تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 25 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 247

نام تاپيک: ا AMD Radeon HD 7000 Series ا

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

پس دلیل پست دادن های این مدلی شما چی هست واقعا... این که فن های انویدیا خوشحالن و ...!

موقع عرضه 7970 که اون همه Hype عظیم و سر و صدا مگه کم بود؟

ولی خوب به هر حال، برای کسایی که مقداری از ساختار GPU ها و رده بندی اون ها اطلاع داشته باشن، شکست خوردن یک High-End همه جانبه از یک Mid-Range خیلی هیجان انگیز هست...

و البته همین الآن شما اگه یه سر به فروم Techpowerup بزنید شاهد بحث های خنده داری هستید که تا قبل از کاهش قیمت 7970 هم اکثر کاربران اون جا، اون رو از 680 برتر میدونستند
    nVidia هم واسه خراب کردن AMD کارت 680 رو در رده Mid-Range گذاشته ... شما چرا بچه بازی در میارین ؟! واقعا حرف خنده داری بود ...!
    مگه کارت 580 که در سری قبل به عنوان اولین کارت عرضه شد Mid-Range بود ؟!
    بعد ! کارت mid-Range به چی میگین شما ؟! از نظر Performance ؟ قیمت ؟!! از همه این نظر ها 680 کارت High end محسوب میشه اگه بحث قیمت هم باشه الان با این کاهش ها 7970 هم جز mid-range اومده !
    اینم شده جریان پردازنده ها ؟! چون مثلا Phenom II X6 ها 6 هسته دارن و 2600K که 4 هسته داره و بهتر از اونا هست دیگه AMD به درد نمیخوره ! یکی نمیاد این وسط به Price Group نگاه کنه ...
    حالا کارت 7970 هم قبل از 680 عرضه شده ! پس کاملا مشخصه کارتی که قراره چند ماه بعد از اون بیاد باید بهتر باشه و با تکنولوژی جدید تر ... من فقط برای قیمت 680 تعجب کردم چون معمولا انویدیا پول خون باباشو میگیره ولی الان واقعا در Price/Performance عالی عمل کرده و کارت جدا از بهترین تک GPU دنیا ... از نظر P/P هم فوق الاده هست و فعلا ارزش بیشتری از 7970 داره ...
    من طرفدار هر برندی هم که باشم بازم سعی میکنم منطقی حرف بزنم ! ( AMD به من حقوق نمیده من فقط از این برند خوشم میاد ! همین و همین !!! )

جریان Techpowerup به هم ربطی به این بحث نداره چون من از AMD پول نمیگیرم که ازش دفاع کنم ! فقط وقتی میبینم یه پیشرفتی کردن خوشحال میشم ... وقتی دارم میبینم 680 از همه نظر بهتره ( حالا غیر از Multi GPU Scaling ) دلیلی نداره از 7970 الکی طرفداری کنم !

بعد ... یه چیز دیگه . در مورد سر و صدای زمان عرضه کارت ها ... این تاپیک 130 تا پست داره در حالی که تاپیک 600 Series با اینکه خیلی ازش نگذشته 133 تا پست داره !
    و رامین جان هم یه تاپیک جدا واسه تعریف و تمجید از این سری ساخته ! خب الان من بی طرف ... این یعنی چی ؟! به این معنی نیست که ماشالله هم Nvidia Fan هستین ؟!! ( عرفان جان شما هم از اون حرفت که گفتی یه High end از یه Mid range شکست خورده معلوم بود !! این یعنی تحقیر لفظی نه مقایسه !! )
    Last edited by BZ7; 22-04-2012 at 12:04.

2. این کاربر از BZ7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

nVidia
    و رامین جان هم یه تاپیک جدا واسه تعریف و تمجید از این سری ساخته ! خب الان من بی طرف ... این یعنی چی ؟! به این معنی نیست که ماشالله هم Nvidia Fan هستین ؟!! ( عرفان جان شما هم از اون حرفت که گفتی یه High end از یه Mid range شکست خورده معلوم بود !! این یعنی تحقیر لفظی نه مقایسه !! )
    درود

والا BZ7 عزیز اشتباه میکنی دوست من.من همونطور که واسه GK104 و معماری کپلر Midrange تاپیک زدم خیلی پیش از اون با تمام وجود برای GCN و معماری اون تاپیک زدم و در اون فقط درمورد معماری GCN و ویزگی های برترش گفتم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تاپیک خیلی خیلی پیش از کپلر زدم و اگر مطالعه هم بفرمایید میبینید اگر بیشتر از KEPLER در اون تعریف و تمجید نباشه - کمتر نیست.

مشکل اینجا اینه که فقط باید از AMD و محصولاتش تعریف شه اگرنه با برخورد تند مواجه هستیم.شما همین الان خودتون دارید گلایه از تعریف های ما از NVIDIA میکنید.

دقت کنید - گلایه میکنید از تعریف ویژگی های انودیا و اینکه چرا تاپیک انودیا 130 صفحه رفته اون نرفته و .....

این برای AMD صادق نیست - شما تا 100 سال هم فقط به به و چه چه کنید باز هم کم گفتید. انصافا غیر اینه ؟ اینه که میشه Fan boy بازی دوست گلم.

قبول کنید .

بعد ! کارت mid-Range به چی میگین شما ؟! از نظر Performance ؟ قیمت ؟!! از همه این نظر ها 680 کارت High end محسوب میشه اگه بحث قیمت هم باشه الان با این کاهش ها 7970 هم جز mid-range اومده !
    اینم شده جریان پردازنده ها ؟! چون مثلا Phenom II X6 ها 6 هسته دارن و 2600K که 4 هسته داره و بهتر از اونا هست دیگه AMD به درد نمیخوره ! یکی نمیاد این وسط به Price Group نگاه کنه ...
    حالا کارت 7970 هم قبل از 680 عرضه شده ! پس کاملا مشخصه کارتی که قراره چند ماه بعد از اون بیاد باید بهتر باشه و با تکنولوژی جدید تر ... من فقط برای قیمت 680 تعجب کردم چون معمولا انویدیا پول خون باباشو میگیره ولی الان واقعا در Price/Performance عالی عمل کرده و کارت جدا از بهترین تک GPU دنیا ... از نظر P/P هم فوق الاده هست و فعلا ارزش بیشتری از 7970 داره ...
    bz7 عزیز

درمورد GK104 و یا حالا GK110 و Midrange بودن GK104 و غیرو حالا فقط به خاطر اینکه بخواید لا پوشانی ضعف رده بالای AMD در برابر سری متوسط انودیا بکنید به من مربوط نیست اما خود گول زنی هم به نظر من کار دستی نیست

خودتون هم خوب میدونید اگر HD7970 کارایی بسیار بالاتر از این چیزی که الان بود داشت انودیا مجبور بود تراشه ای عظیم الجثه و داغ و پر مصرف چون GK100 رو برای رقابت با اون بفرسته (اتفاقی که در زمان فرمی GF100 افتاد و خودتون میتونید قیاس 5870 و 480 داشته باشید.

بگذریم

اینکه اگه یادتون باشه زمانی که این چارت رو نشون دادیم

همه خندیدن و گفتن اینم مثل بولدوزره - نه اینجا تنها - خصوصا فروم های خارجی.

ببنید اینکه GK100/110 و GK104/114 جایگزین های GF100/110 و GF104/114 هستن یعنی هر رده انودیا جایگزین سری قبلش میشه یک چیز کاملا مشخصه دوست من.شما نخوای قبول کنی صرف اینکه بگی نه نه GK104 کاملا High End انودیا هست بحث دیگه ای هست.(تراشه ای 22% کوچک تر و 256bit ای انودیا که نسبت به ویژگی های 520mm2 و 384bit بودن نسل پیشش یک جور شوخیه تونسته تراشه سطح بالای amd با 3gb ram و رابط 384Bit از پیش رو برداره - این غیر از حقیقته ؟؟ چجوری میخوایم برای خودمون توجیح کنیم و سرمون رو عین کبک زیر برف کنیم؟؟ )

همونطور که ادیتور ها هم گفتن:

GeForce GTX 680's GPU core code is GK104. The numerals normally indicate that the GPU is just a 'mid-range' contender
    GK110 / GK100 has long been the rumored flagship core code for the Kepler series

یا در ریویو guru 3d که در اخر به این اشاره داشت یا خیلی از وبسایت های دیگه که دقیق به یاد نمیارم.

GK104 با سطح مقطع 294mm2 حتی از GF104/114 با سطح مقطع 326mm2 هم کوچک تره و رده متوسط انودیا نسبت به نسل قبلی GF104/114 هم حتی کوچکتر شده.

طبق خبر هایی که در سری 700 هم گذاشتم GK110 چیزی در حدود 7 میلیارد ترانزیستوره و غولیه که واقعا high end اصلی سری کپلر لقب میگیره و در زمان عرضه اون باز هم اینجور Hating هارو خواهیم دید.

من که شخصا امیدوارم اینجوری نباشه.
    Last edited by ramincybran; 22-04-2012 at 12:45.

4. 3 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

nVidia هم واسه خراب کردن AMD کارت 680 رو در رده Mid-Range گذاشته ... شما چرا بچه بازی در میارین ؟! واقعا حرف خنده داری بود ...!
    مگه کارت 580 که در سری قبل به عنوان اولین کارت عرضه شد Mid-Range بود ؟!
    ( عرفان جان شما هم از اون حرفت که گفتی یه High end از یه Mid range شکست خورده معلوم بود !! این یعنی تحقیر لفظی نه مقایسه !! )
    دوست عزیز لطفا ادب رو رعایت کنید، کسی این جا بچه بازی در نیاورده.

Nvidia و AMD دو تا بچه دبستانی نیستن که دلیل این همه رقابتشون، کم کردن روی هم دیگه باشه...

شما به طور منطقی روی این قضیه فکر کن؛ وقتی Nvidia توان شکست دادن Tahiti-XT رو با GK104 داره، میاد GK104 رو با قیمتی خیلی بالاتر از اون چه که باید میبود به رقابت میفرسته و رقیب هم شکست میخوره. این معنیش چی هست؟ همون طور که خودشون هم گفته بودن: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این شرکت ها به شدت به فکر جیب خودشون هستند، مگه عوامل Nvidia عقلشون رو از دست دادن که بیان تراشه بسیار گرون تر و قوی تر رو به رقابت رقیب بفرستن در حالی که با یک Mid-Range قضیه تماما به نفعشون تموم شد؟

680 شاید به نظر شما High-End بیاد و از نظر رده بندی سری 600 و قدرت نسبت به رقیب نیز High-End محسوب بشه، ولی از نظر ساختار تراشه، یه GPU کاملا رده متوسط هست نسبت به GK110 که عرضه خواهد شد.

یادآوری میکنم ماجرای رقابت AMD و Nvidia در سری Evergreen و نسل اول Fermi رو، اون موقع چرا انویدیا GF104 رو GTX 480 نام گذاری نکرد؟ چرا فقط به Disable کردن یک SM بسنده کرد؟

GF110 هم که نام بردید، تراشه Fully Unlocked معماری Fermi بود و نهایت قدرت Fermi رو در اون دیدیم. اما نهایت قدرت Kepler تراشه GK104 نیست بلکه GK110 هست که انویدیا برای سری 700 نگهش داشته.

همیشه یادتون باشه، در رقابت بین این شرکت ها همــــیشه، ضعف یک شرکت، به کند شدن رقابت از نظر تکنولوژی می‌انجامه و در ضمن، محصولات شرکت برتر، با قیمت خیلی بالاتر از حد نورمال فروخته میشن، مثل همین GTX 680 که اگه AMD میتونست سری 7000 رو خیلی قوی تر عرضه کنه، الآن مجبور نبودیم 499$ ناقابل پول 680 رو بدیم.

حالا کارت 7970 هم قبل از 680 عرضه شده ! پس کاملا مشخصه کارتی که قراره چند ماه بعد از اون بیاد باید بهتر باشه و با تکنولوژی جدید تر ...
    دیگه این مورد به هر حال وجود داره... فاصله زمانی بین عرضه این 2 کارت خیلی کم بوده و از نظر رقابتی کاملا رو به روی هم قرار میگیرن.
    شکست دادن GTX 580 با HD7970 که خیلی کار مهمی نبوده، مهم اینه که توی این نسل بتونن با رقیب رقابت داشته باشن.

من فقط برای قیمت 680 تعجب کردم چون معمولا انویدیا پول خون باباشو میگیره ولی الان واقعا در Price/Performance عالی عمل کرده و کارت جدا از بهترین تک GPU دنیا ... از نظر P/P هم فوق الاده هست و فعلا ارزش بیشتری از 7970 داره ...
    بالا کامل توضیح دادم...

بعد ... یه چیز دیگه . در مورد سر و صدای زمان عرضه کارت ها ... این تاپیک 130 تا پست داره در حالی که تاپیک 600 Series با اینکه خیلی ازش نگذشته 133 تا پست داره !
    متاسفانه پست دادن کاربر ها در اختیار من نیست...

و رامین جان هم یه تاپیک جدا واسه تعریف و تمجید از این سری ساخته ! خب الان من بی طرف ... این یعنی چی ؟!
    ایشون برای GCN هم چنین تاپیکی ایجاد کرده بودن:

6. 3 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

عرفان و رامین جان ! من هرچی بگم شما باز منو به طرفداری بی معنی از AMD متهم میکنین در حالی که با تمام حرفای شما من کاملا قبول دارم ارزش 680 از 7970 بیشتره ! اونم با اختلاف قابل توجه !
    ولی به نظر من گذاشتن 680 در رده Mid-Range کار خنده دار و فقط برای خراب کردن و ضایع کردن AMD هست .
    اگه Nvidia نگه انتظار بیشتری از AMD داشت میخواد چی بگه ؟! بگه دمتون گرم GCN خیلی باحال بود ؟!!!
    این از اون بحث هاس که شما هیچوقت تمومش نمیکنین و میخواین چیزی رو که دوست دارین باور کنین ...
    در بهتر بودن 680 که شکی نیست ! اما در Mid-Range بودنش نسبت به قیمت و Performance و حتی طراحی کارت شک دارم !!
    بازم میگم 580 که عرضه شد کسی بهش Mid-Range نگفت ! اینکه GK110 قراره واسه سری 7xx استفاده بشه ربطی به سری 6xx نداره ! پس اگه GK104 قراره Mid-Range باشه واسه کل سری Kepler هست نه صرفا سری 6xx !
    Nvidia عزیز چند تا کارت دیگه بعد از 680 میخواد در سری 6xx عرضه کنه ؟! فوقش 2 تا دیگه !
    در ضمن ... یه منبع پیدا کردم که خنده دار بودن حرف شما رو ثابت میکنه ...

کجا گفته 680 کارت Mid-Range هست !؟ سایت های طرفدار خود انویدیا دیگه ...
    یه نگاهی به اینجا بندازین ... حتی 670 هم در رده High End قرار گرفته

یا حرف خود Geforce در مورد این کارت:
    Not only is the Nvidia GeForce GTX 680 the fastest single GPU card, but it is also the most power efficient and quietest high-end flagship card we have ever seen

حالا حتما میخواین بگین نه ویکی منبع درستی نیست ! پس Toms Hardware و Techpowerup منبع های درستی هستن ؟!!
    واقعا خیلی بحث های بچه گانه ای میکنین . عرفان جان ناراحت نشو ولی واقعا اینطوره

از Thank نخوردن پست های من ! تا Thank خوردن میلیاردی پست های شما ... خیلی چیزا گویا این مسئله هستن که فن های Nvidia فوق الاده زیاد هستن ...
    و فقط با یه سری بحث های بی معنی میخواین بگین آره دیگه Nvidia کلا بهتره !! اصلا AMD به درد نمیخوره ... ( نه فقط اینجا بلکه اینو از همه بچه های فروم در تاپیک های مختلف دیدم ... و لطفا بحث اینو وسط نیارین که خودتون خیلی AMD پیشنهاد کردین ! )

شما هم که ماشالله ناظر هستین و حتی حرف اشتباهی هم بزنین کسی روی حرفتون حرف نمیزنه که الان فقط جریان پاور رو به خاطر دارم که تا چند وقت پیش همه فکر میکردین بازدهی پاور روی توان خروجیش تاثیر میذاره و پاور های نجومی معرفی میکردین ! ( ربطی به این بحث نداره ) ...

بنده از این ناراحتم که این فروم جوری شده که سر یه مسئله ، همه فن های Intel و Nvidia حسابی با هم دست به یکی میکنین و میخواین همیشه حرف خودتون رو به کرسی بنشونین حتی اگه اشتباه هم باشه یا دلیل خیلی قاتع کننده ای نداشته باشه
    شما اگه حق دارین AMD رو با این کنایه هاتون مسخره کنین فکر کنم بنده هم حق دارم حداقل از AMD تعریف کنم ... ظاهرا اینقدر هم سرگرم Kepler بودین که کاهش قیمت 7970 اصلا به چشمتون نیومده و همش گفتین 680 هم قوی تره هم ارزون تر ... و کارت Mid-range هست که high end رقیب رو شکست داده ! ( یکی نیست بگه آخه کی این کارت رو در رده Mid-Range قرار داده اصلا ؟!)
    لطفا این باند بازی هارو تمومش کنین . این بحث بی مورد فقط با یه حرف من شروع شد ! :
    بچه های مشغول خوشحالی با کارت جدیدشون هستن و قیمت 7970 کاهش پیدا کرده ...
    یه نگاه به پست هاتون بکنین بعد از من ... بیبینین چقدر با این حرف بهتون برخورده و فقط سعی کردین خلاف حرف منو با بحث های قدیمی که دیگه هر کسی در مورد Kepler و GCN میدونه رد کنین ! اونم چه حرفی !!! فقط گفتم فن ها مشغول خوشحالی هستن ! ( که باید هم باشن ) ...
    Last edited by BZ7; 22-04-2012 at 19:06.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

دوست عزیز.

بحث که داره پاراگراف به پاراگراف پیش میره رو با کلی گویی نباید خراب کرد... ما جواب شما رو جز به جز ارائه کردیم تا ببینیم حرف حسابتون چی هست، ولی تنها کاری که شما کردی، سفسطه و به هم ریختن بحث بود.

بازم میگم 580 که عرضه شد کسی بهش Mid-Range نگفت ! اینکه GK110 قراره واسه سری 7xx استفاده بشه ربطی به سری 6xx نداره ! پس اگه GK104 قراره Mid-Range باشه واسه کل سری Kepler هست نه صرفا سری 6xx !
    Nvidia عزیز چند تا کارت دیگه بعد از 680 میخواد در سری 6xx عرضه کنه ؟! فوقش 2 تا دیگه !

Not only is the Nvidia GeForce GTX 680 the fastest single GPU card, but it is also the most power efficient and quietest high-end flagship card we have ever seen

حالا حتما میخواین بگین نه ویکی منبع درستی نیست ! پس Toms Hardware و Techpowerup منبع های درستی هستن ؟!!
    شما میدونی اصلا Wikipedia چه جوری توش مطلب مینویسن؟ اصلا اساس کار Wikipedia چی هست؟ در Wikipedia هر کسی که عضو باشه میتونه مطالب رو ادیت کنه و به هیچ عنوان نمیتونه معتبر ترین منبع باشه.

این بحث High-End و Mid-Range بودن 680 که قرار نیست خود Nvidia بگه بله داریم Mid-Range میدیم دست مردم با قیمت High-End (که البته گفته، اسم GPU گویای قضیه هست حتی اگر کوچیک ترین اطلاعاتی در مورد ساختار GPU های Nvidia نداشته باشیم) بلکه با مقداری تفکر و دقت کاملا میشه بهش دست پیدا کرد.

تعداد SM ها و متد Scheduling، پرفرمنس نه چندان مناسب در Double Precission، مموری و پهنای باند مموری کم، و خیلی عوامل دیگه هستند که باعث میشن GK104 که به اسم GTX 680 به مردم داده میشه، یه تراشه رده متوسط هست.

از Thank نخوردن پست های من ! تا Thank خوردن میلیاردی پست های شما ... خیلی چیزا گویا این مسئله هستن که فن های Nvidia فوق الاده زیاد هستن ...
    و فقط با یه سری بحث های بی معنی میخواین بگین آره دیگه Nvidia کلا بهتره !! اصلا AMD به درد نمیخوره ... ( نه فقط اینجا بلکه اینو از همه بچه های فروم در تاپیک های مختلف دیدم ... و لطفا بحث اینو وسط نیارین که خودتون خیلی AMD پیشنهاد کردین ! )

شما هم که ماشالله ناظر هستین و حتی حرف اشتباهی هم بزنین کسی روی حرفتون حرف نمیزنه که الان فقط جریان پاور رو به خاطر دارم که تا چند وقت پیش همه فکر میکردین بازدهی پاور روی توان خروجیش تاثیر میذاره و پاور های نجومی معرفی میکردین ! ( ربطی به این بحث نداره ) ...
    باز هم خارج کردن بحث از مسیر و حرف های کاملا بی مورد.

ناظر بودن من و تشکر های فراوان(که نمیدونم چرا من نمیبینم) چه ربطی به بحث ما داره؟

بحث ما کاملا آروم و منطقی داشت پیش میرفت که متاسفانه شما ساده ترین موارد رو هم قبول نمیکنید که دیگه کاری از دست من بر نمیاد.

9. 2 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

عرفان و رامین جان ! من هرچی بگم شما باز منو به طرفداری بی معنی از AMD متهم میکنین در حالی که با تمام حرفای شما من کاملا قبول دارم ارزش 680 از 7970 بیشتره ! اونم با اختلاف قابل توجه !
    ولی به نظر من گذاشتن 680 در رده Mid-Range کار خنده دار و فقط برای خراب کردن و ضایع کردن AMD هست .
    اگه Nvidia نگه انتظار بیشتری از AMD داشت میخواد چی بگه ؟! بگه دمتون گرم GCN خیلی باحال بود ؟!!!
    این از اون بحث هاس که شما هیچوقت تمومش نمیکنین و میخواین چیزی رو که دوست دارین باور کنین ...
    در بهتر بودن 680 که شکی نیست ! اما در Mid-Range بودنش نسبت به قیمت و Performance و حتی طراحی کارت شک دارم !!

بنده از این ناراحتم که این فروم جوری شده که سر یه مسئله ، همه فن های Intel و Nvidia حسابی با هم دست به یکی میکنین و میخواین همیشه حرف خودتون رو به کرسی بنشونین حتی اگه اشتباه هم باشه یا دلیل خیلی قاتع کننده ای نداشته باشه
    شما اگه حق دارین AMD رو با این کنایه هاتون مسخره کنین فکر کنم بنده هم حق دارم حداقل از AMD تعریف کنم ... ظاهرا اینقدر هم سرگرم Kepler بودین که کاهش قیمت 7970 اصلا به چشمتون نیومده و همش گفتین 680 هم قوی تره هم ارزون تر ... و کارت Mid-range هست که high end رقیب رو شکست داده ! ( یکی نیست بگه آخه کی این کارت رو در رده Mid-Range قرار داده اصلا ؟!)
    لطفا این باند بازی هارو تمومش کنین . این بحث بی مورد فقط با یه حرف من شروع شد ! :
    بچه های مشغول خوشحالی با کارت جدیدشون هستن و قیمت 7970 کاهش پیدا کرده ...
    یه نگاه به پست هاتون بکنین بعد از من ... بیبینین چقدر با این حرف بهتون برخورده و فقط سعی کردین خلاف حرف منو با بحث های قدیمی که دیگه هر کسی در مورد Kepler و GCN میدونه رد کنین ! اونم چه حرفی !!! فقط گفتم فن ها مشغول خوشحالی هستن ! ( که باید هم باشن ) ...
    bz7 عزیز هنوز هم درگیر اینکه GK104 حالا High end هست یا Midrange اه هستین؟؟

باور کن اینکه GK104 در رده میانی سری کپلر قرار میگریه اصلا نیاز به اثبات نداره ببین عزیز ما که نمیخوایم حرف زور بزنیم یا چیزیو اثبات کنیم.

اینکه در اونجا گفته GTX 680 العان High end هست و Flag ship کاملا مشخصه و خوب الان 680 با GK104 در بالاترین رده این سری قرار گرفته. اما اینکه GK104 حالا High End کپلر باشه از روز هم واضح تره که اشتباهه .

درمورد این قسمت حرفتون:

بازم میگم 580 که عرضه شد کسی بهش Mid-Range نگفت ! اینکه GK110 قراره واسه سری 7xx استفاده بشه ربطی به سری 6xx نداره ! پس اگه GK104 قراره Mid-Range باشه واسه کل سری Kepler هست نه صرفا سری 6xx
    !

کجا چنین چیزی ممکنه - اصلا تراشه ای بزرگتر از GF100/110 در نسل 40nm ها ممکن بود؟؟ 100% نه در واقع gf100/110 همون اوج TDP limited نسل فرمی بود.

این دقیقا برای GK110 هم صادقه یا حالا GK100 که عرضه نشد و اصلاح شدش برای سری 700 احتمالا میخواد به کار بره دوست من.gk100/110 اوج طراحی و بزرگی یک تراشه در سری کپلر هست و بزرگتر از اون اصلا امکان نداره چون خیلی فراتر از TDP limited برای تراشه ها میره.

منظور ما از High end نبودن GK104 به خاطر ویژگی های این تراشه هست دوست گلم -شما دقت کن همین تراشه در سری 700 قطع به یقین با نام gk114 در رده gtx760 قرار میگیره که:

باز هم این چارت رو خدمتتون نشون میدم:

بعد از عرایض من در اون تاپیک این دقیقا حرف های خودتون هست - دقت کنید: (این نوشته خودتون هست که در حافظه سایت حتی اگر تغییر هم بدین تا 100 سال موجوده )

زیادی قدرتمنده ! مثل بلدوزر که هنوز نیومده بود واسش چقدر تبلیغ شد و شایعه صورت گرفت اما بعد از عرضه در بنچ مارک ها Performance مورد نظر رو نداشت ! ( به دلیل داشتن FPU های کمتر و معماری خاص )
    ما که بخیل نیستیم ! کاش Nvidia با همچین قدرتی و قیمت های مناسب کارت هاش رو عرضه کنه .
    یعنی مثلا کارت 660ti ( اگه باشه ) یا 670 حدودا در حد 7970 قدرت داره ؟!

اگه شانس بیاریم و GTX690 فقط یکی GK100 استفاده کنه ! 7990 قوی تر خواهد بود
    اما قیمت هم مطرح هست !!
    فقط یه چیزی
    در پست اول نوشتین GK100 هم برای 680 استفاده شده هم واسه 690 . اگه مطمئن هستین ( که ظاهرا هستین ) GK104 در 680 مورد استفاده قرار میگیره بد نیست اون قسمت رو اصلاح کنین .
    با تشکر
    ببنید اون زمان شما به وضوح اینکه GK104 حالا حتی درصدی بتونه برابر 7970 رو بعید میدونستید و حالا که gk104 اومده و اتفاقا باربر 7970 و بازهم اتفاقا GTX680 شده شما الان مباحث اینکه GK104 در اصل اوج کپلر و ... رو مطرح کردید.

دیگه هرکس میدونه که GK104 دقیقا جاگزین GF104/114 هست . اینکه شما میاید اصلا GTX580 رو وسط میکشید و اینکه نمیدونید GTX580 از تراشه High END فرمی GF110 استفاده کرده و اقعا عجیبه.

خیلی واضح :

GTX560 و GTX 460 از تراشه های میان رده GF104/114 استفاده کردن.

GTX580 و GTX480 از تراشه های سطح بالای GF100/110 استفاده کردن.

اما در نسل کپلر رده میانی انودیا به راحتی از پس High END سری 7000 بر اومد پس :

GTX680 از تراشه رده میانی کپلر GK104 استفاده کرد.

GTX760 احتمالی هم از رده میانی GK114 استفاده خواهد کرد.

GTX780 هم قطع به یقین از GK110 که اصلاح شده تراشه عرضه نشده GK100 هست بهره خواهد برد.

علت اینکه انودیا تراشه پر مصرف GK100 رو رقیب 7990 نکرد هم خودتون نوشتید:

اینجا گفته GK100 در 3D Mark 11 حدود 4500 امتیاز خواهد گرفت
    اگه مثل گذشته ( سری 5 ) بخوایم در نظر بگیریم نسبت ها برای 580 و 590 کم و بیش همینطور بود ( اگه درست یادم باشه ! )
    و اینکه AMD هم واسه کارت 6990 اون موقع 2 تا 6970 رو در یک کارت جا داد .
    حالا ! اگه AMD بخواد مثل سری 6xxx عمل کنه باید واسه 7990 بیاد 2 تا 7970 در نظر بگیره
    اگه بخوایم طبق آمار حساب کنیم در حالت CF کارت های AMD بازدهی خیلی عالی دارن و تقریبا 2 برابر حالت تک کارت بازدهی میدن
    حالا یه کارت 2 GPU کاملا مشخصه بازده کمتری باید نسبت به 2 کارت مجزا داشته باشه ( معمولا ! )
    اگه بخوایم امتیاز های 3d mark برای 7970 رو 2 برابر کنیم ( فرض اینکه با 7990 این امتیاز رو گرفته باشیم ) و کمی ازش به عنوان کاهش بازده 2 پردازنده در یک کارت کم کنیم امتیازش بالای 5000 میشه ( کار مسخره ای هست اما راه دیگه ای واسه پیش بینی ندارم )
    اگه شانس بیاریم و GTX690 فقط یکی GK100 استفاده کنه ! 7990 قوی تر خواهد بود
    اما قیمت هم مطرح هست !!
    مشخصا انودیا ریسک نمیکنه و به وضوح میاد برای GTX690 از دو تراشه GK104 برای رقابت با 7990 اصتفاده میکنه چون قطعا GK100 توان مقابله با 7990 رو نداشته.

خلاصه - این بحث ها واظح هست. BZ7 عزیز اینکه شما مسئلرو پیچش میدید و چیزی که خودتون هم از اون در گذشته اطلاع داشتید الان کتمان نفی میکنید بحث دیگه ای هست.

خلاصه زیاد به این موارد حساس نشید . هرکس هر جور دوست داره میتونه فکر کنه - ما چیزیو به زور نمیخوایم به کسی بقبولونیم

اینم CONCLUSION پایانی Guru 3D دوست عزیز: (اینم اضافه کنید به ادیتور قبلی)

Final words and conclusion

And here we are, you have arrived at the end of this rather long review. I do hope you found this read to be interesting -- that is also the word I'd like to describe the GeForce GTX 680 -- Interesting.

The card is a strong performer with some really good new features. Performance wise it will beat the competitions Radeon HD 7970 in most cases with an exception here and there. Sometimes a huge win, in other tests the performance remains close to a notch better. But that makes the GTX 680 a difficult card to position at its current price level of 500 USD.

GK104 is the name of the 28 nm build chip that is based on Kepler, and dare I say it? It was never intended to be the high-end product. For that NVIDIA would have named it GK110, personally I still think the GK110 will see the light at a later stage in time, likely end of the year.

That said it's very impressive to see the GK104 perform as it does, it really is in the most upper range of current high-end performance.

خلاصه دوست من چیز به این واظحی نیازی به سفسطه نداره - هرکس اندک دانشی از معماری تراشه ها داشته باشه این موضوع براش از روز هم روشن تره که سری های mID RANGE < HIGH END انودیا چی هستن .

اصلا نیازی به صغری کبری چیندن و بحث رو عروض کردن نیست دوست من

Last edited by ramincybran; 22-04-2012 at 20:14.

11. 3 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

دوست عزیز.

بحث که داره پاراگراف به پاراگراف پیش میره رو با کلی گویی نباید خراب کرد... ما جواب شما رو جز به جز ارائه کردیم تا ببینیم حرف حسابتون چی هست، ولی تنها کاری که شما کردی، سفسطه و به هم ریختن بحث بود.

شما میدونی اصلا Wikipedia چه جوری توش مطلب مینویسن؟ اصلا اساس کار Wikipedia چی هست؟ در Wikipedia هر کسی که عضو باشه میتونه مطالب رو ادیت کنه و به هیچ عنوان نمیتونه معتبر ترین منبع باشه.

این بحث High-End و Mid-Range بودن 680 که قرار نیست خود Nvidia بگه بله داریم Mid-Range میدیم دست مردم با قیمت High-End (که البته گفته، اسم GPU گویای قضیه هست حتی اگر کوچیک ترین اطلاعاتی در مورد ساختار GPU های Nvidia نداشته باشیم) بلکه با مقداری تفکر و دقت کاملا میشه بهش دست پیدا کرد.

تعداد SM ها و متد Scheduling، پرفرمنس نه چندان مناسب در Double Precission، مموری و پهنای باند مموری کم، و خیلی عوامل دیگه هستند که باعث میشن GK104 که به اسم GTX 680 به مردم داده میشه، یه تراشه رده متوسط هست.

باز هم خارج کردن بحث از مسیر و حرف های کاملا بی مورد.

ناظر بودن من و تشکر های فراوان(که نمیدونم چرا من نمیبینم) چه ربطی به بحث ما داره؟

بحث ما کاملا آروم و منطقی داشت پیش میرفت که متاسفانه شما ساده ترین موارد رو هم قبول نمیکنید که دیگه کاری از دست من بر نمیاد.
    دیدی عرفان جان ؟! بازم حرف خودت رو میزنی و منو به سفسطه متهم میکنی ...
    در مورد اساس کار Wiki هم کاملا در اشتباه هستی ...
    همه میتونن Edit کنن ! ولی هر بخش ناظر های خودش رو داره که بعد از هر بار Edit یک کاربر توسط ناظر ها بازبینی و درستی مطلب ویرایش شده بررسی میشه . ( بنده یه زمانی خیلی توی Wiki بودم )
    اصلا به لینک Geforce نگاه کردی ؟!
    بحث مثلا memory bandwidth باشه که سری های قدیمی کارت های ATI پهنای باند بسیار پایینی داشتن و Nvidia پهنای باند های نجومی داشت ... پس حتما اون زمان کارت های سری 4xx شرکت ATI همه Low end یا Entry level بودن ... دوست عزیز قیمت کارت High End هست !! پس این کارت ( وقتی خود شرکش داره میگه ) High end هست . دیگه لینک خود Geforce رو دادم . خودشون میگن ملت کارت ما High end هست . شما میخوای خلافش رو ثابت کنی ؟ اگه آره که من دیگه بحثی ندارم با شما .
    High End بودن یه کارت با Price Group و Performance Group اون سنجیده میشه نه تعداد SM ها یا معماری پردازش یا الگوریتم های scheduling ...
    اصلا شما فرض کن Mid-Range هم باشه ... وقتی قیمتش به اندازه یه High End هست چه اهمیتی داره و کجاش جالبه ؟! الان اگه memory bandwidth کارت 680 حدود 500GB/s بود خیلی میخواست روی Performance تاثیر بذاره وقتی GPU بیشتر از این کشش نداره ؟ ( در این کلاک و الگوریتم های پردازشی )
    بحث به هیچ عنوان منطقی هم نبود چون شما بعد از اون پست من دوباره حرف Kepler رو زدی و شروع کردی از تعریف کردن . در صورتی که نیاز نبود و من کاربر تازه وارد نیستم و تاپیک Kepler رو کامل مطالعه کردم
    به جای فرار از بحث جواب حرفای منو میدادی بد نبود ...
    Last edited by BZ7; 22-04-2012 at 20:12.

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

ممنون از کنایه های توهین آمیز شما ...
    باور کن اینکه GK104 در رده میانی سری کپلر قرار میگریه اصلا نیاز به اثبات نداره ببین عزیز ما که نمیخوایم حرف زور بزنیم یا چیزیو اثبات کنیم.
    شما که حرفای منو کامل نمیخونی من چیکار کنم دیگه ؟!
    گفتم اگه قراره Mid-Range باشه توی سری معماری کپلر Mid-Range حساب میشه نه در 6xx Series Line !

اینکه در اونجا گفته GTX 680 العان High end هست و Flag ship کاملا مشخصه و خوب الان 680 با GK104 در بالاترین رده این سری قرار گرفته. اما اینکه GK104 حالا High End کپلر باشه از روز هم واضح تره که اشتباهه .

درمورد این قسمت حرفتون:

!

کجا چنین چیزی ممکنه - اصلا تراشه ای بزرگتر از GF100/110 در نسل 40nm ها ممکن بود؟؟ 100% نه در واقع gf100/110 همون اوج TDP limited نسل فرمی بود.

این دقیقا برای GK110 هم صادقه یا حالا GK100 که عرضه نشد و اصلاح شدش برای سری 700 احتمالا میخواد به کار بره دوست من.gk100/110 اوج طراحی و بزرگی یک تراشه در سری کپلر هست و بزرگتر از اون اصلا امکان نداره چون خیلی فراتر از TDP limited برای تراشه ها میره.

منظور ما از High end نبودن GK104 به خاطر ویژگی های این تراشه هست دوست گلم -شما دقت کن همین تراشه در سری 700 قطع به یقین با نام gk114 در رده gtx760 قرار میگیره که:

باز هم این چارت رو خدمتتون نشون میدم:

بعد از عرایض من در اون تاپیک این دقیقا حرف های خودتون هست - دقت کنید: (این نوشته خودتون هست که در حافظه سایت حتی اگر تغییر هم بدین تا 100 سال موجوده )

ببنید اون زمان شما به وضوح اینکه GK104 حالا حتی درصدی بتونه برابر 7970 رو بعید میدونستید و حالا که gk104 اومده و اتفاقا باربر 7970 و بازهم اتفاقا GTX680 شده شما الان مباحث اینکه GK104 در اصل اوج کپلر و ... رو مطرح کردید.

دیگه هرکس میدونه که GK104 دقیقا جاگزین GF104/114 هست . اینکه شما میاید اصلا GTX580 رو وسط میکشید و اینکه نمیدونید GTX580 از تراشه High END فرمی GF110 استفاده کرده و اقعا عجیبه.

خیلی واضح :

GTX560 و GTX 460 از تراشه های میان رده GF104/114 استفاده کردن.

GTX580 و GTX480 از تراشه های سطح بالای GF100/110 استفاده کردن.

اما در نسل کپلر رده میانی انودیا به راحتی از پس High END سری 7000 بر اومد پس :

GTX680 از تراشه رده میانی کپلر GK104 استفاده کرد.

GTX760 احتمالی هم از رده میانی GK114 استفاده خواهد کرد.

GTX780 هم قطع به یقین از GK110 که اصلاح شده تراشه عرضه نشده GK100 هست بهره خواهد برد.

علت اینکه انودیا تراشه پر مصرف GK100 رو رقیب 7990 نکرد هم خودتون نوشتید:
    دوست عزیز توضیح بی مورد ندید من کل تاپیک کپلر رو مطالعه کردم ! و باور کن همه اینارو میدونم
    لازم نیست اینطوری کنایه آمیز توضیح بدی

خلاصه زیاد به این موارد حساس نشید . هرکس هر جور دوست داره میتونه فکر کنه - ما چیزیو به زور نمیخوایم به کسی بقبولونیم
    بازم کنایه ... من جوری که خواستم فکر نکردم ! مسئله رو جوری که هست دارم نگاه میکنم
    چند هزار بار گفتم خودم میدونم از نظر P/P و Absolute Performance کارت 680 از 7970 قویتره ؟!
    مشکل من با کنایه و باند بازی شماست ! و اینکه بعد از یه پست معمولی و 2 خطی در مورد کاهش قیمت 7970 شما اینقدر توضیح بی مورد واسه من مینویسین !
    اگه میخواین ثابت کنین که خیلی بلدین بحث این جداست در غیر این صورت اینا واسه من نیازی به توضیح نداره و تمام اینارو در مورد Kepler و سری 6xx میدونم

نقل قولی هم که از Guru3d کردین نظر نویسنده خود Guru3d هست که یه آدمه مثل من و شما
    خود Geforce داره میگه این کارت من High End هست ... من کاری ندارم اگه GK110 رو واسه 7xx گذاشتن . کارت 680 چه از نظر Performance چه از نظر Price در سری 6xx یه کارت High end محسوب میشه ( شاید واسه کل خانواده Kepler همون Mid-Range باشه )
    شما داری در مورد GK104 در کل خانواده Kepler حرف میزنی من دارم در مورد 680 در سری 6xx حرف میزنم . این 2 تا خیلی با هم فرق دارن ...
    Last edited by BZ7; 22-04-2012 at 20:14.

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ممنون از کنایه های توهین آمیز شما ...
    شما که حرفای منو کامل نمیخونی من چیکار کنم دیگه ؟!
    گفتم اگه قراره Mid-Range باشه توی سری معماری کپلر Mid-Range حساب میشه نه در 6xx Series Line !

دوست عزیز توضیح بی مورد ندید من کل تاپیک کپلر رو مطالعه کردم ! و باور کن همه اینارو میدونم
    لازم نیست اینطوری کنایه آمیز توضیح بدی

بازم کنایه ... من جوری که خواستم فکر نکردم ! مسئله رو جوری که هست دارم نگاه میکنم
    چند هزار بار گفتم خودم میدونم از نظر P/P و Absolute Performance کارت 680 از 7970 قویتره ؟!
    مشکل من با کنایه و باند بازی شماست ! و اینکه بعد از یه پست معمولی و 2 خطی در مورد کاهش قیمت 7970 شما اینقدر توضیح بی مورد واسه من مینویسین !
    اگه میخواین ثابت کنین که خیلی بلدین بحث این جداست در غیر این صورت اینا واسه من نیازی به توضیح نداره و تمام اینارو در مورد Kepler و سری 6xx میدونم

باور کنید ما هم 100 بار گفتیم این رده میانی کپلر هست - هیچ کس منظوری از سری 600 نداشت - پس این همه بحث برای چی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من هم اصلا قصد کنایه ندارم BZ7 عزیز - چند بار هم با هم صحبت کردیم اخلاق منو دیدی - هرچند زیاد منو نمیشناسی اما بدون من اصلا اهل اینجور حرفا و .... نیستم دوست گلم.اصلا و ابدا

اینکه من توضیح بی مورد مینویسم دقیقا به خاطر مواردی هست که خودتون ب دلیل مجبور میکنید ( اگر نه من خودم شخصا دقیقا میدونم که شما از همه بهتر ماجراراو میدونید )

اینکه احتمال زیاد از همه ما هم بهتر میدونید که GK104 چی هست - چرا اینجوری شد و ... غیره - اتفاقا به همین دلیل هم بحث کاملا بی مورد بود دوست گلم.

خلاصه این بحث ها واسه روشن کردن موضوعات هست تا کسایی که این تاپیک هارو مطالعه میکنن 4 تا چیز یاد بگیرن - همین -

موفق باشی

15. این کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

متاسفانه تا وقتی یک موضوع رو باید ما چند بار تکرار کنیم و از سوی شما جوبی منطقی دریافت نمیشه و به جاش مسائل شخصی و کاملا بی ربط مطرح میشه، به نظرم بحث ارزش ادامه دادن نداره.

جواب تمـــــامی سوالات شما در پست های قبلی هست، میتونید مطالعه کنید.

بحث رو ادامه ندید لطفا.

پیروز باشید.

17. 3 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •