تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 33

نام تاپيک: خاطرات شیرین کارتونهای قدیمی

اگه نباشه جاش خالی می مونه hepco's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض

وای مرسی ، من واقعا از این کارتون خوشم می یاد می دونی اسم اون خانومی که داستان رو روایت می کنه چیه؟ خیلی صدای دوست داشتنی داره !
    سلام دوست عزیز.امیدوارم از این مطالب لذت برده باشی.راوی؟فکر کنم خودت بشناسیش!!!واقعآ هم صدای زیبا و ماندگاری داره:

شمسی فضل اللهی، به سال 1320 در تهران دیده به جهان گشود. از دوران تحصیل در دبیرستان، علاقه به هنرهای نمایشی خاصه تئاتر او را به روی صحنه و شرکت در نمایشهای گوناگون کشانید. ابتدا در سال 1336 با نام مستعار (شهرزاد) در نمایشات شرکت کرد و اولین نمایشی که در آن ایفای نقشی کرد، دختر ایرانی نام داشت که در تئاتر تفکری روی سن رفت و پس از آن در پیسهای متعددی نظیر: تفریحات نیمه شب/ آرشین مالالان/ بازی بی حرف/ گلدسته/ درقوزآباد/ دزد طبقه اول/ تشنگی و گرسنگی/ ویس و رامین/ طبقه ششم/ بکت5/ صندلی را کنار پنجره بگذاریم و تعدادی دیگر بازی کرد.
    اما از سال 41 بود که همکاری خود را در رشته ی گویندگی با سری نمایشات داستان های ((یک شب از هزار و یک شب)) آغاز کرد و پس از آن در سال 1343 به رادیو ایران برای گویندگی و شرکت در داستانهای شب رادیو دعوت شد و او این دعوت را استقبال کرد و پس از چندی برای گویندگی برنامه های همیشه جاوید ((گلهای جاویدان)) توسط شادروان داوود پیرنیا دعوت گشت و در این برنامه ها یکی از بهترین گویندگان بود که کارهایش شاهد این مدعاست.
    در همین زمان وی با استودیوهای دوبلاژ و صدابرداری و صداگذاری همکاری خود را به طور گسترده ای آغاز کرد.مادرهایی خلق کرد ماندگار. راویی بود بی نظیر و به یاد ماندنی .صدایی گرم با حزنی درونی و دلپذیر که اگر از غم می گفت این حزن آشکارتر می شد و گاه حس می کردی که ضجه ای در اعماق این صدا گم شده است.
    از آن کارتون بانمک (بامزی، قویترین خرس جهان) خاطره ها داریم. (و حالا ؛ زنگ خوردن و خوابیدن شل مان(شل من) به صدا در می آد...)(بعله! الاغ زبونش رو بیرون آورده بود و زبون الاغ اول از خط پایان مسابقه گذشته بود)(مادربزرگ تند و تند برای اژدها کوفته قلقلی درست می کرد ...)و و و
    انرژی و دقتی که ایشان صرف این کارتون کرده بودند، به حدی بود که بزرگترها را نیز جذب می کرد.

مدتهاست خو کرده است به تلویزیون، چه تئاتر تلویزیونی و چه سریال. مادر بزرگ می شود، با آن صدای ماندگار و موهای سپید و چینهای نقش بسته بر پیشانی. سریالهای (امیر کبیر)؛(آتیه)؛(فاصله) و (عطر گل یاس) را در کارنامه دارد.
    آخرین تئاتری که به خاطرم مانده از ایشان تله تئاتر (در خیابان هیچکس به من نگاه نمی کند)بود که از شبکه ی چهارم سیما پخش شد و همسری مهربان و پا به سن گذاشته برای مردی آرام و بازنشسته بود.

اما انگار این صداست که هرچه می کنم یادآور شمسی فضل اللهی می شود برایم. نه این که هنرپیشه ای ضعیف باشد نه.قضیه این است که صدا پا فراتر می نهد.امید که این راوی دوست داشتنی داستانهای شب رادیو و مادر بزرگ مهربان تلویزیون همیشه ی ایام سلامت باشد با عمری طولانی.

دوبلور خود کاراکتر بامزی ایشونه:

ناهید امیریان شمس آبادی

متولد : دهم آبان 1333 تهران .
    شروع حرفه ای دوبله : 1341 .

((من از سال 1338 توسط پدرم که در کار دوبله وتئاتر فعالیت داشتند به این عرصه وارد شدم.البته قبل از اینکه برای کار دوبله انتخاب شوم در زمینه تئاتر و پیش پرده خوانی در کنار پدرم فعالیت می کردم.زمانیکه وارد هنر دوبله شدم هنوز خواندن و نوشتن نیاموخته بودم درنتیجه دیگران دیالوگ ها را به من می گفتند ومن آنها را حفظ می کردم و می گفتم و چون قدم به میکروفن نمی رسید چند قوطی فیلم زیر پایم می گذاشتند.البته من در زمینه بازیگری تئاتر هم فعالیت داشتم و به خاطر دارم که در سن 12 سالگی با آقایان "علی نصیریان" و "عزت الله انتظامی" در تئاتر "شاه عباس و مرد پینه دوز" هم بازی بودم.
    در رادیو هم فعالیت داشتم و یکی از مهمترین کارهای رادیوئی ام " داستان های رادیو" بود که با آقایان "بهزاد فراهانی" و "هوشنگ بهشتی" و خانم "ژاله علو" همکاری می کردم.صدای من در نوار قصه های بسیاری شنیده می شود از جمله "48 داستان" که از برجسته ترین آنهاست.متأسفانه همه فیلم های دوران کودکیم را که در آنها
    گویندگی کرده ام به خاطر ندارم و نمی دانم در چند فیلم صحبت کرده ام .
    چند تا از کارهایی را که به خاطر دارم برایتان می گویم.در فیلم سینمائی "الیور توئیست " به مدیریت مرحوم عزت الله مقبلی به جای" الیور توئیست " حرف زدم و در فیلم سینمائی "اشکها و لبخندها" به مدیریت آقای علی کسمائی به جای "گرتِل" و...و در فیلم های فارسی نیز اکثراً من به جای کودکان بازیگر حرف می زدم .
    در کار مدیریت هم به تازگی در شبکه1 و شبکه 3 سیما شروع به فعالیت کرده ام .فیلمهای "سینما پارادیزو" ، "طرفدار" ، "انجمن شاعران مرده" ،" دوما" ،" بازگشت زمان(راه زمان)"، وچند مستند برای شبکه 3 و سریال "کارآگاهان کوچک" و "من می توانم" و فیلم سینمائی " خانه فندق" را هم برای شبکه 1 مدیریت کرده ام .
    من در این عرصه از حضور استادان بزرگی بهره مند شده ام و از آنها خیلی چیزها یاد گرفته ام مثلاً آقایان هوشنگ لطیف پور ،ایرج دوستدار ، علی کسمائی ، سعید شرافت ، احمد رسول زاده ، پرویز بهرام ، جلال مقامی ، علی خسروانه ، هوشنگ کاظمی ، محمدعلی زرندی ، خسرو خسروشاهی ، فریدون ثقفی ، هوشنگ مرادی ، امیر هوشنگ قطعه ای ، منوچهر اسماعیلی ، منوچهر زمانی ، سعید مظفری ، چنگیز جلیلوند ، ناصر طهماسب ، محمود قنبری ، اکبر منانی و عزت الله مقبلی و خانم ها رعفت هاشم پور ، شوکت علو و بسیاری دیگر.آنها همه اساتید من بودند و از هر کدام یک تجربه آموختم که الان در کارم از آنها استفاده می کنم.از همه شان ممنونم ، از همه به خاطر زحماتی که برای من کشیدند ممنون و سپاسگزارم.))

این صدای لطیف و کودکانه که به شکلی عجیب هم مناسب پسربچه هاست و هم دخترانه را سالهاست که می شناسیم ...از اولین کارتونهایی که به خاطر داریم : پسر شجاع و گویش پسرانه ی ایشان به جای خرس مهربون ، مهاجران : لوسی می آن دخترک که مدام گریه سر میداد !(بامزی)قوی ترین خرس جهان ، جینا کوچولو (جوجه اردک) دوست و همراه پینوکیو (با گویش نادره سالار پور) ، سندباد و آن ماجراهای تخیلی قدرتمند ، نل و پدر بزرگ (اینبار صدایی محزون) ،(هاچ)زنبور عسل و آنت (بچه های آلپ) ، اما بامزه ترین این گویشها شاید (بنر) سنجاب کوچولو بود که رفتار عجیب و غریب و بانمک این موجود دوست داشتنی با صدای ایشان به یاد ماندنی تر می شد و البته ....فلن دختر (و راوی) کارتون خانواده ی دکتر ارنست را نیز نباید از یاد برد .

در ضمن فکر میکنم که به جای اون خرگوش سفید بامزه توی این کارتون خانوم نوشابه امیری حرف زدن!
    Last edited by hepco; 04-08-2007 at 00:02.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض بچه های کوه تاراک(جکی و جیل)

روایت از تنهایی 2 بچه خرس که از مادرشان دور افتاده اند.

دوبلور ها:مهدی علیمحمدی،حجت شوکت(به جای آلیس)

دانلود آهنگ اصلی این کارتون

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

اینم لینک دانلود قسمت های از این کارتون که دوستمون پیرمرد توی همین سایت زحمتش رو کشیدن:

کد:

حـــــرفـه ای Amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

وای که چقدر من این کارتون "بچه های کوه تاراک" رو دوست داشتم

هیچ وقت یادم نمیره
    یه دفعه وسط پخشش برق رفت
    همینجوری خشکم زده بود
    به نظرم بدترین اتفاقی بود که میتونست بیفته !
    -------------------------------------------------------------
    ما چه کارتون هایی نگاه میکردیم
    بچه های الان چه کارتون هایی نگاه میکنند !
    سفینه ایکس فایو زد ! (X5Z) هدف رویت شد !! الان با لیزرم دوبش میکنم !! آخ !! سیستم تهویه ام خراب شد !!

...

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

هیچ وقت یادم نمیره
    یه دفعه وسط پخشش برق رفت
    همینجوری خشکم زده بود
    سفینه ایکس فایو زد ! (X5Z) هدف رویت شد !! الان با لیزرم دوبش میکنم !! آخ !! سیستم تهویه ام خراب شد !!

...
    اين كارتون كه ديگه آخرش بود از هر لحاظ ! هم پسره مادر نداشت هم خرس ها مادرشون رو از دست ميدادن !

در مورد كارتونهاي امروزي هم حق با توست امين .

Animation Deliberation Morteza4SN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Violet Orient

پيش فرض

بچه هاي امروزي وقتي به سن ما برسن ديگه خاطره اي از كارتونهاي تلويزيوني براشون نمي مونه كه يادآوريش براشون شيرين باشه !
    Last edited by Morteza4SN; 04-08-2007 at 03:51. دليل: تكرار پست قبل

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض

هیچ وقت یادم نمیره
    یه دفعه وسط پخشش برق رفت
    همینجوری خشکم زده بود

...
    میگم خوب امین جان تو که ماشاالله روزی 3 تا فیلم دانلود میکنی به جای این لاکپشتا که گرفتی میشستی اینو دانلود میکردی.احتمال زیاد میشه کاملش رو توی سایت یوتوب پیدا کرد
    اینم یادم رفت بگم.منم اونجاش که جکی و جیل همدیگه رو گم میکنن بعد نمیدونم کدوم حیوون وحشی بود به یکیشون حمله میکرد اونجاش وایسادم گریه

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض پانزده پسر

متاسفانه اطلاعات زیادی نتونستم از این کارتون پیدا کنم!خودمم اصلآ اینو یادم نیست!شما یادتون؟!

در ضمن آقای ظفر گرایی به جای داناوان توی این کارتون صحبت میکردن.

اینم لینک دریافت قسمتی از این کارتون به صورت صوتی:

کد:
    Last edited by hepco; 04-08-2007 at 14:56.

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

روایت از تنهایی 2 بچه خرس که از مادرشان دور افتاده اند.

يكي از كارتونهايي كه ازش متنفر بودم.لج در بيار اساسي.توله خرسها اينور جاده هستند و پسره اونور جاده رد ميشه و همديگه را نميبينند.اعصابم خرد شد دوباره

از كارتون ژوپي(ژوپيه ژوپيا كوپو لالالالا)چيزي برايمان داريد؟؟؟
    پسري كه 4 تا بادكنك طلايي داشت و هر وقت آرزويي داشت باد ميكرد و به آسمان ميرفت
    من كه نتونستم چيزي پيدا كنم
    Last edited by pedram_ashena; 04-08-2007 at 15:18.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Arak

پيش فرض

سلام

ممنون دوست عزیز.اون عکس رو اشتباه گذاشتم.پست ویرایش شد.

اسم کارتون ژوپی برام آشناست ولی یادم نیست.ایشالله که پیدا میشه!
    Last edited by hepco; 04-08-2007 at 14:56.

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

اين را يادتان هست؟؟
    کد:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •