تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 13 از 337 اولاول ... 3910111213141516172363113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

پروفشنال mkoleiny's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

ایرج جان خواهش میکنم بازم اگر کاری بود در خدمتیم.
    yousofnejad جان فارسی تایپ کنید لطفا. ping دستوریست که از پروتکل icmp استفاده میکنه و یک پکت به مقصد ip پینگ شده میفرسته و مقصد هم با echo جواب میده و شما متوجه میشد که به مقصد مورد نظر ارتباط دارید. در مورد شبکه کتاب زیاد هست چه جور شبکه ای میخوای؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

mKoliny
    ببخشید مجددا" تماس گرفتم ساعت 14.00 نبودید

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

شرمنده شدم ببخشید. مشکلتون حل شد؟

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

در مورد nlb سوال داشتم کسی هست کمکم کنه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

mkoleiny عزیز از راهنمائیهایتان متشکرم
    اما هنوز نتوانستم massenger yahoo را ببندم چرا؟
    اگر میشود تماس بگیرید.

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

مشکل ftp حل شد؟
    شما فقط یه access rule بساز که فقط پورت 80 رو باز کنه.

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

آشنايي با
    ساختار آدرسهاي اينترنتي

تقريباً براي انجام هر كاري در اينترنت نياز به يك نوع از انواع آدرس هاي اينترنتي است. براي email فرستادن لازم است آدرس الكترونيكي طرف مقابل را بدانيم، براي مشاهده وب سايت يك شركت نيز بايد آدرس و بي آن را بدانيم و...

به اين ترتيب نياز به آشنايي يا ساختار آدرسهاي اينترنتي مشخص مي شود چرا كه با دانستن منطقي كه در پشت اين آدرسهاي اينترنتي وجود دارد احتمال اشتباه كمتر پيش خواهد آمد حتي اگر طرف مقابل اشتباه كرده باشد؛ مثلاً در آدرسهاي اينترنتي هيچگاه بين قسمتهاي مختلف فاصله وجود ندارد. پس از اين پس حتي اگر در جايي آدرسي ديديد كه در بين قسمتهاي مختلف آن فاصله وجود دارد، متوجه باشيد اشتباه در كجاست و آدرس را تصحيح كنيد.

در قرارداد ارتباطي اينترنت (Protocol- IP Internet) از اطلاعات مربوط به آدرس هاي اينترنتي، براي ارسال داده ها از يك كامپيوتر ديگر استفاده مي شود. هر آدرس IP بر روي اينترنت شامل چهار سري عدد است كه با نقطه از يكديگر جدا مي شوند- مثل44/53/187/64 هر كدام از اين اعداد مي توانند بين 0 255 متغير باشند.

براي كامپيوتر فرقي نمي كند با عدد كار كند و يا با حروف، ولي براي ما كار با حروف راحت است چرا كه به خاطر سپردن آن ساده تر است. مشكل ديگري كه ممكن است پيش بيايد آن است كه ممكن است آدرس هاي IP ي يك سرور به دلايل فني تغيير كند. مطلع شدن از اين تغيير هميشه امكان پذير نيست.

شركت SUN Microsystems سيستم نامگذاري (System Domain Name DNS) را اوايل دهه هشتاد ميلادي به عنوان روش ساده تري براي ارتباط با آدرس ها گسترش داد كه ساختار فعلي آدرس دهي در اينترنت نيز به همين شكل است. در اين ساختار هر سايت با يك آدرس حرفي مشخص مي شود كه در اين سيستم به IP ها تبديل مي شوند.DNS سلسله مراتبي از domain ها را كه در واقع گروهي از كامپيوترهاي بر روي اينترنت هستند پايه ريزي مي كند.

DNS به هر كامپيوتر روي شبكه يك آدرس اينترنت با نام domain مي دهد كه به جاي اعداد از حروف، كلمات و علامات قابل تشخيص استفاده مي كند.Domain هايي كه در سطح بالاي هر سلسله قرار دارند، فقط ليست ها و آدرس هاي domain هاي يك مرحله پايين تر از خود را دارند. به اين ترتيب هر كامپيوتر بر روي شبكه يك آدرس اينترنتي مي گيرد.DNS همچنين به كامپيوترهاي متصل به اينترنت كمك مي كند email خود را با تبديل آدرس اينترنتي متني به معادل عددي اش، به مقصد مورد نظر برساند.

يك آدرس اينترنتي از دو قسمت مهم كه به وسيله علامت@(at sign) از هم جدا شده اند تشكيل شده است.

مثال زير نمونه اي از يك آدرس اينترنتي است:

Iranistitute.org @internet

قسمت اول آدرس ( سمت چپ علامت@ نام كار براست كه معمولاً اشاره به شخص يا بخشي دارد كه صاحب آن account است. قسمت دوم آدرس ( سمت راست علامت@ نام ميزبان يا نام domain ي است كه نشان دهنده كامپيوتر بخصوصي است كه شخص از آنجا اشتراك اينترنت و يا host را گرفته است.

منتهي اليه سمت راست بخش domain در آدرس، نشان دهنده بزرگترين domain ي است كه شخص از آن جا آدرس دارد. رايج ترين domain كنوني در سطح دنياcom. است كه مخففcommercial و به معني سايت هاي تجاري است. البته com ديگر اين معني را از دست داده است و ممكن است هر كسي و به هر نحوي از آن استفاده كنند (مثل Iavasani.com) در رده هاي بعدي org. وnet قرار دارند كه به ترتيب مخفف organization (به معني موسسه" وnetwork (به معني شبكه) هستند در كنار اين domain ها كه بدون محدوديت جغرافيايي عرضه مي شوند و گرفتن آنها بسيار راحت استdomain هاي ديگري وجود دارند كه در اختيار گرفتن آنها تابع مقررات خاصي است. از جمله مقررات اين domain ها آن است كه آن شخصيت حقيقي يا حقوقي در چارچوب جغرافيايي آن كشوري كه domain مربوط به آن است، فعاليت كند. اين domain ها كه معمولاً دو حرفي هستند مخفف كشوري اند كه نماينده آن هستند. مثلاً ir مربوط به ايران،jp مربوط به ژاپن، uk مربوط به انگليس،Cn مربوط به چين و ...

همانطور كه در ابتدا اشاره شد در مورد آدرس هاي اينترنتي نكاتي وجود دارد كه دانستن آنها به بهتر استفاده كردن آن منجر مي شود، كه برخي از آنها در زير آورده مي شود:

- استفاده از حروف كوچك و بزرگ، تاثيري در كاربرد مورد نظر شما در اينترنت نخواهد داشت. ولي آن چه در اينترنت رايج است استفاده از كاراكترهاي كوچك است.

- در آدرس هاي اينترنتي تنها اجازه استفاده از علامت خط تيره وجود دارد و مشخصاً حق استفاده از ويرگول و فاصله (space) وجود ندارد.

- در انتخاب اسم كاربري(username) و اسم domain به كوتاه و معنا داشتن عبارت انتخابي دقت كنيد. اين كار به حافظه سپردن آدرسemail وsite web شما را براي ديگران راحت ترمي كند.

استفاده از irdomain توصيه مي شود، مشروط برآنكه از بوروكراسي اداري كه بر مرجع صادر كننده آن ( مركز تحقيقات فيزيك نظري به آدرسipm.act.ir) كم شود و مدت زمان كمتري صرف صدور آن شود. ( در حال حاضرصدورir.domain حدوداً يك ماه به طول مي انجامد.)
    اینم منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. این کاربر از mkoleiny بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

the end : سلام دوست عزیز من تاپیک شبکه ی شما رو همشو خوندم اما من یه تازه کارم و اون به دردم نمیخوره چون فقط یه کار کوچیک دارم و اون اینه که من اینترنت adsl دارم و میخوام اون رو با یه کامپیوتر دیگه به اشتراک بزارم اگه میشه بهم بگید چیکار کنم ممنون.
    در باره این شوال چشم . به زودی تایپ میکنم میزارم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

mkoliny عزیز
    سلام
    میدونم از مزاحمتهای من خسته شده اید
    اما من هنوز در بحث ISA مشکل دارم فقط یک Rul درست کردم و همه پورتها باز هستند
    چگونه میتونم پورتها را ببندم .

تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

ايرج جان شرمندم . اختيار دارين مراحميد. من يه چند روزي شديدا سرم شلوغه. قول ميدم هر چه شريعتر دقيقا بگم كه بايد چه كار كني.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •