تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 37 اولاول ... 2891011121314151622 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 365

نام تاپيک: تیونینگ خودرو و مقاله های آموزشی ( فهرست برگزیده در پست اول )

اگه نباشه جاش خالی می مونه سباستین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

توربو شارژر کمتر به عمر مفید موتور لطمه میزنه یا سوپر شارژر؟
    توروبو شارژ از کمپرسور و توربین تشکیل شده و با کمپرس و بالا بردن چگالی هوایه ورودی به سیستم خوراک دهی موتور, انفجارهای قوی تری به وجود میاره که باعث بالا رفتن توان موتور می شه. انرژی کمپرسور در توربو شارژ توسط توربین و فشار گازه خروجی از مینوفلده اگزوز تامین می شه.
    سوپر شارژ هم همین کارو می کنه اما توانشو مستقیم از موتور و فلای ویل می گیره.
    "عمره مفید موتور؟؟؟ " : دمای بالا اصلی ترین دشمنه موتوره. با پرخوران کردنه موتور و به وجود اومدنه انفجارهایه قوی تر در داخل سیلندر, دمایه سیستم بالا می ره و مشکلات زیادی به وجود می یاد. مثل: جوش آوردن و سوزوندن سر سیلندر یا واشر سرسیلندر. آب کردنه سر پیستون. خط انداختنه سیلندر. سوزوندن رینگ(پیستون) , یاتاقان زدن, سوزوندنه میل لنگ و در بدترین حالت شاتون زدن و ترکه پوسته!!!
    البته اینها در شرایطی پیش میان که شما بخواین یه موتوره عادی رو پر خوران کنین. و موتور هایی که طراحیه ساختشون بر پایه پرخورانی هستند چنین مشکلاتی ندارند. مثله پورشه ها (سری gt turbo).

داره خودمونی میشه 405BAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    United Kingdom-India-Iran

پيش فرض

سلام ....

با تشکر از فرشاد دوست عزیزم ... ( چطووری پسر ؟ اگه گفتی من کیم ؟ سهیل ! Nomber1 )

من 206 sd دارم
    یه سوال به فکره این افتادم از کیت تنفسی استفاده کنم
    نظر شما چیه؟
    چقدر هزینه داره ؟
    تو عملکرد موتور چقدر تاثیر داره؟
    چیزه دیگه ای رو باید تغییر بدم وقتی کیت تنفسی میذارم؟
    منظور از کیت تنفس چیه ؟

اگر میخواید سیستم مکش و تخلیه خودرو رو بهبود بدید ( که از ----- هوای خودرو شروع میشه که میتونید با ورتکس بهترش کنید و به استفاده از هدرز به جای مانیفولد و انباری های اسپرت به جای منبع های فابریک استفاده کنید ) میشه 5 تا 6 اسب قدرت رو بالتر برد ...

اما متاسفانه 206 های sd بر اساس ecu ای با کمترین مصرف سوخت طراحی شده . و شما وقتی نتیجه بهتری میگیرید تا ecu رو دست کاری کنید ... میتونید ریمپ کنید و یا فقط دیتا های ورودی و خروجی هوا رو تغییر بدید ...

حدود 1 میلیون فقط سیستم مکش 206 و تخلیش هزینه داره . بدون دست کاری ای سی یو

راستی با یه پاجروی مدل 91 با موتور چهار سیلندر وحجم 2600cc پنج در چکار میشه کرد؟ منظورم تیونینگه
    خیلی کارها میشه کرد !!!! میشه کاری کرد که با یک Ml راه بره ! مهم $ است و بس !

توربو شارژر کمتر به عمر مفید موتور لطمه میزنه یا سوپر شارژر؟
    قطعا سوپر چارجر کمتر لطمه میزنه ! علی الخصوص برای خودرو هایی که به صورت دستی بر روی اونها توربو یا سوپر چارجر میبندیم .... ... فشار حاصله از توربو به حدیست که میتونه موترو یه خودروی وطنی مثل سمند یا 405 یا ... رو کاملا بترکونه ... اگر بخوایم بیش از 3 psi فشار رو ایجاد کنیم قطعا باید اجزای موتور این دسته از خودرو ها رو با انواع بادوام و اسپرت تعویض کنیم ...

بچه ها من خیلی کم فرصت میکنم بیام در این انجمن ... اگر سوالی داشتید میتونید برام ایمیل کنید با برام پی ام بدید و بنده به عنوان یه دوست تا جایی که از دستم بر آد کمکتون میکنم ....

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

single_star_off

موفق و موید باشید ...

3. این کاربر از 405BAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام ....

با تشکر از فرشاد دوست عزیزم ... ( چطووری پسر ؟ اگه گفتی من کیم ؟ سهیل ! Nomber1 )

موفق و موید باشید ...
    سلام سهیل.

خوبی؟؟

دستت درد نکنه بابت جواب دادنت.

سهیل برنمیگردی؟؟؟

بیا داداش. " یادته با هم تصمیم گرفتیم بترکونیم؟؟ بعد تو مثل مسابقات دراگ یه جوری ترک.ندی که...

یه جورایی شدم تنها بازمانده تاپیک دنیایی اتومبیل. البته امیر هم میاد. ولی کم.

-----------------
    اینجا بچه های با حالی اومدن.

انجمن هم تقریبا اومده رو فرم .

من که خیلی دوست دارم برگردی.

اگه برات ممکنه بیا.

5. این کاربر از Farshadd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 2299's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    همین نزدیکی

پيش فرض

سلام ....

منظور از کیت تنفس چیه ؟

اگر میخواید سیستم مکش و تخلیه خودرو رو بهبود بدید ( که از ----- هوای خودرو شروع میشه که میتونید با ورتکس بهترش کنید و به استفاده از هدرز به جای مانیفولد و انباری های اسپرت به جای منبع های فابریک استفاده کنید ) میشه 5 تا 6 اسب قدرت رو بالتر برد ...

اما متاسفانه 206 های sd بر اساس ecu ای با کمترین مصرف سوخت طراحی شده . و شما وقتی نتیجه بهتری میگیرید تا ecu رو دست کاری کنید ... میتونید ریمپ کنید و یا فقط دیتا های ورودی و خروجی هوا رو تغییر بدید ...

حدود 1 میلیون فقط سیستم مکش 206 و تخلیش هزینه داره . بدون دست کاری ای سی یو

خیلی کارها میشه کرد !!!! میشه کاری کرد که با یک Ml راه بره ! مهم $ است و بس !

قطعا سوپر چارجر کمتر لطمه میزنه ! علی الخصوص برای خودرو هایی که به صورت دستی بر روی اونها توربو یا سوپر چارجر میبندیم .... ... فشار حاصله از توربو به حدیست که میتونه موترو یه خودروی وطنی مثل سمند یا 405 یا ... رو کاملا بترکونه ... اگر بخوایم بیش از 3 psi فشار رو ایجاد کنیم قطعا باید اجزای موتور این دسته از خودرو ها رو با انواع بادوام و اسپرت تعویض کنیم ...

بچه ها من خیلی کم فرصت میکنم بیام در این انجمن ... اگر سوالی داشتید میتونید برام ایمیل کنید با برام پی ام بدید و بنده به عنوان یه دوست تا جایی که از دستم بر آد کمکتون میکنم ....

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

single_star_off

موفق و موید باشید ...
    سهيل جان بودي ازمطالب فوقلعاده خوبت استفاده ميكرديم بن شدي كه شدي با يه چيز اسمش يادم رفته ديگه وارد ميشودي

7. این کاربر از 2299 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه 405BAZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    United Kingdom-India-Iran

پيش فرض

سلام بچه ها

مطمئنا در بین شما هستم . منتهی چون مشخصات این ایدی مال سورنا هست من مطلع نمیشم که کجا و کی پست زده ... مگر اینکه هرزگاهی انلاین شم باهاش ...

میدونید که بعد از هزار و خورده ای پست مفید بن شدم ... و گناهی مرتکب نشده بودم . بگذریم . گذشت .

فرشاد تو که میدونی من در دانشجو بدجور گیر کردم . سطح فنی اونجا زمین تا اسمون با اینجا فرق داره ... از طرفی یه دوره 6 ماهه در مالزی دارم . که 15 شهریور عازم هستم .

اگر جایی بین علما اینجا اختلاف افتاد و بنده رو لایق دونستید بهم ایمیل کنید ... من اگر بخوام مثل قبل اینجا باشم فقط با نام کاربری خودم هست که میتونم بیام .

از اونجایی که اهل پست فاقد بار علمی نیستم یه ارسال دیگه رو ضمیمه میکنم ....

فیس لیفت چیست ؟

نوشته شده توسط حامد در تالار مکانیک خودروی ساایت علمی دانشجویان

تغييرات يك مدل به سه نوع تقسيم ميشه

1. Redesign (ريديزاين ) يا همون طراحي دوباره يك محصول به طوري كه ما از مدل قبلي چيزي در طراحي مدل جديد نميبينيم و كلا طراحي متفاوت هست مثلا تويوتا كمري 2007 ريديزاين تويوتا كمري 2006 هست چون شما چيزي از طرح كمري 2006 در 2007 نمي بينيد

كه ريديزاين كردن عوامل زيادي داره مثل طول مدت بالاي يك طرح درخط توليد ، ايجاد تحول در طرحها ، ارائه طرحهاي متفاوت در راه رسيدن به طرح خاص ( اين آخري بيشتر شامل كمپاني هاي ژاپني و كره اي ميشود )

2.Face Lift (فيس ليفت ) كه خودش بر دو نوع هست
    2-1.major زياد يا همون ماژور
    2-2. minor كم يا همون مينور

فيس ليفت ميشه تغييراتي در طراحي خودرو و ارائه آپشنهاي جديد اعم از امكانات جديد تغييرات در نوع موتور و ..
    كه بستگي به حجم تغييرات ايجاد شده به دو نوع ماژور و مينور تقسيم ميشه
    كه اين تغييرات بر روي همان پلت فرم است ولي ريديزاين بيشتر مواقع با تغيير پلت فرم هم همراه است

كه مثلا اين بي ام و دچار فيس ليفت از نوع مينور شده اما سي كلاس جديد فيس ليفت ماژور از سي كلاس قبليه چون رگه هايي از طرح قبل توش ميشه پيدا كرد

redesign

major face lift

minor face lift

9. 2 کاربر از 405BAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه jamshidjap's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

11 برنامه TachoSoft 10.5 جهت کاهش کیلومتر شمار

جدیدترین نسخه برنامه معروف و کمیاب TachoSoft نسخه 10.5 که امکان کاهش و تنظیم کیلومترهای دیجیتالی را براحتی فراهم می نماید. نسخه اخیر این برنامه کلیه اتومبیلهای دارای کیلومتر دیجیتالی و حتی ماشینهای سنگین و موتور سیکلت های دیجیتالی را پشتیبانی میکند.
    نسخه مذکور علیرغم نسخه های موجود مشابه ، نگارش 10.5 واقعی میباشد که حدودا متشکل از 35 فایل مجزا و با حجمی معادل 250 مگابایت میباشد.
    البته اين برنامه پوليه و نتونستم مجانيشو پيدا کنم .

در آغاز فعالیت jalize's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض خودرو های اسپرت ایرانی

ساعت ٥:٢٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ شهریور ،۱۳۸٧

اگه نباشه جاش خالی می مونه soheilsos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Home

13

اولین سوالم اینه که از کجا میشه یه کاربراتور وبر3236 پیدا کرد
    میشه درمورد 2002 کمی به من اطلاعات بدید من یه 2002 مدل 1972 دارم که تونستم بعضی از قسمتاش رو تغییر بدم میخواستم ببینم دیگه چی کار میشه کرد
    تعویض کاربراتور که البته این خیلی ایراد داره و خراب شده (3236)
    تعویض جعبه دنده با جعبه دنده ی 6 دنده البته یه جعبه 5 دنده دنه پایین هم دارم
    تعویض دیفراسیل با دیفراسیل اشپیل مدل 10-40
    می خوام از پیستون های ti 5mm کله قندی هم استفاده کنم البته سر سیلند ام هم مدل e12 هست

آخر فروم باز R.P.G's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Filternet

پيش فرض

شما دوست عزیز مثل اینکه خیلی به این دوتا عکس علاقه داری و فک میکنی خیلی جدیده؟

عکسا مال 2-3 سال پیشه حالا شما زدی 1387

پروفشنال kiwi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    نارمك CITY

پيش فرض

اينا واسه اون نمايشگاه اوليه.............

دوستان من چند تا سوال دارم سوال.

فكر كنيد من 1 ماشين دارم (GLX-PARS-MAZDA323 ) .

1-كدوم برا تقويت از نظر فني بهتره؟؟؟؟؟
    2-من با 2تا3 مليون ميتونم چه تقييري تو موتور بدم(منظورم كلا سيستم فني ماشينه-گيربوكس-دف-ترمز-فرمون-.....) ؟؟؟؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •