تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 56

نام تاپيک: سی دی هما برای سیستم عامل Ubuntu

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان .

من دیروز دیگه غید ویندوز رو زدم و Ubuntu 7.04 نصب کردم . این سیدی هم که شما معرفی کردید روش نصب کردم . وقتی محیط GUI این سیدی رو برای نصب برنامه هاش اجرا می کنم و تیک برنامه های مورد نظرم رو می زنم . بعد از زدن دکمه Install هیچ اتفاقی نمی افته ...

بعد که میرم داخل سیدی تا بسته های deb. رو جدا جدا خودم نصب کنم ، وقتی هر کدوم رو اجرا می کنم ، Package Installer این پیغام رو بهم میده :

Error : Dependency is not satisfiable: x
    حالا به جای X برای هر برنامه یه چیزی می نویسه اما اصل error همین متنه ...

خیلی در موردش سرچ کردم اما هیچ کس جواب درستی به این ارور نداده . منم تازه کارم . اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم .

تا بعد ...

پروفشنال c0dest0rm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام!
    اینو دیدی؟
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    راستش من هم چیزه زیادی در مورد Dependency نمیدونم ولی واژه کلیدی مشکل اینه!
    فکر کنم تکنوتاکس در موردش مقاله داره.
    بازم میگردم، چیزه مفیدی دیدم همینجا میگم.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اکثریت فروم هایی که توی گوگل پیدا میکنی در موردش رو من قبلا دیدم ( خیلی سرچ کردم ) . اکثرا هم جواب هایی که داده شده این بوده که رفتن و نسخه اون برنامه رو از یه جا دیگه دانلود کردن و درست شده ظاهرا مشکلشون ...

نمی دونم واقعا چیه ، و موضوع مهمتر برام اینه که چرا محیط GUI این سیدی برای من هیچ کاری نمی کنه . دکمه Install رو که می زنم ، فقط چند صدم ثانیه صفحه GUI این برنامه میره و دوباره میاد و هیچی ...

چندتا سئوال در موردش دارم که البته فکر می کنم جاش این تاپیک نیست .

ممنونم
    تا بعد ...

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

سی‌دی رو داخل درایو بگذلرید و از این دستور استفاده کنید :

کد:

و بعد هما را اجرا کنید و برنامه ها را نصب کنید.
    Last edited by sudotux; 27-09-2007 at 16:56.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

سلام!
    اینو دیدی؟
    کد:
    راستش من هم چیزه زیادی در مورد Dependency نمیدونم ولی واژه کلیدی مشکل اینه!
    فکر کنم تکنوتاکس در موردش مقاله داره.
    بازم میگردم، چیزه مفیدی دیدم همینجا میگم.
    کاملا از معنی کلمه ی dependency معلومه، هر برنامه برای نصب شدن ممکن هست نیاز به یک سری پیش نیازهایی داشته باشه، مثلا شما می خواهید یک برنامه ی صوتی نصب کنید ممکن هست این برنامه به یک بسته ی مبدل وابسته باشه که خوب شما باید اول اوون رو نصب کنید، اگر error مبنی بر dependency می ده ببینید چه برنامه ای هست و اوون رو اول نصب کنید مشکل خیلی راحت نصب می شه، در ضمن از یک توزیع که هیچی از نسخه به نسخه هم dependency ها عوض می شه یعنی ممکن برنامه ای که روی ubuntu 6.10 نصب می شه روی ubuntu 7.04 مشکل داشته باشه، من نمی دوونم سی دی هما دقیقا چیه ولی قطعا برای هر نسخه هست پس شما برای ubuntu 7.04 رو خریداری کنید مشکلی نباید باشه.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Hosein-mec عزیز این دستوری رو که گفتی توی ترمینال زدم اما تو لاین اخر این ارور رو داد :

Copying package lists... E: Read error - read (21 Is a directory )

ضمن اینکه من MD5 رو هم چک کردم

----------------------
    کاملا از معنی کلمه ی dependency معلومه، هر برنامه برای نصب شدن ممکن هست نیاز به یک سری پیش نیازهایی داشته باشه، مثلا شما می خواهید یک برنامه ی صوتی نصب کنید ممکن هست این برنامه به یک بسته ی مبدل وابسته باشه که خوب شما باید اول اوون رو نصب کنید، اگر error مبنی بر dependency می ده ببینید چه برنامه ای هست و اوون رو اول نصب کنید مشکل خیلی راحت نصب می شه، در ضمن از یک توزیع که هیچی از نسخه به نسخه هم dependency ها عوض می شه یعنی ممکن برنامه ای که روی ubuntu 6.10 نصب می شه روی ubuntu 7.04 مشکل داشته باشه، من نمی دوونم سی دی هما دقیقا چیه ولی قطعا برای هر نسخه هست پس شما برای ubuntu 7.04 رو خریداری کنید مشکلی نباید باشه.
    بله دوست عزیز حرف شما کاملا متین هست . دقیقه مثل سرویس های ویندوز که dependency دارن به نظر میاد پک برنامه های لینوکس هم وابستگی ها و Dependency هایی دارن .

اگر درست منظورت رو متوجه شده باشم ، الان برای نمونه Opera رو که نصب می کنم این پیغام رو میده :

Error : Dependency is not satisfiable: libqt3-mt

فکر می کنم من باید اول اینو :

کد:

دانلود و نصب کنم ، و بعد از اون Opera رو . درسته ؟

و در آخر اینکه من سیدی هما برای ورژن 7.04 رو دانلود کردم و ورژن اوبوتوی خودم هم 7.04 هست . حالا مشکل از این سیدی هست یا از من ، نمی دونم . اما خیلی از برنامه هاش موقع نصب ارور dependency میده ....

بهرحال ممنونم از کمکتون .

منتظرم .

تا بعد ...

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

یک سوال : آیا اوبونتوی شما نسخه ی ۶۴ بیتی هست یا i386 ؟ اگر شما از نسخه ۶۴ بیتی استفاده می کنید نمیتونید از سی دی هما استفاده کنید!

اگر از طریق رابط گرافیکی هما نمیتونید برنامه ها رو نصب کنید , میتونید با اضافه کردن سی دی هما به مخازن اوبونتو از طریق برنامه Synaptic ( برنامه مدیریت بسته ها ) , بسته های داخل سی دی رو نصب کنید. برای این کار از خود برنامه Synaptic نیز میتوانید سی دی را به مخازن اضافه کنید یا اینکه در ترمینال از دو دستور زیر استفاده کنید.
    کد:

------------------------------------------
    اگر درست منظورت رو متوجه شده باشم ، الان برای نمونه Opera رو که نصب می کنم این پیغام رو میده :

Error : Dependency is not satisfiable: libqt3-mt

فکر می کنم من باید اول اینو :
    دقیقا درست متوجه شدید. ولی برای نصب Dependency یک را ساده تر وجود داره و اونم اینکه از طریق برنامه Synaptic بسته ی مورد نظر رو پیدا کرده و نصب کنید که البته به اینترنت نیاز دارید. یا اینکه از طریق ترمینال نیز میتونید بسته ها رو نصب کنید به صورت زیر :

کد:

در ضمن برای دانلود بسته ها از اینترنت از سایت خود اوبونتو استفاده کنید نه سایت های مربوط به Debian ! میتونید بسته های مورد نظر رو از طریق سایت زیر نیز پیدا کنید و به صورت دستی نصب کنید:

کد:
    ---------------------------------------

بازم اگر در مورد سی دی هما به مشکل بر خوردید همینجا مطرح کنید. در موارد دیگه مشکلتون رو در تاپیک اوبونتو مطرح کنید:

کد:
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم از اینکه انقدر وقت میزاری برای من تازه وارد

سیستم من i386 هست . وقتی Synaptic رو اجرا می کنم و Add Downloaded Packages رو می زنم ، هیچ فایلی رو از جمله فایل های deb. باز نمی کنه و تمامی فایل ها توی کادر Open غیر فعال هستن ...

اما این دستور رو که زدم : sudo apt-key add /cdrom/homa-key.asc یه کارایی به صورت موفقیت آمیز کرد

------------
    سیدی هما رو که گشتم ، خودش خیلی از Dependency هارو قرار داده . بالاخره تونستم نصبشون کنم . اما گاهی جالبه ، میام یه Dependency رو نصب کنم ، خودش به یه Dependency دیگه نیاز داره که میرم اون یکی رو نصب کنم ، میگه به Dependency قبلیه نیاز داره

بابت لینک ها هم ممنون .

این دوتا هم فکر میکنم بهتره برم بخونم :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تازه واردمو دنیای سئوال .... به بزرگی خودتون ببخشید .

تا بعد ...

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

در مورد نصب برنامه در ترمینال دوستان بهتره بجای sudo apt-get install <name> از دستور sudo aptitude install استفاده کنند aptitude خودش تمام dependency ها رو پیدا می کنه و نصب می کنه، که خوب کار رو بسیار راحت میکنه.

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

سیدی هما رو که گشتم ، خودش خیلی از Dependency هارو قرار داده . بالاخره تونستم نصبشون کنم . اما گاهی جالبه ، میام یه Dependency رو نصب کنم ، خودش به یه Dependency دیگه نیاز داره که میرم اون یکی رو نصب کنم ، میگه به Dependency قبلیه نیاز داره
    این مشکل زمانی پیش میاد که بخواهید به صورت معمولی چندتا فایل با پسوند DEB دانلود کرده و نصب کنید. شما باید در اینجور مواقع تمام فایل های deb رو داخل یک فولدر قرار بدید بعد با دستور cd وارد دایرکتوری بشید و با دستور زیر همه فایل ها رو نصب کنید:

sudo apt-get install *.deb

راه بهترش هم همینه که taia عزیز گفتند:

در مورد نصب برنامه در ترمینال دوستان بهتره بجای sudo apt-get install <name> از دستور sudo aptitude install استفاده کنند aptitude خودش تمام dependency ها رو پیدا می کنه و نصب می کنه، که خوب کار رو بسیار راحت میکنه.
    یعنی شما لازم نیست خودتون برید دنبال Dependency ها بگردید. با دستور sudo aptitude install خودش تمام بسته های مورد نیاز رو نصب می کنه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •