تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 77 اولاول 1234561252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 766

نام تاپيک: بحث در مورد انتخاب رشته و شرایط و ضوابط جدید آن در کنکور 89

اگه نباشه جاش خالی می مونه dehtoday's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    انقلاب سوم

پيش فرض

نه اسمش یادم نیست فقط می دونم ماله سازمان سنجش بود مثلا شما ترازتو وارد می کرذدی یه سری اطلاعات از شما می خواست مثلا نام شهر های انتخابی و ...
    بعد خودش درصد قبولی شما را با توجه به اطلاعات سال قبل تخمین میزد و پیشنهاد خودشو هم اعلام میکرد
    پارسال خیلی از دفاتر انتخاب رشته از همین نرم افزار اتفاده می کردند

.
    فكر كنم سامان رشته بوده ! اگه آره كه من ميتونم لينكشو بزارم !

2. این کاربر از dehtoday بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

فكر كنم سامان رشته بوده ! اگه آره كه من ميتونم لينكشو بزارم !
    نه مطمئن هستم لوگوی سازمان سنجش را توش دیدم
    ولی ممنون

.

آخر فروم باز Amir_oscar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض

نه مطمئن هستم لوگوی سازمان سنجش را توش دیدم
    ولی ممنون

.
    خب پس همون سامان رشته بوده. سامان رشته مال خود سازمان سنجش بود.
    اما این نرم افزار انتخاب رشته نمی کرد! اطلاعات شهرها و این که پارسال کسایی که توی فلان دانشگاه قبول شدن رتبه کشوری اشون چقدر بوده رو داشت...

آخر فروم باز seyyedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

دوستان سلام
    نه اسمش یادم نیست فقط می دونم ماله سازمان سنجش بود مثلا شما ترازتو وارد می کرذدی یه سری اطلاعات از شما می خواست مثلا نام شهر های انتخابی و ...
    بعد خودش درصد قبولی شما را با توجه به اطلاعات سال قبل تخمین میزد و پیشنهاد خودشو هم اعلام میکرد
    پارسال خیلی از دفاتر انتخاب رشته از همین نرم افزار اتفاده می کردند.
    دست عزیز هیچ کدوم از نرم افزار ها درست و خوب نیستن به هیچ وجه
    حتی همین سامان رشته
    این تجربه ای هست که من دارم

بهترین چیزی که تا 70% قابل اطمینانه و خوبه یادگار ماندگار کانون هست
    سعی از اون استفاده کنی

علی علی

6. 3 کاربر از seyyedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه dehtoday's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    انقلاب سوم

پيش فرض

دوستان سلام

دست عزیز هیچ کدوم از نرم افزار ها درست و خوب نیستن به هیچ وجه
    حتی همین سامان رشته
    این تجربه ای هست که من دارم

بهترین چیزی که تا 70% قابل اطمینانه و خوبه یادگار ماندگار کانون هست
    سعی از اون استفاده کنی

علی علی
    سلام دوست عزيز ! ولي من كلا اعتقادي به يادگار ماندگار ندارم ! يعني كلا ادم رو از زندگي نا اميد مي كنه من خيلي از رشته ها رو ديدم كه آخرين رتبه قبولي اختلاف فاحشي با رتبه داخل يادگار ماندگار داره !!! يعني همه پذيرفته شدگان كانوني نيستن كه !!! كلا هيچ كدوم از نرم افزارا تاييد نميشه ! نرم افزاري كه ميشه بهش اعتماد كرد فقط عقله و بس !!!

8. 3 کاربر از dehtoday بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز seyyedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

دوستان سلام
    سلام دوست عزيز ! ولي من كلا اعتقادي به يادگار ماندگار ندارم ! يعني كلا ادم رو از زندگي نا اميد مي كنه من خيلي از رشته ها رو ديدم كه آخرين رتبه قبولي اختلاف فاحشي با رتبه داخل يادگار ماندگار داره !!! يعني همه پذيرفته شدگان كانوني نيستن كه !!! كلا هيچ كدوم از نرم افزارا تاييد نميشه ! نرم افزاري كه ميشه بهش اعتماد كرد فقط عقله و بس !!!
    من هم گفتم که تا 70% قابل اطمینانه
    درسته که عقل بهترینه ولی مشورت هم خوبه و این هم نوعی مشورت محسوب میشه
    اصلا اگه عقل نباشه که دیگه هیچ

ولی کلا یادگار ماندگار از بقیه خیلی بهتره
    در مورد اون اختلاف فاحش هم باید حواسمون باشه که این مربوط بچه های کانونه نه همه کنکوریها
    توی خود یادگار ماندگار هم یه جاهایی دیده میشه که آخرین نفر رتبش خیلی از بقیه بدتره
    توی این اختلاف های باید توجه داشته باشیم که افرادی هستن که سهمیه دارن(مثلا طرف باباش هیئت علمی بوده و رتبش هم خوب نبوده ولی قبولش کردن)

من پارسال با توجه به یادگار ماندگار و با توجه سهمیه هایی که بعضی ها دارن انتخاب رشته کردم و الان راضیم

توی یادگار ماندگار اگه دیدید آخرین رتبه قبولی با قبلی ها خیلی فرق داره اون رو در نظر نگیرید
    حالا توی آخرین رتبه ها رو که نگاه می کنید با توجه به موقعیت دانشگاه نسبت به پارسال رنج آخرین رتبه رو میتونید برای دانشگاه های نه چندان خوب بین 1000 تا 2000 متغیر در نظر بگیرید

علی علی

10. این کاربر از seyyedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض معرفی رشته ی مکانیک

قبل از آشنايي با رشته مهندسي مكانيك لازم است درباره يك نكته توضيحي ارائه گردد و آن ذهنيت غلطي است كه درباره اين رشته وجود دارد. معمولا با شنيدن كلمه مكانيك، تمامي اذهان متوجه مكانيكي اتومبيل و مشاغل جانبي آن مي‌گردد، در حالي كه رشته مهندسي مكانيك، به جز يك درس يك واحدي، تقريبا هيچ ارتباطي با اين مشاغل ندارد. البته شايان ذكر است كه دانشجويان اين رشته در دروس خود با اصول طراحي و نحوه عملكرد دستگاهها و بخشهاي مختلف به كار رفته در اتومبيل آشنا مي‌شوند و اصولا مي‌توان اتومبيل را مظهر مجسم مهندسي مكانيك دانست.

اين رشته در طول تاريخ حيات خود، مسيري طولاني را پيموده، اما همواره دو اصل اوليه خود، يعني كوشش براي ابداع ابزارهاي جديد و افزايش توانايي آنها را در نظر داشته است.در حال حاضر مكانيك را مي‌توان بخشي از علم فيزيك و دانست كه با استفاده از مفاهيم و اصول علوم فيزيك و رياضي، به بررسي حركت اجسام و نيروهاي وارد بر آنها مي‌ پردازد.
    در مورد تاريخچه پيدايش اين رشتـه مي‌توان گـفت كه در ابتـدا رشتـه‌اي تحت عنـوان ‹‹ بـرق و ماشين ›› يا ‹‹ الكترومكانيك ›› به وجود آمد كه تركيبي از دو رشته برق و مكانيك بود. بعدها با توجه به پيشرفت علوم و فنون، اين دو رشته از هم جدا شدند.
    رشته‌هاي متعدد ديگري مانند مهندسي شيمي، مهندسي مواد، هوا فضا و كشتي سازي نيز در ابتدا جزء مجموعه مهندسي مكانيك بودند كه آنها هم با توجه به پيشرفت و تخصصي شدن علوم، از مجموعه مهندسي مكانيك جدا شدند. رشته مهندسي مكانيك در ابتدا به صورت رشته مكانيك عمومي ارائه مي‌شد كه كلياتي از گرايش‌هاي مختلف اين رشته ـ در حال حاضر ـ را در برداشت، ولي با پيشرفت و نياز صنعت به تخصصهاي مختلف در اين زمينه، از درون مكانيك عمومي، دو گرايش طرحي جامدات و حرارت و سيالات، و كمي بعد از آن، گرايش ساخت و توليد بيرون آمد.

درس های رشته:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Amir_oscar; 13-07-2010 at 20:03.

12. 4 کاربر از Amir_oscar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض معرفی رشته ی کامپیوتر

بطور خلاصه كامپيوتر دستگاهي است كه قدرت خارق العاده‌اي براي محاسبه دارد و مي‌تواند بوسيله ابزارهاي جانبي با محيط بيرون ارتباط برقرار كند.
    جايگاه كامپيوتر در دنياي امروز همين بس كه عصر حاضر عصر كامپيوتر است.هدف اين قسمت معرفي مهندسي كامپيوتر است و از سه بخش تشكيل شده است.
    در اول كه آشنايي با كامپيوتر است، قدري درباره دستگاه كامپيوتر، جايگاه آن در دنياي امروز و روحيات افرادي كه با آن كار مي‌كنند صحبت خواهد شد.
    در بخش اول ما به سه سؤال جواب كوتاهي مي‌دهيم اول اينكه كامپيوتر چيست؟ دوم اينكه جايگاه كامپيوتر در دنياي امروز كجاست؟ سوم اينكه چه كساني با كامپيوتر كار مي‌كنند؟
    اينك به اين سؤال پاسخ مي‌دهيم كه چه كساني با كامپيوتر كار مي‌كنند؟ مسلما شما دانش‌آموزان، هر رشته‌اي را كه براي تحصيل انتخاب كنيد با كامپيوتر به عنوان يك كاربرد سرو كار خواهيد داشت ولي در اين رشته علاوه بر كاربر بودن سازنده سيستم‌هاي كامپيوتري نيز خواهيد بود.
    اگر رشته مهندسي كامپيوتر را به عنوان رشته تحصيلي انتخاب مي‌كنيد بايد انسان ماجراجويي باشيد و با طبع هميشه در حال پيشرفت اين رشته سازگار باشيد.
    مطلب مهم ديگر آنكه چون تقريبا تمام كتب و منابع موجود در اين رشته به زبان انگليسي است و اين منابع و اطلاعات به سرعت در حال تغيير هستند و امكان سريع ترجمه آنها نيز به فارسي وجود ندارد از اين رو تسلط كافي به زبان انگليسي در اين رشته بسيار مهم است.
    دروس رياضي و فيزيك نيز همانند ديگر رشته‌هاي مهندسي در اين رشته كاربرد وسيعي دارد.
    دروس رشته:
    کد:
    </b>

14. 3 کاربر از Amir_oscar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض معرفی رشته ی برق

اگر نگاهي به اطرافمان بيندازيم، انبوهي از وسايل برقي را خواهيم ديد. امروزه زندگي بدون وسايل الکتربکي غير ممکن شده است. پس براي استقلال و همگامي با رشد جهاني نيازمند متخصصاني هستيم که با اندوختن توشه علمي به کسب تکنولوژيهاي جديد اقدام کنند. با نگاهي اجمالي به صنعت در مي يابيم که در ابتدا (از رنسانس با قرن بيستم) تمام ابزارها و صنايع، مکانيکي بوده اند و مهندسي عموماً به طراحي و ساخت اين وسايل مکانيکي اطلاق مي شد، اما با به کارگيري الکتريسيته در صنايع، از حجم ابزارها و دستگاهها کاسته شد و صنايع پيچيده تر گرديد. رشته برق در آغاز با مکانيک همراه بود و الکترو مکانيک خوانده مي شد، اما با رشد و پيشرفت چشمگير اين رشته، رشته برق راه خود را از مکانيک جدا کرد و به عنوان يک رشته مستقل مطرح گرديد. با توجه به وسعت صنعت برق و پيشرفت زياد آن، اين رشته خود به چند گرايش تقسيم شده است. به دليل استقبال بي نظير از اين رشته در 30 سال اخير، برجسته ترين استعدادها به اين رشته جذب شده اند. اين به نوبه خود باعث ارتقاي سطح علمي و پژوهشي و اعتبار روز افزون دانشگاه هاي ايران در جهان شده است.
    هم اکنون، دانشکده هاي برق کشور به لحاظ کادر علمي و امکانات، در حدي قابل مقايسه با دانشگاه هاي معتبر دنيا هستند. کامپيوتر به عنوان يک وسيله الکتريکي، از مصنوعات و توليدات رشته برق است. در گذشته، مسايل مربوط به کامپيوتر در رشته برق مطرح مي گرديد، اما با گسترش روز افزون آن، اينک از رشته برق جدا شده است و به عنوان يک رشته مستقل مطرح گشته است. با اين حال، دانشگاه هايي هنوز اين دو را يک رشته حساب مي کنند که يک دانشکده به آن اختصاص مي دهند. رشته کامپيوتر از دو بخش تشکيل مي شود، سخت افزار و نرم افزار، گرايش سخت افزار، به مسايل الکترونيکي و فني کامپيوتر توجه دارد، اما گرايش نرم افزار، به برنامه نويسي و نحوه کاربرد و استفاده از کامپيوتر در مصارف مختلف مربوط مي گردد. از اين تعريف معلوم مي شود که بخش سخت افزار، بيشترين شباهت را با رشته برق دارد و دانشجويان رشته برق از تبحر خاصي در مسايل مربوط به آن بهره مند هستند. بدين رو کساني که به جنبه سخت افزار کامپيوتر علاقه مند هستند، مي توانند با انتخاب دروس اختياري خود (ضمن تحصيل در رشته برق)، با اين حوزه نيز آشنا گردند. رشته برق در مقطع کارشناسي به چهار گرايش؛ مخابرات، کنترل، قدرت و الکترونيک تقسيم مي شود. دانشجويان در ابتدا بدون تعيين گرايش و همگي تحت عنوان رشته برق به تحصيل مي پردازند. متقاصيان هر گرايش پس از گذراندن دروس پايه و اصلي، با توجه به معدل دروس گذرانده شده و ظرفيت و توان علمي هر دانشکده به انتخاب گرايش مي پردازند.
    دروس رشته:
    کد:

16. 2 کاربر از Amir_oscar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Amirdb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

یه سایت خوب برای تخمین رتبه:

کد:

18. 2 کاربر از Amirdb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •