تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 45 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 447

نام تاپيک: تبادل نظر در مورد سفرهای انسان به مــــاه

اگه نباشه جاش خالی می مونه majid4mi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

از قدیمیترین ادعا ها علیه فتح ماه. از همون اول هم جواب داده شده اما همچنان مطرح میشه .
    ترکیبی از دو عکس باز آلدرین در کنار پرچمی که در باد و در طول چند ثانیه گرفته شدن عکس تکان نمیخورد:

فکر می کنم این کلیپ از دوتا عکس بیشتر گویا باشه!

در این کلیپ وقتی مثلا” فضانوردان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این لحظه تاریخی رو ثبت میکنند، (عکس یادگاری در کنار پرچم ایالات متحده روی مثلا” ماه!) یکی از اونا از کنار پرچم رد میشه که این رد شدن همانا و برملا شدن این افتضاح تاریخی! همانا!

a15v.1485548
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به نظرم خیلی بهتر بود که روسها یک فقره از اون لوناخود ها ی معروفشون رو ( اگه وجود این یکی رو هم انکار نمیکنید) به ماه میبردن و در همون مکان های ادعایی امریکا و در همون زمان که قرار بود نیل از سفینه پیاده بشه اقدام به تصویر برداری میکردن تا دروغ امریکایی ها لو بره. این خیلی بهتر نبود ؟ بهتر نبود که با ماهواره های خودش کلیه مراحل حرکت آپولو از پرتاب تا (...) رو تعقیب و ثبت و منتشر کنه تا همه به دروغی بودن این سفر ها پی ببرن.
    در مقابل این فرض که شاید شاید شاید بعد ها مدارکی رو بشه و فتوشاپ کار های ناسا سوتی بدن و نیل آرمسترانگ دست رو انجیل نزاره و اینجوری باشه که مردم بفهمن ناسا دروغ گفته؟
    نه خیر!
    چرا وقتی خیلی راحت تر از اینها و بدون هیچ هزینه ای، روسیه می تونه این دروغ رو برملا کنه ( یرای مثال همین وب سایت قدیمی روسی aulis.com) و ایالات متحده رو تحت فشار روانی مردم کشور خودش قرار بده،باید این همه خودش رو توی خرج مینداخت!
    شما در ابتدای این کامنتتون مطالبی رو به بنده نسبت دادین که به نظرم ارزش نقل قول کردن هم نداشت.به نظرم این قسمت از مطالب رفیق شفیق و البته با ادب شما! برازنده صحبت ها و توجیحات خنده دار شما در رابطه با برج میلاد و ... هست.اونهم در حالی که این همه عکس و فیلم و سند رو دیدین و خودتون رو به ندیدن میزنید.

مطرح کردن چنین نوع توجیحی در هر بحثی، نشانگر اوج زوال و شکست فرد در آوردن ادله بر افکارشه
    ..............................
    فیلم بالا نمونه جالبیه از پرچم در باد. در واقع این قطعه فیلم به این هدف جدا شده تا نشون بده که پرچم داره در باد تکون میخوره و این رو نشونه ای از دروغی بودن سفر به ماه فرض کرده ( در ماه بی جو نباید بادی وجود داشته باشه)
    با نگاه دقیق به فیلم دو نکته رو میبینیم.
    1: تکان های پرچم فقط زمانی دیده میشن که فضانورد نگه دارنده پرچم دستش رو تکون میده ( یا دستش تکون میخوره)
    2: هر بار که جهت میله پرچم عوض میشه جهت پرچم هم متناسب با جهت میله تغییر میکنه. اگر تکان پرچم حاصل از وزش باد باشه این باد باید پیاپی در حال جهت عوض کردن باشه. لحظاتی از بالا لحظاتی از پایین و لحظاتی از کنارین میوزه.

به شکل جالب تری ادعا میشه این فیلم ها در استودیو گرفته شدن. احتمالا همه کسانی که با فیلم سازی در استودیو اشنا هستن میدونن که برای تهیه باد از فن های بزرگی استفاده میشه در استودیو. چه دلیلی داشته که برای فیلم برداری فیم جعلی سفر به ماه در یک استودیو از فن استفاده بشه ؟
    با نگاه دقیق به کلیپ ابتدای کامنت فقط یک نکته رو میبینیم!
    کسی با پرچم تماسی نداره و وقتی مثلا" فضانورد!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از کنار پرچم رد میشه، بادش میخوره به پرچم!
    سلام
    من هر وقت فهمیدم روش مباحثه شما چطوره باهاتون بحث میکنم. در عین حال من علامه دهر نیستم که به همه سوال ها جواب بدم و همه چیز رو بلد باشم. (اگر جناب علامه دهر رو میشناسی معرفیش کن تا آشنا بشیم) اینجا انجمنه تبادل نظره . همه توی بحث ها شریکن و از اطلاعات هم استفاده میکنن.
    علیک سلام
    من فکر میکنم قبلا" یک بار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پاسخ شما رو دادم،ضمن اینکه من از کسی نخواستم که باهام بحث کنه! من میگم پاسخ شما که میگید سفر به ماه حقیقت محض و وحی منزله! چیه؟ که مثل اینکه گفتین من علامه دهر نیستم. یعنی اینکه شما عکس ها رو دیدین،فهمیدین و پاسخی براش پیدا نکردین.

همین که شما از این موضع:
    ...
    قبلا تو همین تاپیک کلی از این مشت ها رو ما باز کردیم....
    رسیدین به موضع فعلی خودش کلیه!

شاید شما اولین کسی باشید که دیدم اندازه یک سوژه رو از اندازش رو کادر عکس میسنجه. ( تکمله: چون شما رو میشناسم این بخش رو اضافه میکنم تا اصل رو ول نکنید بچسبیذ به فرع) نه در عکس هایی که مثلا در گوگل ارت داریم یا مدار گرد های ماه از سطحش گرفتن. بلکه در مقایسه عناصر در فاصله متفاوت. مثلا مقایسه اندازه کره ماه با سوژه نزدیک زمینی. اندازه هر جسمی در عکس به عوامل مختلفی بستگی داره. فاصله کانونی لنز ، قطع و اندازه نگاتیو یا سنسور ثبت تصویرو فاصله. در همین تصویر کافیه که عکاس کمی از فضانورد ( که در اینجا ملاک تشخیص اندازه شما قرار گرفته) دور بشه یا بهش نزدیک بشه تا نسبت ابعادش با ابعاد ماه کاملا تغییر کنه. هر چند که من بنابر گفته شما من چیزی از عکاسی نمیدونم اما در این مورد میتونید از افراد مورد وثوق خودتون در عکاسی سوال بفر مایید. برای مقایسه دوستانی که متوجه منظورم نشدن این عکس ها رو میزارم نه شما: برج میلاد بزرگ و ماه کوچک: و برج میلاد کوچک و ماه بزرگ
    خب به قول اون دوستمون این عکسی هستش که من با فوتوشاپ درست کردم! نظرتون چیه؟!

هرچند که همون عکسی که گذاشته بودین هم فوتوشاپ بود! بگذریم...

آقای مجید شما هنوز این حرفتون رو قبول دارید ؟ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بازم تکمله به همون دلیل قبلی : منظورم بخش میر نیست که هممون میدونیم مدتهاست از بین رقته. مثلا ایستگاه فضایی + شاتل ها + یا همون میر قبل از نابودیش هم قبوله ؟
    منظور؟

سلام به همگی این عکس رو چند صفحه پیش دیدم که به نظر آقای مجید دستکاری شده چون اول تصویر سنگ داره و بعد از یه فاصله ای دیگه سنگ نداره.تصویر دستکاری نشده و مال خود ماه هست! دلیل اینکه از یه فاصله ای به بعد سنگ نداره اینه که دوربین فقط می تونه تا یه فاصله ی معینی جزئیات رو ثبت کنه.تو این عکس هم اگه دقت کنین می بینین که از یه فاصله ای تصویرتار و ناواضح شده. اگه باور نمی کنین امتحان کنین.برین تو خیابون و یه عکس با یه دوربین بندازین.می بینین که از یه فاصله ای به بعد پلاک ماشین ها مشخص نیست.من نمی دونم دوربینی که عکسو گرفته چند مگاپیکسل هست ولی طبق گفته آقای مجید 2 مگا پیکسل هست(اگه اشتباه گفتن گردن خودشونه)پس انتظار بی جایی هست که بتونه سنگا روتو فاصله دور نشون بده. حتی چشم هم نمی تونه از یه فاصله ای به بعد جزئیات رو ببینه. اگه جواب من نمی تونه قانعتون کنه لطفا بگین که توضیح بیشتری بدم. در ضمن دو تا سوال مهم می مونه که من از آقا مجید دارم: اگه سفر به ماه دروغه این کار چه نفعی داشته؟(تو صفحه اول نوشته چون کندی گفته بوده ما به ماه می ریم اما بعد دیدن نمی شه و برا اینکه ضایع نشن دروغ گفتن که به نظر من گفتن دروغ به این بزرگی ارزششو نداشته پس دلیل صفحه اول قانع کننده نبود) اگه به خودشون زحمت دادن یه جا شکل ماه بسازن و به همه بگن می خوایم بریم ماه و ریسک کردن و دروغ گفتن و کارشناس اوردن که شبیه سازی کنن,چطور اینقدر سوتی دادن؟مگه می شه آخی شما این همه پول خرج کنی و تو هر عکس اینقدر که شما می گین سوتی باشه؟یعنی خودشون یه دور بررسی نکردن عکسلا رو؟ من تمام صفحات رو خوندم و به نظر من سفر به ماه راسته.اصلا جزء افتخارات بشره و نمی شه به این راحتی زیر سوالش برد.
    سلام
    مثل اینکه کامنتتون رو ویرایش کردین،چون کامنت اولی که گذاشتین توی متنش راجع به بشر یه چیزایی نوشته بودین!
    اگه شما هم در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دقت میکردین متوجه میشدین که نکات دیگه ای هم بیان شده! که یا ندیدین و یا مثل بعضی ها نخواستین که ببینین!
    مثل اینکه پاسخ شما رو باباک خان داده:

رضا عزیز من با شما موافق نیستم. اون طور که در عکس های ماه قابل تشخیصه دیافراگم تا حدی بسته بوده که عمق میدان تا بالاترین حد افزایش پیدا کنه. در عموم عکس ها ( مثل عکس اندازه زمین که مورد مناقشه است) هم فضانورد واضحه و هم زمین.
    البته من فکر میکنم که دیافراگم میزان ورودی نور رو تنظیم میکنه، و اون چیزی که بابک خان منظورش بوده فاصله کانونی هست.
    بنده کجا گفتم دوربینشون 2 مگاپیکسل بوده؟ گفتم پیشرفته ترین دوربین دیجیتالی ساخته شده در اون زمان 2 مگاپیکسل بوده.ضمن اینکه تمام عکس ها و فیلم ها با نگاتیو گرفته شده.
    اینکه چه نفعی داشته که خب معلومه. سرمایه ای که از مالیات مردم ایالات متحده و ... بابت این سفرهای تخیلی اختصاص داده بودن 25 میلیارد دلار بوده.(به پول اون موقع!) با چند میلیون دلار سر و ته این سفرهای تخیلی رو به هم میارن،ضمن اینکه روی شوروی رو هم کم کردن!،البته به امید اینکه بعد ها بتونن به صورت واقعی به ماه برن و این دروغشون رو سر پوش بگذارن که هنوز که هنوزه نتونستن!
    ببین دوست عزیز
    بزرگترین اشتباه NASA این بود که بعد از به دنیا اومدن اینترنت! مدارکش رو در اختیار عموم گذاشت.

نظر من و شما که تغییری در حقیقت ایجاد نمیکنه! می کنه؟
    از قدیم گفتن ماه همیشه پشت ابر باقی نمی مونه...

به نیابت از بابک عزیز میگم که پستهای مورد نظر شما رو Cleeev پاسخ داد
    میتونید صفحات قبل رو مرور کنید

و اما در مورد خودم چشم امتحانات دانشگاه تموم بشه من خدمت میرسم
    البته تصمیم گرفتم پایگاهی (یک سایت) دائمی برای پاسخ گویی به اینگونه ادعاهای سازماندهی شده و شبه علم های دیگر ایجاد کنم با کمک همه دوستان و دوستداران علم
    من با دوستان در ارتباط هستیم و مطمئن باشید راه حل درستی پیدا میکنیم
    البته در مورد شما نمیشه کاری کرد به خاطر اینکه خودتون نمیخواین و نتیجه ها رو گرفتین
    میگن یه روز یکی یه سنگی رو داخل یه چاه میندازه و بعد 100 تا عاقل نمیتونن درش بیارن!
    اول اینکه از قدیم گفتن آدم زنده وکیل وصی نمیخواد!
    دوم هم اینکه من توی این تایپیک کامنتی با همچنین اسمی ندیدم.در واقع اصلا" کسی اینجا پاسخ گو نیست!
    چون دید بیشر شما (به استثناء چند نفر) اینجا از روی تعصب هست.

آقا من هرچی فکر کردم متوجه منظور شما از این کامنت نشدم.لطف کنید منظورتون رو توی همون PDF یا وب سایت کامل شرح بدین.
    Last edited by majid4mi; 18-12-2012 at 18:03. دليل: اصلاح نگارش

پروفشنال رضا جنگنده's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Skyrim

پيش فرض

سلام
    مثل اینکه کامنتتون رو ویرایش کردین،چون کامنت اولی که گذاشتین توی متنش راجع به بشر یه چیزایی نوشته بودین!
    اگه شما هم در اون کامنت دقت میکردین متوجه میشدین که نکات دیگه ای هم بیان شده! که یا ندیدین و یا مثل بعضی ها نخواستین که ببینین!
    مثل اینکه پاسخ شما رو باباک خان داده:
    نوشته شده توسط Babak
    رضا عزیز من با شما موافق نیستم. اون طور که در عکس های ماه قابل تشخیصه دیافراگم تا حدی بسته بوده که عمق میدان تا بالاترین حد افزایش پیدا کنه. در عموم عکس ها ( مثل عکس اندازه زمین که مورد مناقشه است) هم فضانورد واضحه و هم زمین.
    البته من فکر میکنم که دیافراگم میزان ورودی نور رو تنظیم میکنه، و اون چیزی که بابک خان منظورش بوده فاصله کانونی هست.
    بنده کجا گفتم دوربینشون 2 مگاپیکسل بوده؟ گفتم پیشرفته ترین دوربین دیجیتالی ساخته شده در اون زمان 2 مگاپیکسل بوده.ضمن اینکه تمام عکس ها و فیلم ها با نگاتیو گرفته شده.
    اینکه چه نفعی داشته که خب معلومه. سرمایه ای که از مالیات مردم ایالات متحده و ... بابت این سفرهای تخیلی اختصاص داده بودن 25 میلیارد دلار بوده.(به پول اون موقع!) با چند میلیون دلار سر و ته این سفرهای تخیلی رو به هم میارن،ضمن اینکه روی شوروی رو هم کم کردن!،البته به امید اینکه بعد ها بتونن به صورت واقعی به ماه برن و این دروغشون رو سر پوش بگذارن که هنوز که هنوزه نتونستن!
    ببین دوست عزیز
    بزرگترین اشتباه NASA این بود که بعد از به دنیا اومدن اینترنت! مدارکش رو در اختیار عموم گذاشت.
    نظر من و شما که تغییری در حقیقت ایجاد نمیکنه! می کنه؟
    از قدیم گفتن ماه همیشه پشت ابر باقی نمی مونه...
    ویرایش نکردم.چون چیزایی که گفته بودم رو هنوزم می گم و البته منظورم کلی بود و شخص خاصی رو نمی گفتم.(دلیل تغییرشو خودتون می دونین!)
    اینکه سنگ نداره طبیعیه.بازم می گم دوربین نگرفته(حالا به هر دلیلی)چون که اگه کنار چرخ ماه نورد (بالای پرچم آمریکا)رو نگاه کنین یه خورده سنگایی به طور ناواضح معلومه که نشون می ده سنگا رو دوربین از یه فاصله ای به بعد دوربین نگرفته.
    ببین دوست عزیز
    جواب سوال من نبود.عقل می گه اگه یه چیزیو دستکاری کردی چند بار چکش کنی تا ببینی درسته یا نه.
    کسی که نقشه ی به این بزرگی طراحی کرده 100 درصد باید عکسا و فیلمای گرفته شده رو اول بررسی می کرده و بعد منتشر می کرده که این با شواهدی که شما ارائه می کنید جور در نمی یاد در نتیجه شواهد شما غلط هستن.البته تا وقتی که سوال من بی جواب بمونه.
    در مورد کلیپ هم شاید لباس فضانورد به پرچم برخورد کرد.بی وزنی تو فیلم مشخصه.(منظورم اینه که وزن 1 شیشم زمینه)چون اگه لیاس الکی هم باشه نمی شه اون طوری باش پرید و اون طوری فیلم بازی کرد.اگه اون فضانوردا اینقدر خوب فیلم بازی کردن(چه تو فضا چه بعدش تو زمین)باید بازیگرای خوبی باشن و عجیبه قبلش تو فیلمی بازی نکرده بودن!!!!
    در مورد اون عکسی که پرچم داره تکون می خوره,این عکس نشون می ده پرچم رو با یه چیزی ضرب در شکل به اون شکل نصب کردن.
    Last edited by رضا جنگنده; 18-12-2012 at 19:04.

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    ببینید،همین که کلی فیلم و عکس واضح وجود داره خود همین اولین مشکل هست!
    چرا برای یک سفر علمی و تحقیقاتی این همه عکس و فیلم گرفته شده؟ اون هم نه از خاک ها و سنگ ها و ... که از خودشون! سفینه شون! ماه نوردشون! و ... حتی از عکس خانوادشون توی ماه دوباره عکس گرفتن! (و گذاشتن توی آرشیو!) اونهم توی سفری که به قول خودشون برای هر ثانیه اون n هزار شاید هم n میلیون دلار هزینه برداشته! اونهم در جایی که هر لحظه ممکن هست یک اشکال فنی کوچیک به وجود بیاد و کل برنامه به هم بریزه یا شهاب سنگ بخوره توی سرشون یا هزار و یک اتفاق دیگه بیفته.توی یکی از فیلم ها فلان فضانورد سوار بر ماه نورد یک مسیر طولانی رو چند بار میره و برمیگرده و اون یکی دیگه هم همون طور ازش فیلم میگیره! واقعا" چرا؟ به خاطر ذوقزدگی مردم دنیا! یا کم کردن روی شوروی!
    این سفرهای تخیلی بیشتر توریستی یا از دید دیگه سیاسی (تحت فشار جبران عقب افتادگی اوایل دهه 60 میلادی در رقابت های فضایی با شوروی) به نظر میرسه تا علمی و تحقیقاتی!

مورد بعدی هم خود دوربین هست.
    تمام عکس ها و فیلم ها توسط نگاتیو گرفته شده.چون اون زمان پیشرفته ترین دوربین دیجیتالی ساخته شده 2 مگاپیکسل بوده.احتمالا" میدونید که نگاتیو چقدر به نور و سایر تشعشعات حساس هست.به خاطر همین حساسیت بالا هست که ازش در عکسبرداری و فیلمبرداری استفاده میشه.
    حتی همین الان هم NASA دوربینی نداره که بتونه خارج از کمربند ون آلن با نگاتیو عکس بندازه!
    اصلا" لازم نیست دوباره برن کره ماه! یا از کمربند ون آلن رد بشن! همون دوربینشون رو ببرن ایستگاه میر و باهاش چند تا عکس بندازن!!
    شما میدونید دوربین دیجیتالی نصب شده بر روی مریخ نورد کنجکاوی چند مگاپیکسل هست؟
    2 مگاپیکسل!
    اونهم به خاطر محدودیت در پهنای باند!
    http://www.dpreview.com/news/2012/08/08/Curiosity-interview-with-Malin-Space-Science-Systems-Mike-Ravine

طرح اولیه دوربین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توسط ناسا تهیه و به شرکت هاسل بلاد داده شده تا اون رو بسازه. با توجه به فیلم‌های گرفته شده از ماموریت‌های آپولو در دمای منفی n تا مثبت n درجه سطح ماه،تشعشعات کیهانی و ... از همه مهمتر داغ شدن دوربین و نگاتیو داخل دوربین اونهم در خلاء! و... اینکه دوربینی با نگاتیو توانایی عکس برداری و ضبط فیلم در چنین شرایطی رو داشته باشه اما بعد از سفارش NASA خبری از اختراع چنین محصول ارزشمندی و عرضه اون در بازارهای تجاری به گوش نرسه! مشکوک نیست؟ که مطمئنا" اگر این طور میشد اون شرکت می تونست پول کلانی از فروش اون دوربینها به جیب بزنه ولی این اتفاق نیفتاد!

اگه یه نگاهی به مطالب و عکس ها از صفحه 3 به این طرف بندازین میبینین که مشکل بیشتر از یه + هست!

یعنی دلایل من درآوردی دوستان برای شما از مستندات ارائه شده مهمتر هست!

خدا پدر مادرتون رو بیامرزه.

و البته میتونه عکسها هم باشه!

از این برسی ها و فیلم های مشکل دار NASA توی یوتیوب فراوون می تونید پیدا کنید.
    سلام

چرا همه با هم دعوا دارن اینجا

آقا مجید خب این که بیشتر با عقل جور در میاد برای همچین سفری با همچین هزینه ای تو اون فضای رقابت از این سفر این همه فیلم و عکس گرفته شه این کجاش غیر طبیعیه ؟ شما از مراسم مهم زندگیتون

فیلم و عکسی تهیه نمیکنید ؟ مخصوصا اگه موفقیتی باشه که خیلی ها چشم دیدنشو نداشته باشن ..

درباره کمربند ون آلن :

اين كمربند همواره به عنوان يك خبر بد براي ماهواره ها و فضانوردان شناخته شده است كه در صورت حضور طولاني مدت در اين ناحيه پيامدهاي مرگباري خواهد داشت .

تصوير زير كه ناسا تهيه كرده است دوز تشعشع در نواحي مختلف اين كمر بند را نمايش ميدهد :

ناحيه آبي = 0.0001 راد در ثانيه ( واحد دوز جذب )
    ناحيه سبز = 0.001 راد بر ثانيه
    ناحيه زرد =0.005 راد بر ثانيه
    ناحيه نارنجي = 0.01 راد در ثانيه
    ناحيه قرمز = 0.05 راد در ثانيه

شماره هايي كه در طول محور افقي تصوير درج شده فاصله از زمين را ضربدر شعاع زمين ميدهد . 1Re = 6378 km . منطقه دروني ون آلن در اين مقياس در فاصله 1.6Re واقع شده است و ناحيه خارجي اين كمربند در فاصله حدود 4Re قرار دارد .

در فاصله 2.2Re يك شكاف بين اين دو قسمت كمربند وجود دارد . ماهواره هائي مانند سيستم جهت يابي جهاني GPS در اين مدار قرار دارند كه حداقل تاثيرات تابشي را دارد .ايستگاه فضايي بين المللي در اين مقياس بسيار نزديك به لبه ناحيه آبي در تصوير فوق در مدار قرار دارد به عبارتي اين ايستگاه زير كمر بند قرار داده شده است .

فضانوردان برنامه هاي آپولو و فضانوردان برنامه هاي آتي ملاقات از ماه بايد از برخي از نواحي اين كمر بند عبور كنند .(نوار سياه در تصوير). در مقياس تصوير بالا فاصله ماه از زمين 60Re ميباشد .سرعت فضاپيما در طول مسافرت به ماه 25000 كيلومتر در ساعت ميباشد . با استفاده از رابطه زير ميتوان زمان حضور فضانوردان را در نواحي مختلف كمربند مشاهده كرد

ناحيه آبي : دقيقه 1.8Rex(6378km/Re) x (1hour/25000km)x(60minutes/1hour)=27.6
    ناحيه زرد : دقيقه 6.1 = 60 ×25000 / (6378×1.4)
    ناحيه نارنجي: دقيقه 15.3= 60 ×25000 / (6378×1.0)
    ناحيه سبز : دقيقه 3.8 = 60 ×25000 / (6378×0.25)
    ناحيه قرمز : دقيقه 0
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    جمع زمان عبور : 52.8 دقيقه

بر اساس دوز تشعشع بر حسب راد در ثانيه در هر ناحيه ، فضانوردان مقدار زير را دريافت خواهند كرد :

ناحيه آبي : راد 0.17 = ( 0.0001 راد بر ثانيه ) ×(1 دقيقه / 60 ثانيه ) ×27.6 دقيقه
    ناحيه زرد : راد 1.83 = ( 0.005 راد بر ثانيه ) ×(1 دقيقه / 60 ثانيه ) ×6.1 دقيقه
    ناحيه نارنجي : راد 9.18 = ( 0.01 راد بر ثانيه ) ×(1 دقيقه / 60 ثانيه ) ×15.3 دقيقه
    ناحيه سبز : راد 0.23 = ( 0.001 راد بر ثانيه ) ×(1 دقيقه / 60 ثانيه ) ×3.8 دقيقه

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    جمع ميزان تابش در زمان عبور از كمربند : راد 11.4 = 0.23+9.18+1.83+0.17

آژانس بهداشت و ايمني حرفه اي آمريكا مقدار مضر و مرگبار پرتو را 300 راد در ساعت اعلام كرده است . بر اساس اين محاسبه مقدار كل جذب تشعشع در اين سفر 11.4 راد در 52.8 دقيقه است يا 11.4 راد در 0.88 ساعت يا به عبارتي ديگر 13 راد در يك ساعت كه به مراتب پائينتر از مقدار خطر آفرين ميباشد .

البته مقدار 13 راد بر ساعت براي حالتي است كه فضانوردان در فضا و در معرض مستقيم ذرات باشند و در داخل فضاپيما كه با پوششهاي مناسب عايق بندي شده است اين مقدار بسيار پائينتر و كاملا بي خطر خواهد بود . بر اساس آزمايش پرتو سنجي از فضانوردان ماموريتهاي آپولو ، كل مقدار جذب ذرات طي سفر رفت و برگشت در 6 روز فقط 2 راد بوده است .

درباره دوربین تا قبل استفاده ناسا از دوربین های دیجیتال تمام عکس ها با دوربین های شرکت Hasselblad بوده

در سفری که(apollo8) به منظور تحقیقات و بررسی و نقشه برداری از کره ماه در فاصله تقریبا 100 کیلومتری انجام شد و مقدمات سفر apollo11 رو فراهم کرد دوربین مورد استفاده مدیوم فرمت Hasselblad 500EL که

تفاوت اش با مدل‌های قبلی موتوردار بودن آن است . لنز مورد استفاده یک لنز 80 میلی متری با دیافراگم 2.8 از سری Planar

شرکت کارل زایس آلمان به همراه پرده شاتر از شرکت Leaf بوده است که در آن سالها برای پروژه‌های آپولو انتخاب شده بود. در این دوربین تغییراتی شکل گرفته بود ( از جمله رنگ و جنس بدنه و . . . ) این تغییرات به

سفارش ناسا صورت گرفته بود و این دوربین برای ماموریت‌های فضایی باز طراحی شده بود.شرکت هاسلبلاد سالهای بسیاری شریک تجاری ناسا و تامین کننده تجهیزات سفر‌های فضایی بود. این همکاری تا زمامی که

ناسا به سمت دوربین‌های دیجیتال حرکت کرد ادامه داشت، اوایل قرن 21 بود که ناسا کلیه تجهیزات خود را با انواع دیجیتال تعویض کرده و از دوربین هایKodak DCS 760 استفاده کرد، این دوربین‌ها از بدنه‌های Nikon F5

ساخت شرکت نیکون و سنسور هایCCD شرکت کداک و لنز‌های نیکون استفاده می‌کرد.

نگاتیو مورد استفاده برای این عکس مثل تمامی عکس‌های دیگر ناسا در آن سالها نوع خاصی از نگاتیو‌های 70 میلیمتری شرکت کداک بود که به صورت ویژه برای ناسا طراحی شده اند و با یک رول رنگی از آنها در حدود

160 تصویر و با یک رول سیاه و سفید حدود 200 تصویر قابل ثبت بود. نگاتیو اصلی این تصویر در بانک اطلاعاتی ناسا موجود است و به تازگی یک اسکن با کیفیت از این نگاتیو تهیه شده است. همچنین دوربین و سفینه

آپولو 8 به همراه بقیه ادوات و تجهیزات این ماموریت در موزه موجود است.

درباره مسایلی غیر از + که تو پست های قبلتون گفته بودین دو تا لینک گذاشتم نمیدونم نگاه کردین یا نه ولی جواب تمام سوالاتون رو داده البته همه جا کامنت های شما هست من هر سایتی رفتم کامنت های شما

رو دیدم. به نظرم درباره بیشتر مسایلی که گفتین جواب قانع کننده داده شده

مهمترین جواب ها که قانع کننده هم هست و تو لینک قبلی گذاشته بودم و مطمئنم نخوندین رو براتون میذارم

پرسیده شده است که با توجه به اینکه ادعا می‌شود فضاپیماهای آپولو با کمک موتورهای جت خود به نرمی بر سطح ماه فرود می‌آمدند، چگونه است که هیچ اثری از حفره ناشی از خروج گازهای داغ در زیر دهانه خروجی موتورها دیده نمی‌شود. همچنین پرسیده شده است که با توجه به اینکه سطح ماه را غبار پودر مانندی پوشانده است قاعدتاً باید هنگام فرود فضاپیماها طوفان بزرگی از گرد و غبار به هوا برمی‌خواسته است. چرا این موضوع در فیلمها دیده نمی‌شود؟ مدعیان می‌گویند که این دو دلیل ثابت می‌کند که فضاپیماهای آپولو با جراثقال بر سطح استودیوی فیلم‌برداری گذاشته شده است و بقیه نمایش آنجا اجرا شده است.
    اما مهندسان فضایی پاسخ قانع‌کننده‌ای برای این پرسش دارند. آنها می‌گویند که با توجه به اینکه شتاب جاذبه ماه تنها یک ششم شتاب جاذبه زمین است (یعنی یک انسان ۶۰ کیلوگرمی در سطح ماه فقط ۱۰ کیلوگرم وزن خواهد داشت)، موتورهای ماژول ماه‌نشین آپولو نیازی به تولید نیروی پیشران قوی نداشته‌اند.
    در واقع نیروی پیشران این موتور در مرحله نهایی فرود بخش کوچکی از توان نامی موتور را شامل می‌شده است که حدود ۱۰ کیلوپاسکال فشار در دهانه خروجی نازل موتور تولید می‌کرده است.

از طرفی نباید فراموش کنیم که ماه فاقد اتمسفر است و بنابراین شیپوره گازهای خروجی از موتور به سرعت واگرا شده و پخش می‌شود. این موضوع از یک طرف و توجه به این مطلب که ضخامت غباری که سطح ماه را پوشانده است در حد تنها چند سانتی‌متر است از سویی دیگر باعث می‌شود که در زیر دهانه نازل موتورهای ماژول ماه‌نشین حفره آنچنانی که انتظار داریم دیده نشود. هر چند در تمامی فیلمهای ضبط شده از فرود آپولوها می‌توان گرد و خاک به هوا برخواسته را به خوبی مشاهده کرد و در زیر دهانه موتور آپولو۱۱ گودال کوچکی به عمق حدود ۱۰ سانتی‌متر نیز به وضوح دیده می‌شود.

درباره حرف C که رو یکی از سنگ ها دیده شده

در اسکن برخی تصاویر در سال ۲۰۰۱ یک موی مژه باعث مارک خوردن سنگ‌ها و یا سطح ماه با حرف انگلیسی C شده است. سایه‌های همگرا نیز به دلیل پانوراما بودن تصاویر برداشته شده در سطح ماه و تقسیم کردن آنها به تصاویر کوچک در روی زمین رخ داده است. دیده شدن فضانوردان و تجهیزات در بخش سایه نیز می‌تواند به دلیل بازتاب نور خورشید از سطح ماه باشد. یادمان نرود که در یک شب مهتابی می‌توان بدون هیچ چراغی در بیابان طی طریق کرد. دیده نشدن ستارگان در آسمان نیز به دلیل روشنایی بسیار زیاد سطح ماه و کنتراست فوق العاده آسمان سیاه در مقابل سطح روشن ماه است. این اتفاق در شب و در جاییکه آلودگی نوری زیاد باشد به راحتی قابل مشاهده است.
    و این قسمت

حدود سه سال پیش کاوشگر فضایی سلن متعلق به آژانس فضایی ژاپن، تصاویری سه بعدی از محل فرود آپولوها تهیه کرد که با دقت بی‌نظیری صحت تصاویر برداشته شده توسط فضانوردان را نشان می‌داد. اما اتفاق اصلی دو سال پیش رخ داد، زمانی که ناسا تصاویری از مدارگرد شناسایی ماه، LRO منتشر نمود که به وضوح محل‌های فرود آپولوها را نشان می‌داد. در این تصاویر ردهای به جا مانده از حرکت فضانوردان و ماه‌نوردها به خوبی دیده می‌شود. اما با همه اینها هنوز طرفداران توطعه قانع نشده اند. آنها می‌گویند که همه این شواهد توسط تجهیزاتی تهیه شده‌اند که در تملک ناسا است و یا به صورت مشترک توسط این آژانس فضایی اداره می‌شود، پس چگونه می‌توان به بی‌طرفی آنها اعتماد نمود.

تصویر سمت راست توسط فضانوردان مأموریت آپولو-۱۵ و تصویر سمت چپ توسط دوربین سه بعدی سوار بر فضاپیمای سلن٬ متعلق به آژانس فضایی ژاپن برداشته شده است. آیا تطابق بی‌نظیر زمین‌شناسی منطقه جایی برای بحث بر سر ساختگی بودن سفر به ماه باقی می‌گذارد؟
    من خودم هر پستی اینجا داده بشه میخونم نسبت به هر چیزی هم شک میکنم هم دلایل شما هم دلایلی که بقیه دوستان اوردن معتبر هست چون از منبع موثق آورده شده به نظرم اینکه به مدرک و دلایل کسی

بگیم من دراوردی اصلا درست نیست چون مدرکی که اورده میشه مثل مدرکی که شما میارین عکس ها و فیلم های ناساست . حتما هم کسی که تو بحث شرکت میکنه درباره حرفی که میزنه تحقیق میکنه.

یه سوال شما درباره سنگ ها ا قانع شدین ؟ پست اول من با یه پست دیگه فکنم آقای Zeitgeist گذاشتن ..

درباره همه چیز باهم بحث شه نتیجه بحث مشخص نمیشه نظرتون رو هم درباه بقیه دلایلی که بالا براتون

نوشتم بگین که براتون قانع کننده هست ؟

این قسمت صحبتم هم کاملا کلی هست منظورم شخص خاصی نیست

هممون اینجا میایم چیزی که فهمیدیم رو به اشتراک بذاریم چیزی که نمیدونیم رو متوجه شیم بحث علمی با کل کل رو کم کنی خیلی فرق داره بعضی ها تو بحثها انقد بد و بیرا نثار هم میکنن که آدم دیگه بدش میاد

بره تو تاپیک مورد علاقش یا انجمن مورد علاقش حتی پست ها رو بخونه

درباره این عکس :

با توجه به اینکه دوربین استفاده شده لنز 80 میلی متری با دیافراگم 2.8 بوده نوع لنز از نوع Medium telephoto هست ( زاویه دید لنز تنگتر هست(فاصله کانونی بیشتر) در کل هرچه لنز تله ی قویتر باشه (فاصله کانونی

لنز بیشتر) عمق میدان عکس کمتر هست)>> سوژه در عکس رو میشه از زمینه جدا کرد البته دیافراگم هم در عمق میدان تاثیرد داره که هرچه دیافراگم بازتر باشه(یعنی عددش کوچکتر باشه) عمق میدانِ عکس کمتر میشه . تو عکس بالا با توجه به نوع لنز فاصله کانونی زیاد هست و به علت عمق میدان کم سوژه از پس زمینه جدا شده و جزییات پس ضمینه واضح نیست البته این توجیه منه

هم میزان دیافرگم و هم فاصله کانونی همچنین فاصله سوژه از دوربین روی عمق میدان تاثیر داره ..وقتی یه جایی نور زیاد داره و دیافراگم بسته هست برای به حداقل رسوندن عمق میدان باید به سوژه نزدیک تر

شد(فاصله رو کم کرد) وقتی عمق میدان کم هست زمینه سوژه ، تصویر محو داره و سوژه ، تصویر واضح ..این عکس ها رو ببینید هر دو با یک فاصله کانونی گرفته شده توو عکس سمت راست دیافراگم بسته و عمق میدان کم هست عکس سمت چپ دیافراگم باز و عمق میدان زیاد :

این هم درباره تصویر هایی که در زمینه هست و هم تصاویری که رو هست صدق میکنه نمیدونم متوجه منظورم میشین یا نه

شاید علت اینکه عکسی که گفتین به نظر ساختگی میاد همینه .. چون عمق میدان کم باعث محو شدن جزییات زمینه شده ..
    Last edited by V E S T A; 18-12-2012 at 19:26.

4. 8 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Skyrim

اگه نباشه جاش خالی می مونه majid4mi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

حق با شماست.
    منظورم همتون هست.
    همه کسانی که فکر می کنید سفر به ماه حقیقت داره.مخصوصا" اون با ادب ها.
    شما درست می گید.
    من اطلاعاتم کم هست.
    در بسیاری از رشته ها هم بی سواد هستم.
    سفر انسان به ماه هم حقیقت داره.
    و من یک متوهم توطئه هستم.
    حق با شماست.
    اون سرنشین ماهنورد یک ماکت نیست.

این بابا هم برا خودش آخر پیری توهم زده.
    این + ها هم اشکال از دوربین بوده.
    اینجا هم که خورشید و هاله خورشید از بدنه خود آپولو جلو زدن هم که هرچی ناسا بگه درسته.

این تصاویر گاما هم به خاطر این بوده که تصاویر اسکن شده.
    رد نداشتن ماه نورد هم توهم من هست.
    حرف C هم یک مو لای اسکنر بوده.
    اون دو تصویر از اون عکس در دو آرشیو ناسا و ویکیپدیا هم توهم من بوده.

اینم حتما" یه تیکه از کوه بوده که لای اسکنر بوده.

اینم معلوم نبوده که چی بوده که لای اسکنر بوده.

اینم کره ماه گچی بوده که متوهمان توطئه از خودشون در آوردن.

این کره زمین رو هم خودم با فوتوشاپ برعکس گذاشته بودم بعدش متوجه شدم درستش کردم.
    اون سنگی هم که چوب بوده، دزدی بوده و سر موزه ملی هلند کلاه گذاشته بودن.

اینجا هم مشکل از بی سوادی متوهمان توطئه هست.

کلا" همه این مدارکی که از اول تایپیک گذاشتم چرت بودن.
    ببخشید که یه مدت اینجا مزاحم شدم.
    خیلی ممنون که باعث شدین من حقیقت رو کشف کنم و به اشتباه خودم پی ببرم.

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

مجید عزیز
    ازت تشکر میکنم که اینقدر علمی داری مسئله رو بررسی میکنی
    و سایر دوستانی که توی جبهه مخالفن

واقعآ سطح این تاپیک فوق العاده بالاست و یکی از بهترین مراجع آنالیز پروژه آپولو 11 هست.....

ممنون مجید عزیز

8. 5 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام

آقای مجید شما اینجور که گفتین چند سال درباره این موضوع سرچ کردین نباید انتظار داشته باشین همه بدون سرچ همه چیزو قبول کنن .من تا اونجایی که برام قانع کننده بود جواب بعضی صحبت هاتون که تو صفحات قبل

گفتین دادم ولی درباره بقیه موارد نظری ندارم چون اطلاعاتم هنوز کامل نشده شاید تو این موارد که جوابی ندادم حق با شما باشه برای همین تو مرحله شک باقی میمونم بحث علمی همینش جالبه که نظراتمون رو با هم

تبادل کنیم برای نظرمون دلیل و مدرک بیاریم اگه نظرمون عاقلانس و براش مدرک داریم روش لجبازی کنیم تا ثابتش کنیم کسی که شنونده نظراتمون هست هم بدون فکر کردن و تحقیق و سبک سنگین کردن پیش خودش

نمیتونه همه چیزو بپذیره خواهشا پله پله جلو برین درباره مسائلی که مطرح میشه و جواب هایی که دربارش داده میشه .اول به نتیجه برسیم بعد بریم سر موضوع بعدی

شما اطلاعاتتون همونطور که shabe.saket گفتن خیلی خوبه ولی برای جواب دادن رد کردن یا قبول نظر شما زمان نیاز هست این زمان هم برای تحقیق درباره نظراتتون هست وقتی کسی تو این بحث شرکت میکنه یعنی

براش این موضوع جالب بوده کسی هم اگر با نظر شما مخالفت کنه یا قبولش نکنه این دلیل بر این نیست که سواد شما رو زیر سوال ببره یا به شما توهیینی کنه ..همیشه سکوت یا دلیل اوردن بر خلاف نظر شما معنی

اینو نمیده که کسی در مقابل شما جبهه گرفتن ..

10. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

فکر می کنم این کلیپ از دوتا عکس بیشتر گویا باشه!

در این کلیپ وقتی مثلا” فضانوردان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این لحظه تاریخی رو ثبت میکنند، (عکس یادگاری در کنار پرچم ایالات متحده روی مثلا” ماه!) یکی از اونا از کنار پرچم رد میشه که این رد شدن همانا و برملا شدن این افتضاح تاریخی! همانا!

a15v.1485548
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول اینکه از قدیم گفتن آدم زنده وکیل وصی نمیخواد!
    دوم هم اینکه من توی این تایپیک کامنتی با همچنین اسمی ندیدم.در واقع اصلا" کسی اینجا پاسخ گو نیست!
    چون دید بیشر شما (به استثناء چند نفر) اینجا از روی تعصب هست.

آقا من هرچی فکر کردم متوجه منظور شما از این کامنت نشدم.لطف کنید منظورتون رو توی همون PDF یا وب سایت کامل شرح بدین.
    من اون ویدیو رو با کیفیت MPG که گذاشته بودی دانلود کردم و همونطور که دوستان گفته بودن برخورد با پرچم انجام میشه. دلیل بر این مدعا هم اینکه بالای پرچم میله ای وجود داره برای باز نگه داشتن پرچم (همونطور که توو تمام عکس های پرچم معلومه این میله) و اگر به قول شما قرار بود باد پرچم رو تکون بده میبایست فقط قسمت پایین-راست تکون میخورد در حالی که کل پرچم یعنی قسمت بالایی و میله دار هم تکون میخوره که نباید میخورد!

نمیدونم چرا اینقدر حاشیه رو دوست داری و به جای پرداختن به متن سعی میکنی شایعه سازی کنی؟!
    بابک یا من یا هرکس دیگه مهم نیست در صورتی که بخوای به جواب برسی و هرکسی میتونه جواب بده.
    Cleeev هم از دوستانی قدیمی ما و همون Zeitgeist هستن. اما من دارم میبینم که همه سعی میکنن پاسخگو باشن دوست عزیز برعکس چیزی که شما میگی.
    اکثر دوستان سعی میکنن جواب های قانع کننده و دستی بدن و واقعن نمیدونم کجا از روی تعصب برخورد شده با شما. به نظر من شما این عینک بدبینی و توتعه رو از چشمت بدار و یکی یکی مطالبت رو بذار برای بررسی.

در واقع دوست من مطالب شما انقدر سطحی و آماتوری هستند که من دارم منصرف میشم شرح دادن و ... و فکر میکنم اگر کلاس عکاسی برید و همینطور یک کتاب در مورد نحوه تحقیق علمی بخونی خیلی میتونه کمک کنه. ضمن اینکه اگر سایتی ایجاد بشه قرار نیست در اون صرفن مطالب شما پاسخگویی بشه.

لطفن این پاراگراف رو هم مطالعه کنید.
    ببینید من فکر میکنم مجید عزیز از همون افرادی هستند که من فکر میکنم. این افراد اینطور پیش میان که ادعاهایی رو مطرح میکنن تا مطالبی رو زیر سوال ببرن و بعد اگر اوضاع خوب باشه مطالب دیگه رم زیر سوال میبرن و اگر خوب نباشه شروع به جنجال، حاشیه سازی و تخریب میکنن (مخصوصن تخریب شخصیتی) و در پایان هم اگر نتونن به هدفشون برسن مظلوم نمایی میکنن.
    مجید عزیز امیدوارم فکر من غلط باشه و شما جزو این افراد نباشی و هدفت هم فقط و فقط بررسی درستی یا نادرستی ادعا و نظریت باشه. اگر اینطوره از حاشیه و جنجال پرهیز کن و مطالبت رو یکی یکی قرار بده تا بررسی بشه نه اینکه تا این مطلب بررسی نشده 10 تا دیگه هم اضافه کنی و به موازاتش حاشیه پردازی رو هم در پیش بگیری.
    با بی ادبی و خشونت هم هیچ بحثی به نتیجه نمیرسه. دارم یواش یواش حس میکنم وقت و انرژی گذاشتن برای این تاپیک فقط وقت تلف کردنه چه برسه به ایجاد تاپیک یا پی دی اف یا سایت. امیدوارم همه دوباره برگردم به متن و حاشیه رو رها کنیم و در کنار هم به نتایج قابل قبولی برسیم.
    Last edited by Saeed Dz; 19-12-2012 at 00:38.

12. 5 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

اون پست ایشون رو تیم مدیریت انجمن علمی حذف کردن عزیز. و ایشون دوباره پست رو با حذف اون بخش منتشر کردن.

14. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    Skyrim

پيش فرض

آقا یه پیشنهاد دارم
    از این به بعد آقا بابک یه عکس می زان و مشکلاشو می گن.
    ما هم استدلال هامون رو دربارش می گیم و آفا مجید یا قبول می کنه یا نمی کنه.
    بعد می ریم سر عکس بعدی.
    این طوری هر عکس کامل بررسی می شه و ابهامات رفع می شه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •