تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 105 از 130 اولاول ... 55595101102103104105106107108109115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,041 به 1,050 از 1298

نام تاپيک: درخـــــواســـــت مــــدار خـــــود را ايــــــنــــــجـــــا مــــطـــرح كــنــيـــد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض درخواست کمک برای ایجاد مدار در proteus

سلام دوستان عزیز

من می خوام اگه کسی با proteus بلد کار کنه این سه تا مدار رو برای من درست کنه من هیچی سر در نمی یارم از این نرم افزار و باید به استاد تحویل بدم
    چون رشته ما برق نیست و این استاد مدار الکتریکی1 ما گفته این مدارها رو فرقی نمی کنه با چه نرم افزاری کار کنیم فقط این مدار ها رو در این نرم افزار ها اجرا کنید و نتیجه رو برای من بیارید با فایلهاش.

اگه کسی بلده لطفا از ما دریغ نکنید.
    همه ی دوستان دادن رشته ی برقی ها این نرم افزار رو کشیدن و من کسی رو پیدا نکردم جز شما

این هم مدار ها [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض در خواست مدار

با سلام
    ببخشید می پرم وسط مدارای حرفه ایتون
    یه مدار خیلی ساده میخواستم اما هر کاری کردم جور در نیومد گفتم اینجا از اساتید بپرسم.
    یه تعداد سوال سمت چپ هست جواباشون هم به هم ریخته در سمت راست.می خواستم با یک لامپ(فقط 1 لامپ) جوری مداری بسازم که اگر سوال رو به جواب صحیح وصل کنیم لامپ روشن بشه اگر غلط بود روشن نشه.اگر یه نفر زحمت بکشه یا تصویری یا نوشتاری بگه که کجارو به کجا وصل کنم و باتری چه جور به سوال ها و جواب ها وصل بشه و.. ممنون می شم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض مدار دما و رطوبت سنج

با سلام خدمت اساتید بزرگ
    یه مدار میخوام که توی اون هم سنسور دما و رطوبت نسب شده باشه
    و اینجوری عمل کنه
    که سنسور دما و رطوبت توی یک اتاق یا جعبه باشه که توی اون جعبه یک المن حرارتی و یک المنت رطوبتی سماور و یک فن وجود داره
    توی این مدار باید چنان تعریف شده باشه که بطور دستی مای هوا و رطوبت قابل تغیر باشه
    بطور مثال
    اگر دما بالا تر از 37 درجه رسید فن کار کنه و دما رو به بایین بیاره و وقتی که دما به 35 درجه رسید فن خاموش بشه
    و اگر دما به 30 در جه رسید المنت دوم رو روشن کنه و وقتی دما به 33 درجه رسید المنت دوم رو خاموش کنه
    و اگر رطوبت به حد22 درصد رسید المنت رطوبتی روشن بشه و اگر به 27 درجه رسید روشن بشه
    چند نکته در این مدار:
    1- کل مدار باید به هم مربوط باشه نه جداگانه مدار هایی رو بسازیم
    2- کلیه در خواست ها باید بصورت دستی وارد بشه و قابل تغیر (اندازه دما و رطوبت )
    3- دارای مانیتور (lcd) باشه و تماش مراحل توی اون نشون داده بشه
    4- در هنگام کار کرد دما و رطوبت فعلی داخل رو توی LCD نشون بده
    با تشکر از دوستان لطفا اگر مداری دارید و یا میتونید بسازید و یا رهنمایی کنید بسیار سپاسگذارمیشم
    این پروژ خیلی برام مهمه و باید ثابت کنم که میتونم همچین کاری رو انجام بدم
    حدالمقدور مدار با کمترین قطعات و هزینه البته جدا از لوازم جانبی مثل LCD ودیگر چیز های ضروری

داره خودمونی میشه eshgh_namordeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    یه مدار خیلی ساده میخواستم اما هر کاری کردم جور در نیومد گفتم اینجا از اساتید بپرسم.
    یه تعداد سوال سمت چپ هست جواباشون هم به هم ریخته در سمت راست.می خواستم با یک لامپ(فقط 1 لامپ) جوری مداری بسازم که اگر سوال رو به جواب صحیح وصل کنیم لامپ روشن بشه اگر غلط بود روشن نشه.اگر یه نفر زحمت بکشه یا تصویری یا نوشتاری بگه که کجارو به کجا وصل کنم و باتری چه جور به سوال ها و جواب ها وصل بشه و.. ممنون می شم.
    ----------------------------
    سوالت را متوچه نشدم اما من این را فهمیدم :
    اینکه با یک سیم سوال را به جواب وصل کنی روشن بشه
    برای اینکار شما یک لامپ 12 ولت دارید که دو تا سر داره یک سرش را بزن به مثبت باطری و سر دیگه اون را بزن به جواب درست
    حالا سر منفی باطری هم بزن به سوال مورد نظر همین
    حالا اگه سوال به جواب مورد نظر با یکسیم وصل بشه مثبت که سر لامپ هست منفی هم وصل میشه روشن میشه

---------- Post added at 03:47 AM ---------- Previous post was at 03:43 AM ----------

با سلام خدمت اساتید بزرگ
    یه مدار میخوام که توی اون هم سنسور دما و رطوبت نسب شده باشه
    و اینجوری عمل کنه
    که سنسور دما و رطوبت توی یک اتاق یا جعبه باشه که توی اون جعبه یک المن حرارتی و یک المنت رطوبتی سماور و یک فن وجود داره
    توی این مدار باید چنان تعریف شده باشه که بطور دستی مای هوا و رطوبت قابل تغیر باشه
    بطور مثال
    اگر دما بالا تر از 37 درجه رسید فن کار کنه و دما رو به بایین بیاره و وقتی که دما به 35 درجه رسید فن خاموش بشه
    و اگر دما به 30 در جه رسید المنت دوم رو روشن کنه و وقتی دما به 33 درجه رسید المنت دوم رو خاموش کنه
    و اگر رطوبت به حد22 درصد رسید المنت رطوبتی روشن بشه و اگر به 27 درجه رسید روشن بشه
    چند نکته در این مدار:
    1- کل مدار باید به هم مربوط باشه نه جداگانه مدار هایی رو بسازیم
    2- کلیه در خواست ها باید بصورت دستی وارد بشه و قابل تغیر (اندازه دما و رطوبت )
    3- دارای مانیتور (lcd) باشه و تماش مراحل توی اون نشون داده بشه
    4- در هنگام کار کرد دما و رطوبت فعلی داخل رو توی LCD نشون بده
    با تشکر از دوستان لطفا اگر مداری دارید و یا میتونید بسازید و یا رهنمایی کنید بسیار سپاسگذارمیشم
    این پروژ خیلی برام مهمه و باید ثابت کنم که میتونم همچین کاری رو انجام بدم
    حدالمقدور مدار با کمترین قطعات و هزینه البته جدا از لوازم جانبی مثل LCD ودیگر چیز های ضروری
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    شما باید از میکروکنترلر استفاده کنید
    سنسور دما و رطوبت مثل Lm35 و.... انواع دیگه هست که به میکرو وصل میکنید و چون خروجی این سنسورها ولتاژ هست میتونید دقیقا بفهمید چه دما و رطوبتی هست و همه این کارها را که گفتین میکروکنترلر انجام بده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

با سلام
    سلام دوست عزیز
    این چیزی رو که شما مگید آنچنان مداری نداره و اینو 5 سال پیش درست کردم البته طرح من بازی فکری بود
    فقط چیز های زیر رو لازم دارید تا بتونید بسازید
    1- دو عدد باطری قلمی
    2- یک عدد جاباطری قلمی دو تایی
    3- یک عدد لامت ال ایی دی
    4- سیم قرمز و مشکی بلند گویی هر کدام 20 سانتیمتر
    5- یک متر سیم لاکی
    6- 20سانتیمتر فویل آلومنیومی
    7- یک جعبه چوبی یا تخته ام دی اف به ابعاد 40 در 40
    اگر مایل بودی تا مدارات و نقشش رو هم برات رسم کنم و ارسال کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام
    من مدار مقایسه گر تفاضلی با سرعت بالا و تحلیل کاملش رو میخوام

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام من مدار فرکانس متر با 8051 می خواهم لطفا کمک کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام به همگی
    لطفا مدار مربوط به انتقال دیتا روی برق را باسه من بذارین
    هیچ جا پیدا نمیشه؟
    ممنون

داره خودمونی میشه eshgh_namordeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همگی
    لطفا مدار مربوط به انتقال دیتا روی برق را باسه من بذارین
    هیچ جا پیدا نمیشه؟
    ممنون
    --------------------------------------
    پاسخ : توی بازار پاساژ توکل یک مدار داره میفروشه که دیتا روی برق انتقال میده میتونی از اوت استفاده کنی

امااگه خودن میخواهی بسازی روش کار به این صورت هست که شما فرض کن روی سیم برق نیست دیتا را به صورت fsk یعنی مودم ارسال کن و دریافت کن وقتی این را درست کردی اون وقت دیگه تمامه چیز خاصی نداره یک فیلتر میزاری به 220 دو مدار را وصل میکنی
    برای ارسال دیتا به صورت fsk اگه پروژه ت دانشجوئی هست و نمیخواهی بدی تو بازار از آی سی xr2206 -xr2211 که فرستنده fsk و دریافت کننده هست استفاده کن و به میکروکنترلر وصل کن - این قسمتش آسونه چیزی نداره سختیش اینجاست که مقادیر خازن مقاومت گیرنده را خوب بزاری که محاسباتش را کامل توی دیتا شیتش گفته حواست باشه همه مقاومت متغیرها هم مولتی ترن بزاری که دقیق باشه و خازن نوسانساز هم سعی کن مولتی لایر بزاری چون مثلا میبینی مدارت کار میکنه 2 ساعت بعد کار نمیکنه چون دما خیلی روش تاثیر داره اما کار با هاش خیلی آسونه
    با میکروکنترلر دیتا را با باود ریت 300 به ورودی ای سی xr2206 میدی از اون طرف خروجی xr2211 را به میکرو میدی دیتا را دریافت میکنی
    اول روی سیم بدون برق ارسال کن بعد که دیدی درسته بیا به 220 با فیلتر وصل کن
    دیتا شما با باد ریت 300 ارسال میشه یعنی فرکانس خیلی خیلی زیادتر از فرکانس 50 هرتز برق شهر واسه همین در فرستنده و گیرنده فیلتری میزاریم که فقط فرکانس مورد نظر ما را عبور بده و برق 220 وارد مدار نشه ترکیبی از سلف و خازن هست .
    چیز خاصی نداره اما مثل همه مدارها کا رمیبره .
    موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    من در پروژه ای ک دارم انجام میدم یه سوال مهمی برام پیش اومده ک فکر می کنم شما می تونید بهم کمک کنید.
    من یه محلول بی رنگ دارم که بعد از مدت کوتاهی تغییر رنگ ناگهانی به آبی تیره دارم و من می خوام به محض آبی شدن،سنسور این تغییر رنگو بخونه (و جریانی ک تویه یه مدار دیگه دارم رو قطع کنه).چطوری می تونم این کارو انجام بدم؟؟؟
    راستش من زیاد از الکترونیک سر در نمیارم و امیدوارم شدنی باشه!
    لطفا هرکدوم از دوستان که می تونه سریعتر پاسخ بده!
    خیییییلی منووون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •