تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 19 اولاول ... 8141516171819 آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 186

نام تاپيک: بازیها و کلکهای پاسور

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

سلام
    من این واشنگتن رو بازی کردم البته این امتیاز منفی دهی قراردادی هست مثلا میتونی بگی هرکی بیشتر از دست هایی که تعیین کرده گرفته ضرب در 10 میشه و هرکی کمتر گرفت به تعداد کم هایی که داره ضربدر منفی میخوره
    و تعداد دست ها هم محدودیت رقمی نداره از این نظر که دوستمون گفت شما ممکنه بگی من 11 دست میتونم بگیرم
    یکی بگه من 8 تا یکی بگه 2 تا
    اینجوری حتی هیجان بازی بیشتره که نذاری به اون مقدار برسن
    این برگ کنار گذاشتن هم ما نداشتم توافق میکردیم هرکی زودتر به فلان نمره رسید برده !

2. 3 کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز secretman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

اولش که گفتم با بازی قهوه اشتباه نشه ، اینی که میگی دقیقا بازیه قهوست ، به ازای هر دست اضافه ضربدر 10 میشه و ...

بعد در مورد تعداد دست ها باید بگم که منظور من این بود که تعداد جمع دست سه نفر نباید به تعداد ورقای دستشون برسه
    مثلا اینی که شما گفتی یه خورده تخیلیه اما امکان داره ، مثلا اگه به قول تو نفر اول بگه 11 ، نفر دوم بگه 8 ، نفر سوم نمیتونه صفر بخونه ، الان متوجه منظورم شدی؟؟؟؟

بعد بازیش حتما باید تا آخر یعنی نفری یک برگ ادامه پیدا کنه !!!

4. 2 کاربر از secretman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

11 شیوه های صحیح بازی حکم => انواع " آس خوری " : 1- آس بی بی

اما میرسیم به مبحث شیرین " آس خوری " در بازی حکم

غیر از حالتی که در تصویر زیر وجود داره ، در باقی حالات و به خصوص زمانی که از یک خال ، آس و 3 یا بیشتر از 3 برگ از اون خال رو دارید آس خوری ریسک بسیار بالایی داره و هر لحظه احتمال بریدن آس شما وجود داره /

نکته ی دیگه در مورد آس خوری اینه که معمولا آس خوری در زمانهایی انجام میشه که با توجه به دست خودمون به این نتیجه میرسیم که برای بردن ، "دست" کم داریم و سعی میکنیم از این طریق امید ببندیم به یارمون که ته دست نشسته و اینکه شاید اون بتونه با سرباز ، شاه ، بی بی و یا حتی 10 به پایین دست بگیره از اون خال/

اما میرسیم به آس - بی بی که یکی از نمونه های آس خوری هست :

همونطوری که در تصویر مشاهده میشه من با توجه به دست خودم و اینکه از لحاظ حکمی در زیر خط فقر ! به سر میبرم ، این ریسک رو میکنم و اول بی بی خودم رو بازی میکنم ، هرچند که احتمال داره بی بی من بره زیر شاه نفر بعدی .

نکته ی دیگه اینکه اگر در اینجا تیم ما 3 دست یا کمتر داشت ، من به امید یار مقابلم که ته دست نشسته نه آس رو بازی میکردم و نه بی بی رو بلکه 4 خشت رو بازی میکردم با توجه به احتمالات سعی میکردم سه دست از خشت بگیریم هرچند که احتمالش خیلی بعیده اما زمانی که " دست خراب هست " این ریسکها توجیه پذیره .

مهمترین علتی که بازیکنهای باتجربه میگن " وقتی از یک خال فقط یک شاه و یک برگ ریز داری اصلا اون خال رو بازی نکن " ترس از همین آس بی بی هست چون احتمال زیادی داره که شاه بره زیر آس .

ایده آل ترین و مطمئن ترین حالت آس - بی بی هم این هست که شما آس - بی بی داشته باشه و ته دست نشسته باشی ، در این حالت و در صورت عدم احتمال برش ، آس- بی بی شما به طور قطع دو دست برای شما به ارمغان میاره .

کلا در حکم آس خوری امری بس نکوهیده است که اگر جواب بده کسی نمیگه دستت درد نکنه اما اگر نگیره و به فرض بی بی شما بره زیر شاه و آس شما رو هم ببرند ، مورد سرزنش یار مقابل واقع خواهید شد

در پستهای بعدی حالت های دیگری از " آس خوری " رو بررسی خواهیم کرد .

6. 4 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

یه کلک خیلی توپ بهتون یاد میدم همون طور که قول داده بودم حالشو ببرین

خوب دقت کنین چی میگم که یاد بگیرین ، چون مطمئنم این کلک رو حتما انجام میدین به عنوان یه کلک شاخ

خوب اول برگا رو بر میزنین و تو دستتون میگیرین (طوری که برگا رو ببینین چنده)بعد برگ اول رو بر میدارین و برگ بعدی رو میکشین روش و میرین تا آخر برگ دوم رو که دارین بر میدارین یادتون باشه چیه (مثلا 8 گیش)

از اینجا به بعد هرچی 8 دارین میندازین بیرون(3تا 8 میمونه)جون یه 8 رو نگه داشتین (8گیش) وقتی همه 8تا رو ریختین پایین برگایی که دستتونه رو برعکس به پشت میزارین رو زمین

بعد 3 تا 8 رو هم میزارین رو هم و برعکس میزارین کنار اون برگای دیگه ، بعد حالا اینجا نمایش اصلی کار ماست

اینجا به طرف میگین که من یکی در میون (یکی از این طرف و یکی از 3 تا برگ 8) میزارم رو هم و بعد ببین چی میشه

حالا یه برگ از 8 به پشت میزارین کنار بعد یه برگ از برگای دیگه میزارین روش (یکی در میون) ، دوباره یه برگ از 8 و یه برگ از برگای دیگه میزارین روش و در آخر برگ آخر 8 رو میزارین روش

حالا این برگایی که یکی در میون گذاشتین باید در اصل 3 تا 8 لابلای این برگا تقسیم شده باشه اما وقتی 3 تا برگ اول رو میشه میبینین 3 تای اول 8 هستش

تمام////

این سری مطمئنا طرف میگه دوباره انجام بده ، شما سریع برگا رو بر بزنین و این سری برگ دوم مطمئنا چیز دیگست مثلا (10 دل) حالا هرچی 10 دارین میریزین بیرون و ادامه میدین....

اگه جایی مبهم بود بگین بیشتر توضییح بدم %

8. این کاربر از secretman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال 775e's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

سلام لطفا دوباره آپ کنید

کـاربـر بـاسـابـقـه MehranVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خب
    این تریکی که میخوام بگم رو اولا قبل از اجرا کردنش تمرین کنید تا دستتون روون شه و همچنین بیشتر از یکبار جلوی کسی اجرا نکنید .
    یه دست ورق کامل رو برمیدارید ، میدید به طرف کامل بر بزنه
    بعد بهش میگید که میخواین 2 تا 26 تایی جدا کنین
    ورق ها رو به رو برمیگردونید ( که ببینید ) ، شروع میکنید به شمردن ( بدون پشت و رو گذاشتن و هرچیزی ) فقط میشمرید
    در حین شمردن نهمین ( 9 ) ورق رو بخاطر میسپارید و سریع رد میشید ( نباید روی ورق نهمی مکث کنید تا تابلو بشه ! ) فقط یادتون بمونه چی هست

میشمرید تا به 26 برسید
    26 تایی که توش ورق نهمی بود رو برمیگردونید به پشت و میزارید زمین ( تا آخر دیگه با اینا کاری ندارید )
    26 تای دیگه که تو دستتون هست رو نگه میدارید

نکته مهم : در این تریک ورق های 10 - سرباز - بیبی - شاه - آس همگی 10 تا شمارش میشن و بقیه ورق ها هر عددی که روشون نوشته شده باشه

با توجه به این نکته 4 تا ستون ورق باید بچینید
    از اون دسته 26 تایی که دستتون هست یک ورق رو میکنید میزارید ستون اول ، اگر عددی که روش بود کمتر از 10 بود ( اعداد 2-9 ) به تعدادی که کمتر داره ورق میزارید پایین
    مثلا اولین ستون اگر عدد 6 خشت بود 4 تا کمتر از 10 داره ، 4 تا برگ بدون توجه به عدد و خالش میزارید زیرش ( مثل عکس )
    ستون دوم اگه مثلا شاه پیک بود ( شاه یا آس یا بیبی یا سرباز یا خود عدد 10 ) هیچی نمیزارید زیرش
    ستون سوم هم فرضا 4 دل ( 6 برگ کمتر از 10 داره که میزارید زیرش )
    ستون چهارم هم فرضا 10 دل

بعد از چیدن ستون ها هر تعداد برگ اضافی دستتون بود میزارید روی اون 26 تایی که قبلا شمارش کردید و ورق نهمی رو بخاطر سپردید
    حالا باید از طرفتون بخواهید که اولین برگ های ستون ها رو شمارش کنه

6 خشت ( 6 تا ) + شاه پیک ( 10 تا ) + 4 دل ( 4 تا ) + 10 دل ( 10 تا ) = 30

حالا به طرف میگید 30 امین برگ رو بدون اینکه اونها رو نگاه کرده باشید ! ( همون برگ نهمی که بخاطر سپردید )
    جالبه ؟!
    منم دقیقاً مثل شما دوستم دو بار انجام داد واسم و مشکوک شدم و فهمیدم قضیه چیه ...

یه حقه دیگه هست مشابه همین کلک، اون رو هم میگم به دوستان:
    این حقه کاملاً مشابه همون چیزیه که Pami گفت با این تفاوت که بجای 26 برگ باید 24 برگ جدا کنید. و به جای برگ نهم، برگ پنجم رو ببینید...
    پس خلاصه این شد: 24 برگ جدا میکنید، برگ پنجم رو به حافظه میسپرید. (مثلاً سرباز خشت میاد)
    اونا رو به پشت روی زمین میذارید، یه دسته 28تایی توی دستتون باقی میمونه.
    دقیقاً مثل چیزی که Pami گفت، منتها باید سه ردیف ورق بچینیم. و اولین ورقی که توی هر ردیف میذاریم رو از 10 کم کنیم و اون ورق رو بذاریم زیرش. (دقیقاً مثل عکسی که Pami گذاشت)
    حالا برگای اول هر سه ستون رو جمع میکنیم (مثلاً میشه 17) و بعد به دوستتون میگید که 17مین برگ سرباز خشته (همون 5امین برگی که اول دیدید)
    نکته: توی این تریک، سرباز و بی بی و شاه به ترتیب 2 و 3 و 4 حساب میشن.

این رو هم بهتره همون یه بار بیشتر انجام ندید!

راستی دوستان اینجا شلم باز هم داریم؟ کاش میشد یه نظرسنجی توی این تاپیک بذارید تا مشخص شه محبوب بازی چیه. البته فکر کنم حکم باشه، ولی متاسفانه حکم زیادی به شانس ربط داره، ولی بازیهایی مثل شلم یا بلک جک یا پوکر و ... کمتر به شانس ربط دارن و تکنیکای بیشتری رو در بر میگیرن.

یه کار که همیشه توی بازی شلم انجام میدم و باعث میشه روی حریفام سوار باشم:
    برگا رو توی شلم حق ندارید بر بزنید، یا اگه دست دهنده خواست بر بزنه نهایتش یک یا دو بور میتونه بزنه.
    کاری که من همیشه میکنم برگایی که روی هم میافتن رو حفط میکنم. فقط مهماش رو حفظ کنید کافیه. مثلاً الان یه دست میافته شامل آس، 3، 5 و سرباز پیک. خوب دیگه میدونید توی دست بعدی اگه کسی سرباز پیک رو اومد، احتمال 90 درصد 3 و 5 و آس هم دست اونه. یا اگه حافظتون ضعیفه، میتونید بفهمید که سه تا پیک دیگه دست اونه...
    روی این کار خیلی تمرین کنید چون نصف بازیهای ورق به حافظه و شمارش ربط داره.

حـــــرفـه ای piishii's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    myshots.ir

پيش فرض

سلام من شلم هم بازی میکنم و دیگه اینم. قوانین خودشو داره بعضی ژوکر سر ژوکر دارن بعضی نه بعضی دوبلم میخونند بعضی نه و چیزا دیگه اما محبوبترین حکم هست که خودم منم بیشتر همه جا اونو بازی میکنم من اینارو بلدم
    21؟شلم؟،حکم، هفت کثیف، ریم، چهار برگ، پوکر، بی دل،اسپید،
    فعلا همینارو یادم میاد

12. این کاربر از piishii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

شلم دونفره بهترین بازی دو نفره ورقه به نظر من

ولی به قول دوستمون بازی حکم زیاد به شانس بستگی داره اما بازی بی دل و شلم خیلی به بازی ربط داره

ولی چون همه حکم بازی میکنن و جا افتاده اصلا حوصله یادگیری بازی های دیگه رو ندارن ، در صورتی که خیلی بازی های خوبی داریم

بازی هزار و بلف هم حتما بازی کنین

آخر فروم باز basketball's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

برای حکم دو نفره کلک یا تجربه دارید بگید
    البته تجربه مهمتر هست چون زیاد نمیشه کلک زد...

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ساري

پيش فرض

به نظر من برو شلم دو نفره یاد بگیر بعدش میفهمی حکم دو نفره در مقابلش حرفی واسه گفتن نداره

حتی ریم هم به نظرم بهتر از حکم دو نفرست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •