تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: درخواست : راهنمایی و اطلاعات درباره خاصیت 3d Vision nvidia

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

شما چقدر باید پول مانیتور (چون باید 120هرتز باشه)و عینک بدید.تازه کارت گرافیک هم از لحاظ به صرفه بودن 5850 به صرفه تره
    ولی 5850 مال ati هست و به درد 3بعدی تمیخوره.اون درایور هم دوستان تست کردن میگن جالب نیست
    470 خیلی گرونه.فکر کنم حدود 440 تومان باشه.
    من بنا به دلایلی باید یه مانیتور دیگه بگیرم ، اونش زیاد مهم نیست
    به هر حال برای تنوع باید هزینه کرد
    ممنون از راهنماییتون ، خیلی کمکم کردین

آخر فروم باز amirpers's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    در پناه خدا

پيش فرض

من از راه دوم استفاده كرده ام اما نميدونم مشكل از عينكيه كه خودم ساختم يا مانيتور .چون هم چشم رو بعد مدتي اذيت مي كنه و هم اينكه اصلا بازي رو يه جور ديگه پخش ميكنه.
    مثلا بازي Just Cause 2 كه از درايور سه بعدي انويديا هم پشتيباني مي كنه هم همين مشكل رو داره.
    اين مشكل اينجوريه كه تمام تصوير و تمام رنگها رو تقريبا تبديل به 3 رنگ مي كنه كه دو رنگ اصلي اون همون آبي و قرمز عينك مي باشه.
    در واقع ديگه مثلا يك جسم سبز يا قرمز يا آبي يا رنگهاي ديگه رو دقيق به همون رنگ نشون نميده و غير طبيعيه.

پروفشنال artara74's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من قصد خرید این nvidia رو دارم. از کجا میشه پیدا کرد؟ مانیتور 120 هرتز از کجام بیارم آخه؟ هیچ جا نیست.

اگه نباشه جاش خالی می مونه sorset's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

مانیتور ها ال سی دی و ال ای دی که تو بازار ایران هست اکثراً 70-80 هرتز رو پشتیبانی میکنن
    میتونید از یه تلویزیون اچ دی استفاده کنید
    ولی کیت رو از کجا میشه تهیه کرد؟ اصلاً فکر میکنید با شرایط فعلی به راهی به ایران داره؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

سلام
    من الان دارم بازی prance of persia forgotten sands رو به صورت 3D بازی می کنم
    خیلی عالیه
    کارت گرافیکه من ATI 4890 هستش

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تو یه قبرستون متروکه

پيش فرض

سلام گرافیک لب تاپ من geforce 9300M GT ه ... درایو جدید و درایو 3 بعدی رو دانلود کردم و نصب شد

ولی تو کنترل پنل کارت گرافیک چیزی به اسم stereoscopic نیست

آخر فروم باز alireza1411's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

دوستان میشه توضیح بدین چرا مانتیور باید 120 تصویر در ثانیه رو بتونه نشون بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

در حالت استفاده از تری دی ویژن دو تصویر به طور همزمان پردازش میشه و به همین دلیل سرعت اجرای بازی با استفاده از این تکنولوژی نصف میشه !!! و در رزولوشن های بالا بیشتر از نصف !!!!!

خب این دو تا تصویر رو ترکیب میکنیم. با یه عینک که یه شیشه ی اون یه تصویر رو میبینیه و دیگیری یکی دیگه رو میبینیه این دو تا تصویرمون جدا میشن.

عینکا یا تلق هایی که رنگی هستن به این دلیل مثلا سبز دیده میشن که نمیتونن رنگ سبز رو عبور بدن و اون رو بازتاب میکنن که برسه به چشم ما و ما اونها رو سبز ببینیم.

بنابراین میشه دو تلق گرفت که رنگهای مختلف دارن. تو نمر افزار کارت گرافیک هم تنظیم کرد که این رنگ ها رو جدا کنه و دو تا تصویر که تو هر کدوم یکی از این رنگ ها وجود نداره و از دو زاویه ی مختلف دیده میشه رو بسازه.

خب ... من همچنان متوجه نمیشم این فرکانس 120 هرتزی که خیلی هم بالاست کجای این مراحل بود. میشه یکی توضیح بده ... واقعا گیج شدم.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

دوستان میشه توضیح بدین چرا مانتیور باید 120 تصویر در ثانیه رو بتونه نشون بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!

در حالت استفاده از تری دی ویژن دو تصویر به طور همزمان پردازش میشه و به همین دلیل سرعت اجرای بازی با استفاده از این تکنولوژی نصف میشه !!! و در رزولوشن های بالا بیشتر از نصف !!!!!

خب این دو تا تصویر رو ترکیب میکنیم. با یه عینک که یه شیشه ی اون یه تصویر رو میبینیه و دیگیری یکی دیگه رو میبینیه این دو تا تصویرمون جدا میشن.

عینکا یا تلق هایی که رنگی هستن به این دلیل مثلا سبز دیده میشن که نمیتونن رنگ سبز رو عبور بدن و اون رو بازتاب میکنن که برسه به چشم ما و ما اونها رو سبز ببینیم.

بنابراین میشه دو تلق گرفت که رنگهای مختلف دارن. تو نمر افزار کارت گرافیک هم تنظیم کرد که این رنگ ها رو جدا کنه و دو تا تصویر که تو هر کدوم یکی از این رنگ ها وجود نداره و از دو زاویه ی مختلف دیده میشه رو بسازه.

خب ... من همچنان متوجه نمیشم این فرکانس 120 هرتزی که خیلی هم بالاست کجای این مراحل بود. میشه یکی توضیح بده ... واقعا گیج شدم.
    این چیزی که شما توضیح میدید (آناگلیف) نیاز به Refresh Rate بالا نداره چون دو تصویر همزمان نشون داده میشن و به کل چیز متفاوتیه نسبت به 120 هرتزی ها.

در تلویزیون ها و مانیتورهای 3D که 120 هرتز هستند و عینک مخصوص با Shutter دارن (مثل همین 3D Vision) یک فریم برای یک چشم و فریم بعد برای چشم بعد نمایش داده میشه (تصویر هر چشم با رنگ متمایز نمیشه که بشه هر دو رو همزمان نشون داد ، از طریق Shutter عینک تصویر چشم دیگه فــیلـتر میشه) ، برای همین نیاز به Refresh Rate بالا است تا احساس جدا بودن و به قولی "پرش" در تصویری که برای هر چشم نمایش داده میشه بوجود نیاد هر چقدر سرعت تعویض فریم ها برای هر چشم بیشتر باشه این احساس کمتر میشه و تا جایی که دیگه قادر به تشخیصش نیستیم (مثل لامپ های مهتابی که همیشه در حال چشمک زدن هستن و وقتی فرکانشون (با همون Refresh Rate اشون) از یه حدی بالاتر بره اونها رو ثابت روشن می بینیم)

9. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز alireza1411's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    پای آن کاج بلند

پيش فرض

این چیزی که شما توضیح میدید (آناگلیف) نیاز به Refresh Rate بالا نداره چون دو تصویر همزمان نشون داده میشن و به کل چیز متفاوتیه نسبت به 120 هرتزی ها.

در تلویزیون ها و مانیتورهای 3D که 120 هرتز هستند و عینک مخصوص با Shutter دارن (مثل همین 3D Vision) یک فریم برای یک چشم و فریم بعد برای چشم بعد نمایش داده میشه (تصویر هر چشم با رنگ متمایز نمیشه که بشه هر دو رو همزمان نشون داد ، از طریق Shutter عینک تصویر چشم دیگه فــیلـتر میشه) ، برای همین نیاز به Refresh Rate بالا است تا احساس جدا بودن و به قولی "پرش" در تصویری که برای هر چشم نمایش داده میشه بوجود نیاد هر چقدر سرعت تعویض فریم ها برای هر چشم بیشتر باشه این احساس کمتر میشه و تا جایی که دیگه قادر به تشخیصش نیستیم (مثل لامپ های مهتابی که همیشه در حال چشمک زدن هستن و وقتی فرکانشون (با همون Refresh Rate اشون) از یه حدی بالاتر بره اونها رو ثابت روشن می بینیم)

خب پس این طور. حالا چرا دقیقا 120 تا ؟ هر چشم اسنان تا 30 تصویر رو زور بزنه میفهمه. فرکانس مهتابی یا برق شهر هم میدونید که 50 هرتز هست. 120 تا رو لابد گذاشتن واسه دو تا تصویر 60 هرتزی . درسته ؟

60 هرتز فرکانس برق شهر کشور های آمریکایی و ژاپنه. کلا استاندارد NTFS هست دیگه.

یه چیز دیگه. این عینکا شاتر داره که با فرکانس 60 هرتز کار میکنه ؟ خب این عینک منبع تغذیه هم داره یا روش کار دیگه ای داره ؟ مثلا ماده ای خاص داره که ... نمیدونم ...

11. این کاربر از alireza1411 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

خب پس این طور. حالا چرا دقیقا 120 تا ؟
    چون Refresh Rate ـِ 60 هرتز به عنوان استاندارد در رزولوشن های 1920x1200/1080 در دنیا مطرح هست و همه بازیها و فیلم ها و همینطور سخت افزار ها هم بر همین اساس طراحی شدن ... اگه مثلا 61 هرتز مطرح بود شاید اینجا هم 122 هرتز مطرح می شد.

کلا 60 هرتز توی این رزولوشن جایی است که دیگه چشم ما قادر به تشخیص نیست، و از اون سمت هم ساخت قطعات و ... اش هم برای سازنده ها سخت و پرهزینه نیست. برای همین تبدیل به این استاندارد شده.

هر چشم اسنان تا 30 تصویر رو زور بزنه میفهمه.
    اینطوری نیست. صفحه ای که Refresh Rate ای نزدیک به 30 هرتز داشته باشه به وضوح لرزش تصویر و تغییر فریم ها و Interlacing و ... در اون وجود داره. چیزی که شما می گید مثلا تعداد فریم ها در یک تصویر متحرکه ... که هیچ ارتباطی با این قضیه نداره. یک لامپ مهتابی که در ثانیه 30 بار خاموش رو روشن بشه کاملا برای چشم ما قابل تشخیصه.

فرکانس مهتابی یا برق شهر هم میدونید که 50 هرتز هست. 120 تا رو لابد گذاشتن واسه دو تا تصویر 60 هرتزی . درسته ؟

60 هرتز فرکانس برق شهر کشور های آمریکایی و ژاپنه. کلا استاندارد NTFS هست دیگه.
    بله 120 هرتز یعنی 60 هرتز برای هر چشم.

NTSC ، نه NTFS !

یه چیز دیگه. این عینکا شاتر داره که با فرکانس 60 هرتز کار میکنه ؟ خب این عینک منبع تغذیه هم داره یا روش کار دیگه ای داره ؟ مثلا ماده ای خاص داره که ... نمیدونم ...
    با هر رزولوشنی که صفحه کار کنه، عینک ها هم باید کار کنند. سیستم عینک ها هم Liquid Crystal Shutter هست که شبیه به همون تکنولوژی LCD هست با این تفاوت که فقط دو حالت دارن و موقع روشن بودن (نشان دادن تصویر برای اون چشم) ، Transparent میشن و موقع خاموش بودن (جلوگیری از مشاهده تصویر) ، سیاه میشن. صد درصد هم به منبع تغذیه نیاز دارن و اطلاعات هم (مثلا لحظات خاموش و روشن شدن و ...) اکثرا از طریق Infraret بهشون منتقل میشه. نیاز به منبع تغذیه دارن و اکثرا هم قابل شارژ هستن.

13. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •