تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 54 اولاول 1234561252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 539

نام تاپيک: روشهایی برای یافتن دلیل کمی سرعت اینترنت و بهبود کیفیت آن

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba-aria's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    korean-dream

پيش فرض

هر کیلو بایت 8 کیلوبیت.

این رو باید اضافه کنم سرعت خریداری شده بر حسب کیلوبیت میباشد. ولی سرعت دانلود برحسب کیلوبایت میباشد.

البته باید در این محاسبه افت کیفیت خط در اثر مسافت و سیمها و ... را هم به حساب آورد.
    که معمولاً به جای 8 تقسیم بر 9 میکنند.

مثلاً شما اگر سرویس 256 داشته باشید و در مودم مشاهده کنید که دان استریم شما روی همون 256 بسته شده. در اصل شما باید با 32 دانلود کنید ولی در اثر افت کیفیت در خطوط سیم مسی شما 256 را بر 9 تقسیم کرده و بدین صورت سرعت شما از 28.5 نباید کمتر باشد. که در صورت کمتر بودن نشان از کمبود پهنای باند و کمفروشی شرکت می باشد.

128/8=16 ظرفیت اسمی
    128/9=14.2 جابجایی حقیقی

256/8=32 اسمی
    256/9= 28.5 حقیقی

یعنی سرعت دانلود من که 128 دارم باید یه چیزی بین 14 تا 16 باشه حتی شبانه رایگان که فرض رو براین میگیریم که هر 8 نفر در حال دانلود کردن باشن........

پس چرا مدتیه سرعت دانلود من زیر 5 شده...

سرعت دانلودی که ازش صحبت میکنین همون سرعت دانلود خود اکسپلورره یا سرعتی که با دانلود همزمان دو فایل تو منیجر میشه داشت.؟

یرعت دانلود یک فایل یا دو فایل همزمان....
    چون معمولا بعضی شرکتها سرعت رو برای یک فایل محدود میکنن...

داره خودمونی میشه abolfazl_gallant's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

من در حالتی که از اینترنت هیچ استفاده ای نمیکنم باز یکسره چراغ status روشنه هیچ برنامه ای هم نصب نیست حتی آنتی ویروس به شدت سرعت اومده پایین قبلا چنین مشکلی نداشتم امروز اینجوری شده
    (سرعت 256 )

آخر فروم باز mehrdad38's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

خوب توصیه هایی که تو پست اول هست رو اجرا کن .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

ممنون به خاطر اطلاعات مفیدی که در اختیار همه قرار دادید!
    من SNR Margin دان استریم 21 و آپ استریم 32 هست ولی قطعی ندارم.چرا؟

پروفشنال Exir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پشمک آباد

پيش فرض

یعنی سرعت دانلود من که 128 دارم باید یه چیزی بین 14 تا 16 باشه حتی شبانه رایگان که فرض رو براین میگیریم که هر 8 نفر در حال دانلود کردن باشن........

پس چرا مدتیه سرعت دانلود من زیر 5 شده...

سرعت دانلودی که ازش صحبت میکنین همون سرعت دانلود خود اکسپلورره یا سرعتی که با دانلود همزمان دو فایل تو منیجر میشه داشت.؟

یرعت دانلود یک فایل یا دو فایل همزمان....
    چون معمولا بعضی شرکتها سرعت رو برای یک فایل محدود میکنن...
    سرویس دهنده شما پهنای باند کم داره شبانه چون رایگانه و همه دانلود میکنن پهنای باند کم میاد اگه تو مر کز مخابراتیتون یوزر زیاد باشه.
    اگه روزها هم با سرعت 128 دانلود شما زیر 13 کیلوبایته پیشنهاد میکنم سرویس دهنده رو عوض کنید چون داره کم فروشی میکنه.

برای دانلود کردن از نرم افزار internet download manager یا idm استفاده کنید.
    برای تست سرعت اینترنت هم از speedtest.net سرور باکو یا سایت speed.io استفاده کنید.

---------- Post added at 01:27 PM ---------- Previous post was at 01:25 PM ----------

ممنون به خاطر اطلاعات مفیدی که در اختیار همه قرار دادید!
    من SNR Margin دان استریم 21 و آپ استریم 32 هست ولی قطعی ندارم.چرا؟
    snr margin بین 20 تا 30 نشان از بهترین شرایط خط از نظر نویزه. زیر 6 و منفی دیسکانکت میشه.

6. 3 کاربر از Exir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه cell_phone-banned's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

آقا این snr margin اگه 41 باشه , چی ؟
    وقتی اعداد رو وارد کردم به من گفت اگه adsl داری که خیلی وضعیتت خوبه ,ولی اگه adsl 2+ داری همچین دلچسب نیست .

اگه نباشه جاش خالی می مونه saba-aria's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    korean-dream

پيش فرض

سرویس دهنده شما پهنای باند کم داره شبانه چون رایگانه و همه دانلود میکنن پهنای باند کم میاد اگه تو مر کز مخابراتیتون یوزر زیاد باشه.
    اگه روزها هم با سرعت 128 دانلود شما زیر 13 کیلوبایته پیشنهاد میکنم سرویس دهنده رو عوض کنید چون داره کم فروشی میکنه.

برای دانلود کردن از نرم افزار internet download manager یا idm استفاده کنید.
    برای تست سرعت اینترنت هم از speedtest.net سرور باکو یا سایت speed.io استفاده کنید.

---------- Post added at 01:27 PM ---------- Previous post was at 01:25 PM ----------

سرعت روزانه ام خوبه حتی به بالای 90 هم میرسه خودشون میگن پهنای باند باز گذاشتن گاهی با 120 هم تو روز دانلود دارم ولی شبا نه اش خیلی افتضاح شده چند شبه زیر 5 اومده...

اگه هر 8 نفر هم در حال دانلود باشن به گفته شما سرعتم نباید کمتر از 13 بیاد ...
    چون دانلود شبانه اینقدر سرعتش پایینه یعنی دارن کم فروشی میکنن یا دلیل دیگه ای دارده چون سرعت دانلود روزانه ام بالاست.....

پروفشنال Exir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پشمک آباد

پيش فرض

آقا این snr margin اگه 41 باشه , چی ؟
    وقتی اعداد رو وارد کردم به من گفت اگه adsl داری که خیلی وضعیتت خوبه ,ولی اگه adsl 2+ داری همچین دلچسب نیست .
    مشکلی نداره.

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

سرعت روزانه ام خوبه حتی به بالای 90 هم میرسه خودشون میگن پهنای باند باز گذاشتن گاهی با 120 هم تو روز دانلود دارم ولی شبا نه اش خیلی افتضاح شده چند شبه زیر 5 اومده...

اگه هر 8 نفر هم در حال دانلود باشن به گفته شما سرعتم نباید کمتر از 13 بیاد ...
    چون دانلود شبانه اینقدر سرعتش پایینه یعنی دارن کم فروشی میکنن یا دلیل دیگه ای دارده چون سرعت دانلود روزانه ام بالاست.....
    دانلود شبانه ملاک نیست چون سرویس دهنده برای روزانه ترافیکی که به یوزرها فروخته محاسبه کرده و پهنای باند خریده ولی شب چون ترافیک رایگانه همه بدون ترس از تموم شدن ترافیک دانلود میکنن و پهنای باند کم میاد.

10. این کاربر از Exir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام من تو ایپی میرم و پسورد هم میزنم اما این چیزا که می گین این نوشتها نیست
    مودمم zyxel

داره خودمونی میشه pooyan.saj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    مشهد شهر بهشت

پيش فرض

سلام من در مشهد از اینترنت شاتل استفاده میکنم. اخیرا روزی چند بار چراغ اینترنت مودمم قرمز میشه و ارتباطم قطع میشه(چراغ adsl سبز میمونه) مودم رو که خاموش روشن میکنم معمولا درست میشه. زنگ زدم شرکت گفتند خطتون نویز داره اما اشکال از مخابرات نیست از شبکه داخلیتون هستش اما من مودمم با یک سیم مستقیم به دم در وصله.
    مودمم maxnet هستش کانکشن بریج یعنی یک دسکتاپ دارم که با لن وصله و یه لپ تاپ که با وایرلس وصله اینم یه عکس
    البته snr margin معمولا روی 6 هستش
    لطفا همه اشکالاتی رو که ممکنه وجود داشته باشه ذکر کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •