تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 19 از 19

نام تاپيک: - نقد و بررسی » " پرچم سفید " چاوشی در برابر حریص !

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    [ ღ _ ღ ]

پيش فرض

ممنون از نقد زیبا
    یه چیزایی هم در مورد تنظیم یاد گرفتیم

فقط یه چیزی محسن چرا دیگه با محمدرضا آهاری کار نمیکنه؟؟
    تو آلبوم یه شاخه نیلوفر من خیلی حال کردم با تنظیم ها افک ها به نظر شخصی من عالی بود خیلی قوی بود
    تو ژاکت یه 3تا ترک کار کرد که من خیلی خوشم اومد باز ولی دیگه خبری نیست

مجید جان نظر شما در مورد تنظیم هاش چیه مخصوصا آلبوم یه شاخه نیلوفر؟

یه چیز دیگه هم بگم من خیلی خوشحالم خواننده مورد علاقم هر سال با برنامه ریزی یک آلبوم میده ولی من به شخصه حاضرم 6 ماه دیگه صبر کنم ولی کاری رو گوش کنم که اشتباه داخلش کم باشه
    الان خیلی دوست دارم مثلا سیروان آلبوم بده الان چند سالی هم از ساعت 9 میگذره ولی مطمئن هستم زمانی که آلبوم بیاد یه کار بسیار قوی میشه
    خواهش میکنم . لطف داری

در مورد محمد رضا آهاری ... تنظیم هاش همیشه در زمان خودش تاپ بوده ! واسه این میگم در زمان خودش چون درست نیست که بگیم تنظیم یه شاخه نیلوفر ؛ الان چطوره ؟

مسلما تم قدیمی داره تنظیم هاش ولی بسیار زیبا هستند .

و یه شاخه نیلوفر شاهکار آهاری هست . همه ترک های البوم رو خودش تنظیم کرده .

دقيق منظورتون رو از لحاظ كيفي نفهميدم چون كميت كه اصلا مطرح نيست

فكر نميكنم به اين راحتي كه شما ميگيد اكثر بچه ها احساس كرده باشن

براي من تقريبا در يك سطحن حالا بقيه دوستان رو نميدونم. هركدوم تو يه چيزايي بهترن

كاش يه نظرسنجي هم به تاپيك اضافه ميكرديد كه ببينيم نظر بقيه چيه (گزينه در يك سطح هم حتما بايد ميبود )
    خیلی ساده دارم میگم ! از لحاظ کیفی ! کیفیت حریص بهتر یا پرچم سفید ؟ تویه کدوم البوم شما بین ترک ها یکسان سازی و یکدست بودن میبینی ؟ کدوم آلبوم کیفیت صدای بهتری داره ؟ از این ساده تر !

واقعا شما خفگی صدای محسن رو تویه پرچم سفید حس نمیکنین ؟ تویه حریص چه صدای شفافی داشت !

امیر جمال فرد هنوز قلق صدای محسن تو دستش نیست !

با نقدات موافقم ولی آلبومش چیزی از حریص کم نداشت
    من خودم طرفدار پروپاقرص محسنم ولی آهنگسازی آخرش واقعا قشنگ بود اون جور که میگی کیک جولون میداد نیست
    خودمم آهنگ سازم بیشتره مشکلاشو فهمیدم مخصوصا اون چیزی که راجع به آهنگ 1 گفتی یا آهنگ بگو مگو که انگار با صدای محسن تنظیم نیست
    ولی به نظر من جالب بود آلبوم- من ک خیلی حال کردم-همه کارای محسن قشنگه
    ممنون واسه تعریف زیبات از صداش 100درصد موافقم باهات
    مرسی عزیز

ولی واقعا کیک تویه ترک آخر اعصاب خورد کنه واسه من ! واسه من که اینجوریه !

بازم لطف کردی نظر دادی

سلام!
    اول خسته باشی بابت نقد
    بعدش اینکه خیلی خسته نباشی بابت نقد
    اما:
    شما بیشتر نقد رو روی محور تظیـم پیش بردید و این یه عیب بزرگ به شمار میره
    اگه من با یه دید عادی آلبوم رو فقط گوش کرده باشم بعد از نقد شما باید بگم محسن چاوشی 100% افت داشته و 100% آلبومش ضعیف بوده!!!
    که اینطوری نیست!
    خوب نکته مثبت هم نوار قلب گرفتن از آهنگ ها بود
    البته یکم بزرگ نمایی کردید چون با زوم این و زوم اوت کردن این ایرادایی که گرفتید نمایان تر ممکنه بشه
    و اگه خیلی دیگه از کارای کوشان حداد رو ببینیم هم این چیزا رو می بینیم حتی یه چیز ساده مثل اینکه صدا از حد ماکزیومم گذشته باشه...
    البته همون قطعه ی دلتنگ هم کیـک و فالش زیاد داشت اگه با یه نرم افزار تخصصی تر مثل Cool edit (نرم افزار رادیو) بررسیش کنیم
    پس به این ترتیب اگه بخوایم با دید شما به آلبوم نگاه کنیم باید بگیم اصلا ارزش گوش کردن نداره!!!
    راستی تا یادم نرفته، در مورد افکت ها باهاتون موافقم
    افکت هایی که تو مردم آزار بکار برده شده اصلا جالب نیست!!
    خودمم نمی دونم چرا محسن تایید کرده این کارو.
    در مورد قطعه ی مردم آزار به نظر من ضعیف ترین متن شعر رو داشت
    به نظر من اصلا با فضاهای کاری محسن هماهنگ نیست
    کلمات بکار برده شده یا اصطلاحات رو اصلا نپسندیدم
    اما آهنگسازی موفقی داشت که خودتونم اشاره کردید (کلا خیلی از سینا خوشم میاد )
    یه سری بحث دیگه هم هست که دوباره پست میدم طوری که البته مسیر تاپیک تغییر نکنه

موفق باشید ♥

محتوای مخفی: بی ربط با نقد 

Gem Music که کارش معلومه قدرت زیادی نداره
    اما PMC و Gem هر دو اول به کیفیت موزیک ویدئو توجه می کنند نه به آهنگ
    pmc کیفیت کلیپایی که پخش می کنه در درجه ی 1 و 2 ایران هستند
    یعنی بهترین های ایران
    gem ولی نه هرچی دستش برسه
    نمونش کلیپ عرفان که اسم آهنگش یادم نیست، کارگردانی و جلوه های فوق العاده ای داشت اما بخاطره اینکه داخلش سرنگ و شیشه و ... در مورد اعتیاد بود نفرستاد تو هوا

سلام

درمونده نباشی عزیزم ، کار خاصی نکردم !

اتفاقا این عیب نیست ! بلکه نکته مثبت این نقده .

من یه تنظیم کننده هستم و میتونم خیلی بهتر و قاطع تر نظرم رو در این زمینه بدم . و همونجور که میبینین بیشتر نقدم روی تنظیم و میکس و مسترینگ بوده . چون کارم اینه !

ولی در مورد خواننده و شعر نمیتونم با قاطعیت حرف بزنم و فقط میتونم نظر سلیقه ای و شخصیم رو بگم !

شما تویه نقد من دیدی که در باره شعر یا خواندن نظری حرفه ای بدم ؟ یا ادعایی کنم ؟

من معتقدم که در تنظیم ف میکس و مسترینگ این البوم نسبت به حریص ضعیف تره !

ولی درباره سایر موارد نظر شخصیم رو گفتم !و هیچ دلیل فنی هم ندارم ! و اصلا خودم رو مربوط به این حوزه ها نمیدونم ! البته در سطح حرفه ای !

در ضمن ...

من نگفتم این البوم اصلا ارزش گوش کردن نداره فقط دارم میگم حریص بهتره ! و صد البته این البوم هم البوم بسیار خوبیه !

درباره اینکه هر کسی ممکنه خطا کنه ...

من نمیگم کوشان خطا نداره ! ... فقط دارم میگم وقتی خوب تر هست ، چرا خوب رو انتخاب میکنه محسن چاوشی ؟

که کارش معلومه قدرت زیادی نداره
    اما PMC و Gem هر دو اول به کیفیت موزیک ویدئو توجه می کنند نه به آهنگ
    pmc کیفیت کلیپایی که پخش می کنه در درجه ی 1 و 2 ایران هستند
    یعنی بهترین های ایران
    gem ولی نه هرچی دستش برسه
    نمونش کلیپ عرفان که اسم آهنگش یادم نیست، کارگردانی و جلوه های فوق العاده ای داشت اما بخاطره اینکه داخلش سرنگ و شیشه و ... در مورد اعتیاد بود نفرستاد تو هوا
    اگه در باره اون چیزی که گفتم اینو میگین ... سوء تفاه شده !

من میگم تنظیم کننده هایی مثله امیر جمال فرد زیاد هست ! ولی کسایی مثه کوشان حداد و سیروان خسروی فقط خودشونن !

در آخر تشکر میکنم از همه تون که اینقدر قشنگ و فنی دارین بحث میکنین .

مرسی

2. 6 کاربر از Majid-6120 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های فوتبال MCSE MAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    TeHRaN

پيش فرض

خیلی ساده دارم میگم ! از لحاظ کیفی ! کیفیت حریص بهتر یا پرچم سفید ؟ تویه کدوم البوم شما بین ترک ها یکسان سازی و یکدست بودن میبینی ؟ کدوم آلبوم کیفیت صدای بهتری داره ؟ از این ساده تر !

واقعا شما خفگی صدای محسن رو تویه پرچم سفید حس نمیکنین ؟ تویه حریص چه صدای شفافی داشت !

امیر جمال فرد هنوز قلق صدای محسن تو دستش نیست !
    پس منظورتون از كيفيت ، كيفيت صدايي و صوتي آلبومه نه كيفيت كليت آلبوم چون من كيفيت آلبوم رو به شعر و لحن خواننده و فضا سازي و ... هم ميبينم

من خفگي حس نكردم ولي در اين شكي نيست كه كوشان حداد از اميرجمال فرد حرفه اي تره و مطمئنن تنظيم ها و ميكس و مسترينگش در كل بهتره

پس ميشه گفت كيفيت صدايي حريص بهتر از پرچم سفيده و با توجه به دانشتون حتما همينطوره ولي درباره كيفيت آلبوم از همه لحاظ نميشه انقدر مطمئن بود

همچنان ميگم كاش يه نظرسنجي اضافه ميشد كه بشه نظرات تعداد بيشتري از دوستان رو ديد كه به چه صورته

4. این کاربر از MCSE MAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از وقتی که گذاشتی اما نقد جالبی نبود هنر رو نمیشه برد روی چند تا نمودار و تحلیل آماری ، اگه محسن چاووشی کلی کار ماندگار داره به خاطر اینه که تو باد موفقیتهاش نخوابیده و همیشه خواسته که جلو بره
    در مورد اشعار هم درست گفتی منم دوست داشتم امیر ارجینی باشه تو آلبوم اما اشعار امیر نسبت به حسین صفا به نظرم سطح پایین تر و مردمی تره اما تو این سالها ثابت شده حسین برای محسن چیز دیگه ایه
    بچه ها اکثرا کار امیر رو خصوصاتو میکس و مسترینگ تحسین کردن هر چند که تو تنظیم میتونست بهتر باشه در ضمن به نظر میاد شما با کارهای ریتمیک محسن بیشتر ارتباط برقرار میکنین
    به نظر من هر روز پاییزه یکی از کارهای فوق العاده محسنه
    اما باز هم محسن چاوشی نشون داد تو موسیقی ایران شاهکاریه برای خودش

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    [ ღ _ ღ ]

پيش فرض

ممنون از وقتی که گذاشتی اما نقد جالبی نبود هنر رو نمیشه برد روی چند تا نمودار و تحلیل آماری ، اگه محسن چاووشی کلی کار ماندگار داره به خاطر اینه که تو باد موفقیتهاش نخوابیده و همیشه خواسته که جلو بره
    در مورد اشعار هم درست گفتی منم دوست داشتم امیر ارجینی باشه تو آلبوم اما اشعار امیر نسبت به حسین صفا به نظرم سطح پایین تر و مردمی تره اما تو این سالها ثابت شده حسین برای محسن چیز دیگه ایه
    بچه ها اکثرا کار امیر رو خصوصاتو میکس و مسترینگ تحسین کردن هر چند که تو تنظیم میتونست بهتر باشه در ضمن به نظر میاد شما با کارهای ریتمیک محسن بیشتر ارتباط برقرار میکنین
    به نظر من هر روز پاییزه یکی از کارهای فوق العاده محسنه
    اما باز هم محسن چاوشی نشون داد تو موسیقی ایران شاهکاریه برای خودش
    سلام

مرسی بابت نظر ...

بله هنر رو نمیشه برد رویه تحلیل های آماری ... ولی هنر به راحتی قابل قیاس هست !

من هم همین کار رو کردم .

اشعار حسین صفا سطح بالاتری داره و درش شکی نیست ! ولی اشعار امیر ارجینی خیلی گیرا تره ! البته نگفتم ارجینی از صفا بهتره ! و نمیگم !

خب اونایی که کار امیر رو تحسین کردن معیار و ملاکشون چی بوده ؟ میشه مثالی بزنید ؟

و البته که من کلا با کار ریتمیک بیشتر ارتباط برقرار میکنم و بحث من هم سر همین کار های ریتمیک هست !

و حالا درباره قطعه " هر روز پاییزه " ... خیلی ها این کار رو دوست دارند و از انتقاد من دلخور میشن ...

این کار به خاطر اجرای محسن و استایل خوندنش زیبا شده ! تقریبا از همه قطعات آلبوم با انرژی تر و با احساس تر خونده ! شعر خیلی خوبی هم داره !

ولی در تنظیم بهترین نیست ! و حتی جزو آخرین های این آلبوم هست ! اینو با قاطعیت تمام میگم !

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

مرسی بابت نظر ...

بله هنر رو نمیشه برد رویه تحلیل های آماری ... ولی هنر به راحتی قابل قیاس هست !

من هم همین کار رو کردم .

اشعار حسین صفا سطح بالاتری داره و درش شکی نیست ! ولی اشعار امیر ارجینی خیلی گیرا تره ! البته نگفتم ارجینی از صفا بهتره ! و نمیگم !

خب اونایی که کار امیر رو تحسین کردن معیار و ملاکشون چی بوده ؟ میشه مثالی بزنید ؟

و البته که من کلا با کار ریتمیک بیشتر ارتباط برقرار میکنم و بحث من هم سر همین کار های ریتمیک هست !

و حالا درباره قطعه " هر روز پاییزه " ... خیلی ها این کار رو دوست دارند و از انتقاد من دلخور میشن ...

این کار به خاطر اجرای محسن و استایل خوندنش زیبا شده ! تقریبا از همه قطعات آلبوم با انرژی تر و با احساس تر خونده ! شعر خیلی خوبی هم داره !

ولی در تنظیم بهترین نیست ! و حتی جزو آخرین های این آلبوم هست ! اینو با قاطعیت تمام میگم !

درسته هر روز پاییزه آهنگ مورد علاقه خود محسن بوده ، یک چیزی رو هم بگم من خیلی از بحثهای فنی موسیقی سر در نمیارم و به همین خاطرم بود که گفتم خیلیا میگن من تو خیلی از فروم ها و انجمن های موسیقی دیدم که میگن امیر حتی اگه تو تنظیم خوب کار نکرده اما تو میکس و مستر کاملا سربلند بوده و البته مطمئنم که محسن چاوشی از سر رفاقت حاظر نیست کارش لطمه بخوره ، البته یک چیزی هم که واضحه اینه که کوشان از امیر خیلی با تجربه تره
    در مورد اشعار امیر ارجینی هم گفتم چون مردمی تره بهتر بود لااقل دو تا کار تو این آلبوم داشت ، البته آلبوم یک شاعر دیگه به اسم حمید رزاقی هم داشت که نمیدونم به چه دلیلی کارش حذف شد
    ممنون

آخر فروم باز nafe-bandar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

همیشه هر آلبومی یه سری مشکلات رو داره.

مطمئنا موقعی که حریص اومده شده دانش موسیقیایی تون در حد الان نبوده پس ممکنه اشتباه کنید!!

میکس و مستر رو نمیشه کاملا ضعیف دونست اما باید شرایط رو هم در نظر بگیریم

من حس می کنم روی این آلبوم زیاد کار نشده حالا دلایل مختلفی می تونه داشته باشه

مثل اینکه روی آلبوم من همان 13ام کار کرده باشه و بعدش تصمیم گرفته پرچم سفید رو پخش کنه

یا واسش تصمیم گرفتن که ... !

بحث دیگه بحث هزینه ی کاره!!

کوشان حداد مطمئنا هزینه ی سنگینی واسه ی محسن داره، توی ایران مگه چقدر یه خواننده که فقط سالی یه آلبوم میده

درآمد داره که خرجه کوشان رو هم بده!! البته کار خوب بخوای باید خوب خرج کنی ولی ...

و در آخر اینکه صدای یه خواننده طی مدت زمان تغییر کنه عجیب نیست!!

یه خواننده ی حرفه ای سنتی خیلی مواظب حنجره ی خودشه که تارهای صوتیش آسیب نیبنه

از بچه ها شنیدم که شجریان تو یه مصاحبه گفته از بچگی تا حالا آب سرد و خنک نخورده!!

یعنی محسن اینقدر مواظب صداشه ؟!

محتوای مخفی: بازم بی ربط ! 

گفتم که اون بی ربط بود و بحثش کلا اشتباه بود
    ولی منظورم این بود که شبکه ها به کیفیت کلیپ نگاه می کنن نه کیفیت آهنگ.
    نمیدونم شاید منظور شما رو نگرفته باشم!!

موفق باشید ♥

9. 2 کاربر از nafe-bandar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Alireza_SA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

بحث دیگه بحث هزینه ی کاره!!

کوشان حداد مطمئنا هزینه ی سنگینی واسه ی محسن داره، توی ایران مگه چقدر یه خواننده که فقط سالی یه آلبوم میده

درآمد داره که خرجه کوشان رو هم بده!! البته کار خوب بخوای باید خوب خرج کنی ولی ...
    لب کلام همینه و بس پول

محسن اگه به درآمدهای کنسرتی اتکا کنه میتونه واسه آلبوماش بیشتر هزینه کنه ...

آهنگای این آلبوم بعضیاش بدجور کنسرتی بودن قبول دارین؟

مثلا مردم ازار عینا ساخته شده برای کنسرت ...

من که امیدوارم ...
    Last edited by Alireza_SA; 24-03-2012 at 12:07.

11. این کاربر از Alireza_SA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

در مورد میکس و مستر هم بگم حتی اگه نسبت به حریص پایین باشه ...
    نسبت به ژاکت و یه شاخه قطعا بهتر هست. خیلی بهتر ... وحشتناک بهتر ...

این دفاع از امیر جمالفرد نیست بلکه انتقاد از ژاکته ...

کاش امکانش بود بعضی آهنگای ژاکت از نو روشون کار بشه ...
    حداقل محسن صداهای خام رو دست هوادارای علاقمندش بده ..

مسلما اقا مجید شما هم یکی از داوطلبین خواهی بود اگه محسن تمایل داشته باشه ...

تردیدی نیست از اون بخون امشب که کیفیت خوبی نداشت میشه یه شاهکار ساخت ...

به نظرم حتی همین امیر جمالفرد میتونه نمره ی بخون امشب رو از 10 به 18 ارتقا بده ...
    Last edited by Alireza_SA; 24-03-2012 at 12:08.

تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

اصلاحیه پس از گذشت 1 سال !

کامنتی که بالا دادم رو پس میگیرم + دو سه تا کامنت دیگه ای که دادم

و ترجیح میدم پست های 1 و 2 و 3 این تاپیک رو به طور کامل تایید کنم ...

این نتیجه ای هست که بعد از یک سال و چند ماه گوش کردن آلبوم گرفتم .
    ای کاش گوش موسیقی قویتری داشتم ...

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •