تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 15 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 143

نام تاپيک: پروژه ساخت یک جفت باند استریو به همراه آمپلی فایر (راهنمایی کنید)

اگه نباشه جاش خالی می مونه dara_az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آقا دمت گرم صد البته که به کار اومد...دنبال یه همچین سایتی بودم.... این سایت نحوه درست حساب کردن حجم کابین و کراس اوور ها رو خیلی خوب توضیح داده...یه رفرنس خیلی خوبه برای کسی که اطلاعاتی زیادی نداره...دوست ندارم کاری که می کنم هر دم بیل باشه...واسه همین اینجور سایت ها خیلی بکار میاد بازم ممنونم اگه باز هم از این سرچ های کوچک کردی منو هم بی نصیب نگذار....احتمالا آخر این هفته میدرنج رو پیدا می کنم (البته اگه پیدا بشه واقعا که پیدا کردن بلندگو کار دشواری هست!!!)
    راستی از این فیش ها هم لازم دارم....کسی می دونه کجا از اینا داره

همین شکل وگرنه به صورت جدا.. از این فیش ها راحت می شه پیدا کرد.
    خواهش میکنم قابلی نداشت
    راستی میشه لطف کنی قیمت لوازمی رو هم که میخری به صورت مجزا بگی ؟
    و اینکه هر کدوم رو از کجا میخری . این کارت داره قلقلکم میده که منم یه همچین حرکتی بزنم ! کلا من سرم درد میکنه برای اینجور کارهای DIY !! اما خوب هزینشم مهمه ! فعلا که اوضاع مالی خرابه

2. این کاربر از dara_az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه sound.vision's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

چشم حتمن...البته باید یکم صبر کنید کار به یه جاهایی برسه(یعنی یک سری از خریدهای دیگه رو هم انجام بدم)...فعلا که هزینه کلی خیلی بیشتر از تصور من شده ولی اگه نتیجه کار خوب بشه من راضیم...فقط در مورد قیمت باید بعدا زحمت بکشی یادم بندازی تا لیست چیزهایی که خریدم پیدا کنم و تک تک قیمتشون رو بذارم..بلکه به کار دیگر دوستان هم بیاد. اگه این کار داره شما رو هم قلقک می ده! باید بدونی مشکل ترین قسمتش پیدا کردن قطعات مورد نیاز هست....تو اینجا خیلی سخت این اینجور چیزا پیدا میشن و باید زمان زیادی برای گشتن گذاشت...ولی راهی رو که من میرم امیدوارم بتونه راهنمای خوبی برای شما هم باشه...

واقعیتش رو بخوای قبل از زدن این تاپیک می خواستم وقتی کار حداقل به 80 درصد رسید این تاپیک رو راه اندازی کنم تا حوصله دوستان کمتر سر بره و سریع تر نتیجه کار معلوم بشه ولی خوب دیدم راهنمایی ها و نکاتی که مطرح می شه می تونه از دوباره کاری کم کنه و تو وقت و هزینه صرفه جویی بشه

فعلا

4. 2 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba-p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ايران+این انجمن

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    خیلی کار خوبیه
    فقط به کیفیت خروجی آمپلی فایرت دقت کن چون اگه بهترین باند ها رو داشته باشی و یه آمپلی فایر با کیفیت نداشته باشی کل تلاشت به هدر میره
    درضمن این آمپلی فایر های دست ساز بازاری اصلا کیفیتش خوب نیست!!

6. 3 کاربر از mojtaba-p30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه BraveKnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

آقا دمت گرم صد البته که به کار اومد...دنبال یه همچین سایتی بودم.... این سایت نحوه درست حساب کردن حجم کابین و کراس اوور ها رو خیلی خوب توضیح داده...یه رفرنس خیلی خوبه برای کسی که اطلاعاتی زیادی نداره...دوست ندارم کاری که می کنم هر دم بیل باشه...واسه همین اینجور سایت ها خیلی بکار میاد بازم ممنونم اگه باز هم از این سرچ های کوچک کردی منو هم بی نصیب نگذار....احتمالا آخر این هفته میدرنج رو پیدا می کنم (البته اگه پیدا بشه واقعا که پیدا کردن بلندگو کار دشواری هست!!!)
    راستی از این فیش ها هم لازم دارم....کسی می دونه کجا از اینا داره

همین شکل وگرنه به صورت جدا.. از این فیش ها راحت می شه پیدا کرد.
    این نوع فیش رو میتونی طبقه زیر همکف پاساژ امجد اولین مغازه دست چپ پیدا کنی. البته تو همون پاساژ مغازه زیاده که از اینا بفروشه که اکثراً بهش میگن ترمینال.
    ان شاءالله تو کارت موفق باشی.

8. 2 کاربر از BraveKnight بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    خیلی کار خوبیه
    فقط به کیفیت خروجی آمپلی فایرت دقت کن چون اگه بهترین باند ها رو داشته باشی و یه آمپلی فایر با کیفیت نداشته باشی کل تلاشت به هدر میره
    درضمن این آمپلی فایر های دست ساز بازاری اصلا کیفیتش خوب نیست!!
    درود،
    100درصد با شما موافقم...بهترین باندها بدون آمپ خوب کارایی ندارن...فکر کنم بدونم منظورت چیه! اگه این آمپ های هیئتی رو می گی باید بگم اونا اصلا!!!
    آمپ مورد نظر من دست ساز هست ولی نه از نوع بازاری... نقشه و مدارش از یکی از سایت های معتبر استخراج شده و قطعاتی که براش در نظر گرفته شده تمام جزئیات یه صدای خوب و استاندارد رو داره...حتی ضریب شسکتگی صدا... سیگنال به نویز...پاسخ فرکانسی تحت پوشش و... البته قیمتش کمی بالا رفته ولی در حال انجامه.... به موقع در موردش توضیح می دم...

این نوع فیش رو میتونی طبقه زیر همکف پاساژ امجد اولین مغازه دست چپ پیدا کنی. البته تو همون پاساژ مغازه زیاده که از اینا بفروشه که اکثراً بهش میگن ترمینال.
    ان شاءالله تو کارت موفق باشی.
    دوست عزیز ممنونم... برای قطعاتی که می خوام زیاد این پاساژ میرم... حتمن به اونجایی هم که شما گفتی سر می زنم

10. 2 کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه aminashtari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    تبریک میگم بهت به خاطره پروژه خوبی که شروع کردی
    من هم یه زمانی دنبالش بودم که البته راهمو اشتباه رفتم.
    البته چون میخواستم شروع کنم رفتم سراغ ساختن کیتهای وطنی که به دوتا باندی که داشتم وصل کردم البته جواب هم داد الانم کار میکنه.ولی طراحیه مدار کیت و قطعاتش خیلی قدیمی بود. برای شروع خوب بود ولی با سیستمهای امروزی جور در نمیومد. دیگه هم دنبالش نرفتم. حالا اگه شما نتیجه گرفتی با راهنمایی شما شاید شروع کنم.

همون پاساژ امجد ( فکر کنم. همونه که توی جمهوریه. قطعات الکترونیکی ) طبقه زیر همکف 2 تا مغازه دیدم که درایو های مختلف میفروشن. یه سری بزن. شاید هم دیده باشی.
    موفق باشی

12. 2 کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    تبریک میگم بهت به خاطره پروژه خوبی که شروع کردی
    من هم یه زمانی دنبالش بودم که البته راهمو اشتباه رفتم.
    البته چون میخواستم شروع کنم رفتم سراغ ساختن کیتهای وطنی که به دوتا باندی که داشتم وصل کردم البته جواب هم داد الانم کار میکنه.ولی طراحیه مدار کیت و قطعاتش خیلی قدیمی بود. برای شروع خوب بود ولی با سیستمهای امروزی جور در نمیومد. دیگه هم دنبالش نرفتم. حالا اگه شما نتیجه گرفتی با راهنمایی شما شاید شروع کنم.

همون پاساژ امجد ( فکر کنم. همونه که توی جمهوریه. قطعات الکترونیکی ) طبقه زیر همکف 2 تا مغازه دیدم که درایو های مختلف میفروشن. یه سری بزن. شاید هم دیده باشی.
    موفق باشی
    درود...
    ممنونم...امیدوارم زودتر به جایی برسه.... اول عذرخواهی کنم بابت اینکه دیر به دیر آپدیت می کنم و پست می زنم...بیشتر به این خاطر هست که فقط آخر هفته فرصت دارم روش کار کنم مضافا اینکه در حال حاضر داره روی طراحی مدارش کار می شه که تا حدی انجام شده (تا حالا بیشتر از چند بار طراحی مدارش عوض شده و کلی وقت گرفته ) به زودی عکس از فیبر مدارش براتون می گذارم.... موافقم با شما..... کیت های از پیش طراحی شده ای که ما تو کشور داریم خیلی خیلی قدیمی هستن و غیر از قدیمی بودن واقعا مناسب موزیک نیستن چون اصلا برای موزیک گوش دادن طراحی نشدن.... این طرحی که من پیدا کردم برای آمپ طرح وقعا عالی هست البته هزینه اش باز طبق معمول بیشتر از حد تصور من شده ولی می گم چون هدف از ابتدای کار اینه که تمام قطعات از باندها گرفته تا آمپ باید دست ساز باشن نمی خوام از آمپ آماده استفاده کنم وگرنه با هزینه ی کمتر یا همین حد می شه یه آمپ مناسب از یه برند معتبر خریداری کرد... ولی هدف اینجا فقط Home Made بودن هست...

خلاصه کلام اینکه فعلا که از طراحی مدار آمپ راضی هستم و دارم روش کار می کنم که مشکلی نداشته باشه...در مورد پاساژ امجد و اونجایی که گفتی هم سر زدم...بله جنس هایی که داره بعضی هاشون بد نیستن ولی اون درایو میدرنجی که من می خواستم یافت نشد... اگه درایوی که می خوام پیدا نشه احتمالا مجبورم از باند ماشینی استفاده کنم...

راستی گفتی قبلا دنبال انجام این کار بودی...ممنون می شم از تجربیاتت منو بی نصیب نگذاری
    Last edited by sound.vision; 08-05-2011 at 10:41.

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

خیلی خوبه موفق باشی. میتونی روی من حساب کنی دوست عزیز. من خیلی به این بحث علاقه دارم و برای اینکه به نتیجه برسه حالا که به نظر میاد شما خیلی جدی این بحث رو شروع کردی میتونی روی هر کمکی از طرف من حساب کنی. من محل کارم حافظ هست. میتونم اگر نیاز به قطعه ای داشتی بعد از ظهر ها به من مشخصاتشو بدی تا برات توی جمهوری بگردم. یا توی ساخت کابینتش یه سری وسایل اولیه رو دارم مثل اره های عمودبر، گرد بر یا برای ساخت mdf سورسش را با قیمت مناسب سراغ دارم.
    خلاصه فکر کن پروژه مشترک هست. راستی در مورد تجربیات گفتی، فقط در حد یه سری مقاله های DIY بود که دیدم خیلی حرفه ای بود خصوصاً توی بحث طراحیه مداراتش که دانش الکترونیک لازم داشت و با ذائقه گچ و بتنیه ما عمرانی ها اصلا جور نمیومد. دیگه بی خیالش شدم.

بدرود...
    Last edited by aminashtari; 08-05-2011 at 20:45.

15. این کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام

خیلی خوبه موفق باشی. میتونی روی من حساب کنی دوست عزیز. من خیلی به این بحث علاقه دارم و برای اینکه به نتیجه برسه حالا که به نظر میاد شما خیلی جدی این بحث رو شروع کردی میتونی روی هر کمکی از طرف من حساب کنی. من محل کارم حافظ هست. میتونم اگر نیاز به قطعه ای داشتی بعد از ظهر ها به من مشخصاتشو بدی تا برات توی جمهوری بگردم. یا توی ساخت کابینتش یه سری وسایل اولیه رو دارم مثل اره های عمودبر، گرد بر یا برای ساخت mdf سورسش را با قیمت مناسب سراغ دارم.
    خلاصه فکر کن پروژه مشترک هست. راستی در مورد تجربیات گفتی، فقط در حد یه سری مقاله های DIY بود که دیدم خیلی حرفه ای بود خصوصاً توی بحث طراحیه مداراتش که دانش الکترونیک لازم داشت و با ذائقه گچ و بتنیه ما عمرانی ها اصلا جور نمیومد. دیگه بی خیالش شدم.

بدرود...

درود...
    مرسی عزیز از این همه لطفی که داری..واقعا ممنون هستم. والا در مورد برش قطعات چوبی باید بگم اون در مراحل بعدی هست چرا که فعلا دارم روی مدار و خرید باند میدرنج کار می کنم... و اینکه اگه بشه و هزینه اش هم زیاد نباشه می خوام برشMDF ها رو با لیزر انجام بدم اگه گرون باشه حتمن مزاحمت می شم. در مورد قطعات الکترونیک هم باید بگم تو این مورد مشکل زیادی ندارم در عوض موندم این باند میدرنج رو از کجا پیدا کنم...تا حالا باندهای مختلفی رو هم تست کردم از فوکال فرانسوی به قیمت خداد هزار تومن! تا جامو و انواع و اقسام باندهای ماشینی....!!! که خوب تو باندهای ماشینی قیمت متعادل تر بود... امروز سر راه رفتم چهارراه قصر سراغ Swiss Audio ببینم چی داره که متاسفانه جمع کرده بود تیر به سنگ خورد...!

یه باند دیگه ای هم پیدا کردم که اندازش 13 سانت و پیک واتش 40 بود اما وقتی تست کردم با وجود اینکه مثلا مید بود اما بیس داشت عجیب اصلا دهن من باز موند....! اینم عکش...

خلاصه کلام اینکه فعلا در پیچ خم اینکار هستم... در صورت تغییر و تحول و یا خرید جدید بهتون اطلاع می دم.

17. این کاربر از sound.vision بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوبه. دقیقا همینطوره. کلا تو ایران بیس خیلی رواج بیشتری داره تا میدرنج و بازار هم به طبع این سلیقه جهان سومی پر از محصولات کوبندس
    در هر صورت من در خدمتم

19. 2 کاربر از aminashtari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •