تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1114 از 1130 اولاول ... 1146141014106411041110111111121113111411151116111711181124 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,131 به 11,140 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

درود متقابل

ظاهرا این تفاوت کیفیت عملکرد و نرمی بین فنر لول جلو و شمش عقب، فقط محدود به بیوک و نوا نیست و همه خودروهای دارای این سیستم تعلیق از پیکان عزیز...... خودمون گرفته تا ماشینهای ژاپنی و اروپایی دهه هفتاد میلادی، کم وبیش با این مشکل دست به گریبان بودن (به نظرم فقط کادیلاک سویل استثنا هست که با وجود فنر شمش، تعلیق عقب نرمی داره و احتمالا به خاطر سنگینی عقب ماشین هست).
    آقا حمید ، دوست بزرگوار
    درود

بله همونطور که فرمودی این داستان در مورد همه ماشینایی که در قسمت عقب از شمش استفاده می کنند صادق هست.در مورد کادیلاک تا جایی که آگاهی دارم اگه اشتباه نکنم بخاطر کمک فنر بادی عقبش هست که نسبت به بقیه نرمتره.

درمورد سیستم فنربندی عقب برام جای سواله که علت استفاده از فنر شمش بجای لول تو بعضی ماشین ها مثل بیوک یا نوا چی بوده؟ بنظرتون میشه گفت آلمان در حوزه تعلیق پیشرفته تر عمل کرده؟ (دوستان با تجربه تر اگه نظر بدن ممنون میشم)

در مورد فنر پارابولیک هم ایده جالبی هست اما در کل با اینکه نوع انعطاف فنر شمش با لول متفاوت هست ، با این حال من حدس می زنم فنر شمش به تنهایی انعطاف خوبی داره و این کمک فنرها هستند که باعث میشن ما تا چه حدی نرمی و کوبش ها رو احساس کنیم (چون بعضی ماشین های امروزی با فنر لول هم نرمی آنچنانی ندارن).گاهاٌ سوار بعضی ماشین ها شدم که این تفاوت نرمی جلو و عقب کمتر بود و این بستگی به برند کمک فنر هم میتونه داشته باشه.

درمورد سبک بودن قسمت عقب منم هم نظرم با شما.مخصوصا تو سواری بیوک با موتور سنگین تر در جلو ، خشکی عقب بیشتر حس میشه.

همینطور کم کردن یک یا دولایه فنر شمش رو قبلا دوستان پیشنهاد داده بودند ولی من به شخصه تجربه امتحانش رو نداشتم.البته حس می کنم با کم کردن فنر پایداری عقب ماشین کمتر بشه.
    Last edited by Peyman Skylark; 05-04-2023 at 23:31.

2. 2 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام بر شما
    تا موقعی که اساتید جواب دقیق بدن عرض کنم که تا جایی که میدونم کمربند نوا سیمکشی جهت چراغ و بیزر نداره و چراغ اخطار کمربند داخل پانل چه کمربند باز باشه و چه بسته، چند لحظه پس از روشن کردن ماشین یا باز کردن سویچ، خاموش میشه.
    اگر اصلا کار نمیکنه ممکنه لامپش سوخته باشه یا مدار پشت پانل قطعی کوچکی پیدا کرده.
    در این مورد من بعد از چندسال بیوک و نوا سوار شدن ، بطور کامل سر در نیاوردم!
    همونطور که شما فرمودی بستن یا نسبتن کمربند ، ارتباطی با کارکردن بیزر و چراغ هشدار دهنده نداره
    اما یه جا سوال پیش میاد.اون سوکتی که زیر صندلی به کمربند وصل شده داستانش چیه؟ که اون هم در حالت قطع و وصل هیچ تاثیری روی کارکرد بیزر و چراغ نداره!

من یه بار حدس زدم شاید این مورد نقصی در ماشین های مونتاژ ایران باشه اما تو یوتیوب کلیپ های فراوونی دیدم که در هنگام استارت خوردن ، مثل ماشینای ما چند ثانیه بیزر و چراغشون روشن ، سپس خاموش میشن.

4. 2 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا حمید ، دوست بزرگوار
    درود

با این حال من حدس می زنم فنر شمش به تنهایی انعطاف خوبی داره و این کمک فنرها هستند که باعث میشن ما تا چه حدی نرمی و کوبش ها رو احساس کنیم (چون بعضی ماشین های امروزی با فنر لول هم نرمی آنچنانی ندارن).گاهاٌ سوار بعضی ماشین ها شدم که این تفاوت نرمی جلو و عقب کمتر بود و این بستگی به برند کمک فنر هم میتونه داشته باشه.

همینطور کم کردن یک یا دولایه فنر شمش رو قبلا دوستان پیشنهاد داده بودند ولی من به شخصه تجربه امتحانش رو نداشتم.البته حس می کنم با کم کردن فنر پایداری عقب ماشین کمتر بشه.
    آقا پیمان عزیز وقت به خیر
    در مورد این نکته کاملا هم عقیده ام که گناه خشکی و کوبش ماشین بیشتر از خود فنر، به گردن کمک فنر هست. خیلی وقت پیش، سوار بیوکی هم شده ام که کمک های عقبش رو باز کرده بودن و واقعا عین کشتی نرم و دلپذیر حرکت میکرد (البته باهاش رانندگی نکردم). ظاهرا مزیت استفاده از کمک فنر بیشتر مربوط به قضیه کنترل و هندلینگ هست تا نرمی سواری وگرنه به شخصه من هم بازش میکردم.
    با این گفته شما هم موافقم که بعضی ماشینهای نسل جدید با وجود فنر لول و تکنولوژی به روز، اصلا سواری خوبی در قسمت عقب ندارن و کوبش زیادی احساس میشه.
    در رابطه با کم کردن تعداد لایه فنرها، تو پست قبلی اشاره ای به تغییر فنربندی پاترول کردم. واقعیت اینکه اون زمان من برای خودم و یکی از دوستان که هردو پاترول دودر داشتیم دنبال این قضیه بهینه سازی سیستم فنربندی رفتم و با توجه به هزینه نسبتا زیاد خرید فنر پارابولیک و کمک گازی، فقط برای دوستم اینکار رو انجام دادیم که گفتم نتیجه واقعا خوب بود (ترکیب فنر پارابولیک و کمک گازی). برای خودم از همین روش کم کردن لایه فنرها استفاده کردم و دو لایه ازش کم کردم. نتیجه کار بد نبود و گرچه به پای فنر پارابولیک نمیرسید ولی قابل قبول بود. هندلینگ ماشین هم دچار مشکل نشد.
    البته ساختار اتاق پاترول تفاوت زیادی با بیوک و نوا داره و تقسیم وزن روی محورهای جلو و عقب بهتر صورت گرفته. ضمن اینکه تعلیق جلو و عقب هردو فنر شمش هست برای همین هر تغییری توش بدی، نتیجه محسوس تری به دست میاد.

6. این کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در این مورد من بعد از چندسال بیوک و نوا سوار شدن ، بطور کامل سر در نیاوردم!
    همونطور که شما فرمودی بستن یا نسبتن کمربند ، ارتباطی با کارکردن بیزر و چراغ هشدار دهنده نداره
    اما یه جا سوال پیش میاد.اون سوکتی که زیر صندلی به کمربند وصل شده داستانش چیه؟ که اون هم در حالت قطع و وصل هیچ تاثیری روی کارکرد بیزر و چراغ نداره!

من یه بار حدس زدم شاید این مورد نقصی در ماشین های مونتاژ ایران باشه اما تو یوتیوب کلیپ های فراوونی دیدم که در هنگام استارت خوردن ، مثل ماشینای ما چند ثانیه بیزر و چراغشون روشن ، سپس خاموش میشن.
    راستش الان من هم سر در گم شدم.
    نوای فعلی من سی 3 هست و سیم کشی که به قفل کمربند وصل شده باشه نداره. خود بیزرش رو هم از زیر داشبورد باز کردم و دو فیش بود که نشون میده فقط موقع جا موندن سویچ عمل میکنه و تک کاره هست در حالی که بیزرهای دوکاره که با کمربند هم عمل میکنه چهار فیشه هستن.
    وقتی ماشینو گرفتم قفل های کمربند روش نبود که احتمالا موقع بازسازی تودوزی و صندلیها باز کرده بودن و دوباره نبستن. وقتی میخواستم از اوراق فروش امریکایی قفل کمربند بخرم گفت مال نوا قفلش بیزردار نیست ولی بیوکی بیزر داره. به نظرم حرفش درست اومد چون علاوه بر نکاتی که بالا گفتم، قدیم هم که نوا سی 6 تقریبا صفر و دست نخورده داشتم بیزر فقط موقعی که سویچ روی ماشین بود و در رو باز میکردم عمل میکرد و هیچ وقت برای باز بودن کمربند صدایی نمیکرد (تازه نوا و بیوکهای 56 و 57 یه سری امکانات و آپشن هایی دارن که تو مدل های بالاتر حذف شده).
    با توجه با این نکات، من جواب سوال این دوست عزیز رو به این شکل دادم. ولی الان که شما گفتی یه فیش برق به قفل کمربندت وصل شده همه معادلات من به هم ریخت. با این ترتیب باید بیزرش هم چهار فیش باشه. تازه با توجه به اینکه ماشین شما هم سی 3 هست و اینها حداقل تجهیزات و آپشن رو دارن.
    بد نیست بقیه دوستان گروه هم این مورد رو توی ماشین خودشون چک کنند تا تکلیفمون معلوم بشه.

8. این کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

آقا پیمان عزیز وقت به خیر
    در مورد این نکته کاملا هم عقیده ام که گناه خشکی و کوبش ماشین بیشتر از خود فنر، به گردن کمک فنر هست. خیلی وقت پیش، سوار بیوکی هم شده ام که کمک های عقبش رو باز کرده بودن و واقعا عین کشتی نرم و دلپذیر حرکت میکرد (البته باهاش رانندگی نکردم). ظاهرا مزیت استفاده از کمک فنر بیشتر مربوط به قضیه کنترل و هندلینگ هست تا نرمی سواری وگرنه به شخصه من هم بازش میکردم.

با این گفته شما هم موافقم که بعضی ماشینهای نسل جدید با وجود فنر لول و تکنولوژی به روز، اصلا سواری خوبی در قسمت عقب ندارن و کوبش زیادی احساس میشه.
    در رابطه با کم کردن تعداد لایه فنرها، تو پست قبلی اشاره ای به تغییر فنربندی پاترول کردم. واقعیت اینکه اون زمان من برای خودم و یکی از دوستان که هردو پاترول دودر داشتیم دنبال این قضیه بهینه سازی سیستم فنربندی رفتم و با توجه به هزینه نسبتا زیاد خرید فنر پارابولیک و کمک گازی، فقط برای دوستم اینکار رو انجام دادیم که گفتم نتیجه واقعا خوب بود (ترکیب فنر پارابولیک و کمک گازی). برای خودم از همین روش کم کردن لایه فنرها استفاده کردم و دو لایه ازش کم کردم. نتیجه کار بد نبود و گرچه به پای فنر پارابولیک نمیرسید ولی قابل قبول بود. هندلینگ ماشین هم دچار مشکل نشد.
    البته ساختار اتاق پاترول تفاوت زیادی با بیوک و نوا داره و تقسیم وزن روی محورهای جلو و عقب بهتر صورت گرفته. ضمن اینکه تعلیق جلو و عقب هردو فنر شمش هست برای همین هر تغییری توش بدی، نتیجه محسوس تری به دست میاد.
    درود

نه! بدون کمک فنر که اصولی نیست سوار ماشین بشیم.با هر دست اندازی ماشین بی اندازه بالا پایین می پره و به اصلاح مثل یویو بازی می کنه.منظور ما نرمی سواری ، در عین خنثی کردن ضرباتی هست که میخواد به اتاق منتقل بشه و این میسر نیست جز با وجود کمک فنر

حالا من فکر کنم اگه کمک فنر مناسب پیدا کنیم احتیاج به دستکاری شاه فنرها نباشه.البته اینم باید در نظر گرفت که اون زمانی که این ماشینا تولید میشدند بصورت خانوادگی استفاده میشدن و در کل بار بیشتری به نسبت امروز حمل می کردن.اما الان اکثر ماها بصورت تک یا نهایتا دو نفره سوار میشیم و حدسم اینه که شاید احتیاجی به وجود چند لایه فنر شمش نباشه.

پس شما با کم کردن لایه های فنر به نتیجه بهتری رسیدید و ماشین نرم تر شد؟

10. 2 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

راستش الان من هم سر در گم شدم.
    نوای فعلی من سی 3 هست و سیم کشی که به قفل کمربند وصل شده باشه نداره. خود بیزرش رو هم از زیر داشبورد باز کردم و دو فیش بود که نشون میده فقط موقع جا موندن سویچ عمل میکنه و تک کاره هست در حالی که بیزرهای دوکاره که با کمربند هم عمل میکنه چهار فیشه هستن.
    وقتی ماشینو گرفتم قفل های کمربند روش نبود که احتمالا موقع بازسازی تودوزی و صندلیها باز کرده بودن و دوباره نبستن. وقتی میخواستم از اوراق فروش امریکایی قفل کمربند بخرم گفت مال نوا قفلش بیزردار نیست ولی بیوکی بیزر داره. به نظرم حرفش درست اومد چون علاوه بر نکاتی که بالا گفتم، قدیم هم که نوا سی 6 تقریبا صفر و دست نخورده داشتم بیزر فقط موقعی که سویچ روی ماشین بود و در رو باز میکردم عمل میکرد و هیچ وقت برای باز بودن کمربند صدایی نمیکرد (تازه نوا و بیوکهای 56 و 57 یه سری امکانات و آپشن هایی دارن که تو مدل های بالاتر حذف شده).
    با توجه با این نکات، من جواب سوال این دوست عزیز رو به این شکل دادم. ولی الان که شما گفتی یه فیش برق به قفل کمربندت وصل شده همه معادلات من به هم ریخت. با این ترتیب باید بیزرش هم چهار فیش باشه. تازه با توجه به اینکه ماشین شما هم سی 3 هست و اینها حداقل تجهیزات و آپشن رو دارن.
    بد نیست بقیه دوستان گروه هم این مورد رو توی ماشین خودشون چک کنند تا تکلیفمون معلوم بشه.
    من ماشینی که خریده بودم تک برگ سند بود که حتی دفترچه پارس خودرو هم همراهش بود.صندلی جلو 3تا کمربند داشت که زیر قفل کمربند راننده یه سیم وصل بود که یه سرش به بدنه خورده بود.
    دوتا بیزر هم زیر فرمون بود.یکیشون با چراغ کمربند شروشن میشد با صدای بم و یکی با صدای زیر برای سوئیچ (در هنگام باز شدن در راننده) صداش در میومد. تو دفترچه هم توضیح داده بود

این دوتا بیزر تو اکثر امریکایی ها هست.حتی تو یوتیوبم دیدم رو نواهای مونتاژ امریکا هم همینجوریه

12. 2 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود

درود
    بله نتیجه خوب بود و به خصوص چون روی هر دو محور انجام شد، تغییر محسوس تر بود. با در نظر گرفتن اینکه از همون کمک فنرهای خودش استفاده کردم و اگر با نمونه نرمتری جایگزین میشد شاید نتیجه باز هم بهتر می بود.

14. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود

درود
    بله نتیجه خوب بود و به خصوص چون روی هر دو محور انجام شد، تغییر محسوس تر بود. با در نظر گرفتن اینکه از همون کمک فنرهای خودش استفاده کردم و اگر با نمونه نرمتری جایگزین میشد شاید نتیجه باز هم بهتر می بود.

16. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوتا بیزر هم زیر فرمون بود.یکیشون با چراغ کمربند شروشن میشد با صدای بم و یکی با صدای زیر برای سوئیچ (در هنگام باز شدن در راننده) صداش در میومد. تو دفترچه هم توضیح داده بود

این دوتا بیزر تو اکثر امریکایی ها هست.حتی تو یوتیوبم دیدم رو نواهای مونتاژ امریکا هم همینجوریه
    جالبه، پس جنرال موتورز تو بعضی ماشیناش از دوتا بیزر تک کاره استفاده کرده و تو بعضی، از یه بیزر دوکاره.
    با این ترتیب حرف اون بابا هم که گفت قفل کمربند نوا بیزر نداره اشتباهه و همینطور به احتمال زیاد، بیزر کمربند نوای قبلی من توسط مالک قبلیش غیر فعال شده بوده (احتمالا به خاطر صدای ناخوشایند...).

18. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنونم از راهنماییتون اونا رو بررسی کردم مدار سالمه لامپ هم سالمه . قطعه خاصی نیاز نیست وصل بشه یا اینکه شاید ماشین من اون قطعه رو نداره

20. این کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 8 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 8 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •