تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 31 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 307

نام تاپيک: مباحث , عیب یابی و تعمیرات CNG

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

نصب که از رونق افتاده بیشتر تعمیرات دارم
    بله شهرستان تقریبا گیر نمیاد مگر اینکه کسی با پست از شرکت خریده باشه
    برقی و گازی نه !!! دوجور میکسر هوشمند هست: 1 برقی 2 پنوماتیکی
    پنوماتیکی که با وکیوم یا همون مکش موتور کار میکنه نصب و راه اندازیش بسیار سخته بخاطر اینکه در وحله ی اول دریچه با گیر باز و بسته میشه که باید با تعوض اورینگهای پمپ آن و گریس کاری و ریگلاژ اونو استفاده کنید(خودم الان پنوماتیکی استفاده میکنم)
    میکسر برقی نصبش بسیار راحته و با برق ، دریچه توسط یک موتور الکتریکی که به یه گیربکس مجهزه باز و بسته میشه
    اما مدل برقی کمی گرونتره-کمتر گیر میاد-به آب حساسه
    حتی سبز پژوهان هم دیگه رفته تو کار پنوماتیکی آخه ساختش ارزونتره واسه خودش
    قیمت جدید ندارم
    سلام دوست عزیز
    من برای 405 مدل 89 میکسر هوشمند خریدم و با اطلاعاتی که داشتم خودم نصبش کردم و تفاوت زیادی روی شتاب خودرو داشت . ولی به یک مشکل بزرگ بر خوردم وقتی مصرف سوخت گاز تنظیم میکنم که سوخت کم بشه ماشین تنبل میشه و زور نداره تا دوباره مصرف زیاد کنم خوب میشه . رگلاتور شهاب و مخزن 20 کیلویی که وقتی مخزن کامل پر میشه با گاز کیلویی 600 تومان 8500 تومان میشه که نهایتاً 160 کیلومتر توی شهر بدون کولر طی کنه البته با میکسر معمولی هم همین اندازه یعنی 160 کیلومتر طی میکرد. لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟
    با تشکر از اساتید محترم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    من برای 405 مدل 89 میکسر هوشمند خریدم و با اطلاعاتی که داشتم خودم نصبش کردم و تفاوت زیادی روی شتاب خودرو داشت . ولی به یک مشکل بزرگ بر خوردم وقتی مصرف سوخت گاز تنظیم میکنم که سوخت کم بشه ماشین تنبل میشه و زور نداره تا دوباره مصرف زیاد کنم خوب میشه . رگلاتور شهاب و مخزن 20 کیلویی که وقتی مخزن کامل پر میشه با گاز کیلویی 600 تومان 8500 تومان میشه که نهایتاً 160 کیلومتر توی شهر بدون کولر طی کنه البته با میکسر معمولی هم همین اندازه یعنی 160 کیلومتر طی میکرد. لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست ؟
    با تشکر از اساتید محترم
    سلام
    چرا هیچکی جواب نمیده ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام خسته نباشید
    ببخشید من یه پراید دارم باهاش کار میکنم می خواستم بپرسم cng بهتره یا lpg با توجه به صف های طولانی cng و گرون شدن قیمت آن الان کدوم بهتره؟
    آیا برای معاینه فنی lpg رو رد می کنند ؟
    قیمت کدوم بهتر و ارزون تره ؟
    ممنون می شم اگه کمک کنید ، مرسی
    سلام دوست عزیز ال پی جی از بنزین هم بهتر میسوزه ولی بدرد ما ایرانیا بی پول نمیخوره چون برا نگهداری سیستم باید هر 6 ماه لوله ها رو عوض کنی و تست ادواری کنی اگر نه تو ماشینت خدای نکرده زنده زنده میسوزی تازه چون صادرات گاز مایه به صرفه است برا دولت دیگه جایگاها رو جمع کردن فقط تاکسها انا هم جمع میکنن
    2 سی ان جی مزایا 1 ارزان نصبت به بنزین 2 در دست رس (حمایت دولتی) 3 برا پراید یه نعمته با مخزن 62 و 15 متر مکعب گاز 190 تا میره بنزین با 10 لیتر 140 میری پراید کارخانه با گاز 140 میری تو شهر جاده 20 تا بیشتر میره و... معایب 1 شتاب کم 2 در طولانی مدت بعلت گوگرد گاز (که نمیتونن تصفیه کنن یا براشون سود نداره ) انژکتور سوزناش رت ت 3 ایجاد کربن سوخته در جداره داخلی سیلند چرا چون همراه گاز یک مقدار روغن تو سیسنم میاد و تو موتور میسوزه 4 خودرو بنزینی رو گازی کردن رو همه اجزاش فشار میاد
    Last edited by red17; 30-09-2014 at 03:22.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام به دوستان و اساتید.
    دستور روشن شدن پراید دوگانه کارخانه بصورت مستقیم از روی گاز رو میخواستم بدونم.
    آیا کسی میتونه منو راهنمایی کنه.
    ببخشید شاید اینجا جای مناسبی برای این سوال نباشه ولی دیدم در مورد مباحث گاز سوزه.
    ممنون

red 17
    سلام جوابای همه دوستان غلط بود نمرشون در رابطه با سوال شما 0 میباشد دی گفتم خودم جوابو بدم میدونی این جواب بصورت عملی اگر برا کسی انجام بدی 10 تومان دستمزد داره من انحسارشو میشکنم مجانی یاد میدم تعمیر کارا نمیگن تا از شما پول وکنن
    خوب سوال برا روشن کردن پراید کارخانه ای رو گاز ؟ جواب من دوستان پراید کارخانهای اکه دکمه رو بزنی بعد چند دقیقه یا با گاز دادن میاد رو گاز حالا شما بنزین نداری تو بیابون گیر کردی هیشکی هم نیست red 17 اینجاست دکمه گاز رو نگه دار در حمون حالت با دست دیگت سویچ رو استارت کن ماشین در تمامی مدلا کارخانه رو گاز مستقیم روشن میشه بعد دکمه رو ول کن مارو هم دعا کن بریم سر کار بعضا تو سویچ باز 10 ثانیه دکمه رو نگه داری خودش سبز میشه بعد استارت رو گاز میزنه یادتون باشه من اولین نفرم اینو به همه یاد دادم بعدا همه ادعای اوستای میکنن تشکر رو بزن وقت گران است
    Last edited by red17; 30-09-2014 at 03:45.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

ببین مصرف ماشین من (206 تیپ 2) 6/5 در صد کیلومتره که 1 لیتر از پراید کمتره اما ماهانه دقیقا 250 تا 300 پول بنزینمه و تمام پمپ بنزینیای مسیر منو به اسم کوچیک میشناسن. حالا اگه یکی توان این هزینرو نداشته باشه باید بشینه حساب کنه:
    هر 7 کیلو گاز 140 کیلومتر یعنی هر یه کیلو گاز 20 کیلومتر.
    هر 7 لیتر بنزین در بهترین شرایط 100 کیلومتر یعنی هر یه لیتر بنزین تقریبا 14 کیلومتر.
    با توجه به محدود بودن بنزین 400 تومنی یعنی شما با 405 تومن گاز 20 کیلومتر راه میری با 400 تومن بنزین 14 کیلومتر. دیگه بنزین 700 تومنی رو حساب نمی کنم. به نظرت به صرفه هست؟
    داداش اگر هر 2 تا 3 سال ماشینو عوض کنی خیالت از خرابی گاز راحته تا ماشین به عیب میفته میفروشی میره
    ضمنا برا دیر خراب شدن ماشین و سیستم گاز اون پست 8 سال cng تجربه منو بخون
    ضمنا هیشکی نمیتونه بگه گاز به صرفه هست یا نه
    خاموش و روشن ماشین رو بنزین باشه کمتر صدمه میبینه تو سر بالای و کولر هم بنزین
    راستی به نظر من گاز برا جاده خوب جواب میده تو جاده بیشتر هم راه میره
    برا افت کشش ماشین شمع 2 پیلت و وایر گاز سوز میزارن مصرف بالا میره ولی فک کنم خوبه
    بای

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

اول جا داره از شروع کننده تاپیک و دوست دیگه ای که به سوالات جواب می دن تشکر کنم.( زیر پست ها هم تشکر کردم )
    1ماهی میشه پراید سبا مدل 87 گازسوز کارخونه خریدم از همون اول بردم ماشینو سرویس کردم که شامل سیستم cng هم میشد. طرف ماشینو تنظیم کرد و منم دارم استفاده می کنم.
    الان که تاپیکو خوندم می بینم ماشینم رو گاز مصرفش بالاست چون با 7 کیلو گاز نهایتا 80 یا 90 تا بیشتر نمی ره.
    1- می شه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟
    2- اون قسمت رگلاتو گاز که زیر کاپوت هست روش روغن سیاه می کنه به طرف گفتم گفت مشکل نداره، همینطوره؟
    3- من زیاد از گاز استفاده می کنم و از بنزین خیلی کم ، در این شرایط چه مواردی رو باید رعایت کنم که ماشینم به خرابی نیوفته؟

مررررسی
    سلام
    1من پست دوستانو نخوندم چی جواب دادن شرمنده من جدا جواب میدم
    2 دوست عزیز تجربه به من میگه شیر مخزن کوچیکه یا بسته است مثل شیر اب باز کن اونو یا چک است چ و ک (بسته و خراب )
    اگه باز بود روش تست پراید کارخانه 2 کپسول داره جمعا 10 متر مکعب یا 12 گاز میخوره گازو تا ته مصرف کن
    ماشین رو گاز خاموش شه برو گاز بزن اگه 10 متر به بالا گاز خورد باید 130 تا تو شهر با ترافیک نیمه سنگیم راه بره اگه 7 تا خورد (متر مکعب ها کیلو نه هر 1.5 متر مکعب 1 کیلو گازه ماشین شما به متر 10 یا 12 متر گاز میخوره )خوب اگر 7 تا خورد یا شیر کپسول بسته است یا خراب (چ و ک است)
    حالا میگیم مخزن شیرش بازه خراب هم نیست با توجه به اون روغن سیاه تو رگلاتور داداش 1 مدل ماشینت پاینه 2 طرف تو این سالاها فقط گاز میزده بنزینو میفروخته خوب معلومه تو مخزن کلی روغن جمع شده داداش (پست 8 سال تجربه cng رو بخونی بد نیست ) برو تعمیر گاه بگو شیر مخزنو 2 تا مخزنو ببنده بعد از قبل رگلاتور لوله رو باز کنه البته باید تو مخزنات 10 درصد گاز باشه بعد برو تو بیابون کاپوتو باز کن از پست برق جرقه محلهای خطرناک 100 متر فاصله بعد دوتا شیرای مخزنو کمکم تا حدی که لوله های گازو نکنه 1 کم 2 کم 3 کم باز کن بزار همش تخلی بشه تا روغنا و ... بیرون بیاد بعد برو تعمر گاه لوله رو ببند خلاص
    3 اینم چک کن مصرف گاز هرچی بالا بره کیلومتر کاریش کم میشه شتاب زیادتر میشه شمع و وایر هم باید عوض شه بده مصرفشو تنظیم کنن ولی مشکل شما همون مورد 1 یا 2 هست داداشی بای تشکر یادت نره وقت گران است
    Last edited by red17; 30-09-2014 at 04:35.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام دوستان کسی میدونه چجوری میشه صدای غرغر رگلاتور سمند ef7 رو رفع کرد
    این صدا مخصوصا وقتی گاز کم باشه خیلی زیاد میش
    خلاصه بگم اگر قبل رگلاتور شیر برقی نداره برو بگو یه جا برات بزارن چون موقع گاز زدن گاز میره تو رگلاتور زوزه میکشه
    اگرم داره نامردا لوازم توشو دزدیدن فقط قاب خالی است
    خودت باز نکن اگر کردی اول شیر مخزنو ببند بعد با شل کردن لوله قبل شیر برقی گاز لوله رو تخلی کن
    البته میدونم این پستا قدیمین چون کسی نبوده کفتم شاید یکی بعدا به دردش بخوره جواب ما

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام
    چرا هیچکی جواب نمیده ؟
    سلام
    چرا هیچکی جواب نمیده ؟
    سلام
    داداش چند ساله از پمپ اومدم بیرون ولی با اون مخزن باید حدودا 260 تا راحت راه بره ماشینت فکر کنم
    مصرفت زیاده هر چی مصرف رو گاز بره بالا نشون نمیده چون شتابش نصبت به بنزین کممه
    ضمنا داداش مخزن 20 کیلو حدود 30 متر مکعب گاز میخوره 30 متر گاز ضربدر 600 فکر کنم متری 600 شده میشه 18000 تومان پول گاز به نظرم مخزنت 62 یا 65 لیتری هست 15 متر گاز میخوره یا کلا 20 متر مکعب گاز میزنی که به عبارتی 1کیلو = 1.5 متر گاز خودت حساب کن این مبلغ که 8500 هست یک مخزن 65 یا 70 پول گازش میشه 190 با پراید راه میری
    ولی یک سوال پیش میاد گیریم مخزن شما 30 متر مکعب گاز میخوره 1 پول 30 متر گاز بیشتر میشه گیریم شما دفه اول 30 متر گاز زدی حالا هر بار میری گاز بزنی 8500 پول میدی یعنی چند حالت داره ببخشید خودمم گیج شدم میخوام خوب حالیت کنم
    احتمالا وقتی مخزن نصف شده شما فکر میکنی گاز نداری حالا شاید چراقها زود خاموش میشن (تنظیم نیست) نوع بدون گیج باید باز بشه فنرش تنظیم شه تو گیج دار هم میتونی وقتی ماشین خاموش شد یا فکر کردی گاز نداری بری گیجو چک کنی
    عصبانی شدم داداش من میخوام کمکت کنم کاش اطلاعات کاملتری میدادی تا من ایقدر توضیحات اضافی اضاف نکنم داداش باید میگفتی کیج داری یا فقط چراغ 2 نوع دسته سیم هست 1کی به گیج وصل میشه 1 کی دیگه اگه خطا بده نمیفهمی گاز داری یا نه بعدش چون خطا داده مثال شما نصف گاز داری ولی چراغ قرمز روشنه خوب داداش با اون چراغ قرمز میتونی 100 تا دیگه بری مثال ماشین من 120 تا راه میره 1 چراغش خاموش میشه باق ان 70 تای بعدی چراغ نمایشگره حکم خدا نیست که هر چراغی نشانگر گاز نیست وقتی بهم میخوره باید یا کیلومتر چک کنی شما تا ماشین به تتپت نیفتاده با گاز برو بعد مشخص میشه چقدر با اون گاز راه میره بعد بیا مصرف تنظیم کن جوابتو دادم
    بعدش ما میکسر هوشمند نداریم اون جای شیر کم فشارو میگیره شبیه استوپره 1 نوع شیر برقی است گازو کم و زیاد میکنه برا مصرف

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام دوستان
    من پنجشنبه پراید مدل 86 رو گازسوز کردم از وقتی که گاز سوز کردم ماشین بد کار میکنه در حالت خلاص دور موتور کمی پایین تر از حالت بنزینه و همش ماشین یکم دل دل میکنه و وقتی ماشین رو تو دنده میزنم راه میره کلاج میگیرم دور موتور پایین میاد و در نهایت خاموش میشه اون شیر روی شلنگی که در قسمت هوای ورودی به سیلندر هست رو کم و زیاد کردم فایده ای نداره مشکل از چی میتونه باشه؟ باید چکار کنم ؟ ممنون
    داداش من چند سال پمپ کار کرذم هنوز اونو نمیتونم تنظیم کنم تو رفتی دستش زدی اون میلیمتری تنظیم میشه باید گاز بدی بعد اونقدر بازش کنی تو حالت گاز دادن دل بزنه درسته بعد یکم کمش کنی صدم میلیمتری تازه اون موقع شاید تنظیم شده باشه ببر نمایندگی 2000 تومان 2 تومان بده 10 ثانه تنظیمه ضمنا رگلاتور هم 2 تا پیچ تنظیم داره دست نزن ی جیز میشی ببر تعمیرگاه

10. این کاربر از red17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام خسته نباشید
    یک پراید مدل 85 دارم که روی cng نمیره و چراغای cng چشمک میزنه. میخواستم بدونم میدونید مشکل از چی هست؟
    ممنون
    جواب

داداش 2 نوع کلید داریم 1کی اتومات یا کار خونگی 2 دستی
    خوب 1 کا خونگی وقتی میزنی رو گاز بعد چند دقیقه میره رو گاز
    دستی 2 مدل داره 2 حالته برا انژکتور و 3 حالت داره بنزین 2 وسط 3 گاز حالت وسط برا کاربراتی ها هست چون تا بنزین مصرف نشه نمیره رو گاز خفه میکنه
    حالا اگه اتوماته یا چند دقیق رو حالت چشمک زن برو تا بیا د رو گاز یا دکه رو بگیر هم زمان استارت بزن رو گاز روشن شه
    2 اگر دستیه ماشینت انژکتوری بزن رو گاز وسط نزن چپ بنزین راست گاز من خوم دقت نکردم کلیدو کامل نزدم همه بنزینم رفت کلید وصط گیر بود چون 2 حالت داره وسط رو بنزین بود
    3 اگر کلی خرابه 9 هزار تومان 2 و3 تومان بلا پاین قیمتشه
    خیلی مشکلا دوستان اینقدر ساده است که خودشون نمیدونن طرف ماشینش 2 کپسوله رفته تعمیر گاه شیراشو بسته تعمیر کرده بعدش 1 شیرو باز کرده اون 1کی رو یادش رفته طرف اومده میگه 1 ماه ماشینم 70 تا راه میره گازش خرابه به کی بگم
    Last edited by red17; 30-09-2014 at 18:56.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •