تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 104 از 146 اولاول ... 45494100101102103104105106107108114 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,031 به 1,040 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

بابک جان ممنون از جوابها و راهنمایی ها و عذرخواهی از همه عزیزان بخاطر دیر شدن رسیدگی ها
    سلام
    یه دوربین با زوم بالای 15 میخوام شکاری اونم کوچیک باشه حالا دوچشمی و تک چشمی فرق نمیکنه
    واسه تفریح وجنگل یا مثلا استادیوم میرم و ...
    خلاثه حجمش کوچیک باشه
    البته زیر 50 تومن باشه
    دوستانی که سایتی یا جایی رو میشناسن راهنمایی کنن
    یه دنیا ممنونتونم
    ببنید دوست عزیز از دوربین های زیر 50 تومان انتظار بزرگنمایی واقعی 15 برابر نداشته باشید نهایت 12 برابر
    اینجا رو مطالعه کنید به دردتون میخوره
    گرانقیمت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ارزانتر
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دومی ه بیشتر به دردتون میخوره مخصوصآ برای جنگل نوردی.....

2. این کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir@sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    PERSIAN GULF

پيش فرض

سلام دوستان میشه در مورد خرید تلسکوپ یه راهنمایی بکنین ! یه تلسکوپ میخام برای دیدن منظومه شمسی , سیارات , قمرها , زیر یک میلیون باشه در ضمن مبتدی هم هستم و در شهر ماه باشگاه رصد وجود نداره لطفا منابعی در مورد آموزش نجوم هم به من معرفی کنین البته زیاد هم صفر کیلومتر نیستم و مطالعه در زمینه نجوم زیاد داشتم و همیشه این علم منو به حیرت وا میداره مثلا وقتی به عکسهای هابل نگاه میکنم و یا فیلم مستندی در مورد کائنات میبینم! در ضمن خواهشا دوربین دو چشمی پیشنهاد نکنین چون دو تا دارم

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام
    برای سیارات تلسکوپ های شکستی بهترین گزینه هستن. شفافیت و کنتراست تصویر برای سیارات و ماه در شکستی ها به شدت و کاملا محسوس بالاتر از بازتابی هاست. ( این موضوع رو توی تست های اخیرم بهش رسیدم)
    هر چی قطر شیئی تون بزرگتر باشه میتونید به بزرگنمایی های بالاتری برسید.
    با بودجه تون میتونید یه شکستی 120 میلیمتری بگبرید .
    حتما براش یک مقر استوایی انتخاب کنید. در بزرگنمایی های بالا تصویر خیلی زود ( به خاطر گردش زمین) از کادر دید خارج میشه. مقر استوایی خیلی راحت تر نسبت به مقر های سمتی ارتفاعی سوژه رو توی کادر نگه میداره.
    نمونه های مناسب:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام. من خیلی به سیارات و مخصوصا ماه علاقه دارم یه جاهایی خوندم برای اینکه بتونی با تلسکوپ کار کنی باید یه اطلاعات پایه ای داشته باشی . اگه دوستان مقاله ای چیزی دارن لطف کنند بزارند و اینکه با بودجه 500 هزا تومان به پایین میشه یه تلسکوپ خوب گرفت؟ اگه لطف کنید چند مدل خوب نام ببرید ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام
    اطلاعات مکتوب درباره کار با تلسکوپ خیلی محدوده . فکر میکنم منظور از اطلاعات، آشنایی با اجرام رصدیه و مقدمات نجوم کروی باشه. شما برای رصد احتیاج به یک گردونه آسمان دارید و یک اطلس آسمان شب. اگه بتونید اطلس راهنمای آسمان ترجمه احمد کریمی رو پیدا کنید ( چاپ این کتاب تموم شده) در ابتدای کتاب اطلاعات خیلی خوبی برای رصد در اختیارتون میزاره.
    تلسکوپ هم سیارات + قیمت شما =

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام
    اطلاعات مکتوب درباره کار با تلسکوپ خیلی محدوده . فکر میکنم منظور از اطلاعات، آشنایی با اجرام رصدیه و مقدمات نجوم کروی باشه. شما برای رصد احتیاج به یک گردونه آسمان دارید و یک اطلس آسمان شب. اگه بتونید اطلس راهنمای آسمان ترجمه احمد کریمی رو پیدا کنید ( چاپ این کتاب تموم شده) در ابتدای کتاب اطلاعات خیلی خوبی برای رصد در اختیارتون میزاره.
    تلسکوپ هم سیارات + قیمت شما =
    خیلی ممنون چند مدل دیگه هم نام میبرید؟

برای استفاده در داخل شهر مناسب هست؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

اگه منظور شما بیشتر سیارات و ماه باشه داخل و خارج شهر اهمیتی برای این اجرام نداره.
    اما اگه اجرام عمقی آسمان رو مد نظر دارید حتما باید بیرون از شهر و دور از الودگی نوری رصد کنید و دهانه تلسکوپ هم تا جایی که امکان داره بزرگتر باشه. اینی که من پیشنهاد کردم 4 اینچ بود که زیاد جالب نیست برای اعماق آسمان. با این بودجه میتونید یک دابسونی 8 اینچ بگیرید
    این تلسکوپ از نظر اپتیکی عالیه و برای رصد اعماق اسمان ایده ل. اما به خاطر نوع مقر ( سمت ارتفاعی) توی بزرگنمایی بالا که مناسبه سیاراته کمی اذیت میکنه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دوست عزیز من فکر کنم با این توضیحات کسی که خواهان تلسکوپ باشه ممکنه شدیدا تلسکوپ زده بشه.

اگه کسی نتونه جای اجرام اسمانی رو براحتی پیدا کنه کار کردن با تلسکوپ دابسونی براش میشه بزرگترین کابوس زندگیش و نهایت تلسکوپ زده میشه.

به نظر من دوستمون بگن تلسکوپ رو برای چه کاری میخوان دیدن سیارات یا عمق آسمان ؟

قبلا با تلسکوپ کار کردن؟

میتونن اجرام آسمانی رو سریع پیدا کنند یا نه؟

اینا رو اگه جواب بدم بنده میتونم راهنماییشون کنم.

11. این کاربر از siavash_rad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام
    عزیز اینجا تاپیک معرفی ابزار نجومیه. نه آموزش نجوم رصدی.
    به شخصه چون خودم کاملا و صد در صد خود آموخته هستم در نجوم رصدی ( در زمانی که حتی گردونه وجود نداشته) و الان هم یکی از شغل هام آموزش کار با تلسکوپ و رصد هست و با افراد متعدد در گروه های سنی و اجتماعی مختلف هم ارتباط دارم اعتقادم اینه با کمی پشت کار به راحتی میشه مهارت های اولیه رصد رو کسب کرد. داشتن یک گردونه کافیه برای شناختن صور فلکی و مبانی اولیه و ابتدایی نجوم کروی ، داشتن یک اطلس خوب ( مثل نمونه ای که معرفی کردم که به زبان فراسی هم هست) مناسبه برای پیدا کردن اجرام عمقی+ ستارگان دوتایی و متغیر( از همون اول هم که انتظار نداریم قهرمان ماراتون مسیه بشن؟) و داشتن یک نرم افزار شبیه ساز هم برای پیدا کردن سیارات. اینها جمع با یک ابزار مناسب همه چیز هاییه که یک فرد نیاز داره برای کار نجوم رصدی. دابسونی هم که حتما بهتر از من میدونید ساده ترین نوع اپتیکه برای تازه کار ها در کنار قیمت باز هم مناسب ترش . در هر صورت هدف تاپیک معرفی ابزاره و گه گاه در کنارش آموزش های جزیی درباره شیوه های رصد ارائه شده بار ها. در عین حال همه در ارائه نظر و روش خودشون کاملا آزادن و مخاطب مسئول تصمیمی که میگیره.

تکمیل کنم. بار ها در برنامه های عمومی که داشتم خانواده هایی تلسکوپی که خریداری کرده بودن ( برای بچه عموما) رو میاوردن پیشم تا راهش بندازم. تلسکئپ هایی که حتی گرفتن ساده ترین سوژه رصدی "ماه" هم باهاشون دشوار بود. حتی برای منی که تجربه کار با بسیاری از تلسکوپ های موجود رو دارم. یک ارزو و یک هزینه که هدر رفته و صرف یک اسباب بازی شده . بدترین جنبه اش اینجاست که این افراد بعد از چند بار سعی و شکست در رصد موفق آسمان کلا نجوم رو کنار میزارن. کسی که شاید در اینده ممکن بود به یک ستاره شناس بزرگ تبدیل بشه به خاطر تهیه اشتباهی یک ابزار برای همیشه نجوم رو بوسیده و گذاشته کنار. این هم یکی دیگه از نتایج فعالیت این تاپیکه. معرفی ابزار هایی که میشه باهاشون رصد کرد. نه ابزار های دکوری که نام تلسکوپ رو یدک میکشن اما هیچ نوع قابلیت رصد نجومی ندارن.
    ممنون.

13. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

قطعا همینطوره که میفرمایید.

منتها به نطر بنده اکثر عزیزانی که میخوان وارد وقوله رصد بشن دیدی درست از مفهوم اختر شناسی آماتور ندارند.

عکسی دیدند رنگی و زیبا مثلا از M31 و فکر میکنن اگه یه تلسکوپ با بزرگنمایی 400 بگیرن میتونن همون رو ببینن.

متاسفانه سایتهای مرجع هم در ایران بسیار کم هستند و علاقمندان به نجوم سر در گم میشن.

برای اون دوستانی که میخوان بدونن از پشت تلسکوپی که قراره بگیرن اجرام چطور دیده میشن من این سایت رو
    پیشنهاد میدم

ضمن اینکه به نظر حقیر بزرگترین لذت کاوش آسمان عکاسی از عمق آسمان هست که واقعا به انسان آرامش میده.

و متاسفانه اختلاف قیمت فروش تلسکوپ در ایران و خارج از ایران داره نجومی میشه واقعا.

بنده ترجیج میدم ابزارم رو از اونطرف بیارم با حداقل 20% صرفه جوی.

شما هم که عشق دابسونی هستید و ....

بنطرتون کار با دابسونی سخت نیست برا تازه کارا؟

شرمنده زیاد حرف زدم فروم اجازه ارسال پیام خصوصی رو نداد.

موفق باشید.
    Last edited by siavash_rad; 03-01-2012 at 20:29.

15. 2 کاربر از siavash_rad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •