان دست به اندازه فشار پا نیست، که هنگام فشردن پدال ترمز، بواسطه استفاده از اهرم و میله فشار دهنده، توان بیشتری به پمپ وارد شده و این سفت بودن مشخص نیست.

در مورد هواگیری نشدن ترمزها، توجه داشته باشید که پمپ ترمز ، حجم زیادی داره و هوای زیادی در داخل پمپ محبوس میشه بنابراین با استفاده از روشی که در تصویر نشان داده شده، ابتدا باید پمپ را بطور جداگانه هواگیری کنید و بعد از نصب روی ماشین، یک هواگیری کامل انجام بدید.
    این احتمال وجود داره که داخل لوله ها و مدارات ترمز هم مقدار زیادی هوا وجود داشته باشه بنابراین زمان زیادی باید صرف کنید تا هواگیری انجام بشه.

هواگیری را از دورترین چرخ نسبت به پمپ شروع کنید تا به نزدیکترین برسید، به این صورت که چرخ عقب راست، و سپس چپ و بعد چرخ جلو راست و بعد چپ.

از چه روشی برای هواگیری ترمز استفاده میکنید و به چه صورت؟
    حتما از کاری که انجام میدید عکس بگیرید و منتشر کنید تا توضیحات کامل باشه

18. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •