تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: خلاقیت و ایده های جدید برای یه بازی (ایده بدید)

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی lord arthas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ایم ایده:

بنظر من توی بازی های 2d ایده از همه چی مهم تره و من از اکثر بچه ها که میپرسم همه دوست دارن توی بازی هایی که بازی میکنن پلیر قابلیت ارتقا داشته باشه یعنی مثله wow بشه پلیر رو قوی کرد

یک قابلیتی هم که من خیلی دوست داشتم تو بازی red faction gurilla (درست نوشتم؟) تقریبا همه ی اجسام قابلیت تخریب داشت و این خیلی منو جذب بازی کرد

2. این کاربر از lord arthas بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

البته یک نکته درباره GTA بگم این بازی مجوز آمریکا و انگلیس نگرفت و فقط مجوز بین المللی بهش داده اند!

4. 2 کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز 3Dmajid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت کامپیوتر

پيش فرض

ایم ایده:

بنظر من توی بازی های 2d ایده از همه چی مهم تره و من از اکثر بچه ها که میپرسم همه دوست دارن توی بازی هایی که بازی میکنن پلیر قابلیت ارتقا داشته باشه یعنی مثله wow بشه پلیر رو قوی کرد

یک قابلیتی هم که من خیلی دوست داشتم تو بازی red faction gurilla (درست نوشتم؟) تقریبا همه ی اجسام قابلیت تخریب داشت و این خیلی منو جذب بازی کرد
    پلیر قابلیت ارتقا داشته باشه
    به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی. البته wow یه بازی استراتژِیکه ولی توی سبکای دیگه که من بازی کردم مثل سوم شخص بازی True Crime از این نظر واقعا عالی بود. میتونستی بری توی شهر و یه باشگاه ورزش پیدا کنی و فن های جدید و خیلی باحال یاد بگیری که واقعا باعث رفع خستگی و تنوع میشد. و به همین شکل میشد اسلحه رو ارتقا داد و یا ماشین جدید خرید و ...
    این نکته واقعا مهمه ... توی بازی مافیا 2 هم این نکته دیده شد ولی خیلی کم بود ولی GTA IV از این نظر ضعیف بود.
    ممنون بابت این نکته
    البته یه نکته ی دیگه که شاید زیاد بی ربط به این موضوع نباشه Customize کردن کاراکتره
    من این ایده رو خیلی دوس دارم و حتما توی بازی خودمم استفاده میکنم که مثلا بشه لباس و شلوار و مدل مو و ... کاراکتر رو عوض کرد. مثلا بازی SaintRows در مقابل بازی های دیگه هم سبک خودش واقعا ضعیف بود ولی از نظر من تنها ایده ی این بازی که خیلی جالب بود ساخت کاراکتر دلخواه توسط خود پلایر بود
    قابلیت تخریب پذیریم خیلی خوبه و توی بازی هایی مثل Stranglehold و BattleField عالی طراحی شده بود

---------- Post added at 09:20 AM ---------- Previous post was at 09:18 AM ----------

از ایده های دیگه میشه به Roll-Playing بودن بازی اشاره کرد که بازی رو جذاب میکنه.
    بهترین نمونه شم که من بازی کردم Mass Effect
    توی این بازیم ایده ی ساخت کاراکتر دلخواه توسط خود پلایر به کار برده شد

6. 4 کاربر از 3Dmajid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه honestbud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر من انسان یعنی پویایی و پویایی یعنی ایده! و دادن ایده هم کار سختیه و به نظر من هم باید تو ذات طرف باشه و هم از روی تجربه و تفکر به دست میاد.

به هر حال یکی از زمینه هایی که میتونیم برای دادن ایده جدید روش کار کنیم، مسئله HUD هاست.
    این موضوع خیلی یکنواخت شده و جای کار هم زیاد داره.

مثلا یه جا یه بازی دیدم(فکر کنم dead space بوده.چون خودم بازی نکردم.) که health bar (یا به قول ما ایرانی ها نوار جون یا خون) پشت گاراکتر پلیر نصب شده بود. این ایده برام خیلی جالب بود و کسل کنندگی بازی های معمولی رو نداشت.
    یا مثلا همین سیستم کاور گیری که مثلا 7-8 سال پیش فکر کنم اصلا نبود،خودش یه چیز باحالیه.

8. 3 کاربر از honestbud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض ایده ایده

سلام و درود
    آقا ایده خیلی مهمه. این قدر مهمه که خیلی مهمه. منظورم اینه که خیلی خیلی مهمه. خب حالا که اهمیت موضوع روشن شد. بیاییم یه خورده رو بازی های قدیمی بحث کنیم. خودم هر چند بازی مثل کال آف رو دوست دارم (بخاطر تنوع مراحل و شور و جنبش بالاش و پارامترهای دیگه) اما نظرم اینه که بازی های بین 2003 تا 2006 خیلی باحال بودن. یعنی اکثر خاطرات خوب من واسه بازی واسه همین دورست. مثلا بازی پرنس آف پرشیا. بیایم فرض کنیم حالا ما می خوایم همین بازی رو بسازیم. بنظرم بهتره اینجوری شروع کنیم که مثلا می خوایم چه المان هایی تو بازی باشه؟ خوب من چندتا مثال میارم. مثلا بازی سوم شخص باشه . حرکات دوربین بازی و زوایای دید منحصر بفرد و جذاب باشن . شخصیت بازی بتونه عملیات پارکور انجام بده. یک سیستم مبارزه طراحی کنیم که بتونه با کاربر آزادی عمل و تنوع و استراتژی بده. مثلا تنوع محیط باحال داشته باشیم . یعنی هم محیط های بسته و کوچیک با راهرو و اتاق داشته باشیم و هم محیط حای بزرگ که آدم واسه پیدا کردن راهش کلی وقت صرف کنه و بهش فاز بده. خوب باید یه تم شرقی هم داشته باشه . محیط های قلعه، باغ،بازار، زندان،برج،صخره و کوهستان، و هم زمان شنی و گرم. اصلا چطوره یه شهر عجیب وسط صحرا داشه باشیم که با تمام وسعتش زیر سطح صحراست و شنا همین جور می ریزن توش ولی پر نمیشه چون شهر طلسم شدست. شاید اگه وارد شهر بشیم همه چی عوض شه و قوانین طبیعتو فیزیک اونجا یه جور دیگه کار کنه. چند تا چیز دیگم هست. شخصیت بازی باید واقعی و باور پذیر باشه. یعنی قدر هم بازی فانتزی باشه نباید شخصیت بازی و حرکاتش لوس بشه. یعنی حرکاتی که از نظر عقلی شدنی باشن. یعنی یهو پرواز نکنه. از موضوع این فروم خیلی خوشم اومد هنوز خیلی چیزا تو ذهنمه ولی دیگه کافیه. خوش باشین .

10. این کاربر از ysn279 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •