تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 37

نام تاپيک: نصب سیستم سوپر CNG بر روی خودروهای دوگانه سوز

آخر فروم باز yoosef_st's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برای موتور پایه گاز سوز مثل روآی سال هم لازمه همچین سیستمی نصب کنیم؟

آخر فروم باز Penryn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

برای موتور پایه گاز سوز مثل روآی سال هم لازمه همچین سیستمی نصب کنیم؟
    مگه روای سال موتور EF7 داره?!؟
    اگه این موتور روشه پس سوپر CNG لازم نیستش
    چون هدف اصلی سوپر CNG اینه از خوردگی سوپاپ و سیت سوپاپ و آسیب به واشر سرسیلندر که از آلیاژهای سازگار با بنزین هستن جلوگیری شه
    ولی اگه موتور از پایه گازسوزه پس نوع این آلیاژها مقاومتره و با گازم سازگاره.از این نظر سوپر CNG لازم نداره
    ولی سوپر CNG ضریب اکتان گاز و کیفیت سوختنشم بالا میبره و.. که جزو مزایای جانبیشه
    Last edited by Penryn; 13-09-2010 at 11:25.

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirr13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

خوردگی سوپاپ ها بر اثر حرارت بالای سوختن گازه نه ترکیب شیمیایی اون ، که با مخلوط کردن با ماده ای خنثی بشه.
    دوستانی که از سوپر cng و این سری توهمات استفاده میکنند ، توجه کنند که هرچیزی که تو موتور بره یا در اثر انفجار سوخته میشه و میشینه رو جداره موتور و سوپاپ و شمع یا با دود میاد بیرون که میشه آلودگی هوا ، در ضمن نسبت سوخت به هوا رو هم انگولک میکنه!
    ما بر اثر سن و سالمون میگیم بازیه و تبلیغ و مثل مابقی چیزا

ولی از اونجایی که تو ایران نمیشه با توهم و خرافات مقابله کرد ، شما بخرین خوبه عالیه ، تازه بنز آلمان هم سفارش داده از اطریش (احتمالا اتریش وقتی با ایران همکاری کرده که اطریش مینوشتن ) براش بیارن.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خوردگی سوپاپ ها بر اثر حرارت بالای سوختن گازه نه ترکیب شیمیایی اون ، که با مخلوط کردن با ماده ای خنثی بشه.
    اشاره ای نکردم به ترکیب شیمیایی شدن و این صحبتا عزیز
    گفتم آلیاژهای موتورهای فعلی سازگاره با بنزین.یعنی با سوخت بنزین
    مگه بنزین با آلیاژ موتور ترکیب میشه! که حالا گازم بخواد ترکیب شه یا نشه!
    شما مثل اینکه پست من رو درست متوجه نشدی
    پستهای قبلی منو یه بار دیگه مطالعه کن.به لینکهایی که گذاشتم و به فورومهای تخصصی خودرو ختم میشه مراجعه کن اطلاعات و تجربیات خوبی در اونجا مطرح شده
    در ضمن نسبت سوخت به هوا رو هم انگولک میکنه!
    شما مثل اینکه توجه نداری که خود استفاده از گاز , تنظیم موتور رو بقول خودت: انگولک بیشتری میکنه! استفاده از محلول نفتی مخصوصی که در سوپر CNG استفاده میشه اثر منفی این بقول شما: انگولک گاز روی ECU رو کاهش میده.از طرفی ضریب اکتان گاز رو بالا میبره.پس اثر ضربه و بدسوزی گاز پایین تر میاد.بیشترین آلایندگی متان از آلایندگی هیدورکربنیه پس سوپر CNG در این زمینه هم تأثیر مفیدی ایفا میکنه
    دوستانی که از سوپر cng و این سری توهمات استفاده میکنند ، توجه کنند که هرچیزی که تو موتور بره یا در اثر انفجار سوخته میشه و میشینه رو جداره موتور و سوپاپ و شمع یا با دود میاد بیرون که میشه آلودگی هوا ،

ما بر اثر سن و سالمون میگیم بازیه و تبلیغ و مثل مابقی چیزا

ولی از اونجایی که تو ایران نمیشه با توهم و خرافات مقابله کرد
    عزیزم یه قدری عفت کلام و مطالعه ی بیشتر داشتن و بعد اظهار نظر کردن ضرری بشما نمیزنه....
    Last edited by Penryn; 13-09-2010 at 15:28.

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

درود
    بر برادر بزرگ ، من هیچ ادعایی ندارم و نخواهم داشت و کوچیک و بی سواد هر جمعی هستم این از من.
    اما برسیم به بحث سوپر CNG
    اول اینکه تا معلوم نشه این ماده چیه نمیشه رو عملکرد اون بحث کرد.
    اگه این ماده اینقدر جادو میکنه و اینقدر ارزونه که کمپانی های خودرو سازی خودشون به راحتی میزارن رو ماشین و این همه خرج موتور EF7 نمیکردن که موتور پایه گاز درست کنن.

آیا این محلول ، دمای احتراق رو کم میکنه؟ آیا این محلول خاصیت پوشانندگی و ضد خوردگی داره؟ آیا این ماده با گاز واکنش میده که زنجیره ی ساختاری اونو تغییر میده یا به قول شما اکتان اونو افزایش میده؟ آیا این محلول با اون درصد ترکیبی که شما فرمودید در صفحه ی اول همین تاپیک (پس از ده بار سوخت گیری یک بار شارژ شود!)
    واسه ماشین من میشه 160 کیلو گاز و این ظرفی که شما گذاشتی من میگیرم 1 کیلو باشه و این یعنی درصد 1 به 160 !
    اصولا چنین درصدی میتونه کارایی داشته باشه ، حالا اون همه که شما گفتی نه یه دونشو ساپورت کنه؟

دوست گرام ، درسته شما بزرگ مایی و با تجربه ای و ما هم بچه ایم و بچگونه حرف میزنیم ، اما دلیل نمیشه صرف تبلیغات هر چیزی واقعی باشه.

با احترام فراوان به جناب Penryn

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خوب ما هم بنای تبلیغات نداریم.ضمناً این تجربه ی شخص من نیست و شما میتوانید به لینکهایی که اشاره کردم نیز مراجعه کنی
    آیا این محلول ، دمای احتراق رو کم میکنه؟ آیا این محلول خاصیت پوشانندگی و ضد خوردگی داره؟ آیا این ماده با گاز واکنش میده که زنجیره ی ساختاری اونو تغییر میده یا به قول شما اکتان اونو افزایش میده؟ آیا این محلول با اون درصد ترکیبی که شما فرمودید در صفحه ی اول همین تاپیک (پس از ده بار سوخت گیری یک بار شارژ شود!)
    چیزهایی که مسلمه بلی دمای اتاقک احتراق که در گاز بالاست بوسیله ی سوختن یه محلول نفتی که بحال تبخیر درامده کاهش پیدا میکنه و تأثیر طولانی مدت حرارت بالا یه قدری کاسته میشه.این باید بخشی از کار باشه
    بنظر من گاز مصرفی ما دارای گوگرد بالایی هست و بالکل خاصیت خورندگی داره و شکی در اون نیست حالا باید دید ایا بر روی این موضوع هم تأثیر مثبت داره یا نه.فعلاً که عکس برچسبش رو گذاشتم تا کلیات تأثیرات این مکمل رو ببنید
    ضمناً ظرف مخصوص این سیستم ظرفیت خیلی کمتر از یک کیلو و این صحبتها داره.
    اگه این ماده اینقدر جادو میکنه و اینقدر ارزونه که کمپانی های خودرو سازی خودشون به راحتی میزارن رو ماشین و این همه خرج موتور EF7 نمیکردن که موتور پایه گاز درست کنن.
    اصلاً صحبت از جادو .... نیستش.مدتهاست که تأثیر مفید مکمل های مختلف سوخت بنزین و حتی قرصهای مکمل اثبات شده.چطور باید تعجب کنیم که مکمل سوخت گاز هم تآثیر مثبتی داره
    دوباره تکرار میکنم این مکمل نمیتونه تأثیرات منفی گاز بر روی موتورهای سازگار با سوخت بنزین رو مطلقاً از بین ببره بلکه سعی در کاهش اون داره.به همین دلیله که خودروسازها رفتن سراغ موتور سازگار با CNG

ضمناً نمیدونم چرا حس میکنم شما دائم میخواین از موضع نفی با موضوع مواجه شین
    تبلیغاته
    توهماته
    خرافاته
    ...

اینجوری واقعاً بعیده با هیچ استدلالی شما مجاب شی..

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

آیا این محلول ، دمای احتراق رو کم میکنه؟
    همین حالا راننده هایی که ساعات طولانی با خودروی دوگانه سوز رانندگی میکنن طبق ابتکار خودشون اومدن یه سیستمی مشابه سوپر CNG البته خیلی ابتدایی تر و غیر استانداردتر توی خونه شون میسازن و میذارن سر راه گاز ورودی به موتور و داخل محفظه ی اون گازوییل میریزن!
    اینو هیچ منبع معتبری بهشون نگفته ولی طبق تجربه ی طولانیشون متوجه شدن اینکار تأثیرات مخرب گاز رو کاهش میده
    حالا سوپر CNG مشابه همونه ولی روش صحیحتر و اصولی تری پیش پای طالبانش میذاره

8. این کاربر از Penryn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

دوست من آقای من ، گرامی ، قرار نیست هر ابتکاری صحیح باشه ، قرار نیست هر ابتکاری جواب بده.
    این عمل پشتش اون حرفیه که در اوایل اومدن گاز میزدن ، اینکه گاز خشکه و چون خشکه سوپاپارو داغون میکنه و این دوستان گرامی هم گازوئیل تو حلق موتور میکنند تا سوختشون چرب بشه.

که این کار از مبنا اشتباست.

گازوئیل چه کاربردی داره؟ بر اثر احتراق تو اون فشار منفجر که نمیشه.
    قضیه چرب بودن و روغن کاری هم که از پایه باطله
    فقط یه مقدار مواد اضافه تو موتور در حرارت بالا اکسید میشن ، که احتمالا بعد یه مدت شما هم شمع هاتو باز کنی اثر مخربشو خواهی دید ، هرچند که این تزریق اونقدر کمه که این قضیه نیاز مدت زیایه

برسیم به سوپر سی ان جی:
    خوشحالم که شما بر خلاف من واقع بینی و بیان کردی که این قضیه جبران کننده نیست و فقط بهبود دهنده است!
    شما قضیه ی همون درصدی که من عرض کردم رو مدنظر قرار بده و کلاه خودتو قاضی کن و ببین چقدر (بافرض صحیح بودن تمام تبلیغات روی بسته بندی ) این تزریق موثر خواهد بود.

کاری رو که شما با این مبلغ میکنی ، با کمی رسیدگی به موتور و رعایت شرایط موتور ها ی دوگانه سوز ، میشه بدست آورد و صرف تزریق چیزی عملا اتفاقی نمی افته ولی برخی معتقدن که تاثیر داره ، حالا ما توضیح دادیم و اونایی که بخوان بخرن میخرن و اونایی هم که نخوان بخرن با کمی تحقیق مطمئنا نخواهند خرید.

در مورد برجسته کردن هم توضیح بدم ، من معمولا چون زیاد مینویسم عادت کردن لپ کلام رو برجسته کنم .
    Last edited by amirr13; 13-09-2010 at 16:03.

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

سوال از دوستان:
    این مکملهایی که گاهی در پمپهای گاز به فروش میرسن دقیقا چی هستند و چقدر مفیدند؟ سبز رنگ هم هستند داخل یه بطری شیشه ای.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

دوست گرام تو اون منابعی که شما اعلام کردی من خوندم و چیزی توش پیدا نکردم که تایید باشه ، اگه صرف افرادی که اونجا حرفی زدن ملاکه منم اونجا عضوم ، پس حرف منم ملاکه؟

من اول نوشته ام عرض کردم که نمیشه تو این مملکت چیزی رو تغییر داد ، شما مستندات علمی مگه ارائه کردین تا من علمی ارائه کنم

شما به کدوم یکی از سوالات من جواب دادید که انتظار پاسخ دارید.

احساس میکنم دارین از چهارچوب گفتمان خارج میشین دوست عزیز ، اینجا قراره اطلاعات share بشه ، شما نه تولید کننده این محصولید نه در سود کمپانی شریک ، منم که مدیر کارخونه ی رقیب نیستم.

بهتره شما به راه خویش روید و ما هم با همین اندک آموخته به راه خویش.

باز اگه توهینی شد به بچگیه حقیر و به بزرگی و سروریتون ببخشید.

دیگه پررو پررو به ادامه ی بحث نمیپردازم ، اگه علاقه به ادامه داشتید در پروفایلم اعلام دارید من تا ابد در خدمتم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •